Planimal

Planimal

Planimalچیست؟

” فدریکو بابیا طرح های معماری را به عنوان حیوانات تجدید می کند.
فدریکو بابیا، هنرمند ایتالیایی، آخرین بار در مجموعه های خود، تصاویر معماری قابل توجهی منتشر کرده است. “Planimal” به دنبال برقراری ارتباط نزدیک بین معماری و جهان طبیعی، ترجمه حیوانات به طرح های معماری است. از طریق مجموعه ای از نقاشی های خود، بابیا فضاهای معماری را به عنوان “روایت هایی که ما حرف میزنند و ما را به یک پرتره فوق العاده از یک واقعیت رویایی، معماری که به عنوان مجسمه های زوروفیک به تصویر کشیده شده است، به ما نشان می دهد”.

در Planimal خانه ها، موزه ها و کلیساها به عنوان شیرهای ریشخند، مارهای خزنده و نهنگ شناگر، با فضاهای پویا تشکیل شده از فرم های نامتقارن و متقارن، منحنی ها و خطوط مستقیم، جامدات و حفره ها، صداها و سکوت ها، چراغ ها و سایه ها منتقل می شود.
ایده این پروژه(Planimal)، تکمیل گیاهان زورورفیک بود که در آن این تابع نیست که شکل را تعیین می کند. فرم به صورت مستقل از عملکرد تعریف شده است، آن را در سادگی و تشخیص آن به عنوان یک تصویر ارتباطی از فضا تشکیل شده است. جمع آوری و تکه تکه کردن توده های نامرئی فضا به دنبال یک الهام زورمورزی برای تولید یک باغ وحش حیات وحش. فضای خود را به عنوان یک گونه از معماری بنا نهاده و آنرا سفارش میدهد.
منبع: Archdaily

 

نویسنده |۱۳۹۸/۲/۲۴ ۱۶:۲۸:۴۸۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸|مقالات|

About the Author: