گروه آموزش عمران مجتمع فنی تهران

آموزش مهندسی عمران

گروه آموزش عمران مجتمع فنی تهران

آموزش مهندسی عمران

دوره های آموزش مهندسی عمران تمامی دانش و مهارتی را که برای تبدیل شدن به یک مهندس عمران خبره و کاربلد احتیاج دارید ، در اختیارتان می گذارد. مهندس عمرانی که با تسلط کامل بر حوزه های مختلفی همچون نقشه کشی ، تحلیل و طراحی سازه های ساختمانی ، کار با نرم افزارهای عمران و … می تواند اجرای بزرگترین پروژه های عمرانی را برعهده بگیرد.

امروزه با گذشت زمان و با فاصله گرفتن علوم از روش های تجربی و سنتی و همچنین با پیشرفت روزافزون تکنولوژی ، نیاز به آموزش نرم افزارهای مرتبط به رشته عمران نیز بیشتر از گذشته احساس می شود.

آموزش مهندسی عمران مجتمع فنی تهران

گروه آموزش مهندسی عمران مجتمع فنی تهران نمایندگی نیاوران ارائه دهنده دوره های مختلفی همچون آموزش ایتبس (Etabs safe) ، X-steel ، آموزش برآورد و صورت وضعیت نویسی ، تهیه نقشه های سازه با استفاده از نرم افرار Revit و SAP و… می باشد. در ادامه به توضیح مختصری درباره برخی از این دوره ها می پردازیم.

آموزش نرم افزار های عمران

آموزش نرم افزار های عمران

با اینکه در مراکز آموزشی و دانشگاه ها هیچگاه آموزش نرم افزارهای عمران به عنوان واحد های درسی به دانشجویان ارائه نمی گردد ، اما بلافاصله با حضور در بازار کار، نیاز به بهره گیری از نرم افزار های مهندسی عمران به شدت احساس می شود. در واقع می توان به جرئت گفت امروزه هر شخصی که نرم افزارهای مرتبط به رشته خود را بشناسد و بر آن ها مسلط باشد ، در بازار کار حرف های زیادی برای گفتن خواهد داشت. رشته عمران نیز از این قاعده مستثنی نیست.

دوره ایتبس (Etabs)

ایتبس نرم افزاری است که برای طراحی و تحلیل سازه های عمرانی به کار می رود.

مزیت ETABS نسبت به سایر نرم افزار های طراحی ، اینجاست که در نرم افزار ایتبس ، درحوزه طراحی سازه های فولادی و بتنی ، تمام ضوابط لرزه ای در نظر گرفته می شود و این امکان را دراختیار کاربر قرار می دهد تا علاوه بر شرایط آیین نامه ای ضوابط ، شرایط خاص و ویژه تری را نیز در طراحی و تحلیل خود در نظر بگیرد.

به نوعی ETABS مهم ترین و جامع ترین  نرم افزار طراحی سازه های عمرانی می باشد. در مجتمع فنی تهران نمایندگی نیاوران ، سعی بر آن شده است که در کوتاه ترین مدت ، بیشترین و ارزشمندترین نکات آموزشی کاربردی نرم افزار ایتبس در پروژه های عمرانی در اختیار هنرجویان قرار بگیرد.

آموزش متره برآورد و صورت وضعیت نویسی

حجم بازار ساختمان در ایران ۱۲۰ میلیارد دلار در سال است. در هر قرارداد پیمانکاری حرفه ای ، برای رسیدن به موفقیت در مسائلی مانند مناقصه و مزایده ، می بایست از قبل هزینه هایی که برای ساخت پروژه صرف می شود را به طور کامل محاسبه کرد. تا بدین ترتیب بتوان با درنظر گرفتن سود مالی خود ، بهترین قیمت را برای مناقصه ارائه داد.

متره و برآورد در اصل علم محاسبه و بدست آوردن مقادیر مصالح مورد نیاز برای به ثمر رساندن یک پروژه می باشد.

دوره های عمران

دوره آموزش x-steel :

نرم افزار x-steel یک نرم افزار مهندسی قدرتمند با محیطی ساده می باشد که جهت طراحی و مدلسازی سازه های فلزی مورد استفاده قرار می گیرد.

این نرم افزار علاوه بر ویژگی های گفته شده ، بستری را فراهم کرده که کاربر می تواند به ایجاد ساختارهای سه بعدی در سازه های بتنی و فولادی بپردازد. و از این طریق کاربر را قادر می سازد تا مدیریت بهتری بر عملیات طراحی سازه های عمرانی خود داشته باشد.

سرفصل های آموزش این نرم افزار شامل موارد زیر می باشد :

  • معرفی نرم افزار
  • ایجاد مش بندی در قسمت های مختلف سازه
  • ایجاد دستورات برشی
  • محل چیدمان قطعات فلزی
  • ایجاد اتصالات آماده و پرکاربرد
  • ایجاد اتصالات کامپونت
  • و…

دوره آموزش رویت :

رویت یکی از قدرتمند ترین نرم افزارهای حوزه آموزش مهندسی عمران و معماری می باشد. این نرم افزار به کاربر این اختیار را می دهد تا کوچکترین قطعات و جزئیات ساختمان را به شکل سه بعدی در اختیار داشته باشد تا بتواند تمام تحلیل های خود را روی جزئیات در نظر بگیرد.

مخاطبین این دوره آموزشی می توانند تمامی دانشجویان مهندسی عمران ، دانشجویان مهندسی معماری ، مهندسین اجرایی ، مهندسین طراح سازه و… باشند.

آموزش نرم افزار SAP :

نرم افزار SAP  یکی از قدیمی ترین نرم افزار های طراحی و آنالیز سازه های عمرانی می باشد. SAP برای تحلیل ساختاری و طراحی انواع سازه ها از جمله سد ها ، برج های ارتباطی ، استادیوم ها ، پوسته ها ، کارخانه های صنعتی و ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرد.

این نرم افزار به گونه ای طراحی شده است که در هر سطح و تجربه در طراحی و آنالیز این امکان را به کاربر می دهد تا بیشترین بهره را در کمترین زمان ببرد.

تفاوت عمده این نرم افزار با نرم افزار Etabs این است که نرم افزار SAP قادر به طراحی دیوار برشی نیست اما با این حال امکان تحلیل دیوار برشی را به کاربر می دهد.

دوره مهندسی عمران

همانطور که گفته شد ، آموزش نرم افزاز های مهندسی عمران و تسلط کامل بر آن ها نقطه تمایزی است که دانشجویان و مهندسین عمران را ، به خصوص در بازار کار از یکدیگر متمایز می سازد. نقطه تمایزی که می تواند زمینه موفقیت شغلی آن ها را به بهترین شکل رقم بزند.

دپارتمان فنی و مهندسی مجتمع فنی تهران نمایندگی نیاوران شامل بخش­های مختلفی علوم مهندسی، معماری، گرافیک می­باشد، تفاوتی که این دوره­ها در مجتمع نیاوران با بقیه موسسات آموزشی دارد این است که کلاسها اکثرا پروژه محور میباشد و صرفا معرفی ابزارها نیست .

گروه عمران مجتمع فنی تهران شامل دوره­ های جامع محاسبات ساختمان به کمک آموزش ایتبس Safe/ETABS، تهیه نقشه­ های کارگاهی با
X-steel، برآورد و صورت­ وضعیت­ نویسی با عنوان متره، تهیه نقشه­ های سازه با نرم­ افزار Revit، طراحی سازه­ های خاص با SAP و… می­باشد

کلاس ها :

کدنام دورهروزهای هفتهمدت دورهظرفیتتاریخ شروع احتمالیقیمتفعالیت
eng-gis-01دوره آموزشی نرم افزار ARC GIS از مقدماتی تا پیشرفتهدوشنبه از 17:00 تا 20:3055 ساعت7 نفردوشنبه 31 شهریور 13991,550,000 تومان1,395,000 تومان اطلاعات بیشتر ثبت نام
10-7دوره آموزشی Auto Cad 2Dجمعه از 09:00 تا 14:0060 ساعت2 نفرجمعه 11 مهر 1399**** شروع قطعی1,280,000 تومان1,152,000 تومان اطلاعات بیشتر ثبت نام
03-9دوره جامع محاسبات ساختمانETABS & SAFE سطح مقدماتیجمعه از 14:00 تا 19:00120 ساعت2 نفرجمعه 4 مهر 1399*** شروع قطعی2,850,000 تومان2,565,000 تومان اطلاعات بیشتر ثبت نام