گروه آموزش عمران مجتمع فنی تهران

آموزش مهندسی عمران

گروه آموزش عمران مجتمع فنی تهران

آموزش مهندسی عمران

دوره های آموزش مهندسی عمران تمامی دانش و مهارتی را که برای تبدیل شدن به یک مهندس عمران خبره و کاربلد احتیاج دارید ، در اختیارتان می گذارد. مهندس عمرانی که با تسلط کامل بر حوزه های مختلفی همچون نقشه کشی ، تحلیل و طراحی سازه های ساختمانی ، کار با نرم افزارهای عمران و … می تواند اجرای بزرگترین پروژه های عمرانی را برعهده بگیرد.

امروزه با گذشت زمان و با فاصله گرفتن علوم از روش های تجربی و سنتی و همچنین با پیشرفت روزافزون تكنولوژی ، نیاز به آموزش نرم افزارهای مرتبط به رشته عمران نیز بیشتر از گذشته احساس می شود.

آموزش مهندسی عمران مجتمع فنی تهران

گروه آموزش مهندسی عمران مجتمع فنی تهران نمایندگی نیاوران ارائه دهنده دوره های مختلفی همچون آموزش ایتبس (Etabs safe) ، X-steel ، آموزش برآورد و صورت وضعیت نویسی ، تهیه نقشه های سازه با استفاده از نرم افرار Revit و SAP و… می باشد. در ادامه به توضیح مختصری درباره برخی از این دوره ها می پردازیم.

آموزش نرم افزار های عمران

آموزش نرم افزار های عمران

با اینكه در مراكز آموزشی و دانشگاه ها هیچگاه آموزش نرم افزارهای عمران به عنوان واحد های درسی به دانشجویان ارائه نمی گردد ، اما بلافاصله با حضور در بازار كار، نیاز به بهره گیری از نرم افزار های مهندسی عمران به شدت احساس می شود. در واقع می توان به جرئت گفت امروزه هر شخصی که نرم افزارهای مرتبط به رشته خود را بشناسد و بر آن ها مسلط باشد ، در بازار کار حرف های زیادی برای گفتن خواهد داشت. رشته عمران نیز از این قاعده مستثنی نیست.

دوره ایتبس (Etabs)

ایتبس نرم افزاری است كه برای طراحی و تحلیل سازه های عمرانی به كار می رود.

مزیت ETABS نسبت به سایر نرم افزار های طراحی ، اینجاست که در نرم افزار ایتبس ، درحوزه طراحی سازه های فولادی و بتنی ، تمام ضوابط لرزه ای در نظر گرفته می شود و این امكان را دراختیار كاربر قرار می دهد تا علاوه بر شرایط آیین نامه ای ضوابط ، شرایط خاص و ویژه تری را نیز در طراحی و تحلیل خود در نظر بگیرد.

به نوعی ETABS مهم ترین و جامع ترین  نرم افزار طراحی سازه های عمرانی می باشد. در مجتمع فنی تهران نمایندگی نیاوران ، سعی بر آن شده است كه در كوتاه ترین مدت ، بیشترین و ارزشمندترین نكات آموزشی کاربردی نرم افزار ایتبس در پروژه های عمرانی در اختیار هنرجویان قرار بگیرد.

آموزش متره برآورد و صورت وضعیت نویسی

حجم بازار ساختمان در ایران 120 میلیارد دلار در سال است. در هر قرارداد پیمانكاری حرفه ای ، برای رسیدن به موفقیت در مسائلی مانند مناقصه و مزایده ، می بایست از قبل هزینه هایی كه برای ساخت پروژه صرف می شود را به طور کامل محاسبه کرد. تا بدین ترتیب بتوان با درنظر گرفتن سود مالی خود ، بهترین قیمت را برای مناقصه ارائه داد.

متره و برآورد در اصل علم محاسبه و بدست آوردن مقادیر مصالح مورد نیاز برای به ثمر رساندن یک پروژه می باشد.

دوره های عمران

دوره آموزش x-steel :

نرم افزار x-steel یک نرم افزار مهندسی قدرتمند با محیطی ساده می باشد که جهت طراحی و مدلسازی سازه های فلزی مورد استفاده قرار می گیرد.

این نرم افزار علاوه بر ویژگی های گفته شده ، بستری را فراهم کرده که کاربر می تواند به ایجاد ساختارهای سه بعدی در سازه های بتنی و فولادی بپردازد. و از این طریق کاربر را قادر می سازد تا مدیریت بهتری بر عملیات طراحی سازه های عمرانی خود داشته باشد.

سرفصل های آموزش این نرم افزار شامل موارد زیر می باشد :

  • معرفی نرم افزار
  • ایجاد مش بندی در قسمت های مختلف سازه
  • ایجاد دستورات برشی
  • محل چیدمان قطعات فلزی
  • ایجاد اتصالات آماده و پركاربرد
  • ایجاد اتصالات كامپونت
  • و…

دوره آموزش رویت :

رویت یكی از قدرتمند ترین نرم افزارهای حوزه آموزش مهندسی عمران و معماری می باشد. این نرم افزار به كاربر این اختیار را می دهد تا كوچكترین قطعات و جزئیات ساختمان را به شكل سه بعدی در اختیار داشته باشد تا بتواند تمام تحلیل های خود را روی جزئیات در نظر بگیرد.

مخاطبین این دوره آموزشی می توانند تمامی دانشجویان مهندسی عمران ، دانشجویان مهندسی معماری ، مهندسین اجرایی ، مهندسین طراح سازه و… باشند.

آموزش نرم افزار SAP :

نرم افزار SAP  یكی از قدیمی ترین نرم افزار های طراحی و آنالیز سازه های عمرانی می باشد. SAP برای تحلیل ساختاری و طراحی انواع سازه ها از جمله سد ها ، برج های ارتباطی ، استادیوم ها ، پوسته ها ، كارخانه های صنعتی و ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرد.

این نرم افزار به گونه ای طراحی شده است كه در هر سطح و تجربه در طراحی و آنالیز این امكان را به كاربر می دهد تا بیشترین بهره را در كمترین زمان ببرد.

تفاوت عمده این نرم افزار با نرم افزار Etabs این است كه نرم افزار SAP قادر به طراحی دیوار برشی نیست اما با این حال امكان تحلیل دیوار برشی را به كاربر می دهد.

همانطور كه گفته شد ، آموزش نرم افزاز های مهندسی عمران و تسلط کامل بر آن ها نقطه تمایزی است که دانشجویان و مهندسین عمران را ، به خصوص در بازار کار از یکدیگر متمایز می سازد. نقطه تمایزی که می تواند زمینه موفقیت شغلی آن ها را به بهترین شکل رقم بزند.

دپارتمان فنی و مهندسی مجتمع فنی تهران نمایندگی نیاوران شامل بخش­های مختلفی علوم مهندسی، معماری، گرافیک می­باشد، تفاوتی که این دوره­ها در مجتمع نیاوران با بقیه موسسات آموزشی دارد این است که کلاسها اکثرا پروژه محور میباشد و صرفا معرفی ابزارها نیست .

گروه عمران مجتمع فنی تهران شامل دوره­ های جامع محاسبات ساختمان به کمک آموزش ایتبس Safe/ETABS، تهیه نقشه­ های کارگاهی با
X-steel، برآورد و صورت­ وضعیت­ نویسی با عنوان متره، تهیه نقشه­ های سازه با نرم­ افزار Revit، طراحی سازه­ های خاص با SAP و… می­باشد

کلاس ها :

کدنام دورهمدت دورهظرفیتقیمتفعالیت
eng-gis-01دوره GIS55 ساعت9 نفر4,200,000 تومانثبت نام و اطلاعات بیشتر
eng-metr-01دوره متره و برآورد50 ساعت3 نفر2,500,000 تومانثبت نام و اطلاعات بیشتر
eng-cad-03-3دوره اتوکد60 ساعت4 نفر2,550,000 تومان2,150,000 تومانثبت نام و اطلاعات بیشتر
safe01دوره ایتبس و سیف70 ساعت19 نفر5,400,000 تومانثبت نام و اطلاعات بیشتر
03-9دوره جامع محاسبات ساختمانETABS & SAFE سطح مقدماتی120 ساعت9 نفر6,400,000 تومانثبت نام و اطلاعات بیشتر
Open chat
24ساعته پاسخگوی شما هستیم