; دوره ایتبس سیف (محاسبات ساختمان) - مجتمع فنی تهران - نمایندگی نیاوران

دوره ایتبس سیف (محاسبات ساختمان)

Home>دوره ایتبس سیف (محاسبات ساختمان)
دوره ایتبس سیف (محاسبات ساختمان)

دوره ایتبس سیف (محاسبات ساختمان)

تاریخ شروع احتمالی : جمعه 27 دی 1398
مدت دوره : 70 ساعت
جمعه از 09:00 تا 15:00
ظرفیت : 10 نفر
شهریه دوره : 1,800,000 تومان1,500,000 تومان
امکان ثبت نام کلاس نیست. تاریخ شروع کلاس گذشته است.

توضیحات کلاس :

آموزش Etabs & SAFE آموزش ایتبس سیف

امروز قصد داریم تا درباره دوره های آموزش Etabs & SAFE که یک نرم افزار فوق العاده کاربردی در رشته مهندسی عمران و صنعت ساختمان است، صحبت کنیم. اگر می خواهید در کار خود یک مهندس عمران حرفه ای باشید و بهترین طراحی های سازه را انجام دهید و اجرا کنید، یادگیری و آشنایی با این نرم افزار برای شما کاملا ضروری می باشد. شما در این مقاله می توانید با این نرم افزار، قابلیت های آن و لزوم یادگیری آن برای یک مهندس عمران آشنا شوید.

 

آموزش Etabs & SAFE با ارائه مدرک بین المللی

نرم افزار Etabs & SAFE یکی از پرکاربردترین نرم افزارهای مربوط به رشته عمران و طراحی سازه های ساختمانی می باشد و یادگیری کار با این برنامه به تمامی دانشجویان مهندسی عمران توصیه می شود. اگر شما هم دانشجوی مهندسی عمران هستید و یا در این حوزه کار می کنید، بهتر است از همین حالا شروع کنید و با ثبت نام در دوره های آموزش Etabs & SAFE ، مهارت خود را در زمینه تحلیل و طراحی انواع سازه افزایش دهید. این نرم افزار بسیار کامل بوده و تقریبا می توان گفت، مهمترین برنامه ای است که یک مهندس عمران می بایست توانایی کار با آن را فرا گرفته باشد. به شما نیز توصیه می کنیم، هم اکنون در دوره های آموزش  مجتمع فنی تهران شرکت کرده و با دریافت مدرک بین المللی این نرم افزار به یک مهندس عمران خاص تبدیل شوید. شاید هنوز با این نرم افزار و قابلیت های آن آشنایی نداشته باشید و یا حتی ندانید که یادگیری کار با این برنامه برای دانشجویان عمران چه ضرورتی دارد؛ بنابراین توصیه می کنیم با ما همچنان همراه باشید.

 آموزش Etabs & SAFE

آموزش Etabs & SAFE

قابلیت های اصلی و کاربردی نرم افزار Etabs & SAFE

همانطور که عرض کردیم، کاربرد اصلی این نرم افزار در تحلیل و طراحی انواع سازه ساختمانی می باشد. اما اگر بخواهیم درباره قابلیت های این برنامه صحبت کنیم، باید به موارد زیر اشاره کنیم:

در بخش تحلیل برنامه می توانیم به قابلیت های شناخت و یادگیری انواع المان های پر کاربرد ساختمان، امکان انتقال بارهای ثقلی از کف به تیرها و ستون ها، امکان مدلسازی المان های پوسته ای و رمپ ها، توزیع بار بین تراز طبقات و … اشاره کنیم.

پیشنهاد ما : به تمام علاقه مندان رشته عمران توصیه میکنم صفحه آموزش عمران را مطالعه کنند

در بخش طراحی نیز برنامه دارای قابلیت های خاصی است که به شما در طراحی المان های مختلف کمک می کند. از آن جمله می توان به امکان طراحی قاب های فولادی، بتنی، طراحی دیوار های برشی و طراحی تیرهای مرکب اشاره نمود. دیگر قابلیت های این نرم افزار شامل امکان محاسبه خودکار جرم و مرکز جرم، تحلیل بار متحرک کامیون، سیستم های مختصات چندگانه، امکان ویرایش آسان، نحوه کار با نرم افزار بسیار آسان و … می باشد. این نرم افزار قابلیت های بسیار ویژه ای دارد که با شرکت در کلاس های آموزشی مربوطه می توانید با همه این قابلیت ها و امکانات آشنا شده و مهارت و تخصص کافی در این زمینه به دست بیاورید.

از دیگر مزایای این نرم افزار، میتوان به قابلیت برقراری ارتباط دوجانبه با سایر نرم افزارهای مرتبط اشاره کرد. به صورتی که می تواند فایل های ورودی SAFE  و SAP2000 را ایجاد نماید.

همچنین Etabs از تمامی فرمت های رایج مدل سازی مانند تکلا استراکچرز، IFC، اتوکد و رویت پشتیبانی می کند.

ایتبس بر روی سیستم عامل ویندوز 8.1 و 10 قابل اجرا می باشد و دست کم به 8 گیگابایت رم و 6 گیگابایت حافظه داخلی نیاز دارد. به طور کلی هرچه گرافیک و ظرفیت رم بالاتر باشد، بهتر می توان پروژه های بزرگ را با استفاده از آن پیاده سازی نمود.

قابلیت های اصلی و کاربردی نرم افزار Etabs & SAFE

قابلیت های اصلی و کاربردی نرم افزار Etabs & SAFE

لزوم آموزش دوره ایتبس سیف برای یک مهندس عمران

اما چرا یک مهندس عمران باید به نرم افزار Etabs & SAFE تسلط داشته باشد و این آموزش چه ضرورتی برای یک دانشجوی مهندسی عمران دارد؟ شاید این سوال شما هم باشد. برای پاسخ به این سوال باید عرض کنیم که امروزه انجام کارها سرعت گرفته و به دلیل هزینه بالایی که مصالح و ابزارهای مختلف برای شما می تواند داشته باشد، به همین دلیل لزوم استفاده درست و طبق طرح از ابزارها و امکانات بسیار احساس می شود. شما باید یک طرح اولیه برای ساخت سازه ها داشته باشید و بر اساس آن اقدام به ساخت سازه ها و قطعات مختلف بکنید. استفاده از روش آزمون و خطا به هیچ وجه در امر ساختمان سازی و مهندسی عمران، به صرفه نبوده و اصلا توصیه نمی شود. به همین خاطر آموزش Etabs & SAFE برای تمامی مهندسین عمران ضروری بوده و می بایست تمامی طرح های عملی خود را ابتدا با استفاده از این نرم افزار پیاده سازی و طراحی کرده و سپس به مرحله اجرایی در آورند. اگر طراحی سازه ها به صورت دستی انجام شود، علاوه بر این که هزینه زیادی را به شما تحمیل می کند، باعث به هدر رفتن زمان زیادی نیز می شود.

اعتبار و اهمیت دوره ایتبس

بسیاری از سازمان های معتبر در ایالات متحده، نظیر انجمن مهندسان عمران آمریکا (ASCE)، موسسه بتن آمریکا (ACI)، انجمن سازه های فولادی آمریکا (AISC) به علاوه ایزو و اتحادیه اروپا (EUROCODE)، به نرم افزار Etabs استانداردهایی را اعطا کرده اند. همچنین این نرم افزار از استاندارد ملی استرالیا و استاندارد ملی بریتانیا نیز برخوردار است.

به همین علت است که نرم افزار فوق، نزد اساتید و مهندسین عمران در تمامی کشورها، از اعتبار بسیار بالایی برخوردار می باشد. و پشت سر گذراندن یک دوره ایتبس ، گام مهمی در شروع کار حرفه ای یک مهندس عمران و سازه محسوب می گردد.

همچنین جالب است بدانید Etabs یا به طور دقیقتر «تحلیل سه بعدی تعمیم یافته سیستم های ساختمانی» یکی از نرم افزارهای مورد تأیید نظام مهندسی ایران برای چک لیست طراحی سازه است.

 آموزش دوره ایتبس فیس

سرفصل های دوره آموزش Etabs & SAFE در مجتمع فنی تهران نمایندگی نیاوران

سرفصل های دوره آموزش Etabs & SAFE شامل آشنایی مقدماتی با نرم افزار، آشنایی با مصالح، تعریف مقاطع، آموزش طراحی دیوارهای برشی، بررسی مشکلات مختلف در دیوارهای برشی و نحوه مواجه با این مشکلات، بررسی تحلیل دینامیکی، شرایط تحلیل طیفی نرم افزار، مدلسازی فونداسیون سازه و اثرات آن بر سازه، بررسی اثر تغییر شکل فونداسیون، مدلسازی شمع ها در فشار، بارگذاری و طراحی دالها با نرم افزار، طراحی سازه های فولادی با روش LRFD، بار جانبی روی سازه ها، طراحی تیرهای مرکب فولادی، بررسی ضوابط لرزه ای، کنترل طراحی، طراحی پی های نواری و گسترده و … می شود. این ها تنها چند مورد از سرفصل های این آموزش می باشند. امیدواریم با شرکت در دوره های فنی مهندسی آموزش Etabs & SAFE مجتمع فنی تهران، بتوانید به مهارت کافی در این زمینه دست یابید و از کاربردهای آن ها در رشته تخصصی خود بهره مند شوید.

آموزش ایتبس

همانطور که گفته شد ، دوره آموزش ایتبس دارای سرفصل های مختلفی می باشد که بالاتر مختصراً به آن ها اشاره شد. اما در اینجا قصد داریم اهداف آموزشی هر سرفصل را خدمت شما شرح دهیم؛

در بخش اول از آموزش ، هنرجو با اصول ایتبس مقدماتی  و مباحث مربوط به تحلیل ماتریسی آشنا می شود.

بخش دوم جهت آشنایی با سیستم های مختلف ساختمانی و تفاوت آن ها با یک‌دیگر است.

بخش بعدی  آموزش ایتبس ، به آشنایی با محیط نرم افزار ، نحوه کار با نرم افزار ، انواع ابزارهای کاربردی موجود در آن و نیز آشنایی با مقاطع و مصالح مختلف اختصاص دارد. همچنین در کلاس ایتبس در کنار آموزش نحوه کار با نرم افزار ، مباحثی چون محاسبه تعداد گام ها و مراحل مختلف یک پروژه در Etabs نیز مورد بحث قرار می گیرد.

در بخش چهارم از آموزش ، هنرجو با انواع نقشه ها و اصول نقشه کشی و نقشه خوانی و نیز انواع روش های ستون گذاری آشنا می شود. همچنین در این قسمت مباحث مهم مربوط به مدلسازی در سطح مقدماتی به هنرجویان آموزش داده می شود.

کلاس آموزش ایتبس:

قسمت بعدی کلاس ایتبس به بارها و سازه ها اختصاص دارد. در این بخش کارآموز با انواع بارهای زنده و مرده ، بارهای ثقلی ، انواع روش های ترکیب بارهای سازه های مختلف ، انواع سازه ها ، انواع المان ها مانند ستون ، سقف ، دیوار و … و روش های ساده بارگذاری آشنا می گردد.

بخش ششم نیز مختص تحلیل سازه ها است. در این قسمت انواع سازه های فولادی ، بتنی و … مورد تحلیل و آنالیز قرار گرفته و نتایج حاصل از تحلیل مورد بررسی قرار می گیرد.

بخش هفتم از آموزش ایتبس مربوط به طراحی سازه های مختلف بتنی و فولادی می باشد. در این قسمت تمامی مباحث مقدماتی تا پیشرفته مربوط به طراحی یک سازه در نرم افزار ایتبس ، آموزش داده می شود. و مجتمع فنی تهران شعبه نیاوران برای ثبت نام آنلاین کلاس ایتبس و سیف 10 درصد تخفیف ( حدود 250 هزار تومان) در نظر گرفته است لرای صبت نام می توانید به لینک موحود در ابتدای همین صفحه مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

Open chat
24ساعته پاسخگوی شما هستیم