دوره آموزش آشپزی ملل

/دوره آموزش آشپزی ملل
دوره آموزش آشپزی ملل

دوره آموزش آشپزی ملل

توضیحات کلاس :

آموزش آشپزی ملل

در دوره آموزش آشپزی ملل به آموزش تمامی مهارت های تهیه و سرو انواع غذاهای بین المللی مشهور و شناخته شده پرداخته می شود. غذاهای معروف هر کشور از جمله جاذبه های گردشگری آن محسوب می شوند. امروزه مردم به دنبال امتحان کردن مزه های جدید هستند و حتی برای کشف این مزه ها ممکن است دست به سفر بزنند. خوردن خوراکی ها و غذاهای جدید که مطابق با دستورات غذایی بومی و منطقه ای خاص تهیه شده اند ، از جمله خاطره انگیز ترین لحظات هر سفر به حساب می آید. حال تصور کنید اگر یک سرآشپز بتواند خوش طعم ترین غذاهای ملل و اقوام مختلف را در منوی رستوران یا مرکز تهیه غذای خود جای دهد ، چه استقبال فوق العاده ای از این رستوران خواهد شد. البته دست یافتن به دستور پخت اصلی این نوع غذاها و مهارت لازم برای طبخ آن ها کار چندان ساده ای نیست و بدون شک نیاز به آموزش و تمرین فراوان دارد. به همین دلیل است که امروزه در سراسر جهان دوره های زیادی در زمینه آموزش آشپزی ملل ، به عنوان یکی از اصلی ترین شاخه های رشته آشپزی ، برگزار می گردد. ممکن است بسیاری از آشپزهای مشغول به کار ، مهارت های آشپزی را به صورت تجربی کسب کرده باشند ، اما آشپزی ملل یک شاخه دانش محور و تخصصی تر نسبت به آشپزی جامع می باشد که ورود به آن مستلزم آموزش و یادگیری است.

کلاس آموزش آشپزی ملل

 

۱۰ مهارت مطرح شده در آموزش آشپزی ملل

 1. تسلط کامل بر مهارت های آشپزی حرفه ای
 2. شناخت پرآوازه ترین غذاهای ملل مختلف
 3. تهیه منوی غذاهای ملل
 4. دستیابی به دستور پخت اصلی و بومی غذاها
 5. شناخت مواد اولیه مورد نیاز و تهیه تازه ترین و با کیفیت ترین آن ها
 6. جایگزین کردن مواد غذایی مناسب در صورت عدم دسترسی به مواد اولیه اصلی
 7. تسلط کامل بر تهیه و سرو اصولی غذاها
 8. بکارگیری خلاقیت و ابداع شیوه های جدید در طبخ غذاهای ملل
 9. اعمال تغییرات در دستور پخت غذاها بر اساس ذائقه غذایی مردم هر منطقه
 10. طراحی و دیزاین غذاها بر اساس سلیقه ملل مختلف

 

موارد گفته شده در بالا از جمله دانش و مهارت هایی به حساب می آیند که هر آشپز فعال در زمینه آشپزی ملل ، علاوه بر مهارت های پایه آشپزی جامع و آشپزی حرفه ای ، می بایست بر آن ها مسلط باشد. در دوره تخصصی آموزش آشپزی ملل تمامی این موارد به همراه بسیاری نکات و تکنیک های دیگر طی سرفصل های آموزشی مختلف خدمت هنرجویان ارائه می گردد.

 

با آشپزی ملل یک سر و گردن بالاتر از سایر آشپزان

همانطور که بالاتر گفته شد ، امروزه غذاها و خوراکی های بومی و مخصوص هر کشور می توانند در شمار برجسته ترین جاذبه های گردشگری آن کشور قرار بگیرند که از این طریق در زمینه اشتغال زایی و درآمد زایی نیز بسیار مؤثر خواهند بود. اگر فردی یک غذای خوش طعم و لذت بخش را در یک کشور دیگر امتحان کند ، برای چشیدن دوباره طعم آن غذا مجبور است بار دیگر به آن منطقه سفر کند. اما اگر در محل زندگی او رستوران یا مرکز تهیه غذایی وجود داشته باشد که آن غذا را با همان طعم اصیل ارائه دهد ، دیگر احتیاجی به سفر نخواهد بود. با توجه به این مسئله و با در نظر گرفتن تمایل مردم به تجربه کردن مزه های جدید ، می توان گفت امروزه آشپزی ملل با استقبال ویژه ای از سوی مردم روبرو است. البته این نکته را نیز فراموش نکنید که گردشگران و مسافرانی که به یک کشور جدید وارد می شوند ، ممکن است تنها به خوردن غذاها و خوراکی های کشور خود عادت و تمایل داشته باشند. بنابراین یک آشپز مسلط به طبخ غذاهای ملل که مهارت های این رشته را نزد ماهرترین اساتید آموزش آشپزی ملل آموخته باشد ، می تواند در این مورد هم راهگشا باشد.

 

۶ فرصت شغلی آشپزی ملل

 • فعالیت به عنوان سرآشپز ، آشپز و کمک آشپز در رستوران ها و …
 • فعالیت به عنوان مدیر آشپزخانه در انواع رستوران ها ، هتل ها ، کترینگ ها و …
 • راه اندازی رستوران ها و مراکز تهیه غذا با منوی غذاهای ملل
 • مهاجرت و فعالیت به عنوان آشپز در کشورهای خارجی
 • فعالیت به عنوان آشپز در کشورها و جزایر توریست پذیر اطراف ایران
 • راه اندازی رستوران در کشورهای توریست پذیر خارجی

و بسیاری موارد دیگر همگی از جمله فرصت های شغلی یک آشپز مسلط به طبخ غذاهای بین المللی می باشد. نکته مهم درباره آشپزی ملل این است که این شاخه از آشپزی برای مهاجرت و مشغول به کار شدن در کشورهای خارجی گزینه بسیار مناسبی می باشد. البته به شرط آن که آموزش آشپزی ملل را به صورت حرفه ای و نزد آشپزها و اساتید متخصص دنبال کرده باشید.

آموزش کافی شاپ اولین قدم برای راه اندازی کافی شاپ

یکی دیگر از فرصت های شغلی پس از دوره آموزش آشپزی ملل ، راه اندازی کافی شاپ می باشد . در این مسیر قطعا نیازمند آموزش کافی شاپ خواهید بود ، نگران نباشید در مجتمع فنی نیاوران می توانید در دوره تخصصی آموزش کافی شاپ با تخفیف ویژه شرکت کنید


فرصت های شغلی آشپزی

 

آموزش آشپزی حرفه ای بین المللی

در دوره آموزش آشپزی حرفه ای بین المللی ، شما علاوه بر آشنایی با فرهنگ غذایی و ذائقه ملل و اقوام مختلف ، طبخ بسیاری از غذاهای معروف کشورها و مناطق گوناگون جهان را به صورت اختصاصی یاد می گیرید. برخی از موارد و سرفصل های مطرح شده در دوره حرفه ای آشپزی ملل مجتمع فنی تهران نمایندگی نیاوران که توسط دپارتمان تشریفات ارائه می گردد ، به شرح زیر می باشد :

 • تهیه انواع سس ها (سوسیر) :

آموزش تهیه انواع سس ها که به دوره سوسیر معروف است.

 • آشنایی با فرهنگ غذایی و آشپزی ایتالیا و طبخ انواع غذاهای ایتالیایی :

انواع پاستا مانند پاستا عربیتا و پاستا میگو ، چیکن آلفردو ، مرغ گریل شده ، چیکن با سس پرتقال و …

 • آشنایی با فرهنگ غذایی و آشپزی فرانسه و طبخ انواع غذاهای فرانسوی :

چیکن آلاکینگ ، سالاد نیس ، استیک فریت ، بیف و …

 • آشنایی با فرهنگ غذایی و آشپزی ایران و طبخ انواع غذاهای ایرانی :

انواع کباب ها و خورشت های ایرانی و …

 • آشنایی با فرهنگ غذایی و آشپزی مدیترانه ای و طبخ انواع غذاهای این منطقه :

اگ (تخم مرغ) مراکشی ، شاه میگو با سس رومسکو ، چیکن مدیترانه ای و …

 • آشنایی با فرهنگ غذایی و آشپزی چین و طبخ انواع غذاهای چینی :

چیکن تریاکی ، برگر سوشی ، میگوی گریل شده با سس لیمو و مارچوبه ، اسپاگتی با لیمو و سالمون ، رول استیک ، پاستا با مارچوبه و سس پستو و …

 

آموزش آشپزی بین المللی

 

مدرک آشپزی بین المللی

از جمله نکات مثبت و بسیار ارزشمند دوره آموزش آشپزی ملل مجتمع فنی تهران نمایندگی نیاوران این است که در پایان دوره ، تمامی متقاضیانی که دوره را با موفقیت پشت سر گذاشته اند ، علاوه بر کسب مدرک معتبر مجتمع فنی ، موفق به کسب مدرک بین المللی و فوق العاده با ارزش City & Guilds لندن نیز خواهند شد. داشتن این دو مدرک در کنار هم می تواند مسیر کاری و استخدام متقاضیان را چه در داخل کشور و چه در کشورهای خارجی بسیار هموار نماید.

بخشی از دوره آموزش آشپزی ملل

دوره آموزشی آشپزی ملل شامل موارد ذیل می باشد :

_ غذا های ایتالیایی:

پاستا آربیتا، چیکن آلفردو، پاستا میگو و …

_ غذاهای فرانسوی:

استیک فریت، سالاد نیکس و …

و…

برای مشاهده سایر دوره های مجتمع فنی تهران به سایت مجتمع فنی تهران مراجعه کنید .

تاریخ شروع احتمالی : چهارشنبه 9 مهر 1399
مدت دوره : 60 ساعت
چهارشنبه از 15:00 تا 20:30
ظرفیت : 7 نفر
شهریه دوره : 5,450,000 تومان4,905,000 تومان

۲ نظر

 1. مژگان وزیری ۰۴/۲۹/۱۳۹۹ at ۴:۴۴ ب٫ظ - Reply

  فکر میکنم جامع ترین و کامل ترین دوره اشپزی ک میشه پیدا کرد همینه. اولش یک مقدار تردید داشتم برای شرکت توی این دوره اشپزی ک با مشاوره ای ک ازتون گرفتم خیالم راحت شد.

 2. داودکرمی ۰۵/۱۹/۱۳۹۹ at ۳:۱۳ ق٫ظ - Reply

  آشپز فستفود هستم ولی بدون مدرک ۱۲سالتجربه دارم ولی بی ارزش.قصدم ارتقاع در حرفه وکارم هستش برای سرآشپزی ۳۶سالمه کمک میخام

دیدگاهتان را بنویسید