; دوره آشپزی [کلاس آشپزی بین المللی + مدرک مهاجرت تضمینی] - مجتمع فنی تهران

دوره آشپزی بین المللی

Home>دوره آشپزی بین المللی
دوره آشپزی بین المللی

دوره آشپزی بین المللی

تاریخ شروع احتمالی : پنجشنبه 18 اسفند 1401 🔔 شروع قطعی
مدت دوره : 40 ساعت
پنجشنبه از 10:30 تا 14:30
ظرفیت : 3 نفر
شهریه دوره : 11,150,000 تومان
تاریخ شروع احتمالی : دوشنبه 24 بهمن 1401 🔔 شروع قطعی
مدت دوره : 40 ساعت
دوشنبه از 15:30 تا 19:30
ظرفیت : 3 نفر
شهریه دوره : 11,150,000 تومان
on
تاریخ شروع احتمالی : دوشنبه 17 بهمن 1401 🔔شروع قطعی
مدت دوره : 40 ساعت
دوشنبه و چهارشنبه از 10:30 تا 14:30
ظرفیت : 1 نفر
شهریه دوره : 11,150,000 تومان

توضیحات کلاس :

دوره آشپزی

در دوره آشپزی به آموزش تمامی مهارت های تهیه و سرو انواع غذاهای بین المللی مشهور و شناخته شده پرداخته می شود. غذاهای معروف هر کشور از جمله جاذبه های گردشگری آن محسوب می شوند.

تجربه انواع طعم ها و مزه های دلپذیر و میل کردن غذاهای خوشمزه و باکیفیت، یکی از بهترین لذت های زندگی است. تمامی مردم جهان، از خوراکی ها و غذاهایی که با مهارت و سلیقه ای خاص تهیه شده و با ذائقه آن ها همخوانی داشته باشد، استقبال می نمایند. به علاوه، امروزه مردم به دنبال امتحان کردن مزه های جدید هستند و حتی برای کشف این مزه ها ممکن است دست به سفر بزنند. خوردن خوراکی ها و غذاهای جدید که مطابق با دستورات غذایی بومی و منطقه ای خاص تهیه شده اند ، از جمله خاطره انگیز ترین لحظات هر سفر به حساب می آید. حال تصور کنید شما بعد از دوره آشپزی بین المللی مانند یک سرآشپز بتوانید خوش طعم ترین غذاهای ملل و اقوام مختلف را در منوی رستوران یا مرکز تهیه غذای خود جای دهید ، چه استقبال فوق العاده ای از رستوران شما خواهد شد.

گسترش صنعت توریسم و افزایش علاقه و کنجکاوی مردم در سراسر جهان نسبت به فرنگ و سبک تغذیه دیگر کشورها، سبب گردیده امروزه بسیاری از غذاهای فرنگی و غیر بومی، در منوی رستوران ها و کافه ها جای گیرند و نزد مردم محلی منطقه، از محبوبیت بالایی برخوردار شده و حتی در برخی موارد، با غذاهای بومی وارد رقابت شوند!

البته دست یافتن به دستور پخت اصلی این نوع غذاها و مهارت لازم برای طبخ آن ها کار چندان ساده ای نیست و بدون شک نیاز به آموزش و تمرین فراوان دارد. به همین دلیل است که امروزه در سراسر جهان دوره های آشپزی زیادی در زمینه آموزش آشپزی بین المللی ، به عنوان یکی از اصلی ترین شاخه های رشته آشپزی ، برگزار می گردد. ممکن است بسیاری از آشپزهای مشغول به کار ، مهارت های آشپزی را به صورت تجربی کسب کرده باشند ، اما آشپزی ملل یک شاخه دانش محور و تخصصی تر نسبت به آشپزی جامع می باشد که ورود به آن مستلزم آموزش و یادگیری است.

کلاس آموزش آشپزی ملل

 

10 مهارت مطرح شده در دوره آشپزی بین المللی

 1. تسلط کامل بر مهارت های آشپزی حرفه ای
 2. شناخت پرآوازه ترین غذاهای ملل مختلف
 3. تهیه منوی غذاهای ملل
 4. دستیابی به دستور پخت اصلی و بومی غذاها
 5. شناخت مواد اولیه مورد نیاز و تهیه تازه ترین و با کیفیت ترین آن ها
 6. جایگزین کردن مواد غذایی مناسب در صورت عدم دسترسی به مواد اولیه اصلی
 7. تسلط کامل بر تهیه و سرو اصولی غذاها
 8. بکارگیری خلاقیت و ابداع شیوه های جدید در طبخ غذاهای ملل
 9. اعمال تغییرات در دستور پخت غذاها بر اساس ذائقه غذایی مردم هر منطقه
 10. طراحی و دیزاین غذاها بر اساس سلیقه ملل مختلف

 

موارد گفته شده در بالا از جمله دانش و مهارت هایی به حساب می آیند که هر آشپز فعال در زمینه آشپزی بین المللی ، علاوه بر مهارت های پایه آشپزی جامع و آشپزی حرفه ای ، می بایست بر آن ها مسلط باشد. علاوه بر آن اگر مدیریت رستوران برعهده خودتان باشد باید در دوره مدیریت رستوران شرکت کرده تا با اصول و تکنیک های رستوران داری آشنا شوید . همچنین در دوره تخصصی آموزش آشپزی ملل تمامی این موارد به همراه بسیاری نکات و تکنیک های دیگر طی سرفصل های آموزشی مختلف خدمت هنرجویان ارائه می گردد.

 

با آشپزی ملل یک سر و گردن بالاتر از سایر آشپزان

همانطور که بالاتر گفته شد ، امروزه غذاها و خوراکی های بومی و مخصوص هر کشور می توانند در شمار برجسته ترین جاذبه های گردشگری آن کشور قرار بگیرند که از این طریق در زمینه اشتغال زایی و درآمد زایی نیز بسیار مؤثر خواهند بود. اگر فردی یک غذای خوش طعم و لذت بخش را در یک کشور دیگر امتحان کند ، برای چشیدن دوباره طعم آن غذا مجبور است بار دیگر به آن منطقه سفر کند.

اما اگر در محل زندگی او رستوران یا مرکز تهیه غذایی وجود داشته باشد که آن غذا را با همان طعم اصیل ارائه دهد ، دیگر احتیاجی به سفر نخواهد بود. با توجه به این مسئله و با در نظر گرفتن تمایل مردم به تجربه کردن مزه های جدید ، می توان گفت امروزه آشپزی ملل با استقبال ویژه ای از سوی مردم روبرو است.

البته این نکته را نیز فراموش نکنید که گردشگران و مسافرانی که به یک کشور جدید وارد می شوند ، ممکن است تنها به خوردن غذاها و خوراکی های کشور خود عادت و تمایل داشته باشند. بنابراین یک آشپز مسلط به طبخ غذاهای ملل که مهارت های این رشته را نزد ماهرترین اساتید آموزش آشپزی ملل آموخته باشد ، می تواند در این مورد هم راهگشا باشد.

 

6 فرصت شغلی بعد از کلاس آشپزی

 • فعالیت به عنوان سرآشپز ، آشپز و کمک آشپز در رستوران ها و …
 • فعالیت به عنوان مدیر آشپزخانه در انواع رستوران ها ، هتل ها ، کترینگ ها و …
 • راه اندازی رستوران ها و مراکز تهیه غذا با منوی غذاهای ملل
 • مهاجرت و فعالیت به عنوان آشپز در کشورهای خارجی
 • فعالیت به عنوان آشپز در کشورها و جزایر توریست پذیر اطراف ایران
 • راه اندازی رستوران در کشورهای توریست پذیر خارجی

و بسیاری موارد دیگر همگی از جمله فرصت های شغلی یک آشپز مسلط به طبخ غذاهای بین المللی می باشد. نکته مهم درباره آشپزی ملل این است که این شاخه از آشپزی برای مهاجرت و مشغول به کار شدن در کشورهای خارجی گزینه بسیار مناسبی می باشد. البته به شرط آن که کلاس آشپزی را به صورت حرفه ای و نزد آشپزها و اساتید متخصص دنبال کرده باشید.

آموزش کافی شاپ اولین قدم برای راه اندازی کافی شاپ

یکی دیگر از فرصت های شغلی پس از دوره آموزش آشپزی ملل ، راه اندازی کافی شاپ می باشد . در این مسیر قطعا نیازمند آموزش کافی شاپ خواهید بود ، نگران نباشید در مجتمع فنی نیاوران می توانید در دوره تخصصی آموزش کافی شاپ با تخفیف ویژه شرکت کنید

اما اگر تنها علاقه مند به سرو انواع نوشیدنی های سرد و گرم و انواع قهوه هستید. آموزش باریستا برای شما گزینه مناسب تری است.
فرصت های شغلی آشپزی

 

آموزش آشپزی حرفه ای

در دوره آموزش آشپزی حرفه ای ، شما علاوه بر آشنایی با فرهنگ غذایی و ذائقه ملل و اقوام مختلف ، طبخ بسیاری از غذاهای معروف کشورها و مناطق گوناگون جهان را به صورت اختصاصی یاد می گیرید.

نکات دوره آشپزی

 • غذای هر قوم و ملیت، انعکاس عادت های زندگی و فرهنگ آن مردم است. کسب دانش بیشتر در مورد فرهنگ مردم در کشورهای مختلف جهان، کار یک آشپز را آسان تر و حرفه ای تر خواهد کرد. این همان چیزی است که به هیچ عنوان نباید در دوره آشپزی بین المللی نادیده گرفته شود.
 • سرو غذاهای بین المللی با چیدمان، گارنیش و سبک و سیاق اصیل و بومی آن، صرف کردن آن را برای افراد جدید، جذاب تر و خاطره انگیزتر خواهد کرد.
 • در برخی موارد ممکن است مواد غذایی یا شیوه طبخ غذا با ذائقه مردم کشور مقصد، سازگاری چندانی نداشته باشد. در نتیجه بهتر است سرآشپز بر اساس مهارت خود، تا حدودی در دستور پخت غذا دست برده و آن را مطابق با سلیقه مشتریان تغییر دهد.
 • فعالیت در رستوران هایی که به طور تخصصی غذاهای مربوط به یک منطقه خاص را تهیه و سرو می کنند، در جلب توجه مشتری نقش مهمی ایفا خواهد کرد.

 

آموزش آشپزی بین المللی

 

مدرک آشپزی بین الملل (مهاجرت تضمینی)

از جمله نکات مثبت و بسیار ارزشمند دوره آموزش آشپزی ملل مجتمع فنی تهران نمایندگی نیاوران این است که در پایان دوره ، تمامی متقاضیانی که دوره را با موفقیت پشت سر گذاشته اند ، موفق به کسب مدرک معتبر مجتمع فنی تهران ، خواهند شد. داشتن این  مدرک می تواند مسیر کاری و استخدام متقاضیان را چه در داخل کشور و چه در کشورهای خارجی بسیار هموار نماید.

سرفصل های کلاس آشپزی بین المللی

کلاس آشپزی بین المللی در مدت زمان 40 ساعت که شامل 10 جلسه ی 4 ساعته می باشد ،برگزار میگردد.

برخی از موارد آموزشی به شرح زیر می باشد .

جلسه اول: آشنایی با علم آشپزی که شامل:

کات کردن مواد اولیه و پایه در آشپزی و نحوه ی صحیح خرید مواد اولیه

آشنایی با ابزارهای آشپزی از جمله انواع تخته های کار ،چاقو و …

آشپزی فرانسوی شامل:

آموزش سس های پایه در آشپزی فرانسوی

آموزش استاک گیری

تهیه و سرو سوپ پیاز ، سوپ گوجه ،گراتن ،سوفله

جلسه  دوم: آشپزی ایتالیایی

چیکن پارمزان ،کیش لورن ،پاستا بلونز، پاستا آربیا، پاستا پستو ،پاستا آلفردو، سالاز سزار ،آرچینی و سس مارینارا ،بروستکا مرغ

جلسه سوم:آشپزی هندی

پاکورا ،آلو هندی، پوره بادمجان ،باتر چیکن ،مرغ بریونی، کاری گوشت، کوفته با سس گوجه، بال مرغ تندروی، نان پراتا

جلسه چهارم :آشپزی مدیترانه ای

ریتو کفتدس، سوولاکی ، کوفته یونانی ،اسپانا کوپیتا،پایلا اسپانیایی،حریرا مراکشی ،پیلاوی

جلسه پنجم :آشپزی عربی

حمص ، محمره، سالاد فتوش ، مجبوس ، شاورما ، دلمه ، بطا طاحره ، عرایس

جلسه ششم:غذاهای دریایی

خوراک صدف ، لابستر، خرچنگ ، کالاماری ،میگو سوخاری و پفکی ،خمیر بنیه، سس هلندز، سس سبز،سس بنیه، سس تاتار

جلسه هفتم :آشپزی فرانسوی

رولت فرانسوی، سالاد نیسواز فرانسوی، راگو گوشت ،بیفتک الزاس، کیش لورن، راتتوی ، کسوله

جلسه هشتم :کباب های ملل

کباب مکزیکی، کباب لاری، ادناکباب ، کباب بلغاری، کباب قفقازی، شش طاووق ،کباب یونانی،کباب کشمیری ،آشوکا

جلسه نهم :غذاهای آسیایی

فرایدراس ، کیمجی ،کاری سیب زمینی ،نودل با سس بادام زمینی و توفو ،نودل و سبزیجات ،مرغ ترش و شیرین ،کاری ماسامان

جلسه دهم: غذاهای مکزیکی

سوپ ترتیا، سالاد مرغ ، فاهیتا، تاکو با دو نوع تاپینگ ،ناچو و دو نوع دیپ، پلو مکزیکی و مرغ،دو نوع سالسا

 

 


 

سوالات متداول

 

1- بازار کار آشپزی ملل چه وضعیتی دارد؟

امروزه غذاها و خوراکی های بومی و مخصوص هر کشور، از جمله برجسته ترین جاذبه های گردشگری آن کشور به حساب می آیند. بنابراین می توان گفت که آشپزی ملل، یک شغل حرفه ای با بازار کاری پر رونق در سراسر جهان است.

 

2- مدرک دوره آشپزی ملل، چه میزان اعتبار دارد؟

مدرک آشپزی ملل مجتمع فنی تهران، نزد تمامی مراکز استخدامی، از اعتبار بسیار بالایی برخوردار است. همچنین این مدرک در خارج از کشور نیز معتبر بوده و هنرجویان می توانند به منظور مهاجرت و کاریابی در دیگر کشورها هم از این مدرک استفاده نمایند.

 

3- دوره آموزش آشپزی برای چه کسانی مناسب است؟

این دوره آموزشی برای تمامی کارکنان، کمک آشپزها و سر آشپزان رستوران ها، کافه ها، کترینگ ها، خصوصا رستوران هتل ها و کلیه علاقمندان به دنیای آشپزی و تشریفات، مناسب است.

 

4- در دوره آشپزی بین المللی، به آموزش چه مواردی پرداخته می شود؟

در این دوره، به آموزش آشپزی ایتالیایی، فرانسوی، مدیترانه ای، هندی، عربی، مکزیکی، آسیایی و آموزش تهیه و سرو معروف ترین غذاها و خوراکی های نواحی مختلف، پرداخته می شود.

 

5- برای ثبت نام در دوره آشپزی ملل چه باید کرد؟

جهت ثبت نام آنلاین در این دوره، بر روی دکمه ثبت نام در بالای همین صفحه، کلیک نمایید. همچنین می توانید با شماره های مندرج در سایت (02126121107) تماس حاصل فرمایید و یا این که به صورت حضوری، به مجتمع فنی تهران نمایندگی نیاوران مراجعه نمایید.

 

4.6/5 - (27 امتیاز)

37 نظر

 1. مژگان وزیری 07/19/2020 at 4:44 ب.ظ - Reply

  فکر میکنم جامع ترین و کامل ترین دوره اشپزی ک میشه پیدا کرد همینه. اولش یک مقدار تردید داشتم برای شرکت توی این دوره اشپزی ک با مشاوره ای ک ازتون گرفتم خیالم راحت شد.

  • عباس نداف فیض ابادی 11/04/2020 at 11:11 ب.ظ - Reply

   سلام خسته نباشیدمن میخوام تو این دوره شرکت کنم و مدرک این دوره برای من خیلی خیلی مهمه .ایا مدرک این دوره ها قابل ترجمه هستن و آیا گواهینامه های اعطایی بین المللی هستن

   • mohammad 12/03/2020 at 9:44 ب.ظ - Reply

    سلام. بله مدرک کلاس آشپزی بین المللی بوده و قابل ترجمه است برای اطلاعات دقیق تر از مدرک با شماره 02126121107 تماس بگیرید.

 2. داودکرمی 08/09/2020 at 3:13 ق.ظ - Reply

  آشپز فستفود هستم ولی بدون مدرک 12سالتجربه دارم ولی بی ارزش.قصدم ارتقاع در حرفه وکارم هستش برای سرآشپزی ۳۶سالمه کمک میخام

 3. سعید صالحی 10/18/2020 at 10:08 ق.ظ - Reply

  سلام وقت بخیر
  خواستم بپرسم من بخوام از صفر شروع کنم تو اموزشگاه شما میتونم ثبت نام کنم
  ممنون میشم پاسخ بدین

  • mohammad 12/03/2020 at 10:03 ب.ظ - Reply

   سلام وقت بخیر .
   بله در دوره آشپزی مباحث از مقدماتی تا پیشرفته تدریس میشود .
   برای مشاوره رایگان میتوانید با شماره 02126121107 تماس بگیرید.

 4. محمد آقامحمدی 11/22/2020 at 9:56 ب.ظ - Reply

  سلام خسته نباشید چند جلسه هست این دوره وبگید فقط سه شنبه هاس؟آیا پشت سرهم وبه صورت فشرده هستن؟
  بنده شاغلم ونیاز داشتم بدونم به چه صورت زمان بندی شده تا تنظیم برنامه کنم

  • mohammad 12/03/2020 at 9:42 ب.ظ - Reply

   با سلام دوره هم به صورت فشرده هم به صورت غیر فشرده برگزار میشود.
   برای اطلاع از زمان بندی ها با شماره 02126121107 تماس بگیرید

 5. آرمینه شاه نظریانس 12/05/2020 at 12:52 ق.ظ - Reply

  سلام
  میخواستم ببینم دوره های مجازی هم دارید

  • مجتمع فنی نیاوران 11/27/2022 at 7:42 ب.ظ - Reply

   سلام بله

 6. حميد 12/17/2020 at 5:23 ب.ظ - Reply

  درود ، دوره ي فشرده رو تو چه مدت ميشه انجام داد ؟ چقدر زمان ميبره از ابتدا مدرك بين المللي رو دريافت كنم ؟

  • مجتمع فنی نیاوران 11/27/2022 at 7:41 ب.ظ - Reply

   سلام وقتتون بخیر
   بعد از دوره مدرک به شما تعلق میگیرد
   توضیحات کلاس را مطالعه کنید

 7. جواد احمدی 12/31/2020 at 10:43 ب.ظ - Reply

  سلام و شب بخیر
  من از شهرستان هستم که با تهران فاصله زیادی داره…. میتونم توی این دوره ها شرکت کنم و مدرک بگیرم؟
  اگه میشه غیرحضوری ثبت نام کرد، مدرک میاد به شهرستان خودمون؟

  • مجتمع فنی نیاوران 09/15/2021 at 1:05 ب.ظ - Reply

   سلام بله مشکلی با دریافت مدرک نخواهید داشت

 8. طاهره دمیرچی 01/02/2021 at 2:51 ب.ظ - Reply

  سلام
  برای کسی که هیچ سررشته ای از آشپزی نداره شرکت کردن تو این کلاس های مشکلی نداره

  • مجتمع فنی نیاوران 01/03/2021 at 4:30 ب.ظ - Reply

   سلام.
   خیر با هر سطح دانشی میتونید در این دوره شرکت کنید

 9. زهرا تاجمیری 07/15/2021 at 6:56 ق.ظ - Reply

  درود برشما، من کرج زندگی میکنم شما در کرج هم شعبه ای دارید؟؟؟؟ کلاسها فقط هفته ای یک روز هست؟؟؟؟

  • مجتمع فنی نیاوران 11/27/2022 at 7:43 ب.ظ - Reply

   سلام وقتتون بخیر
   خیر

 10. محمدرضا شجاعی 07/17/2021 at 3:26 ب.ظ - Reply

  آیا اقساطی هم امکان ثبت نام هست؟!

  • مجتمع فنی نیاوران 11/27/2022 at 7:43 ب.ظ - Reply

   سلام بله

 11. سپیده 08/30/2021 at 8:04 ق.ظ - Reply

  سلام.دردوره های آموزشیتون کارآموز آشپزی میکنه یا فقط نگاه میکنه؟

  • مجتمع فنی نیاوران 09/15/2021 at 12:40 ب.ظ - Reply

   با سلام دوره به صورت عملی می باشد

 12. سید علی حسنیان فرید 10/12/2021 at 11:32 ق.ظ - Reply

  کلاساتون هر جمعه به جمعس؟

  • مجتمع فنی نیاوران 11/27/2022 at 7:44 ب.ظ - Reply

   سلام وقت بخیر
   تایم برگزاری کلاس ها در هر دوره متفاوت است

 13. آرش جبرئیل 10/19/2021 at 11:00 ق.ظ - Reply

  سلام،
  من خارج از کشور هستم و قصد راه اندازی رستوران در کشور محل اقامت خودم رو دارم. بنظرم این دوره بسیار میتونه کارگشا باشه. فقط آیا دوره تون بصورت فشرده هم برگزار میشه. مثلا طی دو هفته کل دوره آموزش داده بشه؟
  ممنون

  • مجتمع فنی نیاوران 12/11/2021 at 4:31 ب.ظ - Reply

   بله کلاس آشپزی به صورت فشرده نیز برگزار می شود. برای اطلاع از زمان برگزاری و.. با مجتمع تماس بگیرید

 14. محمدزارعی 01/04/2022 at 8:47 ب.ظ - Reply

  سلام وقتتون بخیر
  من علاقه زیادی به آشپزی دارم دوست دارم غذاهای ایرانی رو یاد بگیرم امکان ثبت نام در کلاساتون هست در دوره جدید راهنمایی بفرمایید ممنونتون میشم ؟

 15. یاری 01/16/2022 at 10:11 ق.ظ - Reply

  سلام چطور میشه تو ۴۰ ساعت این همه غذا اموزش داد. ایا دستور پخت ارایه میشه یا در دوره همه اینها پخته میشه و اشکال گیری میشه. یه شخصی که سابقه اشپزی نداره

 16. شیوا 01/20/2022 at 1:53 ب.ظ - Reply

  سلام وقت بخیر
  من شاغلم امکانش هست دوره برای پنجشنبه بذارین که امثال منم بتونن شرکت کنن؟

 17. رضا 02/09/2022 at 12:21 ق.ظ - Reply

  برای بچه هایی که از شهرستان میخوان حضوری باشن خوابگاهی هم موجود هست؟

 18. علي رضا شريفي اسعد 03/30/2022 at 12:57 ب.ظ - Reply

  سلام ايا از طريف مدرك شما ميشع اقامت موقت يا ويزا كشوري مثل انگليس يا كانادا گرفت

 19. فهیمه محتشم 04/23/2022 at 11:00 ب.ظ - Reply

  سلام وقت شما بخیر
  ببخشید تاریخ شروع احتمالی کلاس آشپزی ملل در تیرماه چه زمانی هست ؟
  ممنون

 20. فهیمه محتشم 04/23/2022 at 11:25 ب.ظ - Reply

  سلام
  ببخشید تاریخ شروع احتمالی کلاس آشپزی ملل در تیرماه چه زمانی هست ؟
  ممنون

 21. فهیمه محتشم 04/23/2022 at 11:25 ب.ظ - Reply

  سلام
  ببخشید کلاس های تیر ماه چه تاریخی هست ؟

 22. فریبرزذوقی 05/27/2022 at 2:33 ب.ظ - Reply

  سلام مدرک شماروکدام کشورهاتاییدمیکنند؟

 23. سارامرادی 07/24/2022 at 8:14 ب.ظ - Reply

  چطوری میشه درکلاس شرکت کرد؟لطفاراهنمایی کنید

 24. مجید خزاعی 09/01/2022 at 10:19 ق.ظ - Reply

  سلام وخسته نباشید
  آیا دوره های جداگانه ای برای هر کدوم از مهارت ها وجود داره ؟ مثلا بنده علاقمند به یادگیری قصابی(بوچری) هستم آیا دوره ی خاص قصابی وجود داره؟

دیدگاهتان را بنویسید

Open chat
24ساعته پاسخگوی شما هستیم