; دوره آموزش باریستا و سرو انواع نوشیدنی های گرم و سرد با مشاوره رایگان

آموزش باریستا

Home>آموزش باریستا
آموزش باریستا

آموزش باریستا

تاریخ شروع احتمالی : سه شنبه 5 اردیبهشت 1402 ✔️شروع قطعی
مدت دوره : 32 ساعت
یکشنبه و سه شنبه از 10:30 تا 14:30
ظرفیت : 4 نفر
شهریه دوره : 8,900,000 تومان8,300,000 تومان

توضیحات کلاس :

دوره آموزش باریستا ، تمام دانش و مهارتی را که برای تبدیل شدن به یک باریستای متخصص و یک فرمانروای درجه یک در سرزمین قهوه ها احتیاج دارید ،  در اختیارتان می گذارد. امروزه با وجود این همه تنوع در میان نوشیدنی های گرم و روش های تهیه و سرو آن ها و همچنین تفاوت ذائقه و سلیقه غذایی مردم ، کار باریستا نسبت به گذشته اهمیت بسیار ویژه تری پیدا کرده است و دیگر مانند گذشته وظیفه باریستا یا قهوه چی تنها به تهیه و سرو یک یا دو نوع قهوه در قهوه خانه یا کافه محدود نمی شود.

بازار کار: ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
سطح آموزش: تخصصی✔️
مدرک: مدرک مجتمع فنی🔖
پیش نیاز: کافی شاپ👌🏼
مشاوره رایگان: 02126121107📞
پیشنیاز دوره:کافی شاپ حضوری
مدت دوره: 32 ساعت⏱

بنابراین لازم است تا با دید تخصصی تر و آکادمیک تری به این رشته نگاه کنیم. از این رو امروزه در جای جای جهان دوره ها و کلاس های بسیاری در زمینه آموزش باریستا و آموزش کافی شاپ به عنوان محبوب ترین و کاربردی ترین رشته های حوزه تشریفات ، برگزار می گردد.

آموزش تخصصی باریستا

باریستا کیست؟

به طور کلی باریستا ، قهوه چی یا کافی من ، فردی است که وظیفه تهیه و سرو انواع نوشیدنی های سرد و گرم بر پایه قهوه و سایر نوشیدنی های گرم را در کافی شاپ ها یا قهوه خانه ها بر عهده دارد. البته یک باریستا بیشتر با قهوه هایش شناخته می شود و مهارت او در سرو قهوه ها و اسپرسوها مهمترین مشخصه وی به حساب می آیند. اما به هرحال امروزه سرو سایر نوشیدنی های گرم از جمله دمنوش ها نیز بر عهده باریستا می باشد.

تفاوت باریستا و بارتندر:

زمانی که برای نوشیدن و سرو قهوه به کافی شاپ و یا سایر مراکز فروش قهوه مراجعه می کنید، کلمات باریستا و بارتندر به گوشتان خورده است. حال ممکن است این سوال ایجاد شود که‌ باریستا و بارتندر چه تفاوت هایی با یک دیگر دارند؟

باریستا و بارتندر، به افرادی می گویند که در قسمتی تحت عنوان بار فعالیت دارند. به طور کلی بار به قسمتی که کافی شاپ، رستوران، هتل و یا اقامتگاه گفته می شود که باریستا و بارتندر نوشیدنی های گرم و سرد با رسپی های مختلف تهیه و سرو می کنند.

تفاوت باریستا و بارتندر در منویی است که در بار تهیه و سرو می کنند. باریستا به فردی گفته می شود که مسئول بار گرم است. باریستا توانایی کار با دستگاه های گوناگون نظیر قهوه سازها، اسپرسوسازها و آسیاب ها دارد. در واقع باریستا می تواند با استفاده از دستگاه های موجود در بار گرم انواع نوشیدنی های گرم را تهیه کند.

در مقابل بارتندر به فردی گفته می شود که مسئول بار سرد است و با استفاده از دستگاه های مختلف و با به کارگیری تکنیک های تخصصی گوناگون، طعم ها و مزه های جدید و هیجان انگیز ایجاد می کند.

مهارت های آموزشی در دوره باریستا

یک باریستای حرفه ای باید انواع مواد مورد نیاز در تهیه نوشیدنی ها و به خصوص انواع مختلف قهوه را به خوبی بشناسد و بتواند در صورت نیاز، آن ها را با یکدیگر ترکیب نماید. به علاوه، با توجه به کاربرد انواع دستگاه ها، وسایل و تجهیزات مدرن و سنتی در تهیه قهوه و سایر نوشیدنی ها، آشنایی با نحوه استفاده از آن ها، از اهمیت بالایی برخوردار است.

این روزها با افزایش علاقه و توجه مردم نسبت به نوشیدنی هایی که به سایر نقاط جهان تعلق دارند، آشنایی با مواد اولیه غیربومی و روش تهیه این نوع نوشیدنی ها نیز از قابلیت های مهم یک باریستای حرفه ای به حساب می آید که می تواند سبب برتری او نسبت به سایرین شود. همچنین از آنجایی که ذائقه و عادت های غذایی مردم هر کشور با دیگر کشورها متفاوت است، یک باریستای کاربلد باید بتواند این نوشیدنی ها را با خواست و انتظارات مشتری خود تطبیق داده و بنا به لزوم، در برخی دستورالعمل ها نیز تغییراتی ایجاد نماید.

این ها از جمله مهارت های کلی یک باریستای حرفه ای و کاربلد هستند که در دوره آموزش باریستا مفصلا به آموزش آن ها پرداخته می شود. در ادامه، این مهارت ها را به صورت جزئی تر بررسی می کنیم.

چگونه یک باریستا حرفه ای شویم؟

عموما این سوال برای علاقمندان کار با قهوه ایجاد می شود که چگونه یک باریستا حرفه ای شویم؟ همان طور که می دانید، باریستا به فردی گفته می شود که نوشیدنی های بر پایه قهوه تهیه و سرو می کند و باریستاهای بسیاری در سراسر جهان فعالیت می کنند. اما برای اینکه بتوانید به یک باریستای حرفه ای مبدل شوید، لازم است که مهارت های خود را به صورت تخصصی افزایش دهید.

برای افزایش مهارت های خود، باید زیر نظر اساتید متخصص در این زمینه آموزش ببینید و اطلاعات خود را در رابطه با انواع قهوه افزایش دهید. برای این منظور می توانید در دوره آموزش باریستا مجتمع فنی تهران نمایندگی نیاوران شرکت کنید و مهارت های شغلی خود را در تهیه و سرو انواع قهوه زیر نظر باریستاهای ماهر و با تجربه افزایش دهید.

لازم به ذکر است که برای اینکه به یک باریستا حرفه ای تبدیل شوید، علاوه بر شرکت در دوره های آموزشی، نیاز به تکرار و تمرین دارید، تا بتوانید تکنیک های تخصصی خود را داشته باشید.

 

بازار کار باریستا در کافی شاپ

 

۱۵ مهارتی که در آموزش باریستا می‌آموزید :

 1. آشنایی کامل با صنعت قهوه
 2. شناخت انواع قهوه ها و شیوه های مختلف سرو آن ها
 3. مهارت بالا در تهیه و سرو انواع قهوه ، اسپرسو و مشتقات آن ها
 4. مهارت بالا در تهیه و سرو انواع نوشیدنی های گرم مانند دمنوش ها و جوشانده ها
 5. تخصص در کار با انواع تجهیزات و دستگاه های مربوطه مانند دستگاه آسیاب قهوه و…
 6. تسلط کامل بر منوی باریستا و توانایی منونویسی
 7. به روز بودن و آگاهی از ذائقه و سلیقه غذایی مردم
 8. بکارگیری خلاقیت و ابتکار عمل در سرو نوشیدنی ها
 9. بکارگیری ذوق و سلیقه در دیزاین و طراحی نوشیدنی ها
 10. نوآوری و خلق مزه های جدید
 11. دقت و سرعت عمل در کار
 12. مدیریت فضای کار
 13. مدیریت ، زمانبندی و اولویت بندی سفارش ها
 14. رعایت نکات بهداشتی و ایمنی
 15. برخورد گرم و صمیمانه با مشتری و توانایی شناخت طبع و ذائقه او

 

آموزش آشپزی ملل دوره پیشنهادی ما

دوره آموزش آشپزی حرفه ای بین المللی پیشنهاد ما برای کسانی است که تمایل دارند در زمینه کافی شاپ و  رستوران فعالیت داشته باشند

و بسیاری موارد دیگر همگی از جمله مهارت هایی هستند که یک باریستا پیش از شروع کار در کافی شاپ ، رستوران ، هتل و … می بایست با شرکت در دوره ها و کلاس های آموزش باریستا ، آن ها را به صورت حرفه ای و تخصصی بیاموزد.

باریستای حرفه‌ای ، بازار کار خوب

در دنیای مدرن امروز ، به دلیل بالا بودن سرعت زندگی مردم ، میزان استقبال آن ها از غذاها ، پیش غذاها و نوشیدنی های آماده بسیار بیشتر از قبل شده است. این امر نشان دهنده بازار کار خوب رستوران ها ، کافی شاپ ها و سایر کسب و کارهای حوزه تشریفات است. اما نکته قابل توجه در مورد این کسب و کارها ، رقابتی بودن آن هاست. یک کافی شاپ برای آن که بتواند مشتریان خود را حفظ کند و در رقابت با سایر رقیبان پیروز باشد ، پیش از هرچیز دیگری به یک باریستا و یک آشپز ماهر نیاز دارد. یک باریستای متخصص و حرفه ای که آموزش باریستا را به صورت آکادمیک و نزد حرفه ای ترین اساتید گذرانده است ، می تواند کلیدی ترین مهره برای حفظ مشتریان و پیشرفت و رونق کار یک کافی شاپ باشد . البته به غیر از کافی شاپ ها ، رستوران ها ، هتل ها و قهوه خانه ها نیز جهت سرو قهوه ها و نوشیدنی های گرم به یک باریستا احتیاج دارند.

آموزش تخصصی باریستا برای کافی شاپ

دوره آموزش باریستا

دوره آموزش باریستا که طی 32 ساعت آموزش حضوری برگزار می گردد ، شامل محتوای آموزشی زیر می باشد :

جلسه اول ، دوم ، سوم و چهارم و پنجم : تکنیک های لاته آرت و طراحی روی قهوه با حرکت دست ، سس و شابلون

جلسه ششم : کار با دستگاه های نسل نو (قهوه های دمی)

جلسه هفتم : قهوه های خاص (قهوه های کمپ کافی)

جلسه هشتم : دمنوش های خاص (جوشانده ها و دمنوش های میوه ای)

 

مخاطبین دوره آموزش باریستا

 • فعالان حوزه صنایع مواد غذایی و نوشیدنی
 • علاقمندان به یادگیری سرو قهوه و نوشیدنی های گرم
 • فعالان حوزه صنعت و تجارت قهوه
 • باریستاهایی که به دنبال افزایش مهارت و ارتقای کسب و کار خود هستند
 • مدیران و سایر پرسنل کافی شاپ ها ، قهوه خانه ها ، هتل ها و …
 • علاقمندان به راه اندازی کافه یا رستوران
 • و تمامی علاقمندان به دانه های خوشبوی قهوه ، می توانند در شمار مخاطبین دوره آموزش باریستا قرار بگیرند.

دوره آموزش باریستا مجتمع فنی نیاوران:

دوره آموزش باریستا، یکی از دوره های محبوب و پرطرفدار دپارتمان آشپزی و کافی شاپ مجتمع فنی تهران نمایندگی نیاوران می باشد. این دوره به صورت کاملا تخصصی، توسط اساتید متخصص و با تجربه در این زمینه به هنرآموزان ارائه می شود.

از ویژگی های دوره بارستا مجتمع فنی نیاوران می توان به فضای آموزشی به روز و مجهز کلاس باریستا اشاره کرد. همچنین این دوره طبق آخرین متد روز دنیا به شما آموزش داده می شود.

با شرکت در دوره باریستا مجتمع فنی نیاوران، نحوه تهیه و سرو انواع قهوه ها به صورت کاملا عملی در محیط کافی شاپ زیر نظر اساتید حرفه ای و ماهر آموزش داده می شود و در نهایت می توانید انواع قهوه ها را به صورت حرفه ای سرو کنید.

همچنین در پایان دوره، مدرک معتبر از مجتمع دریافت می کنید که با استفاده از آن می توانید در ایران و خارج از ایران مشغول به کار شوید و کسب درآمد کنید.

دوره آموزشی تخصصی باریستا

دوره آموزشی تخصصی فشرده باریستا به صورت فشرده و به مدت زمان یک ماه می باشد

که شامل موارد ذیل می باشد:

_ تکنیک های لاته آرت و طراحی روی قهوه با حرکت دست

_ کار با دستگاه های نسل نو

_ قهوه های خاص

_ دم نوش های خاص ( جوشانده ها و دم نوش های میوه ای)

و …

 


 

سوالات متداول

 

1- بازار کار شغل باریستا چه وضعیتی دارد؟

علاوه بر کافی شاپ ها که روز به روز بر تعداد آن ها افزوده می شود، کلیه رستوران ها، هتل ها، مجموعه های اقامتی، گردشگری و تشریفاتی استاندارد در داخل و خارج از کشور، همگی به یک باریستای حرفه ای نیاز دارند.

 

2- مدرک دوره باریستا، چه میزان اعتبار دارد؟

مدرک باریستای مجتمع فنی تهران، نزد تمامی مراکز استخدامی، از اعتبار بسیار بالایی برخوردار است. همچنین این مدرک در خارج از کشور نیز معتبر بوده و هنرجویان می توانند به منظور مهاجرت و کاریابی در دیگر کشورها هم از این مدرک استفاده نمایند.

 

3- دوره آموزش باریستا برای چه کسانی مناسب است؟

این دوره آموزشی برای تمامی کارکنان و مدیران کافه ها و رستوران ها، باریستاها، بارتندرها و آشپزها و کلیه علاقمندان به یادگیری سرو حرفه ای انواع قهوه ها و نوشیدنی های گرم، مناسب است.

 

4- در دوره تخصصی باریستا، به آموزش چه مواردی پرداخته می شود؟

از جمله مهمترین موارد آموزشی ارائه شده در این دوره، می توان به آموزش سرو انواع قهوه ها و دمنوش های خاص، تکنیک های لاته آرت و طراحی روی قهوه و کار با دستگاه های نسل نو، اشاره کرد.

 

5- برای ثبت نام در دوره باریستا چه باید کرد؟

جهت ثبت نام آنلاین در این دوره، بر روی دکمه ثبت نام در بالای همین صفحه، کلیک نمایید. همچنین می توانید با شماره های مندرج در سایت (02126121107) تماس حاصل فرمایید و یا این که به صورت حضوری، به مجتمع فنی تهران نمایندگی نیاوران مراجعه نمایید.

 

4.4/5 - (90 امتیاز)

7 نظر

 1. ابتین رضایی 07/19/2020 at 4:47 ب.ظ - Reply

  سلام.
  میخاستم بدونم ک دوره باریستا نیاز به پیشنیازی داره یا خیر .
  و اینکه بعد از اتمام دوره به تمام افراد مدرک تلق میگیره یا خیر

 2. آزیتا سلمانی 12/03/2020 at 9:39 ب.ظ - Reply

  ببخشید اگر من توی دوره باریستا مجتمع شرکت کنم ، طرز تهیه تمامی قهوه های سرد و گرم و یاد می گیرم؟؟
  و مدرک معتبر بین المللی به این دوره تعلق می گیره ؟

  • مجتمع فنی نیاوران 12/03/2020 at 9:45 ب.ظ - Reply

   با سلام
   بله تماما در دوره تدریس میشود
   مدرک بین المللی را در انتهای دوره میتوانید دریافت کنید.

 3. هاوری رحیمی 01/17/2021 at 4:04 ب.ظ - Reply

  سلام من میخواستم کافی شاپ راه اندازی کنم چه میخواستم از شما کمک بگیرم که کدام یک از کلاس های شما ثبت نام کنم اگه راهنمایی کنید ممنون میشم

 4. محمد نایب 08/09/2022 at 12:31 ب.ظ - Reply

  سلام وقت بخیر میخواستم بدونم برای شرکت در کلاس های باریستا به چه صورته و هزینش چه مقدار

 5. سامیار دیندارعظیمی 11/12/2022 at 6:32 ب.ظ - Reply

  سلام،
  میخواستم بدونم دوره باریستا کلاس پیش نیاز داره؟

دیدگاهتان را بنویسید

Open chat
24ساعته پاسخگوی شما هستیم