دوره مدیریت و راه اندازی کافه و رستوران و تشریفات

Home>دوره مدیریت و راه اندازی کافه و رستوران و تشریفات
دوره راه اندازی و مدیریت کافه و رستوران

دوره مدیریت و راه اندازی کافه و رستوران و تشریفات

آموزش رستوران داری

دوره آموزش رستوران داری تمامی دانش و مهارتی را که برای مدیریت اصولی و حرفه ای یک رستوران و کافه احتیاج دارید ، در اختیارتان می گذارد. در این دوره شما با اصول و تکنیک های تخصصی و نوین رستوران داری  آشنا شده و می توانید با بکارگیری آن ها ، موفق ترین و بزرگترین کافه و یا رستوران را در شهر خود راه اندازی و مدیریت نمایید. همچنین اگر قصد تاسیس کافی شاپ را دارید دوره آموزش کافی شاپ مجتمع فنی نیاوران میتواند برای شما بسیار مفید باشد

آموزش مدیریت رستوران

دوره مدیریت رستوران پیش به سوی موفقیت

تقریباً می توان گفت مهمترین سمت در یک رستوران ، سمت مدیریت است که بر خلاف ظاهرش که شاید کار آسان و کم دردسری به نظر بیاید ، دارای پیچیدگی های فراوانی می باشد. حتما شنیده اید که بسیاری از رستوران ها در همان سال های اول تأسیس با شکست مواجه می شوند. اما دلیل این شکست چیست؟ مطمئناً عدم مدیریت صحیح و اصولی رستوران ، می تواند به اولین و بزرگترین دلیل عدم موفقیت رستوران تبدیل گردد.

امروزه به دلیل دیجیتالی شدن و بالا رفتن سرعت زندگی مردم ، میزان استفاده آن ها از غذاهای آماده و استقبال آن ها از مراکز تهیه غذا و رستوران ها ، نسبت به گذشته بسیار بیشتر شده است. همین امر موجب افزایش تعداد رستوران ها ، به خصوص در شهرهای بزرگ ، گردیده است. بنابراین می توان گفت کار رستوران داری ، به یک کار شدیداً رقابتی تبدیل شده ، که برنده این رقابت رستورانی است که با تکیه بر دانش و تجربه یک مدیر لایق اداره می گردد. شما می توانید با شرکت در دوره آموزش مدیریت رستوران ، این دانش و تجربه را از بزرگترین اساتید حوزه تشریفات بیاموزید.

 

دوره راه اندازی کافه و رستوران

در دوره مدیریت و راه اندازی کافه و رستوران و اصول تشریفات چه چیزی می آموزید؟

مدیر رستوران می بایست بر تمامی اتفاقاتی که در رستوران رخ می دهد ، نظارت کامل و منظم داشته باشد. در واقع مدیریت رستوران برآیندی از نظارت همه جانبه و ایده پردازی های مدیر رستوران در امور مختلف است که نتیجه آن یک رستوران منظم و موفق خواهد بود. این تمام آن چیزی است که در دوره آموزش مدیریت رستوران می آموزید. از جمله این امور می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 امور مالی و حسابداری :

مدیریت رستوران باید به صورت پیوسته و مداوم بر صندوق رستوران نظارت داشته باشد و وضعیت دریافتی ها، جمع آوری پول و عملکرد صحیح مسئول صندوق را بررسی نماید. چرا که گردش پول نقد و غیر نقد در رستوران ها زیاد است و اندکی غفلت و اشتباه در این زمینه سبب ایجاد مشکلات بزرگ مالی خواهد شد.

کلیه امور مربوط به آشپزی :

بدیهی است که مهم ترین مسئله در خصوص رستوران ها، طبخ غذاهای خوشمزه، سالم و باکیفیت است. این اولین و اصلی ترین خواسته مشتریان از یک رستوران خوب و ایده آل است. افرادی که به یک رستوران می روند و غذایی کهنه یا سرد به آن ها ارائه می گردد ، ممکن است همان لحظه اعتراض خود را نسبت به کیفیت غذا اعلام نکنند اما مطمئناً دیگر به آن رستوران باز نخواهند گشت.

بنابراین کنترل کیفیت غذاها ، نظارت بر تهیه مواد اولیه و استخدام حرفه ای ترین آشپزها برای کار در آشپزخانه رستوران ، می تواند بر جذب مشتریان رستوران تأثیر مستقیم بگذارد.

خدمات بهداشتی و ایمنی :

تمیزی و بهداشت جزو مهمترین ویژگی های رستوران است که برای اکثر مشتریان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. به طور کلی، مکانی که برای صرف غذا در نظر گرفته می شود، می بایست از نظر بهداشتی دارای استانداردهای خاصی باشد. شستشوی کامل ظروف و همچنین سبزیجات و میوه ها، استفاده از مواد اولیه سالم، تمیز بودن محیط رستوران و میزها، از مهم ترین معیارهای یک رستوران خوب محسوب می شوند.

استخدام افراد متخصص در این حوزه و نظارت بر کار آن ها نیز از وظایف مدیر رستوران است که در دوره مدیریت رستوران، مفصلا به بررسی این مسئله پرداخته می شود.

طراحی داخلی و ظاهر رستوران :

امروزه مردم بسیاری از قرارهای دوستانه و حتی کاری خود را در رستوران ها برگزار می کنند. بنابراین علاوه بر کیفیت غذا ، به چیدمان و دکوراسیون داخلی رستوران هم توجه ویژه ای خواهند داشت. در اینجا می توان با توجه به سبک کاری رستوران و نوع غذاهایی که در آن سرو می شود، از دکوراسیون و طراحی سنتی یا مدرن استفاده کرد. این امر در ایجاد تأثیر روانی بر مشتری، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

همچنین طراحی داخلی رستوران در ایجاد یک فضای آرام و دوست داشتنی، نقش مهمی را ایفا می کند و با میزان رضایت مشتری از رستوران، ارتباط مستقیمی دارد.

ایده های جلب رضایت مشتری :

علاوه بر نظارت بر کیفیت غذا و ظاهر و دکوراسیون رستوران و نیز برخورد مناسب پرسنل ، مدیر رستوران می تواند با فراهم کردن امکانات ویژه ، ضمن متمایز نمودن رستوران خود از سایر رستوران ها ، سبب جلب و حفظ مشتریان بیشتری گردد. از جمله این امکانات ویژه می توان به طور مثال به پکیج های غذایی مخصوص کودکان اشاره کرد.

همچنین توجه به انتقادات ، پیشنهادات ، نظرات و شکایات مشتریان نیز از جمله وظایف مدیر رستوران است. مدیر رستوران می تواند با برقراری ارتباط با مشتری، از طریق نظرسنجی ها، گفتگوی مستقیم، صفحات اینترنتی و… نظرات و انتقادات مشتریان را در زمینه های مختلفی چون کیفیت و طعم غذا، برخورد کارکنان و پرسنل، نظافت و موارد متعدد دیگر، جویا شود و از این طریق عملکرد کلی رستوران را ارزیابی نموده و نسبت به رفع ایرادات احتمالی اقدام نماید. بطور کلی بحث ارتباط صحیح با مشتری و برخورداری از نظرات وی، یکی از مهمترین مباحث مطرح شده در دوره آموزش مدیریت رستوران و اصول تشریفات می‌باشد.

استخدام :

استخدام و انتخاب تمامی کارکنان رستوران به عهده ی مدیر رستوران است. مدیر رستوران هنگام استخدام افراد مختلف می بایست نهایت دقت را به خرج دهد تا بتواند کاربلدترین ها را در کادر خود داشته باشد. و همچنین در رقابت با سایر رستوران ها بر سر جذب بهترین نیروها، تدابیر خاصی بیاندیشد.

دیگر سرفصل های دوره مدیریت رستوران مجتمع فنی تهران

  • تهیه برنامه روزانه و برنامه بلند مدت برای امور مختلف رستوران
  • توانایی انجام کار گروهی و اداره امور
  • آشنایی با انواع ذائقه ها و فرهنگ های غذایی مختلف
  • اداره ی چندین امور به طور همزمان و برقراری هماهنگی های لازم

همه ی مواردی که در بالا ذکر شد ، بخشی از وظایف و مسئولیت های مدیریت رستوران است که در دوره های آموزش مدیریت رستوران ، به صورت کامل و جامع توسط اساتید متخصص و مجرب حوزه تشریفات ، خدمت علاقمندان آموزش داده می شود.

دوره مدیریت رستوران

 

مخاطبین دوره مدیریت و راه اندازی رستوران و کافی شاپ :

  • صاحبان و مدیران رستوران ها
  • صاحبان و مدیران کترینگ ها و سایر مراکز تهیه غذا همچون فودکورت ها
  • آشپزها و سرآشپزها
  • علاقمندان به راه اندازی رستوران
  • مدیران هتل ها و مکان های اقامتی مجهز به رستوران

و کلیه فعالان حوزه تشریفات می توانند در شمار مخاطبین دوره آموزش مدیریت رستوران قرار بگیرند.

جالب است بدانید در برخی از موارد ممکن است صاحب رستوران ، خود علاقه ای به مدیریت آن نداشته و به دنبال فرد با کفایتی برای سپردن رستوران خود به وی باشد. این بهترین فرصت برای افرادی است که به رستوران داری علاقه داشته و با شرکت در دوره مدیریت رستوران ، دانش و مهارت مورد نیاز این کار را نیز کسب نموده اند اما به تنهایی سرمایه کافی برای راه اندازی یک رستوران را ندارند.

 

مدرک معتبر مدیریت رستوران

در پایان دوره آموزش مدیریت رستوران، خدمت تمامی هنرجویانی که دوره را با موفقیت سپری کرده اند، گواهی پایان دوره و مدرک معتبر مدیریت رستوران مجتمع فنی تهران اعطا می گردد. لازم به ذکر است که این مدرک، نزد تمامی مراکز استخدامی، از اعتبار بسیار بالایی برخوردار می باشد.

بدون شک اگر قصد شما از شرکت در دوره مدیریت رستوران، ورود به بازار کار و فعالیت در این حوزه است، بهره مندی از این مدرک معتبر، می تواند در رسیدن شما به هدف‌تان بسیار مؤثر واقع شود. مدرک مدیریت رستوران مجتمع فنی تهران، در خارج از کشور نیز از اعتبار بالایی برخوردار است.

 

کلاس ها :

کدنام دورهمدت دورهظرفیتقیمتفعالیت
023دوره آموزشی مدیریت و راه اندازی کافه و رستوران و اصول تشریفات36 ساعت8 نفر6,300,000 تومانثبت نام و اطلاعات بیشتر
Open chat
24ساعته پاسخگوی شما هستیم