; آموزش کافی شاپ (0 تا 100) + مدرک بین المللی مجتمع فنی تهران نیاوران

دوره آموزش کافی شاپ

Home>دوره آموزش کافی شاپ
دوره آموزش کافی شاپ

دوره آموزش کافی شاپ

تاریخ شروع احتمالی : شنبه 9 مهر 1401 🔔 شــروع قــطعی ✔️مشاوره تخصصی در دایرکت پیج👇👇 tashrifat.mft.niavaran
مدت دوره : 32 ساعت
شنبه از 10:30 تا 14:30 - یکشنبه از 10:30 تا 14:30 - دوشنبه از 10:30 تا 14:30 - سه شنبه از 10:30 تا 14:30 - چهارشنبه از 10:30 تا 14:00 - پنجشنبه از 10:30 تا 14:30 - جمعه از 10:30 تا 14:30 - شنبه از 10:30 تا 14:30
ظرفیت : 5 نفر
شهریه دوره : 6,650,000 تومان
تاریخ شروع احتمالی : سه شنبه 19 مهر 1401 🔔 شروع قطعی ✅ارتباط با کارشناس در دایرکت پیج tashrifat.mft.niavaran
مدت دوره : 32 ساعت
یکشنبه و سه شنبه از 10:30 تا 14:30
ظرفیت : 3 نفر
شهریه دوره : 6,650,000 تومان
on
تاریخ شروع احتمالی : پنجشنبه 21 مهر 1401 🔔شروع قطعی ✅ارتباط با کارشناس در دایرکت پیج tashrifat.mft.niavaran
مدت دوره : 32 ساعت
پنجشنبه از 15:30 تا 19:30
ظرفیت : 2 نفر
شهریه دوره : 6,650,000 تومان

توضیحات کلاس :

ح

آموزش کافی شاپ

آموزش کافی شاپ به طور کلی به آموزش مهارت هایی اختصاص دارد که شما برای مدیریت حرفه ای و اصولی یک کافی شاپ ایده آل به آن ها نیاز دارید ، اگر صرفا به دنبال مدیریت رستوران یا کافه هستید دوره مدیریت رستوران میتواند برای شما مناسب است. امروزه در سرتاسر شهرها کافی شاپ های مختلفی وجود دارند که هرکدام به شیوه خاص خودشان مدیریت می شوند. هر کدام دیزاین و طراحی متفاوتی دارند ، غذاها ، پیش غذاها و نوشیدنی های متنوعی در آن ها سرو می شود و حتی برخی از این کافی شاپ ها قوانین و محدودیت های خاص خود را نیز دارند.

اما کدام کافی شاپ موفق تر است؟

کدام یک در حوزه کسب و کار و رضایت مشتری ، توانسته اند از سایر رقبا  پیشی بگیرند؟

دلایل ورشکستگی و عدم موفقیت کافی شاپ ها چیست ؟

و در عین حال چرا برخی دیگر از کافی شاپ ها روز به روز به تعداد مشتری هایشان اضافه می گردد؟

 

دوره تخصصی آموزش کافی شاپ مجتمع فنس تهران

 

مدیریت کافی شاپ نیازمند آموزش کافی شاپ

پاسخ به سؤالات بالا به ظاهر ساده به نظر می آید. مطمئناً هرکسی این را می داند که نحوه مدیریت کافی شاپ ، کیفیت غذاها ، پیش غذاها و نوشیدنی ها و نحوه سرو و ارائه آن ها ، طراحی و دیزاین کافی شاپ ، محیط کافی شاپ و محلی که در آن واقع شده ، رعایت نکات بهداشتی و بسیاری موارد دیگر همگی از عواملی هستند که مستقیماً در موفقیت یا عدم موفقیت یک کافی شاپ تأثیرگذار می باشند. اما بدون شک این سطح از اطلاعات برای اداره و مدیریت یک کافی شاپ موفق کافی نیست.

رعایت و اجرای اصولی تمامی موارد ذکر شده در بالا نیازمند تسلط بر مهارت ها ، تکنیک ها ، ترفندها و دانشی است که برای فراگیری آن می بایست به دوره های آموزش کافی شاپ مراجعه کرده و نزد افراد متخصص در این زمینه آموزش دید.

 

اصول و تکنیک های مدیریت تخصصی کافی شاپ

 

راه اندازی اصولی و حرفه ای کافی شاپ

دلیل دیگر ضرورت شرکت در کلاس آموزش کافی شاپ و نگاه آکادمیک و تخصصی به این رشته ، سرسخت بودن رقبا در این حوزه است. همانطور که می دانید امروزه بسیاری از مردم بطور مداوم یا غیر مداوم ، ساعاتی از روز خود را در کافی شاپ ها سپری می کنند. عده ای برای خوردن و نوشیدن خوراکی های مورد علاقه شان ، عده ای برای تفریح و گذراندن اوقات فراغت در کنار دوستان ، برخی برای برگزاری مراسم های مختلف مانند جشن تولد ، بعضی دیگر جهت رفع خستگی پس از یک روز کاری سخت و حتی عده ای جهت انجام کار. اما نکته مهم در اینجا این است که هرکدام از افراد بالا از میان این همه کافی شاپ موجود در سطح شهر ، کدام یک را انتخاب می کنند و کدام کافه برای مشتریان یک کافی شاپ ایده آل به حساب می آید که می تواند پاسخگوی تمامی نیازهای ذکر شده در بالا و بسیاری موارد دیگر باشد.

اینکه کار شما در کافی شاپ بتواند رضایت همه مشتریان را به همراه داشته باشد و تمامی خواسته هایی را که از یک کافی شاپ کامل انتظار می رود ، برای افراد برآورده سازد ، مستلزم این است که مدیریت کافی شاپ شما ، یک مدیریت اصولی ، حرفه ای و تخصصی باشد.

این تمام آن چیزی است که در دوره آموزش کافی شاپ یاد می گیرد و پس از رعایت و اجرای صحیح آن ، خواهید دید که کافی شاپ شما میدان رقابت را از سایر رقبا می گیرد.

 

کسب رضایت مشتری

 

۱۵ مهارتی که در دوره کافی شاپ می‌آموزید :

 1. مدیریت حرفه ای کافی شاپ
 2. انتخاب و انتصاب پرسنل و کارکنان و شرح وظایف آن ها
 3. آشنایی با دستگاه ها و تجهیزات مورد نیاز و نحوه کار با دستگاه ها
 4. نظارت و رسیدگی اصولی به امور مختلف کافی شاپ
 5. تسلط بر اصول طراحی و دیزاین کافی شاپ
 6. آشنایی با سلایق و خواسته های به روز مردم و چگونگی برآورده ساختن آن ها
 7. مدیریت امور مالی کافی شاپ
 8. انتخاب بهترین مکان برای احداث کافی شاپ
 9. رعایت نکات مربوط به بهداشت و سلامت
 10. آشنایی با نکات مربوط به تأسیس کافی شاپ و کسب مجوزهای مربوطه
 11. تهیه و سرو انواع نوشیدنی های سرد و گرم
 12. تهیه و سرو انواع قهوه
 13. تهیه و سرو انواع شیک ، گلاسه و اسموتی
 14. تهیه و سرو انواع غذاهای مخصوص کافه 
 15. تهیه و سرو انواع پیش غذا ، دسر ، سالاد و کیک

تمام موارد ذکر شده در بالا از جمله مواردی هستند که در دوره آموزش کافی شاپ خدمت هنرجویان گرامی ارائه می شوند. البته برخی از این ها ، همچون مدیریت امور مالی و یا آشپزی مواردی هستند که نیاز به آموزش تخصصی و مجزا دارند که برای این منطور در کلاس آشپزی شرکت کنید. و در این دوره به صورت کلی تر مورد تدریس قرار می گیرند. و برای آموزش کامل هرکدام ، می توانید از دوره آموزشی مربوطه در مجتمع فنی تهران نمایندگی نیاوران بهره ببرید.

 

تمام مهارت های مورد نیاز مدیریت کافی شاپ

 

سرفصل های دوره مدیریت کافی شاپ

این دوره عموماً طی هشت جلسه 4 ساعته به طول یک ماه برگزار می شود و گاهی نیز به دلیل محدودیت زمانی دانش پذیران ، فشرده و در مدت زمان یک هفته با همان اطلاعات و محتوای آموزشی قبلی برگزار می گردد.

مطالب ارائه شده در هر جلسه به شرح زیر می باشد :

جلسه اول : آشنایی با اصول هتلداری – شناخت و تجارت قهوه

جلسه دوم : کار عملی و نحوه سرو قهوه های ایتالیایی مانند انواع اسپرسوها ، کاپوچینو ، کنپانا (اسپرسو با خامه) ، کافه لاته ، موکاچینو و …

جلسه سوم : قهوه های فرانسه و قهوه های ملل مانند ترک ، یونانی ، بوسنیایی و … و انواع دمنوش ها

جلسه چهارم : آشنایی با تجهیزات و سرو نوشیدنی های سرد از جمله لیموناد ، موهیتو ، فراپه ، کراش ، آیس کافی ، آیس موتی ، آیس لاته و …

جلسه پنجم : اسموتی ها

جلسه ششم : دسرهای مخصوص کافه مانند ترامیسو ، هات فاج و …

جلسه هفتم : شیک ها و گلاسه ها

جلسه هشتم : آزمون نهایی

دوره پبشنهادی : آموزش باریستا

دوره آموزش باریستا به صورت تخصصی به آموزش تکنیک های لاته آرت ، طراحی روی قهوه ، همچنین چاکلت های خاص و دمنوش ها و…. پرداخته است . این دوره به تمام افرادی که قصد تاسیس کافی شاپ دارند پیشنهاد می شود.

چرا دوره کافی شاپ مجتمع فنی نیاوران ؟

دوره آموزش کافی شاپ ، از جمله پرمخاطب ترین دوره های دپارتمان تشریفات مجتمع فنی تهران نمایندگی نیاوران می باشد که با شرکت در آن می توانید تمامی مهارت های لازم جهت مدیریت و راه اندازی یک کافی شاپ ایده آل را کسب نمایید. از جمله مزایای این دوره می توان به موارد زیر اشاره کرد :

√آموزش تخصصی و به روز : تمامی سرفصل ها و محتویات آموزشی ارائه شده در دوره آموزش کافی شاپ مجتمع فنی نیاوران ، به صورت کاملاً تخصصی و آکادمیک و مطابق با به روزترین متدهای آموزشی بین المللی می باشد.

√آموزش عملی و پروژه محور : تمامی سرفصل ها و مباحث آموزشی ، علاوه بر آموزش تئوری ، در قالب انجام پروژه های عملی نیز خدمت هنرجویان ارائه می گردد.

اساتید ممتاز : تمامی اساتید دوره های آموزش کافی شاپ این مجموعه در شمار برجسته ترین اساتید حوزه تشریفات و مدیریت رستوران در سطح ایران قرار دارند.

√2 مدرک معتبر دو زبانه : پس از پایان دوره ، خدمت تمامی هنرجویانی که دوره را با موفقیت به پایان رسانده اند ،   مدرک دو زبانه مجتمع فنی تهران، ارائه می گردد. کسب  مدرک فوق می تواند در آینده شغلی هنرجویان بسیار مؤثر واقع شود.

√نردبان بازار کار : تمامی محتویات ارائه شده در دوره آموزش کافی شاپ مجتمع فنی نیاوران ، علاوه بر تخصصی و به روز بودن ، کاملاً مطابق با نیازهای بازار کار می باشند. از این رو شرکت در این دوره می تواند نردبانی باشد که هنرجویان را از آموزش به بازار کار و صنعت می رساند.

√آموزش دائمی و همراه : پس از پایان دوره ، هنرجویان با دسترسی به ویدیوی ضبط شده تمامی کلاس ها ، قادر به مرور مباحث آموزشی ارائه شده خواهند بود.

 

 

موارد آموزشی در این دوره به شرح ذیل می باشد:

_ نحوه سرو قهوه های ایتالیایی، قهوه های فرانسه و قهوه های ملل

_ آشنایی با تجهیزات و سرو نوشیدنی های سرد

_ اسموتی ها

_ دسرهای مخصوص کافه

_ شیک ها و گلاسه ها

_ و …

5 نظر

 1. میلاد مفتحی 07/19/2020 at 4:40 ب.ظ - Reply

  سلام.
  من قصد تاسیس یه کافی شاپ رو داشتم. میخاستم ببینم ایا شرکت در این دوره آموزش کافی شام برای من کافی هست یا باید دوره های دیگری رو هم شرکت کنم ؟؟

 2. مريم سيدي 10/30/2020 at 11:38 ب.ظ - Reply

  سلام. من قصد راه اندازي كافي شاپ دارم، چه دوره هايي نياز هست آموزش ببينم . ممنون ميشم راهنمايي بفرماييدو اينكه با مدركي كه ميگيرم خارج از ايران اعتباري دارد؟

  • mohammad 12/03/2020 at 9:46 ب.ظ - Reply

   سلام بله مدرک قابل ترجمه است.
   و دوره کافی شاپ ، دوره باریستا و مدیریت کافه و رستوران از جمله دوره هایی است که میتوانید شرکت کنید

 3. ارین دردیشی پور 12/26/2020 at 6:47 ب.ظ - Reply

  سلام این دوره لاته ارت هم اموزش میدن.
  اموزش شیکر هم اموزش میدن یا خیر ؟؟؟؟

  • مجتمع فنی نیاوران 09/15/2021 at 1:05 ب.ظ - Reply

   سلام. بله شامل می شود

دیدگاهتان را بنویسید

Open chat
24ساعته پاسخگوی شما هستیم