; دوره اتوکد AutoCAD | آموزش اتوکد | مجتمع فنی تهران نیاوران

دوره آموزش اتوکد (دو بعدی)

Home>دوره آموزش اتوکد (دو بعدی)
دوره آموزش اتوکد (دو بعدی)

دوره آموزش اتوکد (دو بعدی)

تاریخ شروع احتمالی : جمعه 29 مهر 1401
مدت دوره : 60 ساعت
جمعه از 14:00 تا 19:00
ظرفیت : 3 نفر
شهریه دوره : 2,450,000 تومان
تاریخ شروع احتمالی : دوشنبه 25 مهر 1401
مدت دوره : 60 ساعت
دوشنبه و چهارشنبه از 09:00 تا 12:00
ظرفیت : 3 نفر
شهریه دوره : 2,450,000 تومان
on
تاریخ شروع احتمالی : یکشنبه 24 مهر 1401
مدت دوره : 60 ساعت
یکشنبه و سه شنبه از 17:30 تا 20:30
ظرفیت : 3 نفر
شهریه دوره : 2,450,000 تومان

توضیحات کلاس :

در حال بارگذاری...


دوره اتوکد

در دوره اتوکد دو بعدی ، شما صفر تا صد کار با نرم افزار کاربردی و قدرتمند اتوکد را در حوزه های مختلف عمران ، معماری ، نقشه کشی و … می آموزید.

‎اتوکد یکی از مهمترین و قدیمی ترین نرم افزارهای طراحی و مدلسازی دو بعدی و سه بعدی معماری می باشد که توسط کمپانی آتودسک ارائه شده است. در طی سالیان اخیر با دور شدن طراحی از فضای ترسیم های دستی و پیشرفت روز به روز نرم افزارهای کامپیوتری ، نرم افزار اتوکد به تمامی مهندسین معماری و عمران این امکان را داد تا با کمترین امکانات و در کمترین زمان ، به انجام طراحی و مدلسازی پرداخته و به سهولت بتوانند طرح های انتزاعی خود را ارائه نمایند.

کمپانی Autodesk در سال 1982 نرم افزار اتوکد را با هدف ترسیم نقشه های دو بعدی ارائه نمود و بعد ها، امکاناتی را برای رسم و پردازش نقشه ها، به صورت سه بعدی نیز به آن افزود. به طور کلی نرم افزار اتوکد هرساله آپدیت می شود و قابلیت ها و امکاناتی جدیدتر را در اختیار کاربران قرار می دهد.

آموزش اتوکد

 

ضرورت آموزش اتوکد

در سالیان گذشته ، تسلط بر نرم افزارهای طراحی و مدلسازی از جمله اتوکد ، برای هرکس به نوعی یک امتیاز اضافه به حساب می آمد که می توانست عامل موفقیت وی در بازارکار باشد. اما امروزه با گسترش استفاده از ابزارهای دیجیتال در حوزه معماری ، عمران و نقشه کشی ، تسلط بر این نرم افزارها به امری لازم و ضروری تبدیل شده است. هنگامی که شما به عنوان یک مهندس عمران ، مهندس معماری و یا مهندس نقشه کشی ، برای همکاری در یک پروژه اقدام می کنید ، بی تردید صاحب پروژه و کارفرما با فرض این که شما به نرم افزارهای مهم و کاربردی این حوزه همچون نرم افزار اتوکد مسلط هستید ، با شما مصاحبه به عمل خواهند آورد.

در واقع به بیانی دیگر می توان گفت اتوکد یکی از پایه ای ترین نرم افزارهای طراحی و مدلسازی دوبعدی و سه بعدی در حوزه عمران ، معماری و نقشه کشی است. و با وجود این که این نرم افزار در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی ، به عنوان یک واحد درسی مجزا به دانشجویان آموزش داده نمی شود ، اما از جمله ابزارهایی است که فعالان حوزه طراحی ، مدلسازی و نقشه کشی ، برای ورود به بازار کار می بایست به آن مسلط باشند.

 

مدلسازی در اتوکد

 

انواع روش های آموزشی برای دوره اتوکد

‎1- روش موضوعی : آموزش اتوکد دارای روش های مختلفی می باشد. یکی از این روش ها ، روش موضوعی است که در این روش در طی یک دوره با ارائه چند نقشه ، به آموزش چند دستور و میانبر پرداخته می شود. این یادگیری به نوعی یادگیری ناقصی محسوب می شود. چرا که شما در طول دوره آموزشی تنها دستوراتی را می آموزید که به وسیله آن ها می توانید فقط همان نقشه های ارائه شده در کلاس را رسم نمایید.

2- روش استاندارد جهانی : اما روش دیگر که در مجتمع فنی نیاوران تدریس می گردد و در سطح جهانی نیز از همین روش استفاده می شود ، به این گونه است که در دوره اتوکد از صفر تا صد نرم افزار را گام به گام می آموزیم و برای آموختن بهتر ، در هر مرحله تمریناتی ارائه می شود که این تمرین ها به یادگیری هرچه بهتر شما کمک می کند.

‎تفاوت و ویژگی بارز روش آموزش کلاس جهانی با روش اول ، این است که شما در روش سطح جهانی هیچ دستوری را به طور ناقص نمی آموزید و در قالب یک آموزش صفر تا صد ، هر دستوری را در جایگاه خود خواهید آموخت. و اینگونه خواهید توانست دید بازتر و خلاقانه تری نسبت به فضای نرم افزار و طراحی در این محیط بدست آورید.

 

مزایای دوره اتوکد

بدون شک یادگیری نرم افزار اتوکد، به عنوان یکی از محبوب ترین و کاربردی ترین نرم افزارهای طراحی و مدلسازی، برای تمامی دانشجویان و مهندسین عمران، مکانیک، معماری و بسیاری دیگر از رشته ها که با طراحی، نقشه کشی و مدلسازی سر و کار دارند، یک امر ضروری محسوب می شود. و به نوعی می توان گفت شرکت در یک دوره آموزش اتوکد، اولین گام مثبت برای ورود به بازار کار است.

از مزایای این نرم افزار، می توان به برخورداری از نسخه های اندروید و وب اشاره نمود.

اتوکد در طراحی و نقشه کشی، دقت و سرعت بسیار بالایی دارد و این امر در کنار محیط ساده و انعطاف پذیر و کاربرد آسان تر آن نسبت به سایر نرم افزارهای مشابه، محبوبیتش را دو چندان کرده است. به همین دلیل است که جمعیت مخاطبین دوره اتوکد هم کاربران تازه کار را در بر می گیرد و هم کاربران و طراحان حرفه ای را.

نرم افزار فوق، از ابزارها و قابلیت های حرفه ای و پیشرفته ای برای طراحی و نقشه کشی برخوردار است و همچنین دارای انواع میانبرهای ضروری و پرکاربرد می باشد.

این نرم افزار در پردازش طرح ها و تصاویر، از کیفیت بالایی برخوردار است و امکان به اشتراک گذاری و چاپ طرح ها را نیز برای کاربر، به آسانی فراهم می کند.

همچنین جالب است بدانید که آتودسک نسخه هایی متنوع از نرم افزار اتوکد را متناسب با کاربرد آن در رشته های گوناگون، مانند معماری، مکانیک، جغرافیا، طراحی صنعتی و … عرضه نموده است. در واقع به بیانی دیگر می توان گفت که این نرم افزار، با توجه به نیاز هر گروه از کاربران، از مبدا برای آن ها شخصی سازی شده است.

 

دوره آموزش اتوکد مجتمع فنی تهران (نیاوران)

‎در مجتمع فنی تهران نمایندگی نیاوران ، دوره های آموزش اتوکد در دو بخش مقدماتی و پیشرفته ارائه می شود. که در دوره مقدماتی به آشنایی کلی با فضای نرم افزار ، آموزش ترسیمات دو بعدی و رسم طرح ها و نقشه های دو بعدی پرداخته می شود.

در دوره پیشرفته نیز موارد تکمیلی و پیشرفته تر ، در قالب آموزش های پروژه محور بیان می گردد. که از جمله این موارد می توان به آموزش ترسیمات سه بعدی و ارائه طرح ها و نقشه های سه بعدی اشاره کرد.

‎از دیگر مزایای دوره آموزش اتوکد مجتمع فنی تهران نمایندگی نیاوران ، می توان به ارائه مدرک دو زبانه بین المللی مجتمع فنی تهران اشاره کرد. که همراه داشتن این مدرک ، نه تنها در داخل ایران ، بلکه در خارج از کشور نیز امتیاز و اعتبار بالایی محسوب می گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

Open chat
24ساعته پاسخگوی شما هستیم