; آموزش رویت (Revit) | کلاس رویت | دوره رویت - مجتمع فنی تهران (نیاوران)

دوره آموزش رویت (Revit)

Home>دوره آموزش رویت (Revit)
دوره آموزش رویت (Revit)

دوره آموزش رویت (Revit)

تاریخ شروع احتمالی : شنبه 16 مهر 1401/ استاد: آقای مهندس زمانی
مدت دوره : 60 ساعت
شنبه از 16:30 تا 20:30
ظرفیت : 11 نفر
شهریه دوره : 3,000,000 تومان2,500,000 تومان

توضیحات کلاس :

آموزش رویت

در دوره آموزش رویت به آموزش تخصصی کار با نرم افزار مهندسی رویت در سه حوزه معماری ، سازه و تأسیسات پرداخته می شود. یکی از نقاط ضعف مهندسین و دانشجویان معماری که باعث خلع سلاح شدن آن ها در بازار کار می شود ، بسنده کردن به مباحث تئوری مطرح شده در دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی است. یک مهندس معمار برای آن که بتواند دانش خود را به منصه ظهور برساند ، می بایست مهارت های مختلفی را نیز با آن همراه نماید. از جمله این مهارت ها تسلط بر نرم افزارهای کاربردی این رشته همچون نرم افزار رویت است. بدیهی است که دیگر مانند گذشته استفاده از روش های سنتی و دستی و حتی نرم افزارهای کد بیس (CAD Base) مانند اتوکد جهت انجام ترسیمات ، نقشه کشی ، مستند سازی و … در پروژه های ساختمانی جوابگو نبوده و مدت هاست که دنیای ساخت و ساز به سمت بهره مندی از روش های سریع تر ، ارزان تر و کم خطاتر همچون استفاده از نرم افزارهایی مانند رویت و اسکچاپ رفته است. بنابراین می توان گفت هدف از برگزاری دوره آموزش رویت ، پرتاب دانشجویان و مهندسین معماری از حوزه تئوری و دانشگاهی به سمت حوزه عملی و صنعت می باشد.

 

امکانات و مزیت های آموزش نرم افزار رویت

رویت چیست؟

رویت یک نرم افزار مهندسی قدرتمند در زمینه معماری و عمران می باشد که به وسیله آن می توان تمامی اطلاعات ساختمان را در هر سه فاز معماری ، سازه و تأسیسات مدلسازی کرد. در واقع رویت ، ساختمان را به عنوان یک ارگان زنده در نظر می گیرد که تمامی اطلاعات آن را در طول حیات (از لحظه آغاز پروژه تا تخریب) تحت کنترل دارد.

نرم افزار رویت که با رویکرد  Building Information Modeling) BMI) توسط کمپانی بزرگ Autodesk به دنیای معماری ارائه شده است ، با ایجاد محیطی یکپارچه ، حداکثر میزان تعادل و هماهنگی را میان هر سه بخش معماری ، تأسیسات و عمران ایجاد کرده و از این طریق باعث بهبود روند اجرای پروژه ها و کاهش درگیری ها و تداخلات اجرایی می گردد. بنابراین می توان گفت علاوه بر مهندسین معماری ، مهندسین عمران و مهندسین و مجریان تأسیساتی ساختمان نیز در شمار مخاطبین آموزش رویت قرار دارند.

اولین نسخه این نرم افزار در سال 2000 به بازار عرضه شد و تا کنون چندین نسخه دیگر از آن طراحی شده و در اختیار علاقه مندان قرار گرفته است. در ابتدا نرم افزار فوق صرفا قابلیت اجاره شدن توسط کاربران را داشت. اما پس از آن که اتودسک امتیاز این نرم افزار را خریداری نمود، امکان خرید و استفاده از آن برای کاربران در سراسر جهان فراهم شد.

از نکات مثبت استفاده از رویت، می توان به سرعت و دقت بالای این نرم افزار و همچنین قابلیت اشتراک گذاری طرح ها و پروژه ها با سایر همکاران و شرکا اشاره نمود. همچنین نرم افزار فوق، نسخه هایی به زبان های گوناگون غیر از انگلیسی دارد که می تواند برای کاربران بسیار مفید واقع شود.

 

6 مزیت آموزش رویت (کلاس رویت حرفه ای)

نرم افزار مهندسی رویت دارای قابلیت ها و ویژگی های بسیار مهمی است که در دوره آموزش رویت به صورت کاملاً کاربردی و حرفه ای با آن ها آشنا خواهید شد.

1- هماهنگی فازهای مختلف

نرم افزار رویت با هماهنگ کردن اطلاعات ، نقشه ها ، مدل ها و تداخلات اجرایی ساختمان در حوزه های معماری ، تأسیسات و سازه ، بنای پایدار معماری را در یک وضعیت متعادل بهره مند از هر سه فاز قرار می دهد. و به این ترتیب با وجود این هماهنگی و تعادل ، تعداد خطاهای احتمالی پروژه به حداقل خواهد رسید.

2- طراحی 2 بعدی و 3 بعدی در نرم افزار رویت

در نرم افزار رویت می توان کار طراحی و نقشه کشی دو بعدی و مدلسازی سه بعدی را بطور همزمان و با هماهنگی کامل پیش برد.

در این نرم افزار شما می توانید از نقشه ها و طرح های دوبعدی برای پیشبرد کار استفاده کنید و نتیجه نهایی را برای مشاهده بهتر، به صورت سه بعدی نمایش دهید.

3- بهره مندی از المان ها

در نرم افزار رویت برای ترسیم انواع مؤلفه های ساختمانی از جمله دیوارها ، ستون ها ، درب ها ، پنجره ها و … المان های مختلفی وجود دارد که کار طراحی ، نقشه کشی و مدلسازی را به خصوص در فاز سه بعدی برای کاربر بسیار ساده می نماید.

4- قابلیت ایجاد Section

در رویت ، با ایجاد سکشن های مختلف دو بعدی و سه بعدی می توان به مدلسازی سازه ای پرداخت و المان های تأثیرگذار سازه ای و نیز المان های تأسیساتی را در فایل های مختلف معماری و تأسیساتی به نمایش درآورد.

5- پردازش مدل های پیچیده در نرم افزار رویت

از جمله دغدغه های همیشگی مهندسین و فعالان حوزه طراحی و ساخت و ساز ، وجود پیچیدگی در مدل های ساخته شده می باشد که رویت این دغدغه را نیز برای کاربران خود برطرف نموده است. نرم افزار رویت با دارا بودن فضایی به نام مس مدلینگ (Mass Modeling) که قابلیت هایی شبیه نرم افزار راینو دارد ، امکان ساخت پوسته های نرم و سایر پوسته های موردنیاز را فراهم کرده است. همچنین با استفاده از پلاگین داینامو می توان در رویت هم مانند نرم افزار گرس هاپر ، به فرمول نویسی و الگوریتم نویسی پرداخت.

( راینو نیز از جمله کاربردی ترین و محبوب ترین نرم افزارهای حوزه طراحی و مدلسازی سه بعدی می باشد که در دوره آموزش راینو می توانید تمامی مهارت های لازم برای کار با این نرم افزار مهندسی را به صورت جداگانه بیاموزید. )

6- رندرگیری آسان

پس از انجام تمامی مراحل نقشه کشی ، مدلسازی ، شیت بندی ، ارائه مستندات و … نوبت به رندرگیری خواهد رسید. نرم افزار رویت به دلیل دارا بودن پلاگین Vray ، کار رندرگیری را با کیفیت بسیار بالا داخل خود نرم افزار امکان پذیر کرده است. همچنین می توان پس از پایان کار ، فایل پروژه را به راحتی به نرم افزارهای دیگر مثل تری دی مکس و یا لومیون (جهت تبدیل به انیمیشن) انتقال داد.

همچنین افزونه دیگری به نام Enscape 3D نیز برای رویت ارائه شده است که قابلیت رندرگیری سه بعدی را فراهم می سازد. به واسطه این افزونه، کاربر می تواند حضور واقعی درون فضای طراحی شده و بازدید از آن را شبیه سازی کند. کار با افزونه Enscape 3D در دوره رویت به هنرجویان آموزش داده می شود.

7- تخمین مصالح مورد نیاز در دوره رویت

در این نرم افزار میزان تقریبی مصالح و مواد مورد نیاز برای اجرای طرح مورد نظر، محاسبه شده و به کاربر ارائه می گردد. این مورد، قابلیت بسیار ارزشمندی برای مجریان و مهندسین ساختمان است که فاز اجرا را بر عهده دارند.

محاسبه و تخمین مصالح مورد نیاز طرح مورد نظر، علاوه بر مجریان و مهندسین، برای مدیران و سرمایه گذاران پروژه نیز امکان ویژه ای محسوب می گردد؛ چرا که می تواند از هدررفت مصالح جلوگیری نموده و در نتیجه باعث مدیریت بهتر و کاهش هزینه های پروژه گردد.

مدلسازی اطلاعات ساختمان در رویت

 

دوره آموزش رویت برای چه کسانی مفید است

 • دانشجویان و مهندسین معماری
 • دانشجویان و مهندسین عمران
 • دانشجویان و مهندسین برق
 • دانشجویان و مهندسین مکانیک
 • کلیه مجریان تأسیساتی ساختمان
 • فعالان حوزه ساخت و ساز

و کلیه علاقمندان به طراحی ، نقشه کشی و مدلسازی ساختمان در شمار مخاطبین دوره آموزش رویت قرار دارند.

 

چرا کلاس رویت مجتمع فنی ؟

دوره آموزش رویت از جمله کاربردی ترین دوره های حوزه آموزش دکوراسیون داخلی مجتمع فنی تهران نمایندگی نیاوران می باشد که با شرکت در آن می توانید مفاهیم مختلفی همچون تهیه نقشه های اجرایی و مرحله دوم معماری ، متره کردن ، ایجاد سکشن ، تولید نما و بسیاری موارد دیگر که در پروژه های مختلف با مقیاس های گوناگون با آن ها مواجه می شوید را به صورت تخصصی و حرفه ای بیاموزید. از جمله ویژگی های این دوره می توان به موارد زیر اشاره کرد :

آموزش تخصصی و به روز : تمامی سرفصل ها و محتویات آموزشی ارائه شده در دوره آموزش رویت مجتمع فنی تهران نمایندگی نیاوران ، به صورت کاملاً تخصصی و آکادمیک و مطابق با به روزترین متدهای آموزشی بین المللی می باشد.

آموزش عملی و پروژه محور : تمامی سرفصل ها و مباحث آموزشی ، علاوه بر آموزش تئوری ، به صورت کارگاهی و در قالب انجام پروژه های عملی نیز خدمت هنرجویان ارائه می گردد.

اساتید ممتاز : تمامی اساتید دوره های آموزش رویت این مجموعه در شمار برجسته ترین اساتید حوزه معماری در سطح ایران قرار دارند.

مدرک معتبر بین المللی : پس از پایان دوره ، به تمامی هنرجویانی که دوره را با موفقیت به پایان رسانده اند ، مدرک دو زبانه مجتمع فنی داده می شود. این مدرک نه تنها در داخل ایران ، بلکه در خارج از کشور نیز از اعتبار بالایی برخودار است.

نردبان بازار کار : تمامی محتویات ارائه شده در دوره آموزش مدیریت پروژه مجتمع فنی نیاوران ، علاوه بر تخصصی و به روز بودن ، کاملاً مطابق با نیازهای بازار کار می باشند. از این رو شرکت در این دوره می تواند نردبانی باشد که هنرجویان را از آموزش به بازار کار و صنعت می رساند.

آموزش دائمی و همراه : پس از پایان دوره ، هنرجویان با دسترسی به ویدیوی ضبط شده تمامی کلاس ها ، قادر به مرور مباحث آموزشی ارائه شده خواهند بود.

2 نظر

 1. محیا 08/21/2021 at 10:40 ق.ظ - Reply

  سلام و وقت بخیر
  من رشته م نه معماری و نه عمران ،دوره ای رو می‌خوام که بتونم برای بازسازی خانه های قدیمی و ایجاد فضای دلخواه ازش استفاده کنم ؟!

  • مجتمع فنی نیاوران 09/15/2021 at 1:00 ب.ظ - Reply

   سلا وقت بخیر میتوانید در دوره بازسازی ساختمان شرکت کنید
   لینک دوره :

   https://mftniavaran.com/class/reb-02/

دیدگاهتان را بنویسید

Open chat
24ساعته پاسخگوی شما هستیم