دوره ی جامع بازسازی و اجرای پروژه های طراحی داخلی

/دوره ی جامع بازسازی و اجرای پروژه های طراحی داخلی
دوره ی جامع بازسازی و اجرای پروژه های طراحی داخلی

دوره ی جامع بازسازی و اجرای پروژه های طراحی داخلی

توضیحات کلاس :

آموزش بازسازی ساختمان (بازسازی منزل)

آموزش بازسازی ساختمان شامل آموزش آکادمیک تمامی دانش و مهارت هایی است که برای مرمت ، بازسازی و نوسازی بنای خارجی و داخلی ساختمان ها ، به آن ها نیاز دارید.

بازسازی ساختمان بطور کلی به مجموعه ای از فعالیت ها اطلاق می گردد که در طی انجام آن ها ، بنای ساختمان مجدداً قابل استفاده می شود. و در بخش های جزئی تر نیز با بازسازی قسمت های مختلف یک ساختمان ، می توان کاربری و بهره وری بهتری از ساختمان داشت.

همانطور که در تعریف بالا اشاره کردیم ، بازسازی ساختمان به دو روش می باشد. روش کلی و روش جزئی.

بازسازی ساختمان به روش کلی

در روش بازسازی کلی ابتدا باید در نظر گرفت که آیا تخریب کلی و ساخت مجدد یک ساختمان به صرفه تر می باشد یا این که صرفاً با یک بازسازی کلی می توان در یک شرایط ایده آل به اهداف مورد نظر رسید. تمامی شرایط و جوانب انجام هر دوی این گزینه ها می بایست سنجیده شود و در نهایت تصمیم گرفت که با توجه به شرایط موجود ، کدامیک به صرفه تر و منطقی تر می باشد. در بازسازی کلی دست مجری برای انجام فعالیت های اصلاحی تا آنجایی باز است که می تواند حتی معماری داخلی یک ساختمان را تغییر دهد و شکل داخلی و بیرونی سازه را تا حدی که تخریب کلی در ساختمان صورت نگیرد ، دستخوش تغییرات کند.

بازسازی ساختمان به روش جزئی.

اما در روش جزئی بازسازی ، گاهی سعی بر آن است که با به وجود آوردن تغییرات جزئی ، امکانات موجود در ساختمان را با تجهیزات به روز شده همراه کنیم و یا گاهی اوقات با انجام نازک کاری هایی از قبیل رنگ کردن فضای کلی ساختمان یا درون ساختمان ، ساختمان را به فرم ایده آل تری نزدیک نماییم.

نمونه پروژه بازسازی ساختمان

 

آموزش تمام مراحل اجرای پروژه طراحی داخلی شامل:

 • تخریب
 • دیوارچینی داخلی و خارجی
 • کفسازی
 • زیرسازی
 • نازک کاری
 • سقف کاذب و ….

ضرورت آموزش تعمیرات و بازسازی ساختمان

با توجه به تخصصی بودن فعالیت های ذکر شده در هر دوسته بندی بازسازی ساختمان ، بدون شک نیاز به آموزش آکادمیک در این زمینه کاری ، به شدت احساس می شود. اما بسیاری از اوقات این آموزش های آکادمیک با تجربه های یک استاد کار که در طول دوران کاری خود با یک سری چالش ها برخورد داشته است ، اشتباه گرفته می شود. همانطور که مستحضرید علم عمران و ساختمان سازی پر از دشواری ها و چالش هایی می باشد که ممکن است یک استاد کار در طول عمر کاری خود ، با همه آن ها روبرو نشده باشد. و با توجه به این که کار مرمت و بازسازی ساختمان کاری بسیار حساس و به نوعی نیازمند ظرافت و دقت مهندسی شده می باشد ، بدیهی است که می بایست تا جایی که ممکن است بدون خطا و اشتباه انجام گیرد.

دوره پیشنهادی : اگر قصد دارید در زمینه بازسازی ساختمان فعالیت کنید آموزش دکوراسیون داخلی برای شما بسیار مفید است

نکات مهم در بازسازی ساختمان (منزل)

برای پی بردن به اهمیت علم مرمت و بازسازی و ضرورت اجرای آموزش های آکادمیک در این حوزه ، به این مثال توجه کنید. فرض کنید که قصد داریم یک مکان تاریخی که قدمتی چندین و چند ساله دارد را مرمت نماییم. برای مثال یک چالش مهم و حیاتی را مطرح می کنیم. در ساخت بناهای تاریخی از مصالحی استفاده شده است که ممکن است حتی فرد با تجربه در علم ساختمان سازی نیز تا به حال با این مصالح و ویژگی ها ذاتی که در این مصالح وجود دارد ، برخوردی نداشته باشد و با یک قدم اشتباه که در مسیر بازسازی و مرمت این مکان تاریخی برمی دارد ، ضربه ای جبران ناپذیر و فرای مادیات به آن وارد نماید.

یا در مثال دیگر اگر فرآیند تخریب برای بازسازی با رعایت اصول ایمنی و مهندسی انجام نپذیرد ، آسیب های مهم و جدی ، هم از نظر مالی و هم به لحاظ جانی ممکن است گریبان گیر مجری عملیات تخزیب و سایر افراد شود.

هزینه بازسازی منزل (ساختمان)

یکی دیگر از چالش های مطرح در حوزه مرمت و بازسازی ساختمان ، مدیریت زمان و هزینه است. فردی که کار مرمت و بازسازی را عهده دار است ، می تواند با تکیه بر علم و دانش خود ، راهکارهای هوشمندانه ای را ارائه دهد که هزینه مالی پروژه را به حداقل برساند. و یا در مورد چالش زمان ، با مدیریت اصولی وبرنامه ریزی صحصح برای پیشبرد هرچه سریع تر اهداف و امور اصلی و مهم تر ، ساختمان موردنظر را در حداقل زمان ، به کیفیت قابل قبولی برساند. چرا که ممکن است صرف هزینه یا زمان زیاد و نرسیدن به نزدیک نشدن به نتایج دلخواه ، شخص کارفرما را از انجام عملیات بازسازی منصرف و دلزده کند.

 

 بازسازی ساختمان به سبک مدرن

 

آموزش بازسازی ساختمان مجتمع فنی تهران ( نیاوران )

امیدوارم که با ذکر مثال های بالا ، متوجه اهمیت و ضرورت یادگیری آکادمیک علم مرمت و بازسازی ساختمان شده باشید.

اما مسئله اینجاست که این آموزش های ضروری برای انجام چنین کارهای حساسی باید از چه طریقی صورت گیرد؟

در طول دوره آموزش عالی در دانشگاه ها ، هیچگاه مرمت و بازسازی ساختمان به صورت واحدهای درسی مجزا ، برای دانشجویان مهندسی عمران ارائه نمی شود. و از طرفی پروژه های مرمت و بازسازی یک بنا فقط به شرکت های پیمان کاری عمرانی اعطا می گردد. پس در اینجا صرفاً با مطالعات و انجام آزمون و خطا توسط شرکت ها ، این پروژه ها پیش برده می شوند. که همانطور که گفته شد ، گاهی نیز ممکن اشتباهاتی جبران ناپذیر در روند اجرای آن ها صورت گیرد.

آموزش عملی بازسازی و تعمیرات ساختمان در کنار آموزش تئوری

در مجتمع فنی تهران نمایندگی نیاوران آموزش بازسازی ساختمان به صورت تئوری و عملی می باشد علاوه بر این ، اساتید حوزه عمران در طول سالیان دراز با کسب کوله باری از دانش و تجربه و نیز با مطالعات به روز پیرامون مبحث آموزش مرمت و بازسازی ساختمان ، همواره سعی در ایجاد فرمی قابل قبول و مناسب برای آموزش اصولی این گرایش داشته اند. به نحوی که افراد شرکت کننده در دوره بازسازی ساختمان ، علاوه بر کسب مدرک معتبر مجتمع فنی تهران ، دانش و مهارت کافی را برای ورود به حرفه بازسازی کسب نمایند.

هرینه بیمه دانشجویان و ایاب ذهاب به کارگاه در یک گروه به عهده مجتمع میباشد .

این دوره مناسب همه افراد فعال در صنعت ساخت و ساز،همه علاقمندان به فعالیت در زمینه بازسازی ساختمان،همه دانشجویان و فارغ التحصیلان معماری،طراحی داخلی و عمران که با اجرای ساختمان به صورت عملی آشنایی ندارند، میباشد تا به راحتی بتوانند پروژه های اجرایی بازسازی را انجام دهند.

مدرس: مهندس میاهی

آموزش بازسازی آشپرخانه

تاریخ شروع احتمالی : یکشنبه 27 مهر 1399
مدت دوره : 40 ساعت
یکشنبه از 17:00 تا 21:00
ظرفیت : 6 نفر
شهریه دوره : 3,120,000 تومان2,920,000 تومان

۴ نظر

 1. حسین ۰۶/۱۳/۱۳۹۹ at ۱۱:۴۰ ق٫ظ - Reply

  سلام آیا امکان برگزاری برای جمعه برای افراد شاغل وجود داره؟

  • دپارتمان معماری ۰۶/۲۵/۱۳۹۹ at ۲:۲۲ ب٫ظ - Reply

   سلام.وقت بخیر.کلاس ساعت ۵ بعد از ساعت کاری هست. اگر جمعه ها متقاضی داشته باشه برگزار میکنیم

 2. علیمردانی ۰۶/۱۹/۱۳۹۹ at ۵:۲۳ ق٫ظ - Reply

  سلام اگه ممکنه ما ۲ نفریم لطفا ثبت نام بفرمایید

  • دپارتمان معماری ۰۶/۲۳/۱۳۹۹ at ۱:۱۹ ب٫ظ - Reply

   سلام.لطفا شماره تماس بدین همکاران تماس بگیرن یا لطف بفرمایید با شماره های ۲۲۸۳۸۲۵۸ تماس بگیرید برای گروه جدید.سپاسگزارم

دیدگاهتان را بنویسید