دوره های آموزش زبان اسپانیایی (مقدماتی تا پیشرفته)

Home>آموزش زبان های خارجی>دوره های آموزش زبان اسپانیایی (مقدماتی تا پیشرفته)

دوره های آموزش زبان اسپانیایی (مقدماتی تا پیشرفته)

زبان اسپانیایی:

زبان اسپانیایی که با نام اسپانیول español نیز در دنیا شهرت دارد، زبان رسمی مردم اسپانیا می باشد که افراد زیادی در جهان با این زبان صحبت می کنند. به گونه ای که بیش از ۴۰۰ میلیون نفر از این زبان استفاده می کنند و زبان مادری آن ها محسوب می شود.

زبان اسپانیایی یا کاستیلی زبانی پراهمیت نه تنها در ایران بلکه در سراسر دنیا محسوب می شود. فعالیت در بسیاری از شرکت ها و سازمان ها وابسته به تسلط به زبان اسپانیایی می باشد. به گونه ای که این زبان دومین زبان مهم و کاربردی در سازمان ها و شرکت های مختلف همچون سازمان ملل متحد می باشد.

اهمیت آموزش زبان اسپانیایی در ایران:

زبان اسپانیایی اهمیت بسیاری در کشور ما دارد و اهمیت آن در کشور به علت ارتباطات گسترده ایران با اسپانیا در زمینه های مختلف نظیر ارتباطات سیاسی، فرهنگی، بازرگانی و… می باشد. با افزایش چشم گیر مراودات و ارتباطات اقتصادی با اسپانیا باعث احساس نیاز به آموختن این زبان زنده دنیا شده است.

زبان اسپانیایی، امروزه در ایران پر مخاطب شده است و به جز زبان انگلیسی و عربی تنها زبانی است که در ایران، یک شبکه تلویزیونی به خود اختصاص داده است.

با یادگیری این زبان می توانید بسترهای شغلی مناسبی در ارگان های مختلف دولتی و غیر دولتی ایجاد کنید. همچنین زمینه کار در کشورهای دیگر نیز فراهم می شود. به طور کلی می توان آموختن این زبان شیرین و شاد را گامی بزرگ برای داشتن فردایی پر از موفقیت دانست.

آموزش زبان اسپانیایی

تاریخچه زبان اسپانیایی:

اگر بخواهیم از تاریخچه زبان اسپانیایی صحبت کنیم، باید به حدود ۶۰۰ سال قبل از میلاد مسیح سفر کنیم که بومیان شبه جزیره ایبرو به همراه کوچ نشینان  کلتی در شبیه جزیره ایبرو سکونت داشتند. در میان این دو قوم، زبان کلت ایبرویی رواج داشته و مورد استفاده قرار می گرفته است.

اسپانیا، به علت موقعیت جغرافیایی بسیار خوبی دارد و حیاتی بودن این کشور در کل اروپا، در طول تاریخ همواره تهاجم و جنگ های بسیاری را تجربه کرده است. این امر منجر به بروز تغییراتی در زبان اسپانیایی شده است. اکنون سعی داریم این تهاجمات را به صورت مختصر شرح دهیم:

پس از کوچ اقوام کوچ نشین کلتی، سرداران و سربازان کارتاژی به اسپانیای امروزی حمله کردند و از نتایج این تهاجم ظهور کلمات کارتاژی در زبان مردمان ایبرو بود. سپس، پیش زمینه جنگی دراز مدت بین دو گروه رومیان و کارتاژ ایجاد شد که در نهایت پس از گذشت مدت زمان ۱۸ سال به نفع رومیان به پایان رسید. با پیروزی رومیان زبان های لاتین نیز پا به عرصه گذاشتند و تغییراتی ایجاد کردند.

این تهاجمات و جنگ ها تا ورود مسلمانان به این کشور ادامه پیدا کرد. پس از تصرف اسپانیا توسط مسلمانان و حکومت ۵۰۰ ساله آن ها در این کشور، زبان عربی توانست تاثیر بسیار زیادی بر روی زبان این کشور داشته باشد‌. به گونه ای که حتی امروزه کلمات بسیار زیادی در این زبان ریشه عربی دارند.

آشنایی کشور اسپانیا:

اسپانیا España، از جمله کشورهای اروپایی محسوب می شود که در قسمت غربی اروپا در شبه جزیره ایبری واقع شده است. این کشور، کشوری مستقل بوده و عضو اتحادیه اروپا می باشد.

موقعیت جغرافیایی اسپانیا به گونه ای است که از سمت جنوب و مشرق با دریای مدیترانه و همچنین تنگه جبل الطارق ارتباط دارد. از سمت شمال و شمال شرقی به کشورهایی نظیر فرانسه، آندورا و همچنین خلیج بیسکای منتهی می شود. از سمت غرب و شمال غرب این کشور با اقیانوس اطلس و همچنین کشور پرتغال هم مرز می باشد.

اسپانیا از جمله کشورهای توسعه یافته و صنعتی دنیا می باشد و استاندارد زندگی در این کشور سطح بسیار خوبی دارد. این کشور در سازمان های به نام دنیا همچون سازمان ملل متحدد و اتحادیه اروپا عضویت دارد.

دوران پیشرفت زبان اسپانیایی:

دوره پیشرفت زبان اسپانیایی مربوط به زمان پیروزی امپراتوری مسیحی بر مسلمانان می باشد. در این دوره زبان کاستیلی فراگیر شد و در نهایت زبان اسپانیایی قدرت بیشتری پیدا کرد.

در این دوره بنابر دستور امپراطوری اسپانیا، زبان های عربی و لاتین ممنوع اعلام شد و در جهت یکسان سازی و پیشرفت زبان اسپانیایی بسیار تلاش کرد. امروزه زبان این کشور، در بسیاری از کشورهای دنیا مورد استفاده قرار می گیرد.

کاربرد های زبان اسپانیایی:

زبان اسپانیایی یکی از زبان های اصلی دنیا محسوب می‌ شود و در واقع جز ۶ زبان کاربردی در سازمان ملل است. این زبان در بسیاری از  کشورهای اروپایی زبان اصلی محسوب می شود و افراد زیادی با این زبان سخن می گویند.

از جمله کشورهایی که زبان اسپانیایی در آن ها، زبان اصلی محسوب می شود، می توان به کشورهای آرژانتین، ونزوئلا، اروگوئه، مکزیک، کوبا، کلمبیا، شیلی، پورتوریکو، گینه استوایی و… اشاره کرد.

این زبان کاربردی، از جمله پرگویش ترین زبان های دنیا محسوب می شود و در واقع پس زبان چینی، دومین زبان پرگویش دنیا محسوب می شود. بیش از ۴۰۰ میلیون نفر به این زبان زنده دنیا سخن می گویند.

زبان اسپانیایی، زبانی ساده برای یادگیری:

در کشور ما، افراد زیادی با زبان انگلیسی آشنایی دارند و به کلمات، قواعد و سایر نکات مربوط به زبان انگلیسی تسلط دارند. کلمات زیادی در زبان اسپانیایی وجود دارد که ریشه یکسانی با کلمات انگلیسی دارند. به همین علت فراگیری این زبان کار دشواری برای شما نخواهد بود. تفاوت این زبان با زبان انگلیسی در بخش لغات این است که در زبان اسپانیایی برای واژگان، جنسیت در نظر گرفته می شود. در واقع تمامی واژگان اعم از صفات، اسم ها و حتی فعل ها جنسیت خاص خود را دارند. اما نیاز به نگرانی نیست زیرا به سرعت به این سیستم عادت می کنید.

ساختار جملات در زبان اسپانیایی برای افرادی که اندکی با زبان انگلیسی آشنا هستند، قابل درک است. زیرا ساختار جمله در زبان اسپانیایی و انگلیسی با یک دیگر شباهت های زیادی دارند و هر دو از قاعده فاعل، فعل و مفعول پیروی می کنند.

زبان اسپانیایی، همچون تمامی زبان های اصولی دنیا، قواعد و اصول بسیار زیادی دارد. اگر بخواهیم از این اصول و قواعد مثالی بزنیم، می توان به تشخیص اسم های مذکر و مونث اشاره کرد. در واقع در این زبان کلماتی که به o ختم می شوند، در اکثر مواقع دارای جنسیت مذکر هستند و همچنین کلماتی که با حرف a پایان می یابند، در در اکثر مواقع دارای جنسیت مونث هستند.

یادگیری زبان اسپانیایی

ساده سازی آموزش زبان اسپانیایی:

زبان اسپانیایی، شباهت های بسیاری با زبان انگلیسی دارد، به همین علت یادگیری آن برای افراد زیادی ساده می باشد. اما گاهی برای برخی از افراد این زبان زنده روز دنیا می تواند دشواری های خاص خود را داشته باشد. به همین علت در این قسمت به شرح نکاتی پرداخته ایم که یادگیری زبان اسپانیایی را برای شما ساده تر می کند. با ما همراه باشید…

در ابتدا آموزش، حتما روش و اصولی مشخص را برای یادگیری خود در نظر گیرید. روش و اصول یادگیری، از فردی به فرد دیگر متفاوت است. به عنوان مثال برخی از افراد با دیدن ویدیوهای آموزشی بازخورد بهتری دارند و برخی از افراد با گوش دادن به پادکست های مختلف. به همین علت در قدم اول سعی کنید روش یادگیری خود را مشخص کنید.

انتخاب مرکز آموزشی مناسب با اساتید خبره نیز می تواند یادگیری این زبان شیرین را برای شما آسان تر کند و در زمانی کوتاه به این زبان مسلط شوید.

حتما زمانی مشخص برای مطالعه خود در نظر بگیرید. سعی کنید مطالعه شما، هر چند کوتاه، اما به صورت روزانه باشد. همچنین یکی از راه های یادگیری این زبان، استفاده از آن به صورت روزانه می باشد.

 

دوره های آموزشی زبان اسپانیایی 

دوره آموزشی زبان اسپانیایی در مجتمع فنی تهران نمایندگی نیاوران، براساس سطح بندی CEFR اروپا، تدریس می شود که به سه سطح کلی تقسیم می شود که هر کدام به خودی خود دو زیر سطح دارند.

دوره زبان اسپانیایی مقدماتی (سطح A):

سطح A1: این سطح برای افرادی مناسب است که هیچ گونه اطلاعاتی در رابطه با زبان اسپانیایی ندارند. با گذراندن این دوره، فرد توانایی معرفی خود را بدست می آورد و می تواند با ساخت جملات ساده و ابتدایی، نیازهای ابتدایی روزانه خود را بیان کند.

سطح A2: پس از گذراندن سطح A1 فرد وارد سطح A2 می شود. در این سطح فرد توانایی ارتباط برقرار کردن را پیدا می کند و می تواند با افراد دیگر ارتباط برقرار کند و نیازهای خود را برطرف کند. به عنوان مثال توانایی خرید کردن، انجام کارهای بانکی، صحبت با اطرافیان و… با گذراندن این دوره کسب می شود.

دوره های زبان اسپانیایی سطح متوسطه (سطح B):

سطح B1: با ورود به سطح B1، فرد می تواند اطلاعاتی مفید در رابطه با یادگیری این زبان شیرین کسب می کنید. در واقع با گذراندن این دوره، فرد می تواند مسائل و مشکلات خود را به خوبی حل کند و ارتباطی موثر با اطرافیان خود برقرار کند. در این دوره فرد با خواندن یک متن استاندارد به درکی از آن می رسد.

سطح B2: با گذراندن دوره B2، فرد می تواند روان تر به زبان اسپانیایی صحبت کند و ارتباطی موثرتر با اطرافیان خود داشته باشید. همچنین می تواند متن های با پیچیدگی بیشتر را درک کنید.

آموزش زبان اسپانیایی پیشرفته (سطح C):

سطح C1: با گذراندن سطح C1 فرد می ‌تواند کاملاً روان و با صراحت صحبت کند و توانایی حل مسائل پیچیده را به دست می ‌آورد. همچنین فرد می ‌تواند متون کاملاً اصولی با یک ساختار بندی عالی بنویسد.

سطح C2: سطح C2 بالاترین سطح فراگیری زبان اسپانیایی می باشد که فرد می تواند به بالاترین سطح مهارت های گفتاری و نوشتاری برسد. با گذراندن این دوره فرد می‌ تواند تمامی متن ها، کتاب ها و… را به صورت کامل بخواند و درک کند و همچنین با تمامی افراد در شرایط های گوناگون ارتباطی موثر برقرار کند.

مجتمع فنی تهران نمایندگی نیاوران، از جمله مراکز معتبر در کشور محسوب می شود که برگزار کننده سطوح مختلف زبان اسپانیایی می باشد. این مرکز آموزشی با اساتید خبره و ماهر در این زمینه همکاری دارد و برترین کتاب های آموزشی، تدریس می شود.

با شرکت در دوره ‌های آموزشی زبان اسپانیایی می توانید به صفر تا صد مطالب مسلط شوید و به راحتی و با صراحت اسپانیایی صحبت کنید.

از مزایای شرکت در دوره آموزشی زبان اسپانیایی مجتمع فنی تهران نمایندگی نیاوران، می توان به اتخاذ مدرک معتبر از سوی مجتمع فنی تهران اشاره کرد. این مدرک از اعتبار بالایی برخورد است و یک مدرک بین المللی می باشد که می توانید از آن در کشورهای مختلف استفاده کنید.

زبان اسپانیایی

مهارت هایی که در دوره آموزش زبان اسپانیایی می آموزید

به طور کلی فارغ از آن که شما اهل کدام کشور هستید و به چه زبانی صحبت می کنید، برای یاد گیری یک زبان جدید، می بایست چهار مهارت اصلی را بیاموزید و آن ها را در خود تقویت کنید. با شرکت در دوره های آموزش زبان اسپانیایی مجتمع فنی تهران نمایندگی نیاوران، می توانید به تسلط بالایی در این مهارت ها دست یابید. در این قسمت به شرح مختصر این مهارت ها می پردازیم:

Writing: مهارت نوشتن، به شما کمک می کند تا امور شغلی، اداری، تحصیلی و… خود را انجام دهید و بتوانید گزارش کار، مقالات و متن های مختلف را بنویسید.

Reading: مهارت خواندن، یکی از ۴ مهارت اصلی آموختن هر زبانی می باشد. با تسلط بر این مهارت می ‌توانید کتب و متن های اسپانیایی را مطالعه کنید و درک نسبتا خوبی از آن ها داشته باشید.

Speaking: برای برقراری ارتباط با سایر افراد در کشورهای اسپانیایی زبان، لازم است تا مهارت صحبت کردن خود را افزایش دهید. مهارت صحبت کردن به شما کمک می کند تا با اعتماد به نفس صحبت کنید و افکار خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.

Listening: مهارت شنیداری به شما کمک می کند که وقایع و رخدادهای اطراف خود را به خوبی درک کنید و بتوانید ارتباطی موثر با اطراف خود داشته باشید.

 

چرا در دوره های زبان اسپانیایی شرکت کنیم :

به طور کلی آموختن یک زبان جدید، دلایل بسیار زیادی دارد، چه بسا که آن زبان یکی از زبان های اصلی و زنده دنیا محسوب شود. زبان اسپانیایی، زبانی بسیار قدرتمند می باشد که امروزه زبان مادری بسیاری محسوب می شود و افراد زیادی به این زبان صحبت می کنند. در این قسمت برخی از دلایل آموختن زبان اسپانیایی را برای شما آورده ایم. با ما همراه باشید…

زبان اسپانیایی، زبانی پرگویش:

زبان چینی، پرگویش ترین زبان در سراسر دنیا محسوب می شود و گستردگی بسیار زیادی دارد. پس از زبان چینی دو زبان انگلیسی و اسپانیایی، پرگویش ترین زبان ها در سراسر دنیا محسوب می شوند. زبان اسپانیایی، زبان اصلی کشور های بسیار زیادی می باشد. همچنین در کشورهای مختلف از این زبان به عنوان یک زبان رسمی یاد می شود. در واقع اگر قصد سفر و یا مهاجرت به کشورهای اسپانیول زبان را دارید، می بایست به این زبان زنده و کاربردی مسلط باشید.

گردشگری:

اگر مقاصد گردشگری شما عزیزان، کشورهای اسپانیایی زبان هستند، یادگیری زبان اسپانیایی می تواند به شما در برطرف کردن نیازهای اولیه کمک کند و شما می توانید ارتباطی موثر برقرار کنید. به علاوه آشنایی با این زبان به درک هرچه بهتر فرهنگ مناطق گوناگون، ادبیات، آثار تاریخی، سبک های موسیقی و… کمک بزرگی می کند.

موقعیت های شغلی:

با یادگیری یک زبان خارجی که از جمله زبان های اصلی دنیا محسوب شود، می ‌توانید سطح شغلی خود را افزایش دهید. به خصوص اگر شغل شما با سایر کشورها، روابط تجاری و بازرگانی داشته باشد، آشنایی شما با زبان های اصلی روز دنیا می تواند برای شما امتیازی بزرگ محسوب شود.

با یادگیری زبان اسپانیایی، نه تنها می توانید سطح کاری خود را ارتقا دهید، بلکه می توانید موقعیت های شغلی جدید در سایر کشورها که زبان اسپانیایی، زبانی اصلی برای آن ها محسوب می شود، ایجاد کنید .

 

مخاطبان کلاس زبان اسپانیایی:

افراد بسیار زیادی جذب دوره آموزش زبان اسپانیایی می شوند اما مخاطبان اصلی این دوره کدامند؟ در این قسمت شما را با مخاطبان این دوره آشنا می‌ کنیم.

  • افرادی که دانشجویان دانشگاهی این رشته هستند، از جمله مخاطبان این رشته هستند.
  • افرادی که در این زبان اشکالاتی دارند، می توانند برای رفع اشکال از دوره های زبان اسپانیایی استفاده کنند.
  • برخی از افراد قصد مهاجرت به کشورهای اسپانیایی زبان دارند، این دسته از افراد می بایست در این دوره ها استفاده کنند.
  • افرادی که شغل و فعالیت آن ها، وابسته به برقراری روابط با کشورهای اسپانیایی زبان است.
  • تورلیدرها و یا همان راهنمایان تور، از دیگر مخاطبان این رشته هستند.

 

مهاجرت به کشورهای اسپانیایی زبان:

مهاجرت به کشورهای اسپانیایی زبان، به دلایل گوناگون می باشد. گاهی این مهاجرت ها تحصیلی بوده و گاهی کاری. به طور کلی مهاجرت به هر دلیلی که باشد، فرد می بایست به زبان اسپانیایی مسلط باشد تا بتواند ارتباطی موثر با جامعه اطراف خود داشته باشد.

حداقل فرد برای مهاجرت باید سطح B1 و B2 را گذرانده باشد در غیر این صورت مهاجرت غیر ممکن می شود. برای رسیدن به سطح قابل قبول در زبان اسپانیایی، می توانید از دوره های آموزشی زبان اسپانیایی مجتمع فنی تهران نمایندگی نیاوران استفاده کنید.

آموزش زبان اسپانیایی در مجتمع فنی تهران

مجتمع فنی تهران نمایندگی نیاوران، از جمله مراکز معتبر در کشور محسوب می شود که برگزار کننده سطوح مختلف زبان اسپانیایی می باشد. این مرکز آموزشی با اساتید خبره و ماهر در این زمینه همکاری دارد و برترین کتاب های آموزشی، تدریس می شود.

با شرکت در دوره ‌های آموزشی زبان اسپانیایی می توانید به صفر تا صد مطالب مسلط شوید و به راحتی و با صراحت اسپانیایی صحبت کنید.

از مزایای شرکت در دوره آموزشی زبان اسپانیایی مجتمع فنی تهران نمایندگی نیاوران، می توان به اتخاذ مدرک معتبر از سوی مجتمع فنی تهران اشاره کرد. این مدرک از اعتبار بالایی برخورد است و یک مدرک بین المللی می باشد که می توانید از آن در کشورهای مختلف استفاده کنید.

کلاس ها :

کدنام دورهمدت دورهظرفیتقیمتفعالیت
Open chat
24ساعته پاسخگوی شما هستیم