; دوره ساخت طلا و جواهر (با مدرک معتبر) - مجتمع فنی تهران نیاوران

دوره ساخت طلا و جواهر

Home>دوره ساخت طلا و جواهر
دوره ساخت طلا و جواهر

دوره ساخت طلا و جواهر

تاریخ شروع احتمالی : سه شنبه 8 آذر 1401
مدت دوره : 200 ساعت
یکشنبه و سه شنبه از 15:00 تا 20:00
شهریه دوره : 12,200,000 تومان
امکان ثبت نام کلاس نیست. تاریخ شروع کلاس گذشته است.
تاریخ شروع احتمالی : شنبه 5 آذر 1401
مدت دوره : 200 ساعت
شنبه و دوشنبه از 09:00 تا 14:00
ظرفیت : 9 نفر
شهریه دوره : 12,200,000 تومان11,800,000 تومان
امکان ثبت نام کلاس نیست. تاریخ شروع کلاس گذشته است.

توضیحات کلاس :

در دوره ساخت طلا و جواهر تمامی دانش و مهارت های لازم برای ساخت انواع قطعات طلا و جواهر را به صورت تخصصی و حرفه ای می آموزید. این دوره در قالب آموزش های کاملا کارگاهی و پروژه محور، زیر نظر بزرگترین اساتید جواهر سازی برگزار می گردد. همچنین در پایان دوره طلا سازی، خدمت تمامی هنرجویان گرامی، مدرک معتبر مجتمع فنی تهران اعطا می گردد.

دوره ساخت و تولید طلا و جواهر به مدت 200 ساعت برنامه ریزی شده که در طی آن، تمام تکنیک های ساخت و تولید طلا و جواهر و انواع زیورآلات، به صورت کامل از مقدماتی تا پیشرفته، آموزش داده می شود. این کلاس که در کارگاه تخصصی مجتمع فنی نیاوران برگزار می گردد، برای تمامی افراد علاقمند به ساخت طلا و جواهر که قصد ورود به این رشته پر درآمد را دارند، مناسب است.

 

دوره ساخت و تولید طلا و جواهر

 

دوره ساخت و تولید طلا و جواهر

ساخت طلا و جواهر، از زمان های گذشته تا به امروز، بسیار مورد توجه بشر قرار گرفته است. ریشه این هنر جذاب و خاص به زمان ایران باستان باز می گردد.

در زمان های گذشته از هنر طلا و جواهر سازی علاوه بر ساخت زیورآلات، برای ساخت تاج و تخت، انواع ظروف و… نیز استفاده می شد. اما امروزه بیشترین میزان استفاده از این هنر، در صنعت ساخت زیورآلات است.

هنر مدرن و به روز طلا و جواهر سازی، ترکیبی از علم و هنر است که با یادگیری آن می توان در سراسر جهان، از آن به عنوان شغلی پردرآمد بهره برد.

با شرکت در دوره ساخت طلا و جواهر مجتمع فنی تهران نمایندگی نیاوران، تمامی مهارت های لازم در رابطه با این رشته را کسب خواهید کرد و به یک طلا ساز ماهر تبدیل می شوید.

چنانچه شما علاوه بر ساخت جواهرات، به طراحی طلا و جواهر نیز علاقمندید، پیشنهاد ما به شما، شرکت در دوره طراحی طلا و جواهر مجتمع فنی نیاوران است. در این دوره، طراحی طلا و جواهر با استفاده از نرم افزار ماتریکس، آموزش داده می شود.

 

آموزش ساخت طلا و جواهر

آموزش ساخت طلا و جواهر

در دوره آموزش ساخت طلا و جواهر، در ابتدا هنرجو با فلزاتی که در روند کار با آن ها سر و کار دارد، نظیر طلا و نقره آشنا می شود. آشنایی با خواص، ویژگی ها، نوع ساختار، واکنش آن ها با سایر مواد شیمیایی و… باعث می شود تا در روند کار، میزان خطاها و اشتباهات به حداقل برسد.

برای ساخت طلا و جواهرات، هنرآموز می بایست با تمامی وسایل و ابزارهای مرتبط با طلا سازی آشنا شود. مجتمع فنی تهران نمایندگی نیاوران، در دوره ساخت طلا و جواهر، برخلاف بسیاری از مراکز آموزشی، جلساتی را به این مبحث اختصاص می دهد.

و در نهایت هنرآموز برای کار در کارگاه های طلا سازی آماده می شود و تمامی تکنیک های ساخت طلا و جواهرات، نظیر سوهان کاری، ملیله کاری، ذوب فلز، سوراخ کاری و… را به صورت تخصصی می آموزد.

پس از اتمام دوره آموزش ساخت طلا و جواهرات، فرد می تواند با توجه به سلیقه فردی خود، قطعات مختلف طلا و جواهرات را بسازد و در مراکز مربوطه مشغول به کار شود. و یا حتی با برندهای مشهور جواهر سازی، شروع به همکاری نماید.

 

دوره آموزش ساخت طلا و جواهر

دوره آموزش ساخت طلا و جواهر

آموزش های ارائه شده در دوره ساخت طلا و جواهر مجتمع فنی نیاوران، شامل تمامی تکنیک های طلا سازی و جواهر سازی است. این تکنیک ها شامل تکنیک های پایه مرتبط با هنر جواهر سازی و طلا سازی و تکنیک های اصلی ساخت طلا و جواهر می شود.

تکنیک های اصلی طلا و جواهر سازی، شامل جوشکاری، ساخت زنجیرهای گوناگون، ساخت میله، ساخت انگشتر و حتی تعمیر طلا، جواهرات، نقره و سایر اکسسوری ها می شود.

با شرکت در دوره آموزش ساخت طلا و جواهر، تمامی تکنیک های پایه و اصلی را به صورت کاملا عملی، زیر نظر متخصصان ما آموزش می بینید.

لازم به ذکر است که در دوره طلا سازی، با فضای کارگاه و تمامی ابزارهای کار با طلا و جواهرات آشنا می شوید و در طی دوره، کاربرد هر یک از آن ها را به صورت کاملا حرفه ای، می آموزید.

پس از پایان دوره جواهر سازی، می توانید با استفاده از ایده پردازی به واسطه سلیقه هنری خود، اقدام به ساخت طلا، جواهر، نقره و انواع اکسسوری کنید و حتی برند شخصی خود را راه اندازی نمایید!

 

 

مزایای دوره ساخت طلا و جواهر

 • با شرکت در دوره ساخت طلا و جواهر می توانید در کوتاه ‌ترین زمان ممکن، وارد بازار کار شده و کسب درآمد کنید.
 • دوره آموزش ساخت طلا و جواهر، دوره ای بسیار کامل و جامع می باشد که در طی آن، شما به صفر تا صد مهارت ها مسلط می شوید.
 • پس از طی کردن دوره طلا سازی، شما می توانید در کارگاه ها و محیط های کوچک با حداقل ابزار شروع به کار کنید. این کار نیاز به سرمایه اولیه هنگفت ندارد.
 • پس از پایان دوره، می توانید برند شخصی خود را داشته باشید و کسب و کار خود را راه اندازی نمایید.

 

مراحل ساخت طلا و جواهرات

مراحل ساخت و تولید طلا و جواهرات

برای آماده سازی و ساخت طلا و جواهرات، گذراندن مراحل اصلی، الزامی است. در این قسمت سعی داریم تا شما را به صورت کامل با مراحل ساخت طلا و جواهر آشنا کنیم:

 

مرحله اول: ذوب طلا

در ابتدا باید طلای خام را ذوب کنند. این مرحله از جمله مراحل اصلی و مهم دوره ساخت طلا و جواهر محسوب می شود. در این مرحله، حرارت لازم به فلز داده می شود (حرارت مورد نیاز، معادل دمای ذوب فلز مورد نظر است) تا فلز به حالت مایع مبدل شود.

سپس فلز مایع را داخل ریژه (قالب های مفتولی و صفحه ای) می ریزند. پس از گذشت مدت زمان مشخص، فلز به حالت جامد بازمی گردد.

 

مرحله دوم: نوردکاری

مرحله دوم در دوره طلا سازی، مرحله نورد کاری است که بلافاصله پس از سرد شدن فلز مورد نظر انجام می شود. در این مرحله، به فلزی که به صورت مفتول یا صفحه است، شکل می دهند و قطر و اندازه آن را با توجه به طرح مورد نظر، تغییر می دهند.

نورد کاری به دو شکل انجام می شود:

نوردکاری گرم: از عملیات نورد کاری گرم برای تغییر شکل استفاده می شود. در این نوع نورد کاری، امکان تغییر شکل های سنگین وجود دارد‌.

نورد کاری سرد: از عملیات نوردکاری سرد، عموماً برای تغییر شکل های عمومی و نهایی استفاده می شود.

 

مرحله سوم: اره کاری

در مرحله سوم، سازنده، طرح اولیه کاغذی را با استفاده از چسب، به صفحه فلزی مورد نظر می چسباند. سپس با استفاده از کمان اره، به صورت دستی، خطوط طرح را بر روی سطح فلز برش می دهد.

 

مرحله چهارم: رینگ سازی

برای ساخت رینگ، از مفتول های فلزی استفاده می شود. بدین صورت که با توجه به طرح مورد نظر، مفتول فرم داده می شود و در نهایت، دو سر مفتول را به یک دیگر جوش می دهند.

 

مرحله پنجم: پولیش

مرحله پنجم، مرحله پرداخت و پولیش محصول ساخته شده است. در نهایت با استفاده از دستگاه های مختلف، فلز مورد نظر پرداخت می شود که این پرداخت و پولیش می ‌تواند به صورت مات و یا براق انجام شود.

 

 

دوره ساخت طلا و جواهر مجتمع فنی تهران نمایندگی نیاوران

همان طور که گفته شد، ساخت طلا و جواهرات در ابتدا در ایران باستان به عنوان یک هنر شناخته شد و این هنر، یک هنر چند صد ساله در ایران است. همچنین با توجه به شاخص مصرف طلا و جواهرات در ایران، ایران جزو ده کشور جهان با بالاترین میزان مصرف می باشد.

به همین علت، می توان گفت ساخت جواهر سازی از گذشته های دور تا به امروز، توسط ایران و ایرانی، بسیار محبوب بوده است. با توجه به این امر، مجتمع فنی تهران نمایندگی نیاوران، در سال های گذشته اقدام به برگزاری دوره ساخت طلا و جواهر کرده است که این دوره آموزشی، امروزه از محبوب ترین دوره های مجتمع فنی نیاوران به حساب می آید.

دوره آموزش ساخت طلا و جواهر مجتمع فنی نیاوران، توسط برترین و ماهرترین اساتید کشور برگزار می گردد. همچنین تمامی مراحل این دوره، به صورت کاملا عملی انجام می شود تا هنرآموزان بتوانند به بهترین شکل کسب مهارت کنند.

دوره ساخت طلا و جواهر مجتمع فنی تهران نمایندگی نیاوران 

پیش نیاز دوره ساخت طلا و جواهر

برای شرکت در دوره ساخت و تولید طلا و جواهر، نیاز به گذراندن هیچ پیش نیازی ندارید. چرا که با شرکت در دوره جواهر سازی مجتمع فنی نیاوران، تمامی مطالب را به صورت عملی، از صفر تا صد، آموزش می بینید و زیر نظر افراد متخصص، تمامی مهارت های لازم را کسب می کنید.

 

 

بازار کار جواهر سازی

امروزه طلا و جواهرسازی، بازار کار بسیار خوبی دارد؛ زیرا تقاضای طلا و جواهرات در دنیای مد، بیش از پیش افزایش یافته است.

شما می توانید با شرکت در دوره ساخت طلا و جواهر مجتمع فنی نیاوران، تمامی مهارت های لازم را کسب کنید و به یک طلا ساز ماهر تبدیل شوید.

اگر می خواهید وارد صنعت طلا و جواهر سازی شوید، می بایست علاوه بر مهارت و دانش، ذوق، انگیزه و خلاقیت خود را تقویت نمایید. چرا که امروزه، جوامع مد به دنبال محصولات به روز، خاص و منحصر به فرد هستند.

 

 

مخاطبین دوره ساخت طلا و جواهر

 • دوره ساخت طلا و جواهر به تمامی افرادی که در رشته های تحصیلی مربوط به طلا و جواهر تحصیل کرده اند، توصیه می شود تا مهارت خود را در این رشته افزایش دهند.
 • تمامی افرادی که به ساخت طلا و جواهرات علاقمند هستند، می توانند با شرکت در این دوره، مهارت های لازم را کسب نمایند.
 • افرادی که قصد برندسازی در حوزه مد را دارند و می خواهند کسب و کار خود را راه اندازی کنند، می توانند با شرکت در این دوره، برند خود را داشته باشند.
 • اگر جزو علاقمندان به فعالیت های عملی، فنی و کارگاهی هستید، شرکت در این دوره آموزشی می تواند برای شما مناسب باشد.
 • طراحان طلا و جواهر می توانند برای تکمیل مهارت های خود، در دوره آموزش ساخت طلا و جواهر شرکت کرده و فعالیت های خود را در این زمینه گسترش دهند.

 

مدرک دوره ساخت طلا و جواهر

مدرک دوره ساخت طلا و جواهر

در پایان دوره جواهر سازی، خدمت تمامی هنرجویانی که دوره را با موفقیت سپری کرده اند، گواهی پایان دوره و مدرک معتبر طلا و جواهرسازی مجتمع فنی تهران ارائه می گردد. لازم به ذکر است که این مدرک، نزد تمامی مراکز استخدامی، از اعتبار بسیار بالایی برخوردار است.

بدون شک اگر قصد شما از شرکت در دوره ساخت طلا و جواهر، ارتقای دانش و مهارت خود در این زمینه و ورود به بازار کار جواهر سازی است، بهره مندی از این مدرک معتبر، می تواند در رسیدن شما به هدف‌تان بسیار مؤثر واقع شود. مدرک مجتمع فنی تهران، در خارج از کشور نیز از اعتبار بالایی برخوردار است.

 

 


 

سوالات متداول

 

1- بازار کار ساخت طلا و جواهر چه وضعیتی دارد؟

بازار کار ساخت طلا و جواهر، از رونق بسیار خوبی در داخل و خارج از کشور برخوردار است؛ نیاز بازار مد به زیورآلات و جواهرات، خصوصا در سال های اخیر، همواره در حال افزایش است. دنیای مد از قطعات طلا و جواهری که از ظرافت و کیفیت بالایی برخوردارند، استقبال ویژه ای می کند.

 

2- مدرک دوره ساخت طلا و جواهر، چه میزان اعتبار دارد؟

مدرک ساخت طلا و جواهر مجتمع فنی تهران، نزد تمامی مراکز استخدامی، از اعتبار بسیار بالایی برخوردار است. همچنین این مدرک در خارج از کشور نیز معتبر بوده و هنرجویان می توانند به منظور مهاجرت و کاریابی در دیگر کشورها هم از این مدرک استفاده نمایند.

 

3- دوره جواهر سازی برای چه کسانی مناسب است؟

این دوره آموزشی، برای تمامی علاقمندان و فعالان صنعت مد، صنعت طلا و جواهر، تمامی علاقمندان به فعالیت های فنی و کارگاهی و کلیه فعالان و علاقمندان حوزه جواهر سازی، مناسب است.

 

4- سرفصل های آموزش ساخت طلا و جواهر کدام اند؟

برخی از مهمترین سرفصل های آموزشی این دوره عبارتند از: آموزش ذوب طلا، نوردکاری، اره کاری، رینگ سازی و پولیش.

 

5- دوره ساخت طلا و جواهر چه تفاوتی با دوره طراحی طلا و جواهر دارد؟

در دوره طراحی طلا و جواهر، به آموزش طراحی طلا و جواهرات با استفاده از نرم افزار ماتریکس پرداخته می شود. اما دوره ساخت و تولید طلا و جواهر، به آموزش اصول و تکنیک های ساخت طلا و جواهرات اختصاص دارد.

 

6- برای ثبت نام در دوره ساخت طلا و جواهر چه باید کرد؟

جهت ثبت نام در این دوره به صورت آنلاین، بر روی دکمه ثبت نام در بالای همین صفحه، کلیک نمایید. همچنین می توانید با شماره های مندرج در سایت (02126121107) تماس حاصل فرمایید و یا این که به صورت حضوری، به مجتمع فنی تهران نمایندگی نیاوران مراجعه نمایید.

 

4.8/5 - (24 امتیاز)

6 نظر

 1. شادان رضایی 11/24/2022 at 1:10 ب.ظ - Reply

  سلام و درود فراوان
  میخواستم بدونم در دوره تکنیک و ساخت طلا و جواهر نیازمند دستگاه خاصی یا پیش نیاز خاصی هست ؟

  • مجتمع فنی نیاوران 11/27/2022 at 9:31 ب.ظ - Reply

   سلام خانم رضایی محترم
   خیر – این دوره پیشنیاز خاصی نداره، دستگاه خاصی هم احتیاج نداره.

 2. محمد حصارانی 11/24/2022 at 1:12 ب.ظ - Reply

  راجب مدرک های دوره تولید و ساخت طلا و جواهر یه توضیحی میدید و اینکه این مدرک ها خارج از ایران هم اعتبار دارند؟

  • مجتمع فنی نیاوران 11/27/2022 at 9:28 ب.ظ - Reply

   سلام جناب حصارانی گرامی
   بله – بعد از اتمام دوره ساخت طلا و جواهر خدمت تمامی هنرجویان محترم، مدرک معتبر مجتمع فنی تهران اعطا می گردد. این مدرک هم در داخل و هم در خارج از کشور از اعتبار بالایی برخوردار است.

 3. رضا جعفری 11/24/2022 at 1:14 ب.ظ - Reply

  سلام جعفری هستم
  راجب سرفصل های این دوره ساخت و تولید طلا و جواهر یه توضیحی به بنده میدید ممنون میشم

  • مجتمع فنی نیاوران 11/27/2022 at 9:25 ب.ظ - Reply

   سلام جناب جعفری گرامی
   از جمله سرفصل های آموزشی ارائه شده در این دوره می توان به موارد زیر اشاره کرد:
   آموزش ذوب طلا، نوردکاری، اره کاری، رینگ سازی، ساخت زنجیر و پولیش.

دیدگاهتان را بنویسید

Open chat
24ساعته پاسخگوی شما هستیم