; دوره بارتندری - دوره نوشیدنی های سرد - مجتمع فنی تهران نیاوران

دوره بارتندری

Home>دوره بارتندری
دوره بارتندری

دوره بارتندری

تاریخ شروع احتمالی : چهارشنبه 5 بهمن 1401 🔔 شروع قطعی ✅ارتباط با کارشناس در دایرکت پیج tashrifat.mft.niavaran
مدت دوره : 32 ساعت
چهارشنبه از 10:30 تا 14:30
ظرفیت : 3 نفر
شهریه دوره : 5,395,000 تومان

توضیحات کلاس :

دوره تخصصی نوشیدنی های سرد

در دوره بارتندری شما به صورت تخصصی و حرفه ای، تهیه و سرو انواع نوشیدنی های سرد را زیر نظر بزرگترین اساتید این حوزه خواهید آموخت. این دوره به صورت کاملا عملی و ورکشاپ برگزار شده و در پایان دوره، به تمامی هنرجویان، مدرک معتبر مجتمع فنی تهران اعطا می گردد. در واقع شما با شرکت در این دوره آموزشی ورکشاپ، هر آن چه را که برای تبدیل شدن به یک بارتند ماهر و متخصص نیاز دارید، خواهید آموخت.

این روزها اغلب مردم قرارها، گفتگوها و بسیاری از تفریحات خود را در کافه ها برنامه ریزی می کنند و به شوق انواع نوشیدنی های گوارای سرد و گرم، در محیط جذاب کافی شاپ، دور هم جمع می شوند. پیداست که در این بین، شرکت در دوره آموزش بارتندری و آموزش مهارت سرو انواع نوشیدنی های سرد خوش طعم و گوارا، فرصت خوبی برای علاقمندان خواهد بود تا بتوانند در حرفه مورد علاقه خود مشغول به کار شده و در عین حال، درآمد خوبی را کسب نمایند.

در ادامه به شرح جزئیات بیشتری در رابطه با دوره بارتندری می پردازیم.

 

دوره بارتندری

بارتندر کیست؟

بارتندر فردی است که در کافه ها و محیط های این چنینی، به سرو نوشیدنی های مختلف می پردازد. این نوشیدنی ها ممکن است به روش های گوناگون و با مواد اولیه متنوع تهیه شده باشند، اما تمرکز اصلی بارتندرها بر سرو نوشیدنی های سرد مانند موهیتو، لیموناد و انواع شربت ها معطوف است.

بارتندر باید با نمونه های مختلف این نوشیدنی ها آشنایی داشته باشد و طرز تهیه آن ها را بداند. به علاوه، فوت و فن های خاص این کار را نیز به خوبی بلد بوده و بتواند تجربه ای متفاوت برای مشتریان خود فراهم سازد. این همان چیزی است که در دوره بارتندری مجتمع فنی تهران نمایندگی نیاوران، به هنرجویان آموزش داده می شود.

بدون شک یک بارتندر خوب، یکی از مهمترین اعضا و شاید مهمترین عضو تیم کافی شاپ به حساب می آید و در موفقیت آن نقش بسیار مهمی را ایفا می کند. به همین خاطر است که شرکت در دوره بارتندری می تواند مهارت های لازم در خصوص تبدیل شدن به یک بارتندر موفق و محبوب را در افراد پرورش دهد. یک بارتندر ماهر و موفق، می تواند موفقیت کار یک کافی شاپ را تضمین نماید.

همچنین جالب است بدانید که بارتندری صرفا به پیادی سازی رسپی های از پیش تعیین شده خلاصه نشده و حرفه ای بسیار خلاقانه است؛ بارتندر می تواند با تلفیق انواع نوشیدنی ها و به کارگیری الگوهای جدید، در سرو نوشیدنی های سرد دست به نوآوری بزند.

 

دوره آموزش بارتندری

چرا دوره بارتندری؟

همانطور که گفتیم، امروزه کافه ها از مهم ترین و محبوب ترین اماکن عمومی حساب می آیند و افراد و مشتریان همیشگی بسیاری را به خود جذب می نمایند. اما یکی از مهم ترین دلایلی که سبب می شود مردم به حضور در کافه ها و گرد آمدن در آن ها علاقه نشان دهند، نوشیدنی های دوست داشتنی و خوش مزه ای است که توسط بارتندرهای حرفه ای، در تمامی کافی شاپ های محبوب، سرو می شود.

شاید در ابتدا نوشیدنی های گرم در کافی شاپ ها از محبوبیت بالایی برخوردار بودند. اما امروزه بسیاری از مشتریان کافه ها، به ویژه در فصل تابستان، از نوشیدنی های محبوب خنک استقبال می کنند که تهیه و سرو آن ها در نوع خود نیازمند برخورداری از مهارت و آشنایی با بسیاری از اصول می باشد.

بارتندری اساس کار کافی شاپ هاست و یک کافه خوب نمی تواند بدون همکاری با بارتندرهای ماهر، به فعالیت خود ادامه دهد. به همین علت است که اگر فردی به تهیه نوشیدنی های متنوع علاقه داشته باشد و همچنین از طریق شرکت در دوره بارتندری شیوه های مختلف تهیه آن ها را بیاموزد، می تواند به خوبی از توانایی های خود در زمینه شکوفایی فردی و کسب درآمد استفاده کند.

همچنین بارتندرهای موفق و حرفه ای، می توانند به تأسیس کافی شاپ خود اقدام نمایند و از این رو زمینه جذاب تر و پویاتری را برای فعالیت برگزینند.

به همین علت است که شرکت در دوره آموزش بارتندری به تمامی افراد جویای کار علاقمند به کافی شاپ و نوشیدنی ها توصیه می گردد.

 

آموزش کافی شاپ پیشنهاد ما برای شما

در دوره آموزش کافی شاپ  تمام مباحث مربوط به سرو انواع قهوه ، سرو نوشیدنی های سرد ، اسموتی ها ، شیک ها و انواع دسر ها به صورت تخصصی مورد تدریس قرار میگیرد.

 

سرفصل های دوره بارتندری مجتمع فنی تهران

سرفصل های آموزشی ارائه شده در دوره بارتندری به شرح زیر هستند:

 • جلسه اول و دوم: شناخت پایه ای انواع نوشیدنی های سرد
 • جلسه سوم و چهارم و پنجم: نحوه سرو نوشیدنی های سرد
 • جلسه ششم: میکسولوژی و ترکیبه ای لای های نوشیدنی های سرد
 • جلسه هفتم: ساخت لیکورها
 • جلسه هشتم: آزمون نهایی

ورکشاپ بارتندری مجتمع فنی تهران

 

مطالب آموزشی ارائه شده در دوره بارتندر

همچنین برخی از مطالب آموزشی ارائه شده در دوره بارتندری عبارتند از:

 • شناخت طعم ها
 • شناخت انواع نوشیدنی ها
 • آموزش طرز تهیه نوشیدنی های محبوب سرد
 • آموزش میکس کردن نوشیدنی ها
 • آشنایی با انواع وسیله ها و ابزارهای کاربردی
 • آشنایی با انواع قاشق (Bar spoon)
 • آموزش روش های گوناگون شیک
 • آموزش دیزاین و گارنیش نوشیدنی سرد
 • آشنایی با انواع لیوان ها
 • آشنایی با مواد اولیه باکیفیت و مناسب

 

 

پیش نیاز دوره آموزش بارتندری

دوره بارتندر هیچ پیش نیازی ندارد و تمامی افراد می توانند بدون برخورداری از دانش و مهارت خاصی در زمینه سرو نوشیدنی های سرد، در این دوره آموزشی کارگاهی شرکت نموده و از مزایای آن بهره مند شوند.

پس از اتمام دوره بارتندری، در صورت علاقمندی، می توانید به سراغ آموزش سرو نوشیدنی های گرم و شرکت در دوره باریستا بروید. اگر شما هم بر مهارت سرو نوشیدنی های سرد و هم بر مهارت سرو نوشیدنی های گرم، به صورت همزمان مسلط باشید، در واقع شما هم یک باریستا خواهید بود و هم یک بارتندر! بدون شک درب تمامی کافی شاپ ها بر روی چنین نیروی ویژه ای، همیشه باز است.

 

مدرک دوره بارتندری

مدرک دوره بارتندری

در پایان دوره ورکشاپ بارتندر، به تمامی هنرجویانی که دوره را با موفقیت سپری کرده اند، گواهی پایان دوره و مدرک معتبر بارتندری مجتمع فنی تهران ارائه می گردد. لازم به ذکر است که این مدرک، نزد تمامی مراکز استخدامی، از اعتبار بسیار بالایی برخوردار می باشد.

بدون شک اگر قصد شما از شرکت در دوره بارتندری، ورود به بازار کار و فعالیت به عنوان یک بارتندر ماهر و متخصص در کافی شاپ ها و سایر مراکز سرو نوشیدنی است، بهره مندی از این مدرک معتبر، می تواند در رسیدن شما به هدف‌تان بسیار مؤثر واقع شود. مدرک مجتمع فنی تهران، در خارج از کشور نیز از اعتبار بالایی برخوردار است.

 

 


 

سوالات متداول

 

1- بازار کار شغل بارتندری چه وضعیتی دارد؟

علاوه بر کافی شاپ ها که روز به روز بر تعداد آن ها افزوده می شود، کلیه رستوران ها، هتل ها، مجموعه های اقامتی، گردشگری و تشریفاتی استاندارد در داخل و خارج از کشور، همگی به یک بارتندر حرفه ای برای سرو انواع نوشیدنی های سرد نیاز دارند.

 

2- مدرک دوره بارتندری، چه میزان اعتبار دارد؟

مدرک بارتندری مجتمع فنی تهران، نزد تمامی مراکز استخدامی، از اعتبار بسیار بالایی برخوردار است. همچنین این مدرک در خارج از کشور نیز معتبر بوده و هنرجویان می توانند به منظور مهاجرت و کاریابی در دیگر کشورها هم از این مدرک استفاده نمایند.

 

3- دوره آموزش بارتندری برای چه کسانی مناسب است؟

این دوره آموزشی برای تمامی کارکنان و مدیران کافه ها و رستوران ها، بارتندرها، باریستاها و آشپزها و کلیه علاقمندان به یادگیری سرو حرفه ای انواع نوشیدنی های سرد، مناسب است.

 

4- در دوره تخصصی بارتندری، به آموزش چه مواردی پرداخته می شود؟

از جمله مهمترین موارد آموزشی ارائه شده در این دوره، می توان به آموزش سرو انواع نوشیدنی های سرد نظیر لیموناد، موهیتو، انواع شربت ها، میکسولوژی نوشیدنی ها، ساخت لیکورها و آموزش دیزاین و گارنیش نوشیدنی های سرد، اشاره کرد.

 

5- برای ثبت نام در دوره بارتندری چه باید کرد؟

جهت ثبت نام آنلاین در این دوره، بر روی دکمه ثبت نام در بالای همین صفحه، کلیک نمایید. همچنین می توانید با شماره های مندرج در سایت (02126121107) تماس حاصل فرمایید و یا این که به صورت حضوری، به مجتمع فنی تهران نمایندگی نیاوران مراجعه نمایید.

 

4.7/5 - (102 امتیاز)

2 نظر

 1. میرزا جمشیدی 12/29/2022 at 5:31 ب.ظ - Reply

  سلام وقت بخیر
  مدرک این دوره به چه صورت است و اینکه مدرک تا چه حدی معتبر است؟

  • مجتمع فنی نیاوران 01/02/2023 at 1:22 ب.ظ - Reply

   سلام وقت بخیر. بله مدرک به صورت بین المللی است

دیدگاهتان را بنویسید

Open chat
24ساعته پاسخگوی شما هستیم