; دوره آموزش spss - مجتمع فنی تهران - نمایندگی نیاوران

دوره آموزشی تحلیل های آماری داده ها به کمک نرم افزار SPSS(مقدماتی)

>دوره آموزشی تحلیل های آماری داده ها به کمک نرم افزار SPSS(مقدماتی)
دوره آموزشی تحلیل های آماری داده ها به کمک نرم افزار SPSS(مقدماتی)

دوره آموزشی تحلیل های آماری داده ها به کمک نرم افزار SPSS(مقدماتی)

توضیحات کلاس :

آموزش SPSS 

یکی از دلایل تمایل دانشجویان تمامی رشته ها به شرکت در دوره آموزش SPSS این است که در چند سال اخیر ، علم آمار و داده کاوی ، به جایگاه واقعی خود در در صنایع و علوم مختلف نزدیک شده است. در واقع می توان به صراحت گفت تحلیل آماری و داده کاوی جزو علومی هستند که در بسیاری از رشته ها و زمینه های شغلی و تحصیلی دیگر ، در قسمت های مختلف ، کاربرد دارند. به عنوان نمونه حتی برخی از دانشجویان رشته های غیر آمار مانند دانشجویان رشته مهندسی برق ، مهندسی کامپیوتر ، مهندسی صنایع ، ریاضی و … موضوع پایان نامه خود را در زمینه تحلیل آماری و داده کاوی انتخاب می کنند. رشد مقالات علمی در زمینه آمار در سال های اخیر ، گویای همین امر است.

تمامی موارد ذکر شده در بالا ضرورت شرکت علاقمندان و دانشجویان رشته آمار و سایر رشته ها در آموزش SPSS را بیان می کند.

دوره آموزش SPSS  تحلیل آماری

هدف کلی دوره SPSS در آموزش تحلیل آماری ، آموزش مهارت های مختلف داده کاوی و تجزیه و تحلیل آماری است. علم آمار از جمله علومی است که به دقت بسیار بالایی نیاز دارد و در واقع دقیق بودن اطلاعات ، اصلی ترین فاکتور در بررسی نتایج یک تحقیق یا تحلیل آماری می باشد. در پایان دوره آموزشی SPSS هنرجو بر مهارت های مختلفی همچون کار با داده ها ، متغیرها و شاخص ها ، روش های مختلف توزیع ، ترسیم و تحلیل نمودار ها و جدول ها و سایر مباحث بیان شده در دوره ، مسلط شده و از همه مهم تر می آموزد که چگونه تمامی این اعمال را در نهایت دقت و ریزبینی انجام دهد تا به منطقی ترین نتایج برسد.

کلاس SPSS

امیدواریم تا اینجا با اهمیت شرکت در دوره تحلیل آماری و یادگیری کار با نرم افزار SPSS آشنا شده باشید. اما در این قسمت می خواهیم در رابطه با سرفصل های کلاس SPSS مختصراً صحبت کنیم.

اولین سرفصل به آشنایی با علم آمار و تحلیل داده ، اصول ، مفاهیم و تعاریف اولیه این دانش اختصصاص دارد. تعاریفی مانند انواع متغیر ها و داده ها ، انواع نمونه ها و جوامع آماری ، شاخص های آماری مختلف و سایر تعاریف و اصطلاحات کاربردی آمار. در بخش بعدی به معرفی نرم افزار SPSS ، کاربرد آن در تجزیه و تحلیل داده ها و آشنایی با محیط نرم افزار پرداخته می شود. در قسمت بعدی کلاس SPSS کار با نرم افزار SPSS آغاز شده و موارد مختلفی مانند کار با داده ها و انجام محاسبات گوناگون روی آن ها آموزش داده می شود. سرفصل های بعدی کلاس SPSS نیز به بررسی آزمون های مختلف مانند آزمون های توزیع و آزمون های t و کاربرد آن ها و نیز مباحث مربوط به مدلسازی اختصاص داده می شود.

دوره آموزشی spss مقدماتی مجتمع فنی تهران :

spss معروف ترین نرم افزار آماری است که دانشجویان و محققان دنیا از آن برای: ترسیم نمودارهای آماری، محاسبه آماره های توصیفی (میانگین، میانه، واریانس، …)، انجام استنباط آماری (قبول یا رد فرضیات پایان نامه)، محاسبه همبستگی بین متغیرها، رگرسیون، تجزیه و تحلیل داده ها، . . . استفاده می کنند.

اساس نمودارها، جداول، خروجی های این نرم افزار “علم آمار” می باشد که دانشجویان “رشته آمار” در دانشگاههای ایران به تحصیل در این رشته اشتغال دارند.

این نرم افزار محصول شرکت IBM است. بسیاری قابلیت های دیگر در خصوص این نرم افزار می توان برشمرد که در ایران افراد کمی از آن استفاده می کنند مانند: تحلیل ممیزی، تحلیل خوشه ای، آنالیز کوواریانس چند متغیره . . .

چه کسانی از SPSS استفاده می کنند؟

دانشجویان اکثر رشته های دانشگاهی (علوم انسانی، مدیریت، کشاورزی، تربیت بدنی، پزشکی، علوم اجتماعی، پژوهشگری، جامعه شناسی، جمعیت شناسی، اقتصاد، . . .)هنگام تهیه فصل سوم و چهارم پایان نامه کارشناسی ارشد یا دکتری (برای روش تحقیق و آزمون قبول یا رد فرضیات تحقیق) یا هنگام گذراندن درس تحلیل آماری در دانشگاه.

دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته آمار، هنگام انجام پردازش بر روی داده هاپژوهشگران و محققان هنگام تجزیه و تحلیل داده ها یا پرسشنامه های یک طرح پژوهشی یا پیش بینی بر اساس روند داده ها (داده های سری زمانی)
دوره های پیشنهادی:
دوره آموزشی نرم افزار ARC GIS
دوره آموزشی MATLAB I
برای مشاهده دوره های مجتمع فنی تهران به سایت سایت مجتمع فنی تهران مراجعه نمایید

تاریخ شروع احتمالی : جمعه 7 آبان 1400
مدت دوره : 24 ساعت
جمعه از 09:00 تا 14:00
ظرفیت : 6 نفر
شهریه دوره : 1,000,000 تومان

دیدگاهتان را بنویسید