; آموزش MCSA | دوره MCSA + مدرک معتبر - مجتمع فنی تهران

دوره آموزش MCSA Pack 2019

Home>دوره آموزش MCSA Pack 2019
دوره آموزش MCSA Pack 2019

دوره آموزش MCSA Pack 2019

تاریخ شروع احتمالی : پنجشنبه 13 بهمن 1401 🔔شروع قطعی✔️نوع اجرا : ترکیبی ✔️ مدرس : رضا حسین زاده
مدت دوره : 230 ساعت
پنجشنبه از 16:00 تا 21:00
ظرفیت : 4 نفر
شهریه دوره : 8,784,000 تومان

توضیحات کلاس :آموزش MCSA

آموزش MCSA یا مدیریت سیستم‌ها دوره‌ای است که در آن به آموزش مدیریت سیستم و پشتیبانی آن پرداخته می‌شود. این دوره برای آن دسته از افرادی که در زمینه‌ی فناوری اطلاعات تخصص دارند و در حوزه‌های مدیریت شبکه‌ و سیستم‌ها، نگهداری سیستم‌ها و پشتیبانی از آنها فعالیت دارند مناسب می‌باشد. در دوره آموزش MCSA دانشجویان با آموزش شبکه و همچنین پیاده‌سازی شبکه‌های کامپیوتری با استفاده از سیستم‌ عامل‌های Microsoft آشنا می‌شوند و می‌آموزند که چگونه سرویس‌های گوناگون را در این سیستم‌ عامل‌ها راه بیندازند و کاربران را در سطح‌های دسترسی متفاوت مدیریت کنند.

علاقه‌مندان در این دوره با تمامی‌ ابزار‌هایی که برای مدیریت و نگهداری شبکه نیاز است و به طور کلی تمامی مباحثی که برای ورود به بازار کار این رشته ضروری است آشنا می‌شوند.

آموزش MCSA

MCSA چیست؟

MCSA یا همان Microsoft Certified Solutions Associate دوره‌ای است که در آن به آموزش مدیریت سیستم‌ها پرداخته می‌شود. این دوره از سال 2002 به دیگر‌ دوره‌های شرکت مایکروسافت اضافه شد. در حقیقت این شرکت را می‌توان یکی از برگزارکنندگان دوره‌های تخصصی همچون دوره‌های شبکه‌های کامپیوتری دانست که دوره MCSA نیز یکی از آنها است. علاقه‌مندان با آموزش MCSA قادر خواهند بود که به پشتیبانی زیرساخت‌های شبکه بپردازند و دانش کافی را به ویژه برای پشتیبانی تولیدات شرکت Microsoft  به دست خواهند آورد.

MCSA به معنای مدرک سطح دستیاری مایکروسافت می باشد. فردی که در این دوره شرکت کرده و مدرک آن را کسب نموده است، به عنوان شخصی با میزان تسلط مقدماتی به محصولات مایکروسافت شناخته می شود.

 

 در دوره MCSA چه می‌آموزید؟

همان طور که اشاره کردیم دوره آموزش MCSA از جمله دوره‌های شرکت مایکروسافت می‌باشد. طراحی این دوره به گونه‌ای است که مهارت‌های متخصصان فناوری اطلاعات را به چالش می‌کشد و در واقع مهر تاییدی بر دانش آنها خواهد بود. داشتن گواهینامه‌‌ی این دوره نشان‌دهنده‌ی علم و توانایی متخصصان فناوری در این حوزه‌ی کاری می‌باشد. تمرکز این دوره بر روی آخرین متد‌های مدیریت داده و جدید‌ترین فن‌آوری‌های زیرساخت‌های ابری می‌باشد. دانشجویان با شرکت در دوره آموزش MCSA با مهارت‌های زیر آشنا خواهند شد:

 • نگهداری سیستم عامل
 • نصب سیستم عامل
 • مدیریت DNS
 • مدیریت دامنه‌ها
 • مدیریت آپدیت‌ها
 • مدیریت کنسول DHCP

 

آموزش 2016 MCSE

شرکت Microsoft  به عنوان یکی از بزرگان پیشتاز در دنیای فناوری اطلاعات، سالهاست با اقدام به طراحی بسته آموزشی با عنوان MCSE، علاقمندان به این رشته پر کاربرد و درآمد زا را از سطح پایه تا رسیدن به سطح حرفه ای در مدیریت شبکه های کامپیوتری (راه اندازی ، پشتیبانی و مدیریت کلاینت­ها و سرورها) هدایت و همراهی می نماید.  آخرین ورژن از این بسته آموزش MCSE 2016 می­باشد.

 

آموزش کامل MCSA

همان طور که اشاره شد با گسترش کاربرد شبکه‌های کامپیوتری در تمامی شرکت‌های دولتی و خصوصی نیاز به استفاده از آنها نیز افزایش یافته است. به همین جهت نیز آموزش MCSA برای مدیریت و نگهداری شبکه‌ها برای فعالان و علاقه‌مندان به این حوزه اهمیت دو چندان یافته است. مجتمع فنی نیاوران با برگزاری دوره‌های MCSA به آموزش کامل MCSA به تمامی علاقه‌مندان این حوزه می‌پردازد و دانشجویان را با تمامی مطالب کاربردی برای پیاده‌سازی شبکه‌ها و مدیریت آنها آشنا خواهد کرد.

دوره mcsa

تفاوت MCSA و MCSE در چیست؟

شرکت مایکروسافت برای آموزش متخصصان و علاقه مندان، دوره هایی با سطوح مختلف برای آنان برگزار می نماید. در این بین دوره MCSA در رده دوم قرار می گیرد و مدرک MCSE در بالاترین رده قرار دارد.

هر دو این گواهینامه‌ها را می‌توان از جمله مهم‌ترین مدارک شرکت مایکروسافت در زمینه‌ی فناوری اطلاعات به شمار آورد. اما در رابطه با تفاوت این دو باید گفت که MCSA همانطور که پیش تر ذکر شد، در حقیقت یک مدرک سطح مقدماتی می‌باشد. و MCSE گواهینامه‌ای تخصصی‌تر است. در واقع برای شرکت در دوره‌ آموزش MCSE نیاز است که دانشجویان ابتدا مدرک دوره‌ی MCSA را دریافت کنند. تمرکز MCSA به صورت کلی بر روی سیستم‌عامل‌ها و سرور‌ها می‌باشد و در دوره‌ی MCSE بیشتر به مباحثی چون بستر داده، زیرساخت‌های سرور و هوش تجاری پرداخته می‌شود.

همچنین داوطلبان برای اثبات شایستگی خود در دوره آموزش MCSA باید در سه آزمون شرکت نمایند، اما دریافت مدرک MCSE تنها نیازمند شرکت در یک آزمون است.

 

مدرک MCSA

مدرک MCSA یا همان MCSA Certified Solutions Associate مدرکی است که از سوی شرکت مایکروسافت برای متخصصان MCSA صادر می‌شود. افرادی که به آموزش MCSA می‌پردازند و در گام بعدی اقدام به اخذ این مدرک می‌کنند می‌توانند به موقعیت‌های شغلی خوبی دست پیدا کنند. این مدرک در سه سطح ابتدایی، تخصصی و پیشرفته قابل دستیابی است و نکته قابل توجه در رابطه با آن منقضی نشدن این مدرک است چراکه تاریخ استفاده از مدرک MCSA به تکنولوژی مرتبط با آن وابسته است به این معنا که تا زمانی که این تکنولوژی تغییری نکرده و به روز نشده مدرک مربوط به آن نیز معتبر است.

البته لازم به ذکر است که در گذشته مدارک اعطا شده از سوی شرکت مایکروسافت به مدت زمانی معین برای تمدید نیاز داشتند و از اعتبار دائمی برخوردار نبودند، اما در حال حاضر مشکل فوق برطرف گردیده است.

 

13فرصت شغلی بعد از آموزش MSCA

 • تکنسین شبکه
 • مدیر شبکه
 • مهندس شبکه
 • متخصص پشتیبانی شبکه
 • مشاور سیستم‌های شبکه
 • مدیریت سیستم Linux
 • متخصص شبکه‌های کامپیوتری
 • متخصص پشتیبانی کامپیوتری
 • متخصص پشتیبانی فنی
 • متخصص سیستم
 • مدیر فناوری اطلاعات
 • مدیریت ارشد سیستم
 • Database developer

 

دوره  MCSA مجتمع فنی تهران

در دوره MCSA مجتمع فنی تهران دانشجویان به طور کامل با مباحث MCSA آشنا خواهند شد. این دوره با حضور برترین اساتید ایران در مجتمع فنی نیاوران برگزار می‌شود. در حقیقت می‌توان مجتمع فنی نیاوران را از برترین مراکز برگزاری دوره‌های MCSA به شمار آورد. در انتهای دوره آموزش MCSA مدرک بین‌المللی به نام دانشجویان صادر خواهد شد.

 

دوره مدیریت شبکه

مدیریت شبکه یکی از زیر شاخه‌های رشته‌ی کامپیوتر می باشد. کاربرد این رشته در تمامی شرکت‌ها و سازمان‌هایی است که قصد دارند سیستم‌های کامپیوترشان با استفاده از شبکه به یکدیگر وصل کنند. در واقع زمانی که چند شبکه کامپیوتر به یکدیگر وصل می‌شوند یک شبکه تشکیل می‌شود.

برای تشکیل این شبکه‌ها و نگهداری از آنها به افرادی که در این زمینه تخصص دارند نیاز است تا بر ایجاد و عملکرد این شبکه‌ها نظارت داشته باشند. افراد با شرکت در دوره مدیریت شبکه می‌توانند به طراحی شبکه‌های کامپیوتری و همچنین مدیریت آنها بپردازند. این افراد پس از به پایان رساندن دوره‌های مدیریت شبکه می‌توانند در بخش انفورماتیک سازمان‌ها شروع به کار کنند.

مدیریت شبکه از شاخه‌های مختلفی تشکیل شده است یکی از این شاخه‌ها دوره‌های آموزش مایکروسافت می‌باشد که شامل آموزش MCSA می‌شود. علاقه‌‌مندان می‌توانند با شرکت در دوره‌های آموزش MCSA به طور کامل با مدیریت شبکه و نحوه پیاده‌سازی آن آشنا شوند.

 

پیش نیاز دوره آموزش MCSA

برای شرکت در دوره آموزش MCSA نیاز است که دانشجویان با مفاهیم شبکه و همچنین Network+ آشنایی داشته باشند. و بهتر است در دوره آموزش نتورک پلاس شرکت کرده باشند.

به علاوه، شرکت مایکروسافت به علاقمندان پیشنهاد می کند که پیش از اقدام برای اخذ این مدرک، یک سال تجربه کاری در این زمینه را پشت سر بگذارند. اما در صورت عدم برخورداری از سابقه کار یک ساله نیز مانعی برای شرکت در دوره MCSA و دریافت مدرک آن وجود نخواهد داشت.

 

مخاطبین دوره آموزش MCSA

  • متخصصان شبکه
  • مختصصان پشتیبانی شبکه
  • مشاورین سیستم‌‌های شبکه
  • مدیران سیستم‌های شبکه
  • دانشجویان رشته فناوری اطلاعات
  • دانشجویان رشته کامپیوتر
  • فعالان رشته کامپیوتر و فناوری اطلاعات
  • تمامی افرادی که به حوزه‌ی شبکه علاقه مند هستند
امتیاز دهید.

2 نظر

 1. سعیدمردانی 09/20/2020 at 5:39 ب.ظ - Reply

  اگه جمعه ها یا پنج شنبه بعدظهرها باشه من میتونم بیام سرکلاس
  دوستان شاغل روهم درنظر بگیرید لطفا

  • مجتمع فنی نیاوران 12/03/2020 at 10:32 ب.ظ - Reply

   سلام. وقت بخیر
   میتونید برای اطلاع از تمام تایم ها و یا درخواست تایم جدید برای برگزاری دوره با مجتمع تماس بگیرید.

 2. شایان شایگان 07/11/2022 at 1:08 ب.ظ - Reply

  سلام حداقل سن افراد برای شرکت در دوره ها چند ساله ؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

Open chat
24ساعته پاسخگوی شما هستیم