; دوره آموزش طراحی فضای سبز (0 تا 100) + تخفیف ویژه- مجتمع فنی تهران

دوره آموزش طراحی فضای سبز

Home>دوره آموزش طراحی فضای سبز
دوره آموزش طراحی فضای سبز

دوره آموزش طراحی فضای سبز

تاریخ شروع احتمالی : سه شنبه 11 بهمن 1401
مدت دوره : 135 ساعت
یکشنبه و سه شنبه از 14:30 تا 17:00
ظرفیت : 6 نفر
شهریه دوره : 6,200,000 تومان

توضیحات کلاس :

آموزش طراحی فضای سبز

منظور از آموزش طراحی فضای سبز ، آموزش تمامی مهارت های موردنیاز برای زیباسازی فضاهای شهری و محوطه های بیرونی ساختمان ها و منازل می باشد. به طور کلی فضای سبز به محوطه ای اطلاق می شود که عوامل و پوشش محیطی آن متشکل از درختان ، درختچه ها ، گل ها و دیگر گیاهان باشد. در واقع فضای سبز را می توان نمونه کوچکی از طبیعت دانست که قالباً ساخته دست بشر بوده و مستقیماً توسط او مدیریت می شود. به بیانی دیگر می توان گفت هدف از برگزاری دوره آموزش طراحی فضای سبز ، پرورش استعداد هایی است که قادرند با استفاده از ایده ها و طرح های خلاقانه خود ، فضایی مطلوب تر و دلنشین تر برای زندگی انسان ها در محیط های شهری ایجاد نمایند.

این فضاها می توانند شامل پارک ها ، میادین ، حیاط منازل مسکونی ، محوطه ادارات و دانشگاه ها ، محیط بیرونی فروشگاه ها ، گذرگاه ها و معابر شهری و … باشند.

 

 

آموزش طراحی فضای سبز

آموزش طراحی فضای سبز را جدی بگیرید !

بسیاری از افراد معتقدند طراحی و ساخت فضای سبز ، امری پیش پا افتاده و ساده است که هرکسی از پسش بر می آید. اما در واقع این یک تصور کاملاً اشتباه است. چرا که امروزه طراحی فضای سبز به یک امر کاملاً تخصصی و آکادمیک تبدیل شده که فعالیت در آن مستلزم پشت سر گذراندن دوره های مختلف در زمینه آموزش طراحی فضای سبز می باشد.

جهان پیش روی ما ، جهانی مدرن است که نقش تکنولوژی و ابزارهای دیجیتال روز به روز در آن پررنگ تر می شود. زندگی در چنین دنیای مدرنی که مملو از روزمرگی های یکنواخت شده است ، خیلی زود می تواند بر روحیه و انگیزه انسان تأثیرات منفی بگذارد. اما جامعه بشری همواره به دنبال یافتن راه حل هایی مناسب برای بهبود این وضعیت بوده است. یکی از مؤثرترین این راه حل ها ، استفاده از فضای سبز و عوامل حیات بخش و روحیه بخش طبیعت در محیط های شهری می باشد. در واقع فضای سبز را می توان پیوندی دانست میان طبیعت پاک و شهر مدرن که قرار است با رنگ و بو دادن به محیط زندگی انسان ، شادابی و نشاط از دست رفته را به او بازگرداند. به موجب همین امر است که می گوییم طراحی فضای سبز یک بحث کاملاً تخصصی و کارشناسانه می باشد.

طراحی فضای سبز

 

به طور کلی ایجاد فضای سبز در محیط های شهری به شیوه های صحیح و کارشناسانه ، علاوه بر زیباسازی این محیط ها ، می تواند بر بهبود وضعیت آب و هوا ، کاهش آلودگی های زیست محیطی ، سلامت جسمی و روانی شهروندان و زندگی اجتماعی آن ها بسیار اثربخش باشد. البته فراموش نکنید که طراحی و ایجاد فضای سبز و فعالیت در این حوزه امری کاملاً تخصصی و کارشناسانه بوده و نیازمند سپری کردن دوره های آموزش طراحی فضای سبز می باشد. چرا که اگر این کار با رعایت اصول و شیوه های صحیح خود انجام نگیرد ، حتی گاهی اوقات ممکن است تأثیرات منفی داشته باشد. برای مثال به جای ذخیره آب ، باعث هدررفت آب شود. (بر اثر طراحی غیرکارشناسانه و نگهداری و آبیاری غیراصولی)

12 اصل آموزش طراحی فضای سبز

 1. بررسی نیاز ها ، منابع در دسترس و شرایط اقلیمی و محیطی محل مورد نظر
 2. بررسی نوع کاربری فضای سبز مورد نیاز (عمومی ، نیمه عمومی یا خصوصی)
 3. شناخت کافی از گونه های گیاهی مورد نیاز (گیاهان مهمترین عناصر فضای سبز)
 4. نقشه برداری و ترسیم
 5. ایده پردازی و طراحی الگوهای اولیه
 6. پردازش و پیاده سازی طرح ها و نقشه ها در دنیای دیجیتال (آموزش فتوشاپ ، آموزش اسکچاپ ، تری دی مکس ، ریل تایم و …)
 7. بکارگیری و طراحی انواع عناصر مصنوعی (سنگفرش ها ، برکه ها و دریاچه ها ، فواره ها و آبنماها ، آلاچیق ها ، عناصر تزئینی و …)
 8. طراحی سیستم های حیاتی و ضروری مانند شبکه های آبرسانی و سیستم های روشنایی
 9. طراحی و اجرای طرح نهایی
 10. رعایت اصول کاشت و باغبانی برای کشت و پرورش گیاهان
 11. حفاظت و مراقبت از پوشش گیاهی فضای سبز (انجام اقداماتی مانند هرس ، آبیاری ، کوددهی ، سم پاشی و …)
 12. کنترل و مدیریت فضای سبز

موارد ذکر شده در بالا از جمله اصولی هستند که مفصلاً همراه با جزئیات کامل در دوره آموزش طراحی فضای سبز ، طی سرفصل های مختلف خدمت هنرجویان ارائه می گردد.

 

دوره طراحی فضای سبز

 

بازار کار طراحان فضای سبز

همانطور که مستحضرید ، از جمله تبعات مدرن شدن زندگی انسان ها ، گسترش شهرها و فاصله افتادن میان محیط های شهری و اکوسیستم های طبیعی است. این امر اتفاقی است که به سرعت در حال وقوع و پیشروی می باشد. بنابراین نیاز جامعه شهرنشین به ایجاد فضای سبز روز به روز بیشتر حس می شود. آمار ها نشان می دهد میزان نیاز بازار کار به مشاغل مرتبط با طراحی فضای سبز در سال های اخیر ، به خصوص در کشورهای توسعه یافته و درحال توسعه ، با افزایش چشمگیری نسبت به دیگر مشاغل همراه بوده است. امروزه شهروندان بسیاری از شهرهای کوچک و بزرگ ، به ویژه شهرهای صنعتی و کلانشهرها ، از فقدان یا کمبود فضای سبز در نزدیکی محل زندگی خود رنج می برند.

دوره طراحی فضای سبز برای چه کسانی مفید است ؟

 • طراحان فضای سبز
 • طراحان فضاهای شهری
 • فعالان حوزه ساخت و ساز
 • دانشجویان دوره های عمران
 • دانشجویان و مهندسین شهرسازی
 • کارشناسان و فعالان حوزه محیط زیست
 • زیست شناسان و گیاه شناسان

و کلیه افراد علاقمند به طراحی فضای سبز و حفاظت از محیط زیست و منابع طبیعی در شمار مخاطبین دوره طراحی فضای سبز قرار دارند.

چرا مجتمع فنی نیاوران را انتخاب کنیم ؟

دوره آموزش طراحی فضای سبز مجتمع فنی تهران نمایندگی نیاوران که توسط گروه معماری فضای سبز ارائه می گردد ، از جمله پر مخاطب ترین و جذاب ترین دوره های دپارتمان معماری می باشد. در ادامه به بررسی ویژگی ها و مزایای این دوره می پردازیم :

√آموزش تخصصی و به روز : تمامی سرفصل ها و محتویات آموزشی ارائه شده در دوره آموزش طراحی فضای سبز مجتمع فنی تهران نمایندگی نیاوران ، به صورت کاملاً تخصصی و آکادمیک و مطابق با به روزترین متدهای آموزشی بین المللی می باشد.

√آموزش عملی و پروژه محور : تمامی سرفصل ها و مباحث آموزشی ، علاوه بر آموزش تئوری ، در قالب انجام پروژه های عملی نیز خدمت هنرجویان ارائه می گردد.

√اساتید تراز اول : تمامی اساتید دوره های آموزش طراحی فضای سبز این مجموعه در شمار برجسته ترین اساتید حوزه معماری فضای سبز در سطح ایران قرار دارند.

√مدرک معتبر مجتمع فنی تهران : پس از پایان دوره ، به تمامی هنرجویانی که دوره را با موفقیت به پایان رسانده اند، مدرک معتبر مجتمع فنی داده می شود. این مدرک نه تنها در داخل ایران ، بلکه در خارج از کشور نیز از اعتبار بالایی برخودار است.

√نردبان بازار کار : تمامی محتویات ارائه شده در دوره آموزش طراحی فضای سبز مجتمع فنی نیاوران ، علاوه بر تخصصی و به روز بودن ، کاملاً مطابق با نیازهای بازار کار می باشند. از این رو شرکت در این دوره می تواند نردبانی باشد که هنرجویان را از آموزش به بازار کار و صنعت می رساند.

√آموزش دائمی و همراه : پس از پایان دوره ، هنرجویان با دسترسی به ویدیوی ضبط شده تمامی کلاس ها ، قادر به مرور مباحث آموزشی ارائه شده خواهند بود.

 

دوره کاربردی اجرایی طراحی فضای سبز در 135 ساعت برنامه ریزی و تدوین شده است تا دانش پذیرانی که به نحوی با طراحی منظر شهری و محوطه سازی سر و کار دارند و یا علاقه شخصی به طراحی فضای سبز دارند در این دوره شرکت کنند و با دروس اجرایی همچون سبک شناسی باغ ها ، شناخت گیاهان ، اصول کاشت و نگهداری ، نورپردازی محوطه ، طراحی المان های محوطه و با غ ها اسکیس در منظر شهری و ….آشنا شوند و به فعالیت بپردازند.

مباحث مطرح شده در این دوره:

نقشه کشی شهری

اسکیس و راندو در منظر شهری

اصول و مبانی طراحی فضای سبز

سبک شناسی باغ ها و پارکها

طراحی،کاشت و نگهداری فضای سبز

نرم افزار Real time landscaping

در پایان دوره مدرک دو زبانه مجتمع فنی تهران اهدا خواهد شد.

 

 


 

سوالات متداول

 

1- بازار کار طراحی فضای سبز چه وضعیتی دارد؟

از آن جایی که نیاز جامعه شهرنشین به ایجاد فضای سبز روز به روز بیشتر حس می شود، آمارها نشان می دهند که میزان نیاز بازار کار به مشاغل مرتبط با طراحی فضای سبز در سال های اخیر، به خصوص در کشورهای توسعه یافته و درحال توسعه، با افزایش چشمگیری همراه بوده است.

 

2- مدرک دوره طراحی فضای سبز، چه میزان اعتبار دارد؟

مدرک طراحی فضای سبز مجتمع فنی تهران، نزد تمامی مراکز استخدامی، از اعتبار بسیار بالایی برخوردار است. همچنین این مدرک در خارج از کشور نیز معتبر بوده و هنرجویان می توانند به منظور مهاجرت و کاریابی در دیگر کشورها هم از این مدرک استفاده نمایند.

 

3- دوره طراحی فضای سبز برای چه کسانی مناسب است؟

این دوره آموزشی، برای تمامی دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته های مرتبط، نظیر مهندسی شهرسازی، مهندسی عمران، مهندسی معماری، کارشناسان و فعالان حوزه محیط زیست، زیست شناسان و گیاه شناسان و کلیه علاقمندان و فعالان حوزه طراحی فضای سبز و فضاهای شهری، مناسب است.

 

4- سرفصل های آموزشی دوره طراحی فضای سبز کدام اند؟

برخی از مهمترین سرفصل های آموزشی دوره طراحی فضای سبز عبارتند از: آموزش اسکیس و راندو در منظر شهری، آموزش نقشه کشی شهری، آموزش نرم افزار Realtime Landscaping.

 

5- برای ثبت نام در دوره طراحی طراحی فضای سبز چه باید کرد؟

جهت ثبت نام در این دوره به صورت آنلاین، بر روی دکمه ثبت نام در بالای همین صفحه، کلیک نمایید. همچنین می توانید با شماره های مندرج در سایت (02126121107) تماس حاصل فرمایید و یا این که به صورت حضوری، به مجتمع فنی تهران نمایندگی نیاوران مراجعه نمایید.

 

4.7/5 - (102 امتیاز)

12 نظر

 1. مهدی فقیه 01/03/2021 at 11:25 ق.ظ - Reply

  سلام بنده مایلم با متودهای جدید طراحی و نقشه کشی آشنا بشم و زمان هم برام مهمه
  ۰۹۱۳۱۴۵۴۹۴۴

  • دپارتمان معماری 01/03/2021 at 12:27 ب.ظ - Reply

   سلام. لطفا با دپارتمان تماس بگیرید راهنماییتون کنن.موفق باشید

 2. ساره وحیدی 01/11/2021 at 9:04 ب.ظ - Reply

  سلام من مشهد هستم الان کلاسها دایر هست و آیا مجازی هست و من میتونم از اینجا شرکت کنم؟

  • دپارتمان معماری 01/23/2021 at 6:30 ب.ظ - Reply

   سلام عزیزم.کلاسهای ما حضوری هست.

 3. محمدرضا کریمی 02/06/2021 at 11:48 ب.ظ - Reply

  سلام وقت بخیر بنده دیپلم ندارم‌آیا میتوان در کلاسهای شما شرکت کنم و مدرک بگیرم

  • دپارتمان معماری 02/13/2021 at 2:18 ب.ظ - Reply

   سلام.بله عزیزم .کلاسها از پایه شروع میشه

  • عالم 10/03/2021 at 12:02 ق.ظ - Reply

   سلام وقت بخیر من دیپلم کامپیوتر دارم خیلی علاقه به طراحی فضای سبز دارم میتونم تو کلاس های شما آموزش ببینم و مدرک بگیرم

 4. فریباسوری 05/13/2021 at 9:51 ب.ظ - Reply

  با سلام در مورد کلاسهای آمزش فضای سبز و بازسازی ساختمان میخواستم راهنمایی بفرمایید در این شرایط کرونایی آموزش مجازی رو هم دارید.سپاس از شما

  • دپارتمان معماری 06/09/2021 at 3:42 ب.ظ - Reply

   سلام عزیزم.وقت بخیر. کلاسهای عملی ما تماما به صورت حضوری برگزار میشن برای کیفیت بیشتر کلاس ها و جلب رضایت متقاضی. موفق باشید

 5. حامد حسینی 06/08/2021 at 1:49 ق.ظ - Reply

  سلام بنده از قزوین مزاحم میشم کلاساتون کی شروع میشه به صورت مجازی هم کلاس دارید یا ن در ضمن هزینه دوره آموزشی طراحی فضای سبز بفرائید ممنون میشم

 6. Zahra Ghanbary 08/20/2021 at 3:37 ب.ظ - Reply

  سلام هزینه ی دوره ی طراحی فضای سبزتون رو میشه بفرمایین .من زیست شناسی خوندم و کارشناس شهرداری تهران هستم .شدیدا دوس دارم ک توی دورتون شرکت کنم

 7. احسان ابراهيمى 12/12/2021 at 11:30 ب.ظ - Reply

  سلام وقت بخير
  ايا اين دوره را براى فرق التحصيلان ساير رشته ها با توجه به علاقه مندى پيشنهاد ميكنيد؟
  و ايا بازار كار دارد به تنهايى يا بايد دوره دكوراسيون داخلى هم گذراند؟

دیدگاهتان را بنویسید

Open chat
24ساعته پاسخگوی شما هستیم