; طراحی مکانیک به کمک SOLID WORK I - آموزش طراحی مکانیکی با SolidWorks - مجتمع فنی تهران نیاوران

طراحی مکانیک به کمک SOLID WORK I

Home>طراحی مکانیک به کمک SOLID WORK I
طراحی مکانیک به کمک SOLID WORK I

طراحی مکانیک به کمک SOLID WORK I

تاریخ شروع احتمالی : جمعه 25 آذر 1401
مدت دوره : 50 ساعت
جمعه از 14:00 تا 20:00
ظرفیت : 1 نفر
شهریه دوره : 2,500,000 تومان

توضیحات کلاس :

آموزش طراحی مکانیکی با SolidWorks

در دوره سالیدورک تمامی آن چه را که برای کار کردن با نرم افزار SolidWorks احتیاج دارید، توسط اساتید خبره، می آموزید. این یک دوره آموزشی جامع برای آموزش نقشه کشی، طراحی صنعتی، مونتاژ قطعات، تحلیل های مهندسی و آموزش طراحی مکانیکی با SolidWorks است.

دوره آموزشی سالیدورک برای تمامی مهندسین مکانیک، مهندسی هوافضا، مهندسی صنایع و کلیه افراد مشغول در حوزه طراحی صنعتی، نقشه کشی صنعتی و مدلسازی صنعتی که قصد یادگیری این نرم افزار کاربردی را دارند، مناسب است.

 

 

کلاس سالیدورک مجتمع فنی تهران

همانطور که می دانید، در عصر حاضر رشته های مهندسی روز به روز بیشتر با تکنولوژی و هوش مصنوعی مرتبط می شوند. به نحوی که موفقیت و پیشرفت در آن ها، تا حد زیادی مستلزم تسلط بر نرم افزارهای پیشرفته ای است که در رشته های مهندسی مورد استفاده قرار می گیرند.

سالیدورک (SolidWorks) یکی از کاربردی ترین و مهم ترین این نرم افزارهاست که در زمینه مدل سازی و طراحی بسیار مفید و پرکاربرد می باشد.

در کلاس سالیدورک مجتمع فنی تهران نمایندگی نیاوران، می توانید با این نرم افزار حرفه ای آشنا شده و چگونگی استفاده از آن را فرا گیرید. پس از اتمام این دوره آموزشی، شما با اخذ مدرک معتبر مجتمع فنی تهران، می توانید به راحتی وارد بازار کار شوید.

کلاس سالیدورک مجتمع فنی تهران

 

سالیدورک چیست؟

سالیدورک (SolidWorks) محصول شرکت فرانسوی داسو سیستمز می باشد که از سال 1995 در اختیار کاربران قرار گرفته و تا امروز توسعه پیدا کرده است. این نرم افزار پیشرفته، یکی از محبوب ترین گزینه هایی است که به مهندسان و طراحان صنعتی کمک می کند تا به یاری فناوری و رایانه، ایده های خود را به شکلی دقیق و واقع گرایانه به نمایش بگذارند. همچنین سالیدورک از سرعت و کارایی بسیار بالایی نیز برخوردار است که سبب شده بسیاری از مهندسان و صاحبان صنایع در سراسر جهان، به استفاده از آن روی آورند.

در واقع سالیدورک، یکی از نرم افزار های مطرح در دنیای مهندسی است که تقریبا به تمامی نیازهای یک مهندس طراح، جامه عمل می پوشاند. نرم افزار سالیدورک در ابتدا توسط شرکتی با همین نام عرضه شد. اما بعدها با خرید امتیاز این نرم افزار توسط کمپانی Dassault System، سازنده CATIA، سالیدورک در شمار محصولات داسو سیستمز قرار گرفت.

 

ویژگی های نرم افزار SolidWorks

می توان به جرئت ادعا کرد که سالیدورک، یکی از قدرتمندترین نرم افزارهای مهندسی در زمینه طراحی و مدلسازی است. در زمینه اتوماسیون طراحی، تقریبا همرده CATIA قرار می باشد. به راحتی با نرم افزار های دیگر، مثل Ansys و Visual Nastran و CATIA و Excel و … ارتباط برقرار می کند. این نرم افزار دربرگیرنده ماژول های FEA، تزریق پلاستیک، طراحی ورق فلزی و ساخت، بازرسی و همچنین طراحی به صورت پارامتریک رابطه ای 2D/3D یا در صورت نیاز حالت طراحی آزاد است. این نرم افزار جزو نرم افزارهای گرید B دنیا محسوب می گردد.

همین ویژگی ها و مزایای پرشمار نرم افزار SolidWorks سبب استقبال بی نظیر دانشجویان و مهندسین مکانیک، صنایع و هوافضا از دوره سالیدورک شده است.

 

اگر علاقمند به یادگیری دیگر نرم افزار قدرتمند طراحی صنعتی، یعنی نرم افزار کتیا (CATIA) هستید، پیشنهاد ما به شما شرکت در دوره کتیا مجتمع فنی تهران نمایندگی نیاوران است.

همچنین نرم افزار کاربردی ABAQUS نیز دیگر نرم افزار قدرتمند دنیای مهندسی در زمینه مدلسازی است. اگر برای انجام مدلسازی صنعتی، یادگیری این نرم افزار را مدنظر دارید نیز می توانید از دوره ABAQUS مجتمع فنی تهران نمایندگی نیاوران که توسط برجسته ترین مهندسین و اساتید این حوزه برگزار می گردد، بهره ببرید.

بخش های مختلف آموزش SolidWorks

بخش های مختلف آموزش SolidWorks

نرم افزار سالیدورک دارای سه بخش کلی می باشد که این سه بخش به صورت مفصل در دوره آموزش سالیدورک آموزش داده می شوند:

 • Part : در اینجا کاربر قطعات مورد نظر خود را ترسیم کرده و به نمایش در می آورد.
 • Assembly : در این قسمت قطعات مشخص شده در بخش قبلی، در کنار یکدیگر قرار گرفته و یک سیستم را می سازند.
 • Drawing : در مرحله نهایی، نرم افزار از مدل ترسیم شده، یک نقشه ارائه می دهد.

سالیدورک دارای قابلیت ها و ویژگی هایی است که سبب شده است بسیاری از کاربران آن را به نرم افزارهای رقیب ترجیح داده و برای تقویت فعالیت خود در زمینه مدل سازی، به دوره سالیدورک مراجعه نمایند. نرم افزار فوق، امروزه در دنیای مهندسی، کاربردهای بسیاری دارد و استفاده از آن در اغلب مراکز صنعتی بسیاری از کشورهای جهان، رایج است.

 

 

مزایای آموزش سالیدورک

اگر می خواهید به مزایای آموزش سالیدورک پی ببرید، بهتر است به مزایا و ویژگی های پرشمار این نرم افزار قدرتمند نگاهی بیندازید:

 • سرعت بالا
 • یادگیری و استفاده آسان
 • محیط کاربری مناسب
 • قابلیت ارائه نقشه های صنعتی
 • قابلیت ارائه طراحی مکانیکی
 • ترسیم مدل ها و نقشه های بسیار دقیق
 • قابلیت رسم و نمایش مدل های سه بعدی
 • امکان ارائه تحلیل های مهندسی
 • برقراری ارتباط با سایر نرم افزارهای مرتبط
 • امکان کاربرد توابع
 • رابط گرافیکی قدرتمند

 

 

در دوره سالیدورک چه چیزی می آموزید؟

از جمله مهارت هایی که در پایان دوره سالیدورک به آن ها مسلط خواهید شد، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • طراحی مکانیکی
 • طراحی صنعتی
 • نقشه کشی صنعتی
 • نمایش مدل های صنعتی

 

سرفصل های دوره سالیدورک

سرفصل های دوره سالیدورک

برخی از سرفصل های آموزشی ارائه شده در دوره سالیدورک، به شرح زیر می باشند:

 • آشنایی با سه محیط اصلی Part و Assembly و Drawing
 • ارائه نقشه صنعتی
 • ترسیم طرح های سه بعدی
 • طراحی پارامتریک
 • آشنایی با Sketch Based و Dress-Up و transformation و…
 • مدیریت و وارد کردن اندازه ها، ارقام و توابع
 • انجام تحلیل های مهندسی
 • مونتاژ قطعات
 • آموزش طراحی مکانیکی

 

 

مزایای شرکت در دوره آموزش طراحی مکانیکی با SolidWorks

امروزه افرادی می توانند در بازار کار از موقعیت و امتیاز بیشتری برخوردار باشند که ضرورت های آن را به خوبی شناخته و مهارت های متناسب با فرصت های شغلی ایده آل را فرا گرفته باشند.

همانطور که می دانید، در عصر کنونی فعالیت در رشته های مهندسی، بدون آشنایی و تسلط بر نرم افزارهای کاربردی این عرصه، غیرممکن است. در نتیجه، ضروری است افرادی که به طور جدی خود را برای حضور پررنگ و موثر در بازار کار آماده می نمایند، از طریق شرکت در دوره های مهارت افزایی، درست مانند دوره سالیدورک، نحوه کار با نرم افزارهای تخصصی شاخه های مختلف مهندسی را بیاموزند و آن دست از مهارت های عملی که در دانشگاه ها مورد توجه قرار نمی گیرند را فرا بگیرند.

به همین علت است که دوره آموزش طراحی مکانیکی با SolidWorks برای افرادی که قصد ورود به بازار کار را دارند، گزینه بسیار مناسبی محسوب می گردد. این دوره به فارغ التحصیلان و دانشجویان رشته های مهندسی کمک می کند تا با استفاده از امکاناتی که تکنولوژی در اختیارشان قرار می دهد، کیفیت کار خود را افزایش داده و نسبت به رقبای خود، مزایای بیشتری را کسب نمایند.

همچنین مدیران و صاحبان شرکت های فعال در زمینه صنایع نیز می توانند از طریق شرکت در دوره آموزشی سالیدورک، دانش و مهارت خود را در زمینه طراحی صنعتی و مدیریت و نظارت بر فرآیندهای آن، افزایش دهند.

آموزش طراحی مکانیکی با SolidWorks

 

گواهینامه سالیدورک مجتمع فنی تهران

یکی از مهمترین مزایای دوره آموزشی سالیدورک، اعطای گواهینامه سالیدورک در انتهای دوره است.

در پایان دوره سالیدورک، به تمامی دانشجویانی که دوره را با موفقیت سپری کرده اند، گواهینامه سالیدورک و مدرک معتبر دو زبانه مجتمع فنی تهران ارائه می گردد. لازم به ذکر است که مدرک دو زبانه مجتمع فنی تهران، از اعتبار بسیار بالایی برخوردار است و در دست داشتن آن، امتیاز بسیار بزرگی برای تمامی افراد جویای کار به حساب می آید که می تواند کار آن ها را در رقابت های شغلی بسیار ساده نماید.

 

 

مخاطبین دوره آموزشی سالیدورک

از جمله مخاطبین دوره سالیدورک، می توان به گروه های زیر اشاره کرد:

 • دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته مهندسی صنایع
 • دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته مهندسی مکانیک
 • دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته مهندسی هوافضا
 • مدیران شرکت ها و واحدهای صنعتی
 • کلیه افراد علاقمند به مدل سازی و طراحی صنعتی

 

دوره آموزشی سالیدورک

پیش نیاز دوره سالیدورک

پیش نیاز خاصی برای شرکت در دوره سالیدورک وجود ندارد. اما به هر حال از آن جایی که این دوره یک دوره آموزشی تخصصی است، برای افراد دارای تحصیلات و مدارک فنی حرفه ای مرتبط مناسب می باشد. چرا که در طی این دوره، کار با یک نرم افزار تخصصی در حوزه طراحی صنعتی، نقشه کشی و مدلسازی صنعتی آموزش داده می شود. بنابراین بدیهی است که افرادی که هیچ گونه دانش و تجربه ای در این حوزه ندارند، نمی توانند از مطالب آموزشی ارائه شده در دوره SolidWorks بهره ببرند.

 

امتیاز دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

Open chat
24ساعته پاسخگوی شما هستیم