اموزش عکاسی پرتره

>اموزش عکاسی پرتره
اموزش عکاسی پرتره

اموزش عکاسی پرتره

توضیحات دوره آموزش عکاسی دیجیتال :

هدف دوره عکاسی دیجیتال، آشنایی تازه کاران با عکاسی بوسیله دوربین دیجیتال است. در این دوره  هدف بر این است که کلیدی ترین مباحث موجود در عکاسی دیجیتال با بیانی قابل درک و البته مختصر آموزش داده شود تا برای همه ی مشتاقان یادگیری عکاسی دیجیتال قابل فهم و البته کامل باشد.

مباحث این دوره حتی برای کسانی که هیچ اطلاعاتی در مورد عکاسی ندارند نیز مفید است . چرا که مباحث گفته شده در این دوره ۰ تا ۱۰۰ عکاسی را پوشش می دهد

دوره عکاسی دیجیتال

دوره عکاسی دیجیتال ، از جمله پرمخاطب ترین کلاس عکاسی مجتمع فنی تهران شعبه نیاوران می باشد که طی دوره های مختلف آموزش عکاسی پرتره ، آموزش گریم متعادل سازی و دوره عکاسی دیجیتال مقدماتی تا پیشرفته برگزار می گردد. که با شرکت در این دوره های مجتمع فنی تهران و فراگیری کلاس عکاسی به صورت حرفه ای ، می توان در مدت کوتاهی وارد بازار کار شد. از جمله فرصت های شغلی موجود برای رشته عکاسی نیز می توان به استخدام در انواع شرکت های تبلیغاتی ، آتلیه ها ، روزنامه ها ، مجلات و سایر رسانه ها ، به عنوان عکاس یا مشاور اشاره کرد. از دیگر گرایش های عکاسی که امروزه بازار کار آن داغ است ، می توان عکاسی صنعتی را نیز نام برد. همچنین پس از فراگیری مهارت های عکاسی ، می توان به صورت شخصی و آزادکار نیز مشغول به کار شد.

آموزش عکاسی دیجیتال

مهارت های اکتسابی بعد از اتمام دوره عکاسی دیجیتال :

1. شناخت تصویر سازی دیجیتالی
2. آشنایی و انتخاب دوربین دیجیتال
3. آگاهی از سخت افزار دوربین دیجیتال
4. لنزها و عملکردهای آن‌ها، دیافراگم، عمق میدان و کنترل وضوح تصویر، شاتر،فلاش و نحوه استفاده از آن
5. تئوری رنگ و درجه حرارت رنگی نور، روش‌های نورسنجی، فیلترها و کارکرد آن‌ها
6. سنجش نور در دوربین دیجیتال
7.تکنیک های مختلف عکاسی

آموزش عکاسی دیجیتال

به طور کلی آموزش عکاسی دیجیتال ، هنر ثبت لحظات ماندگار در قالب تصاویر ، از طریق ثبت نور است. این هنر که تقریباً ریشه ای طولانی در تاریخ دارد ، امروزه به واسطه پیشرفت روزافزون تکنولوژی و ابزارهایش ، به یک صنعت بزرگ بدل گشته و به گرایش ها و شاخه های مختلفی تقسیم شده است ، که یکی از اصلی ترین این گرایش ها ، آموزش عکاسی دیجیتال می باشد. همین درآمیختگی عکاسی با علم و فناوری ، از هنر عکاسی ، یک مهارت فنی آکادمیک ساخته که یادگیری آن مستلزم شرکت درکلاس عکاسی فراگیری آن به صورت تخصصی است. در واقع می توان به جرئت گفت در دنیای امروز ، کلاس عکاسی ، جزء جدایی ناپذیر تبلیغات و دیجیتال مارکتینگ محسوب می گردد.

هنرجویان پس از گذراندن دوره عکاسی قادر خواهند بود در تمام سبک های زیر به صورت حرفه ای عکاسی کنند

 • عکاسی صنعتی
 • عکاسی تبلیغاتی
 • عکاسی خبری
 • عکاسی مستند
 • عکاسی هنری

سرفصل های آموزش عکاسی دیجیتال مجتمع فنی

آموزش عکاسی دیجیتال دارای سرفصل های مختلف تئوری و عملی می باشد که از جمله آن ها می توان به تاریخچه پیدایش هنر عکاسی و دوربین عکاسی ، آشنایی با قطعات دوربین دیجیتال و مکانیزم عملکرد آن ، آشنایی با هارمونی رنگ ها و تأثیر رنگ ها و فیلترها در تصاویر ، کادربندی ، اصول نورپردازی و ضرورت رعایت آن در عکاسی و آشنایی با انواع گرایش های عکاسی اشاره کرد. از سرفصل های عملی کلاس عکاسی نیز می توان آشنایی با انواع ابزارها و تجهیزات عکاسی و کاربرد آن ها ، آموزش روش های صحیح نورپردازی و اصلاح رنگ و نور تصاویر ، روش های انتخاب سوژه و آشنایی با امور گرافیکی کاربردی در زمینه کلاس عکاسی  را نام برد.

 •  آشنایی با سبک های عکاسی (پرتره ، تبلیغاتی ، خبری ، مستند اجتماعی و…)
 •  آشنایی با مباحث زیبایی شناسی (اصول کادربندی و کمپوزیسیون و…)
 •  آشنایی با تکنیک های عکاسی
 •  کارگاه های عملی در مباحث تکنیکی عکاسی (نور پردازی ، نورسنجی ، HDR ،عکاسی در شب و…)
 •  نور سنجی
 •  آشنایی با عکاسان مطرح جهان

فرصت های شغلی دوره عکاسی

پس از اتمام دوره عکاسی شما فرصت های شغلی بسیار زیادی خواهید داشت که در اینجا به چند مورد آن اشاره خواهیم کرد:

 •  کار در آتلیه
 • راه‌اندازی آتلیه شخصی
 • کار برای خبرگزاری‌ها و نشریات
 • تهیه عکس برای سازمانها و نهادهای مختلف
 • تهیه عکس برای شرکت های‌ تبلیغاتی
 • تهیه عکس از پروژه های‌صنعتی

 

عکاسی دیجیتال

نحوه برگزاری دوره عکاسی

دوره های عکاسی مجتمع فنی تهران در استدیوی مجهز به تمام تجهیزات حرفه ای عکاسی برگزار میشود و شما در طول دوره تمام مباحث آموزشی را در اتلیه و به صورت تئوری و عملی فراخواهید گرفت

در طول دوره عکاسی پس از تدریس هر موضوع استاد تمرین هایی مربوط به همان موضوع را به شما خواهد داد و در جلسات بعد پس از گردآوری تمرینات به بررسی ایرادات و.. در کلاس خواهید پرداخت. به بهترین شکل ممکن عکاسی را فرا بگیرید

مدرک بین المللی دوره آموزش عکاسی

پس از اتمام دوره آموزش عکاسی مدرک بین المللی عکاسی (دو زبانه) مجتمع فنی تهران به نام شما صادر می شود

توضیحات کلاس :

آموزش عکاسی پرتره:

آموزش عکاسی پرتره یکی از شاخه ها و گرایش های آموزش عکاسی دیجیتال است. اگر بخواهیم عکاسی پرتره را در یک عبارت کوتاه خلاصه کنیم ، باید بگوییم عکاسی پرتره همان عکسبرداری از چهره انسان می باشد. در واقع در عکاسی پرتره سوژه اصلی عکس ، یعنی همان چهره ، باید نسب به کل عکس ، ابعاد و وضوح بیشتری داشته باشد؛ یعنی اصل تصویر ، چهره فرد است و بقیه جزئیات تصویر ، در دسته فرعیات عکس قرار می گیرند.

مهارت ها و تکنیک های آموزش عکاسی پرتره

عکاسان پرتره معمولاً با اصول و تکنیک های مادلینگ آشنا بوده و بر آن ها مسلط اند. چرا که می توان گفت یکی از شاخه های کلاس عکاسی پرتره ، عکاسی مادلینگ است.

همچنین یکی دیگر از مهمترین و اصلی ترین مهارت هایی که در دوره های آموزش عکاسی پرتره تدریس می شود ، آموزش کار با نرم افزارهای رتوش ، اصول و تکنیک های رتوش می باشد.

نکته دیگر در مورد عکاسی در این شاخه ، نیاز عکاسان این شاخه به داشتن فن بیان قوی و مهارت های ارتباطی مؤثر است. چرا که کار عکاسان پرتره ، عکاسی از چهره افراد مختلف می باشد. به همین دلیل آن ها باید این قدرت را داشته باشند که با افراد ارتباط کلامی مؤثر برقرار کرده و در مدت کوتاهی بهترین ژست و حالت سوژه را جهت ثبت بهترین عکس ، بیابند. این مورد هم از جمله تکنیک ها و مهارت هایی است که در کلاس آموزش عکاسی پرتره ، مورد توجه اساتید می باشد.

مخاطبان دوره عکاسی پرتره :

مخاطبان دوره عکاسی پرتره صاحبان و عکاسان انواع آتلیه ها، صاحبان انواع مزون ها، صاحبان سالن های آرایشی و همچنین فارغ التحصیلان و دانشجویان رشته عکاسی و رشته های مرتبط به آن می باشند. همچنین این دوره برای عکاسان شرکت های تبلغاتی بسیار مفید می باشد.این دوره برای علاقه مندان به عکاسی از افراد مفید و درآمدزا می باشد.

 

آموزش عکاسی پرتره

پیش نیاز این دوره  :

هنرجویان برای گذراندن دوره عکاسی پرتره لازم است که دوره ی عکاسی دیجیتال مقدماتی و عکاسی دیجیتال پیشرفته را گذرانده باشند

سرفصل های آموزش عکاسی پرتره :

با آموزش عکاسی پرتره میتوانیم از سرفصل های زیر به صورت کاربردی استفاده کنیم. سرفصل ها عبارت اند از:

 1. شناخت نور و کنترل کیفیت نور
 2. آموزش محل قرارگیری منبع های نور در عکاسی
 3. آشنایی با محیط کار و تجهیزات آتلیه ها
 4. آشنایی با لوازم نورپردازی و انواع شکل دهنده های نوری
 5. آموزش کامل نورپردازی و عکاسی مدلینگ
 6. آموزش نورپردازی پشت زمینه
 7. آموزش شناخت آناتومی چهره و اندام شناسی مدل و در نهایت نورپردازی و عکاسی با توجه به آناتومی بدن
 8. آموزش عکاسی پرتره در فضاهای مختلف (خارج از انواع آتلیه ها) به وسیله ی فلش های استودیویی
 9. آموزش کامل چهره شناسی، نورپردازی و عکاسی پرتره از مدل
 10. آموزش کار با رفلکتور برای نورهای پر کننده
 11. آموزش انواع نورپردازی های کلاسیک همچون رامبراند و مرکزی و…
 12. آموزش تنظیمات نور چندگانه همچون نور کلیدی، نور پرکننده، نور حاشیه
 13. روش های نورسنجی
 14. اصول نورپردازی پرتره
 15. نورپردازی کلاسیک
 16. مبانی نورپردازی مادلینک
 17. تکنیک های نورپردازی خاص
 18. اصول اولیه چیدمان
 19. گریم کاربردی در عکاسی

 

کلاس آموزش عکاسی پرتره :

آموزش عکاسی پرتره یکی از مشهورترین و پرطرفدار ترین انواع عکاسی است که در بین عکاسان حرفه ای و آماتور محبوبیت بسیار زیادی دارد. این شاخه از عکاسی صرفا بر روی مدل عکاسی تاکید می کند و عواملی همچون انتخاب مدل مناسب عکاسی و محل قرارگیری مناسب برای مدل بسیار حائز اهمیت است. برای گرفتن عکس پرتره سوژه مقابل پس زمینه ای ساده قرار می گیرد و با استفاده از تکنیک های مختلف عکاسی همچون انواع نورپردازی به مدل و پرده، ترکیب بندی، چهره شناسی و … عکس پرتره گرفته می شود.

کلاس عکاسی پرتره مجتمع فنی تهران :

مجتم فنی تهران شعبه ی نیاوران آموزش عکاسی پرتره را با بهترین و به روزترین امکانات به متقاضیان ارائه می دهد. این دوره در مجتمع فنی تهران به صورت پروژه محور می باشد بدین صورت که تمامی موضوعاتی که در کلاس ارائه می شود، پیاده سازی می کنند. کلاس های عکاسی پرتره به صورت کاملا عملی پیش می رود  و هنرجویان می توانند نقاط ضعف و قوت خود را با کمک اساتید خبره مجتمع فنی شناسایی کنند و اشکالات خود را رفع کنند. هنرجویان مجتمع فنی پس از گذراندن دوره آموزش عکاسی پرتره مدرک معتبر دو زبانه دریافت می کنند و می توانند به استخدام انواع آتلیه های عکاسی، مزون ها، سالن های آرایشی و… درآیند و یا به صورت فردی مشغول کار شوند و در مدت بسیار کوتاهی وارد بازار کار شوند

مهارت های اکتسابی

آشنایی با تجهیزات آتلیه و عکاسی پرتره ، آشنایی با نورپردازی مادلینگ و فشن ، فیگور ، یادگیری تکنیک های پرتره، مادلینگ

تاریخ شروع احتمالی : یکشنبه 26 بهمن 1399
مدت دوره : 40 ساعت
یکشنبه از 09:00 تا 14:00 - سه شنبه از 10:00 تا 14:00
ظرفیت : 6 نفر
شهریه دوره : 2,800,000 تومان2,450,000 تومان

دیدگاهتان را بنویسید