دوره آموزشی عکاسی پرتره

/دوره آموزشی عکاسی پرتره
دوره آموزشی عکاسی پرتره

دوره آموزشی عکاسی پرتره

توضیحات کلاس :

آموزش عکاسی پرتره

همانطور که گفته شد ، آموزش عکاسی پرتره یکی از شاخه ها و گرایش های عکاسی دیجیتال است. اگر بخواهیم عکاسی پرتره را در یک عبارت کوتاه خلاصه کنیم ، باید بگوییم عکاسی پرتره همان عکسبرداری از چهره انسان می باشد. در واقع در عکاسی پرتره سوژه اصلی عکس ، یعنی همان چهره ، باید نسب به کل عکس ، ابعاد و وضوح بیشتری داشته باشد؛ یعنی اصل تصویر ، چهره فرد است و بقیه جزئیات تصویر ، در دسته فرعیات عکس قرار می گیرند.

مهارت ها و تکنیک های آموزش عکاسی پرتره  

عکاسان پرتره معمولاً با اصول و تکنیک های مادلینگ آشنا بوده و بر آن ها مسلط اند. چرا که می توان گفت یکی از شاخه های کلاس عکاسی پرتره ، عکاسی مادلینگ است.

همچنین یکی دیگر از مهمترین و اصلی ترین مهارت هایی که در دوره های آموزش عکاسی پرتره تدریس می شود ، آموزش کار با نرم افزارهای رتوش ، اصول و تکنیک های رتوش می باشد.

نکته دیگر در مورد عکاسی در این شاخه ، نیاز عکاسان این شاخه به داشتن فن بیان قوی و مهارت های ارتباطی مؤثر است. چرا که کار عکاسان پرتره ، عکاسی از چهره افراد مختلف می باشد. به همین دلیل آن ها باید این قدرت را داشته باشند که با افراد ارتباط کلامی مؤثر برقرار کرده و در مدت کوتاهی بهترین ژست و حالت سوژه را جهت ثبت بهترین عکس ، بیابند. این مورد هم از جمله تکنیک ها و مهارت هایی است که در کلاس آموزش عکاسی پرتره ، مورد توجه اساتید می باشد.

سرفصل

  • روش های نورسنجی
  • اصول نورپردازی پرتره
  • نورپردازی کلاسیک
  • مبانی نورپردازی مادلینک
  • تکنیک های نورپردازی خاص
  • اصول اولیه چیدمان
  • گریم کاربردی در عکاسی

مهارت های اکتسابی

آشنایی با تجهیزات آتلیه و عکاسی پرتره ، آشنایی با نورپردازی مادلینگ و فشن ، فیگور ، یادگیری تکنیک های پرتره، مادلینگ

پیش نیاز این درس : گذراندن دوره عکاسی دییجتال (از مقدماتی تا پیشرفته)می باشد

به همراه مدرک بین المللی

تاریخ شروع احتمالی : سه شنبه 12 شهریور 1398
مدت دوره : 40 ساعت
یکشنبه و سه شنبه از 14:00 تا 17:00
ظرفیت : 7 نفر
شهریه دوره : 2,442,000 تومان2,242,000 تومان