; دوره عکاسی پرتره [0تا100 عکاسی پرتره + مدرک]- مجتمع فنی تهران
دوره آموزش عکاسی پرتره

دوره آموزش عکاسی پرتره

تاریخ شروع احتمالی : چهارشنبه 12 بهمن 1401
مدت دوره : 40 ساعت
شنبه و چهارشنبه از 17:00 تا 20:00
ظرفیت : 4 نفر
شهریه دوره : 3,880,000 تومان
امکان ثبت نام کلاس نیست. تاریخ شروع کلاس گذشته است.

توضیحات کلاس :

دوره آموزش عکاسی پرتره:

دوره آموزش عکاسی پرتره یکی از شاخه ها و گرایش های آموزش عکاسی دیجیتال است. اگر بخواهیم عکاسی پرتره را در یک عبارت کوتاه خلاصه کنیم ، باید بگوییم عکاسی پرتره همان عکسبرداری از چهره انسان می باشد. در واقع در عکاسی پرتره سوژه اصلی عکس ، یعنی همان چهره ، باید نسبت به کل عکس ، ابعاد و وضوح بیشتری داشته باشد؛ یعنی اصل تصویر ، چهره فرد است و بقیه جزئیات تصویر ، در دسته فرعیات عکس قرار می گیرند.

پرتره در لغت نیز به معنای طرح یا تصویری است که از چهره ترسیم شده باشد و در اصطلاح عکاسی، عکسی است که در آن بر صورت و قسمتی از بدن سوژه که غالبا بالا تنه است، بیشتر تمرکز شود. در واقع همانطور که گفته شد، در عکاسی پرتره، هدف به نمایش گذاشتن جزئیات چهره فرد است. در این نوع از عکاسی، احساسات، حالات و تا حدی نیز شخصیت فرد، در صورت، طرز نگاه و ژستی که به خود می گیرد، بروز پیدا می کند.

شاید در بدو امر، تصویربرداری از چهره یا نیم تنه سوژه، کاری ساده و بدون پیچیدگی به نظر برسد، اما در واقع عکاسی پرتره نیازمند به کارگیری خلاقیت و توجه به جزئیات و پارامترهای متعددی است. چرا که تصاویر پرتره، باید همواره متفاوت از یکدیگر و خلاقانه به نظر برسند. در این بین، ژست های متنوع، تنظیم پس زمینه و نور، استفاده از لنزهای مختلف و بسیاری موارد دیگر، می تواند به عکاسان پرتره کمک کنند تا ترکیب های جدید و زیبایی را خلق نمایند. این ها مواردی هستند که در دوره عکاسی پرتره مجتمع فنی نیاوران، به صورت کامل مورد بررسی قرار می گیرند.

 

انواع عکس پرتره

تصاویر پرتره، خود به دسته های گوناگونی تقسیم می شوند که در دوره آموزش عکاسی پرتره، مفصلا با هر یک از آن ها آشنا خواهید شد:

 • پرتره پرسنلی
 • پرتره تمام قد
 • پرتره هنری
 • پرتره سورئالیستی
 • پرتره تبلیغاتی
 • پرتره خانوادگی
 • پرتره سیاسی

 تکنیک های دوره عکاسی پرتره

عکاسان پرتره معمولاً با اصول و تکنیک های مادلینگ آشنا بوده و بر آن ها مسلط اند. چرا که می توان گفت یکی از شاخه های دوره عکاسی پرتره ، عکاسی مادلینگ است.

همچنین یکی دیگر از مهمترین و اصلی ترین مهارت هایی که در دوره های آموزش عکاسی پرتره تدریس می شود ، آموزش کار با نرم افزارهای رتوش ، اصول و تکنیک های رتوش می باشد.

نکته دیگر در مورد عکاسی در این شاخه ، نیاز عکاسان این شاخه به داشتن فن بیان قوی و مهارت های ارتباطی مؤثر است. چرا که کار عکاسان پرتره ، عکاسی از چهره افراد مختلف می باشد. به همین دلیل آن ها باید این قدرت را داشته باشند که با افراد ارتباط کلامی مؤثر برقرار کرده و در مدت کوتاهی بهترین ژست و حالت سوژه را جهت ثبت بهترین عکس ، بیابند. این مورد هم از جمله تکنیک ها و مهارت هایی است که در کلاس آموزش عکاسی پرتره ، مورد توجه اساتید می باشد.

مخاطبان دوره عکاسی پرتره :

مخاطبان دوره عکاسی پرتره صاحبان و عکاسان انواع آتلیه ها، صاحبان انواع مزون ها، صاحبان سالن های آرایشی و همچنین فارغ التحصیلان و دانشجویان رشته عکاسی و رشته های مرتبط به آن می باشند. همچنین این دوره برای عکاسان شرکت های تبلغاتی بسیار مفید می باشد.این دوره برای علاقه مندان به عکاسی از افراد مفید و درآمدزا می باشد.

 

آموزش عکاسی پرتره

پیش نیاز این دوره  :

هنرجویان برای گذراندن دوره عکاسی پرتره لازم است که دوره ی عکاسی دیجیتال مقدماتی و عکاسی دیجیتال پیشرفته را گذرانده باشند

سرفصل های آموزش عکاسی پرتره :

با آموزش عکاسی پرتره میتوانیم از سرفصل های زیر به صورت کاربردی استفاده کنیم. سرفصل ها عبارت اند از:

 1. شناخت نور و کنترل کیفیت نور
 2. آموزش محل قرارگیری منبع های نور در عکاسی
 3. آشنایی با محیط کار و تجهیزات آتلیه ها
 4. آشنایی با لوازم نورپردازی و انواع شکل دهنده های نوری
 5. آموزش کامل نورپردازی و عکاسی مدلینگ
 6. آموزش نورپردازی پشت زمینه
 7. آموزش شناخت آناتومی چهره و اندام شناسی مدل و در نهایت نورپردازی و عکاسی با توجه به آناتومی بدن
 8. آموزش عکاسی پرتره در فضاهای مختلف (خارج از انواع آتلیه ها) به وسیله ی فلش های استودیویی
 9. آموزش کامل چهره شناسی، نورپردازی و عکاسی پرتره از مدل
 10. آموزش کار با رفلکتور برای نورهای پر کننده
 11. آموزش انواع نورپردازی های کلاسیک همچون رامبراند و مرکزی و…
 12. آموزش تنظیمات نور چندگانه همچون نور کلیدی، نور پرکننده، نور حاشیه
 13. روش های نورسنجی
 14. اصول نورپردازی پرتره
 15. نورپردازی کلاسیک
 16. مبانی نورپردازی مادلینک
 17. تکنیک های نورپردازی خاص
 18. اصول اولیه چیدمان
 19. گریم کاربردی در عکاسی

کلاس عکاسی پرتره :

آموزش عکاسی پرتره یکی از مشهورترین و پرطرفدار ترین انواع عکاسی است که در بین عکاسان حرفه ای و آماتور محبوبیت بسیار زیادی دارد. این شاخه از عکاسی صرفا بر روی مدل عکاسی تاکید می کند و عواملی همچون انتخاب مدل مناسب عکاسی و محل قرارگیری مناسب برای مدل بسیار حائز اهمیت است. برای گرفتن عکس پرتره سوژه مقابل پس زمینه ای ساده قرار می گیرد و با استفاده از تکنیک های مختلف عکاسی همچون انواع نورپردازی به مدل و پرده، ترکیب بندی، چهره شناسی و … عکس پرتره گرفته می شود.

کلاس عکاسی پرتره مجتمع فنی تهران :

مجتم فنی تهران شعبه ی نیاوران آموزش عکاسی پرتره را با بهترین و به روزترین امکانات به متقاضیان ارائه می دهد. این دوره در مجتمع فنی تهران به صورت پروژه محور می باشد بدین صورت که تمامی موضوعاتی که در کلاس ارائه می شود، پیاده سازی می کنند. کلاس های عکاسی پرتره به صورت کاملا عملی پیش می رود  و هنرجویان می توانند نقاط ضعف و قوت خود را با کمک اساتید خبره مجتمع فنی شناسایی کنند و اشکالات خود را رفع کنند. هنرجویان مجتمع فنی پس از گذراندن دوره آموزش عکاسی پرتره مدرک معتبر دو زبانه دریافت می کنند و می توانند به استخدام انواع آتلیه های عکاسی، مزون ها، سالن های آرایشی و… درآیند و یا به صورت فردی مشغول کار شوند و در مدت بسیار کوتاهی وارد بازار کار شوند

مهارت های اکتسابی

آشنایی با تجهیزات آتلیه و عکاسی پرتره ، آشنایی با نورپردازی مادلینگ و فشن ، فیگور ، یادگیری تکنیک های پرتره، مادلینگ

امتیاز دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

Open chat
24ساعته پاسخگوی شما هستیم