; عکاسی دیجیتال - مجتمع فنی تهران - نمایندگی نیاوران

عکاسی دیجیتال

Home>عکاسی دیجیتال
عکاسی دیجیتال

عکاسی دیجیتال

تاریخ شروع احتمالی : پنجشنبه 18 اسفند 1401
مدت دوره : 78 ساعت
پنجشنبه از 14:00 تا 18:00
ظرفیت : 2 نفر
شهریه دوره : 5,540,000 تومان4,432,000 تومان
امکان ثبت نام کلاس نیست. تاریخ شروع کلاس گذشته است.
تاریخ شروع احتمالی : جمعه 19 اسفند 1401
مدت دوره : 78 ساعت
جمعه از 14:00 تا 18:00
ظرفیت : 4 نفر
شهریه دوره : 5,540,000 تومان4,432,000 تومان
امکان ثبت نام کلاس نیست. تاریخ شروع کلاس گذشته است.

توضیحات دوره آموزش عکاسی دیجیتال :

هدف دوره عکاسی دیجیتال، آشنایی تازه کاران با عکاسی بوسیله دوربین دیجیتال است. در این دوره  هدف بر این است که کلیدی ترین مباحث موجود در عکاسی دیجیتال با بیانی قابل درک و البته مختصر آموزش داده شود تا برای همه ی مشتاقان یادگیری عکاسی دیجیتال قابل فهم و البته کامل باشد.

مباحث این دوره حتی برای کسانی که هیچ اطلاعاتی در مورد عکاسی ندارند نیز مفید است . چرا که مباحث گفته شده در این دوره ۰ تا ۱۰۰ عکاسی را پوشش می دهد

بازار کار: ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
سطح آموزش: مقدماتی تا پیشرفته✔️
مدرک: مدرک مجتمع فنی🔖
پیش نیاز: بدون پیش نیاز👌🏼
مشاوره رایگان: 02126121107📞
نوع دوره: حضوری و آنلاین

دوره عکاسی دیجیتال

دوره عکاسی دیجیتال ، از جمله پرمخاطب ترین کلاس عکاسی مجتمع فنی تهران شعبه نیاوران می باشد که طی دوره های مختلف آموزش عکاسی پرتره ، آموزش گریم متعادل سازی و دوره عکاسی دیجیتال مقدماتی تا پیشرفته برگزار می گردد. که با شرکت در این دوره های مجتمع فنی تهران و فراگیری کلاس عکاسی به صورت حرفه ای ، می توان در مدت کوتاهی وارد بازار کار شد. از جمله فرصت های شغلی موجود برای رشته عکاسی نیز می توان به استخدام در انواع شرکت های تبلیغاتی ، آتلیه ها ، روزنامه ها ، مجلات و سایر رسانه ها ، به عنوان عکاس یا مشاور اشاره کرد. از دیگر گرایش های عکاسی که امروزه بازار کار آن داغ است ، می توان عکاسی صنعتی را نیز نام برد. همچنین پس از فراگیری مهارت های عکاسی ، می توان به صورت شخصی و آزادکار نیز مشغول به کار شد.

آموزش عکاسی دیجیتال

عکاسی دیجیتال چیست؟

عکاسی دیجیتال، به هنر ثبت تصویر از طریق تابش نور به روی حسگر یا سنسور الکترونیکی گفته می شود. این حسگرها، تحت تأثیر نور دریافتی، تصاویر را در خود ثبت می نمایند. از این رو، این روش برای ثبت تصاویر دو بعدی و سه بعدی به کار می رود.

از مزایای عکاسی دیجیتال می توان به راحتی و سادگی آن به نسبت سایر روش های عکاسی اشاره نمود. همچنین ثبت عکس و مشاهده آن، می تواند با سرعت بالا انجام گیرد و به علاوه، کیفیت تصاویر نیز در اغلب موارد حفظ می شود. همچنین چاپ و ویرایش عکس های دیجیتال، با استفاده از نرم افزارهای گوناگون، غالبا به سادگی انجام پذیر است و نرم افزارهای پیشرفته و حرفه ای و همچنین امکانات متعدد و مفیدی برای این کار موجود هستند.

ثبت تصاویر دیجیتال با استفاده از دوربین های عکاسی و همچنین نمایش آن ها، بر مبنای پیکسل انجام می گیرد. پیکسل ها داده هایی هستند که با قرارگرفتن در کنار یکدیگر، تصویر نهایی را تشکیل می دهند. تعداد پیکسل ها که اغلب با واحدهای مگاپیکسل یا میلیون پیکسل شمارش می شود، نشان دهنده میزان کیفیت عکس و قابلیت دوربین عکاسی برای ثبت جزئیات بیشتر است.

در حال حاضر عکاسی دیجیتال، رایج ترین شیوه عکاسی محسوب می گردد که این شیوه به صورت تخصصی در دوره عکاسی مجتمع فنی نیاوران به علاقمندان و هنرجویان گرامی، آموزش داده می شود.

 

مهارت های اکتسابی بعد از اتمام دوره عکاسی دیجیتال :

1. شناخت تصویر سازی دیجیتالی
2. آشنایی و انتخاب دوربین دیجیتال
3. آگاهی از سخت افزار دوربین دیجیتال
4. لنزها و عملکردهای آن‌ها، دیافراگم، عمق میدان و کنترل وضوح تصویر، شاتر،فلاش و نحوه استفاده از آن
5. تئوری رنگ و درجه حرارت رنگی نور، روش‌های نورسنجی، فیلترها و کارکرد آن‌ها
6. سنجش نور در دوربین دیجیتال
7.تکنیک های مختلف عکاسی

آموزش عکاسی دیجیتال

به طور کلی آموزش عکاسی دیجیتال ، هنر ثبت لحظات ماندگار در قالب تصاویر ، از طریق ثبت نور است. این هنر که تقریباً ریشه ای طولانی در تاریخ دارد ، امروزه به واسطه پیشرفت روزافزون تکنولوژی و ابزارهایش ، به یک صنعت بزرگ بدل گشته و به گرایش ها و شاخه های مختلفی تقسیم شده است ، که یکی از اصلی ترین این گرایش ها ، آموزش عکاسی دیجیتال می باشد. همین درآمیختگی عکاسی با علم و فناوری ، از هنر عکاسی ، یک مهارت فنی آکادمیک ساخته که یادگیری آن مستلزم شرکت درکلاس عکاسی فراگیری آن به صورت تخصصی است. در واقع می توان به جرئت گفت در دنیای امروز ، کلاس عکاسی ، جزء جدایی ناپذیر تبلیغات و دیجیتال مارکتینگ محسوب می گردد.

هنرجویان پس از گذراندن دوره عکاسی قادر خواهند بود در تمام سبک های زیر به صورت حرفه ای عکاسی کنند

 • عکاسی صنعتی
 • عکاسی تبلیغاتی
 • عکاسی خبری
 • عکاسی مستند
 • عکاسی هنری

سرفصل های آموزش عکاسی دیجیتال مجتمع فنی

آموزش عکاسی دیجیتال دارای سرفصل های مختلف تئوری و عملی می باشد که از جمله آن ها می توان به تاریخچه پیدایش هنر عکاسی و دوربین عکاسی ، آشنایی با قطعات دوربین دیجیتال و مکانیزم عملکرد آن ، آشنایی با هارمونی رنگ ها و تأثیر رنگ ها و فیلترها در تصاویر ، کادربندی ، اصول نورپردازی و ضرورت رعایت آن در عکاسی و آشنایی با انواع گرایش های عکاسی اشاره کرد. از سرفصل های عملی کلاس عکاسی نیز می توان آشنایی با انواع ابزارها و تجهیزات عکاسی و کاربرد آن ها ، آموزش روش های صحیح نورپردازی و اصلاح رنگ و نور تصاویر ، روش های انتخاب سوژه و آشنایی با امور گرافیکی کاربردی در زمینه کلاس عکاسی  را نام برد.

 •  آشنایی با سبک های عکاسی (پرتره ، تبلیغاتی ، خبری ، مستند اجتماعی و…)
 •  آشنایی با مباحث زیبایی شناسی (اصول کادربندی و کمپوزیسیون و…)
 •  آشنایی با تکنیک های عکاسی
 •  کارگاه های عملی در مباحث تکنیکی عکاسی (نور پردازی ، نورسنجی ، HDR ،عکاسی در شب و…)
 •  نور سنجی
 •  آشنایی با عکاسان مطرح جهان

فرصت های شغلی دوره عکاسی

پس از اتمام دوره عکاسی شما فرصت های شغلی بسیار زیادی خواهید داشت که در اینجا به چند مورد آن اشاره خواهیم کرد:

 •  کار در آتلیه
 • راه‌اندازی آتلیه شخصی
 • کار برای خبرگزاری‌ها و نشریات
 • تهیه عکس برای سازمانها و نهادهای مختلف
 • تهیه عکس برای شرکت های‌ تبلیغاتی
 • تهیه عکس از پروژه های‌صنعتی

 

عکاسی دیجیتال

نحوه برگزاری دوره عکاسی

دوره های عکاسی مجتمع فنی تهران در استدیوی مجهز به تمام تجهیزات حرفه ای عکاسی برگزار میشود و شما در طول دوره تمام مباحث آموزشی را در اتلیه و به صورت تئوری و عملی فراخواهید گرفت

در طول دوره عکاسی پس از تدریس هر موضوع استاد تمرین هایی مربوط به همان موضوع را به شما خواهد داد و در جلسات بعد پس از گردآوری تمرینات به بررسی ایرادات و.. در کلاس خواهید پرداخت. به بهترین شکل ممکن عکاسی را فرا بگیرید

مدرک معتبر دوره آموزش عکاسی

در پایان دوره عکاسی، به تمامی هنرجویانی که دوره را با موفقیت سپری کرده اند، گواهی پایان دوره و مدرک معتبر عکاسی مجتمع فنی تهران اعطا می گردد. لازم به ذکر است که این مدرک، نزد تمامی مراکز استخدامی، از اعتبار بسیار بالایی برخوردار می باشد.

بدون شک اگر قصد شما از شرکت در دوره آموزش عکاسی، ورود به بازار کار و فعالیت در این حوزه است، بهره مندی از این مدرک معتبر، می تواند در رسیدن شما به هدف‌تان بسیار مؤثر واقع شود. مدرک عکاسی مجتمع فنی تهران، در خارج از کشور نیز از اعتبار بالایی برخوردار است.

4.7/5 - (111 امتیاز)

توضیحات کلاس :

عکاسی دیجیتال مجتمع فنی تهران :
مجتمع فنی تهران نمایندگی نیاوران با برگزاری حرفه ایی و تخصصی عکاسی دیجیتال در 110 ساعت آموزشی سعی در پرورش و تربیت هنرجویان علاقمند به این رشته را دارد.در این دوره (از مقدماتی تا پیشرفته ) هنرجویان میتوانند با مباحث مختلف دررشته های عکاسی آشنا شوند . پس از اتمام این دوره ، دانشپذیران مدرک مجتمع فنی تهران  دریافت می نمایند
مجتمع فنی نیاوران مجهز به آتلیه ی تخصصی و کاملا پیشرفته بوده و این دوره ها با حضور اساتید کاملا حرفه ایی و با سابقه برگزار می گردد.

سر فصل های این دوره :
_ آشنایی با سبک های عکاسی (پرتره ، تبلیغاتی ، خبری ، مستند اجتماعی و…)
_ آشنایی با مباحث زیبایی شناسی (اصول کادربندی و کمپوزیسیون و…)
_ آشنایی با تکنیک های عکاسی
_ کارگاه های عملی در مباحث تکنیکی عکاسی (نور پردازی ، نورسنجی ، HDR ،عکاسی در شب و…)
_ نور سنجی
_ کادربندی
_ آشنایی با عکاسان مطرح جهان
این دوره طی 110 ساعت آموزشی در این مجموعه برگزار می گردد.
علاقه‌مندان پس از گذراندن دوره عکاسی می توانند در حوزه های زیر مشغول به کار شوند:
_ کار در آتلیه
_ راه‌اندازی آتلیه شخصی
_ کار برای خبرگزاری‌ها و نشریات
_ تهیه عکس برای سازمانها و نهادهای مختلف
_ تهیه عکس برای شرکت های‌ تبلیغاتی
_ تهیه عکس از پروژه های‌صنعتی

4.7/5 - (111 امتیاز)

5 نظر

 1. فاطیما بهرامی 12/03/2020 at 8:42 ب.ظ - Reply

  با سلام و عرض خسته نباشید . من می خوام وارد حرفه ی عکاسی بشم ولی هیچ اطلاعاتی در رابطه باهاش ندارم . می خواستم بدونم اگر توی این دوره شما شرکت کنم می تونم کاملا کار با دوربین رو یاد بگیرم و عکاسی کردنو یاد بگیرم ؟ ممنون میشم پاسخ بدید …

  • مجتمع فنی نیاوران 12/03/2020 at 9:05 ب.ظ - Reply

   سلام . در دوره عکاسی شما از ابتدایی ترین موارد (حتی راهنمای برای خرید دوربین) تا حرفه ای ترین موارد را آموزش میبینید . و تقریبا نیازی به دوره و… غیره ای نخواهید داشت .
   برای اطلاعات بیشتر و مشاوره هم میتوانید با شماره تماس های موجود در سایت تماس بگیرید.

 2. شکیبا 09/24/2021 at 10:32 ب.ظ - Reply

  با عرض سلام و خسته نباشید.
  ببخشید برای شرکت در کلاس ها حتما باید دوربین عکاسی همراه داشته باشیم؟! و همچنین کلاس های به چه صورت برگزار میشن؟!

 3. سارا پورمند 09/25/2021 at 12:13 ب.ظ - Reply

  ای کاش یه ساعت هایی بذارین که شاغلین هم بتونن بیان

 4. بهار 05/19/2022 at 8:43 ق.ظ - Reply

  سلام. روزتون بخیر. کاش برای روزهای پنج شنبه یا جمعه دوره داشتید . متاسفانه زمان دوره برای افراد شاغل اصلا مناسب نیست.ممنونم

دیدگاهتان را بنویسید

Open chat
24ساعته پاسخگوی شما هستیم