دوره تعمیرات موبایل

آموزش تعمیرات موبایل

دوره تعمیرات موبایل

آموزش تعمیرات موبایل

در دوره آموزش تعمیرات موبایل به آموزش تمامی مهارت ها و تکنیک های لازم جهت عیب یابی و رفع مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری گوشی های موبایل پرداخته می شود. در گذشته انجام تعمیرات موبایل یک امر تجربی محسوب می شد که هر کسی می توانست پس از مدتی کار کردن در مراکز فروش و تعمیر موبایل ، تا حدودی بر مهارت های آن مسلط شود. اما امروزه به سبب پیشرفت روزافزون و بدون وقفه تکنولوژی های نرم افزاری و سخت افزاری به کار رفته در گوشی های هوشمند و رقابت سنگین کمپانی های بزرگ در این زمینه ، تعمیرات موبایل نیز به یک امر دانش محور تبدیل شده است. چرا که هرچه تکنولوژی ها پیشرفته تر می شوند ، مشکلات و عیوب پیش آمده برای گوشی های موبایل نیز پیچیده تر و رفع آن ها تخصصی تر می گردد. به همین دلیل است که امروزه آموزشگاه ها و مراکز آموزشی مختلفی در حال برگزاری دوره های گوناگون در زمینه آموزش تعمیرات موبایل ، به عنوان یک دانش و مهارت آکادمیک ، می باشند.

 

دوره تخصصی تعمیرات موبایل

ضرورت آموزش تعمیرات موبایل به صورت تخصصی

همانطور که مستحضرید امروزه با پیشرفت روزافزون صنعت گوشی های هوشمند ، میزان استفاده مردم از این گجت ها در سراسر جهان ، نسبت به گذشته بسیار بیشتر شده و همچنان در حال افزایش است. به طوری که حتی برخی از آمارها نشان دهنده اعتیاد کاربران به گوشی های موبایل است. بدیهی است که در هر زمینه ، هرچه میزان تقاضا و استفاده کاربر بیشتر شود ، احتمال به وجود آمدن عیوب و مشکلات احتمالی نیز افزایش خواهد یافت. از طرفی دیگر همانطور که گفته شد ، رقابت سنگین برندها و کمپانی های فعال در این حوزه نیز سبب گشته هر روز شاهد رونمایی از دستگاه های جدیدتر با تکنولوژی های پیشرفته تر باشیم. بنابراین با توجه به این موارد می توان گفت امروزه کار تعمیرات موبایل ، دارای بازار کاری شلوغ و پر رونق است که هرچه جلوتر می رویم ، به نیروی کار بیشتری نیز احتیاج پیدا می کند. البته نیروی کاری که آموزش تعمیرات موبایل و تمامی مهارت های مربوط به این حوزه را نزد اساتید مجرب و به صورت آکادمیک ، دانش محور و تخصصی فراگرفته باشد ، تا بتواند در مواجه با انواع مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری گوشی های هوشمند پیچیده امروزی ، موفق و راهگشا عمل نماید.

 

آموزش تعمیر سخت افزاری و نرم افزاری موبایل

سرفصل های دوره آموزش تعمیرات موبایل

 1. آشنایی با انواع قطعات SMD و ریز الکترونیک موجود در گوشی های موبایل
 2. آشنایی با تمامی دستگاه ها و ابزارهای موردنیاز جهت تعمیرات موبایل
 3. تسلط بر مهارت های نقشه خوانی
 4. باز و بسته کردن انواع گوشی ها
 5. تسلط بر مهارت های عیب یابی و سخت افزاری
 6. طریقه شوک دادن به باتری های خوابیده موبایل به وسیله دستگاه پاور ساپلای یا منبع تغذیه DC
 7. طریقه راه اندازی گوشی هایی که در اثر تماس با آب خاموش شده اند
 8. چگونگی تعویض قطعاتی چون IC های BGA ، LCD ، Touch ، Glass ، Buzzer ، اسپیکر ، میکروفن ، ویبراتور و …
 9. تشخیص مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری با جریان کشی دستگاه تغذیه یا همان پاور ساپلای

تمامی مطالب ذکر شده در فوق ، به همراه بسیاری مباحث آموزشی دیگر ، از جمله مواردی هستند که به صورت کامل در دوره آموزش تعمیرات موبایل مورد بررسی و تدریس قرار می گیرند.

 

آموزش تخصصس تعمیر انواع موبایل

 

مخاطبین دوره تعمیرات موبایل

 • فعالان حوزه تعمیرات موبایل
 • علاقمندان به راه اندازی مراکز تعمیر و فروش موبایل
 • فعالان حوزه الکترونیک
 • دانشجویان و مهندسین برق
 • دانشجویان و مهندسین کامپیوتر

و کلیه علاقمندان به یادگیری تخصصی مهارت های عیب یابی و تعمیرات موبایل می توانند از جمله مخاطبین این دوره باشند.

 

چرا دوره تعمیرات موبایل مجتمع فنی تهران ؟

همانطور که بالاتر هم گفته شد ، امروزه به دلیل پیشرفته شدن صنعت تلفن های همراه ، انجام امور عیب یابی و تعمیرات در این حوزه نیز با پیچیدگی های مختلفی همراه شده است که نیازمند دانش و مهارت تخصصی و به روز می باشد. مجتمع فنی تهران نمایندگی نیاوران با برگزاری دوره های آموزش تعمیرات موبایل سعی دارد این دانش کاربردی را به صورت کاملاً آکادمیک و حرفه ای در اختیار علاقمندان قرار داده و در نهایت آنان را راهی بازار کار نماید. از جمله مزایای این دوره می توان به موارد زیر اشاره کرد :

آموزش تخصصی و به روز : تمامی سرفصل ها و محتویات آموزشی ارائه شده در دوره آموزش تعمیرات موبایل مجتمع فنی تهران نمایندگی نیاوران ، به صورت کاملاً تخصصی و آکادمیک و مطابق با به روزترین متدهای آموزشی بین المللی می باشد.

آموزش عملی و پروژه محور : تمامی سرفصل ها و مباحث آموزشی ، علاوه بر آموزش تئوری ، به صورت کارگاهی و در قالب انجام پروژه های عملی نیز خدمت هنرجویان ارائه می گردد.

اساتید تراز اول : تمامی اساتید دوره های آموزش تعمیرات موبایل این مجموعه در شمار برجسته ترین اساتید حوزه الکترونیک در سطح ایران قرار دارند.

مدرک معتبر بین المللی : پس از پایان دوره ، به تمامی هنرجویانی که دوره را با موفقیت به پایان رسانده اند ، مدرک دو زبانه مجتمع فنی داده می شود. این مدرک نه تنها در داخل ایران ، بلکه در خارج از کشور نیز از اعتبار بالایی برخودار است.

نردبان بازار کار : تمامی محتویات ارائه شده در دوره آموزش تعمیرات موبایل مجتمع فنی نیاوران ، علاوه بر تخصصی و به روز بودن ، کاملاً مطابق با نیازهای بازار کار می باشند. از این رو شرکت در این دوره می تواند نردبانی باشد که هنرجویان را از آموزش به بازار کار و صنعت می رساند.

آموزش دائمی و همراه : پس از پایان دوره ، هنرجویان با دسترسی به ویدیوی ضبط شده تمامی کلاس ها ، قادر به مرور مباحث آموزشی ارائه شده خواهند بود.

کلاس ها :

کدنام دورهمدت دورهظرفیتقیمتفعالیت
Open chat
24ساعته پاسخگوی شما هستیم