; دوره UI UX (با اعطای مدرک معتبر) - مجتمع فنی تهران - نمایندگی نیاوران

دوره UI UX

Home>دوره UI UX
دوره UI UX

دوره UI UX

تاریخ شروع احتمالی : یکشنبه 23 بهمن 1401 🔔 شروع قطعی ✔️نوع اجرا : ترکیبی ✔️ مدرس : مهندس رضا رفیعی
مدت دوره : 30 ساعت
یکشنبه از 17:00 تا 20:00
ظرفیت : 3 نفر
شهریه دوره : 1,980,000 تومان

توضیحات کلاس :

دوره طراحی رابط و تجربه کاربری (UI/UX)

در دوره UI UX صفر تا صد طراحی رابط و تجربه کاربری (UI/UX) را به صورت تخصصی و حرفه ای خواهید آموخت. این دوره به صورت کاملا عملی و پروژه محور، زیر نظر بزرگترین اساتید این حوزه برگزار می گردد. در پایان دوره آموزش UI UX به تمامی دانش پذیران، مدرک معتبر مجتمع فنی تهران اعطا می گردد.

همه ما روزانه از نرم افزارها و وبسایت های مختلفی استفاده می کنیم و به خوبی می دانیم که برخی از آن ها به علت ویژگی های مختلف خود، در جلب توجه ما به عنوان مخاطب موفق تر هستند. از میان این ویژگی های مثبت و جالب توجه، می توان به دو مورد خیلی مهم، یعنی UI (رابط کاربری) و UX (تجربه کاربری) اشاره نمود که در دوره طراحی UI UX مفصلا مورد بحث قرار خواهند گرفت.

وبسایت یا اپلیکیشنی که در طراحی رابط و تجربه کاربری موفق عمل کند، به سادگی می تواند مخاطبان و کاربران خود را تحت تأثیر قرار داده و احساسات مثبت را در آن ها برانگیخته نماید. به بیان دیگر می توان گفت هیچ وبسایت یا اپلیکیشنی بدون بهره مندی از رابط و تجربه کاربری قدرتمند و حرفه ای، موفق نخواهد شد. به همین علت است که آموزش های دوره UI UX به ایجاد فرصت های شغلی مناسب و رونق گرفتن بسیاری از کسب و کارها کمک خواهد کرد.

دوره طراحی رابط و تجربه کاربری (UI/UX)

 

مزایای دوره UI UX مجتمع فنی تهران

با توجه به توضیحات ذکر شده، پیداست که فعالیت در زمینه طراحی رابط کاربری و تجربه کاربری، بسیار سودآور و درآمدزا است و در عین حال، متخصصان این عرصه به خوبی می توانند از فرصت های شغلی موجود در بازار کار بهره گرفته و موقعیت خود را تثبیت نمایند. شرکت در دوره UI UX مجتمع فنی تهران نمایندگی نیاوران و بهره گیری از آموزش های تخصصی پروژه محور، به علاقمندان کمک می کند تا به شکلی حرفه ای و تخصصی، توانایی های مورد نیاز برای ورود به این رشته جذاب و پردرآمد را فرا گیرند.

به علاوه، بهره مندی از مدرک معتبر UI UX مجتمع فنی تهران، پوئن مثبتی است که می تواند دانش پذیران را در تصاحب مناسب ترین جایگاه های شغلی در بازار کار، یاری نماید.

این دوره برای تمامی طراحان وب، طراحان اپلیکیشن و نرم افزار و همچنین گرافیست ها، می تواند یک دوره آموزشی مفید و ارزشمند باشد. همچنین اگر شما علاقمند به حوزه برنامه نویسی، خصوصا برنامه نویسی Front-end هستید، پس از سپری کردن دوره های برنامه نویسی، می توانید با شرکت در دوره طراحی UI UX، مهارت های خود را در زمینه طراحی رابط و تجربه کاربری، افزایش دهید.

مزایای دوره UI UX مجتمع فنی تهران

 

UI UX چیست؟

دو واژه UI و UX به ترتیب مخفف User Interface و User Experience به معنای رابط کاربری و تجربه کاربری هستند. در ادامه به تعریف این دو اصطلاح و شرح اهمیت آن ها اشاره خواهیم نمود.

 

دوره طراحی رابط کاربری (UI)

هنگام استفاده از اپلیکیشن ها و وبسایت ها نخستین امری که توجه ما را به خود جلب می کند، جلوه های بصری و گرافیکی آن هاست. رنگ های حاضر در پس زمینه و آیکون ها، فونت نوشته ها، تناسب میان اشکال به کار رفته و مواردی از این دست، در بدو امر دیدگاه و احساس کاربر را تحت تأثیر قرار می دهند.

به همین علت است که توجه به این جنبه ها، در موفقیت نرم افزارها نقش بسیار مهمی را ایفا می کند. در این بین، پرداختن به ویژگی های هنری و در عین حال روانشناسانه، مانند تأثیر رنگ ها و هارمونی میان آن ها، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد.

در طراحی رابط کاربری یا User Interface Design به ویژگی های ظاهری و گرافیکی نرم افزار و وبسایت، به صورت حرفه ای و خلاقانه توجه می شود، به گونه ای که کاربر به خوبی با محیط مورد نظر ارتباط برقرار کرده و به آن علاقه نشان دهد. پرداختن به جنبه های گرافیکی و طراحی ظاهر پلتفرم ها، بر عهده طراح رابط کاربری (UI) است.

در دوره UI UX مجتمع فنی تهران نمایندگی نیاوران، طراحی رابط کاربری را به صورت حرفه ای و تخصصی، در قالب آموزش های عملی و پروژه محور خواهید آموخت. پس از شرکت در دوره جامع آموزش UI و UX نیز می توانید به منظور افزایش مهارت های خود در حوزه گرافیک، در دوره گرافیک مجتمع فنی تهران نمایندگی نیاوران شرکت نمایید. گرچه تمامی مباحث گرافیکی مربوط به طراحی UI در دوره طراحی رابط و تجربه کاربری آموزش داده می شود، اما شرکت در دوره جامع گرافیک، می تواند مهارت و تخصص شما را در حوزه گرافیک، ارتقا بخشیده و تکمیل نماید. یک گرافیست حرفه ای، می تواند یک طراح UI کاربلد و همه فن حریف باشد!

 

دوره طراحی تجربه کاربری (UX)

User Experience Design به طراحی تجربه کاربری اشاره دارد. پس از جنبه های ظاهری و گرافیکی یک نرم افزار یا وبسایت، امری که بیشترین اهمیت را به خود اختصاص می دهد، تجربه کاربری است.

UX به تعبیه و طراحی راه های مناسب برای دسترسی کاربر به بخش ها و خدمات مختلف اپلیکیشن یا وبسایت، مربوط می شود. در اینجا استفاده از منوها، آیکون ها و شکل چینش آن ها مورد توجه قرار می گیرد. همچنین استفاده از شیوه هایی که کاربر را به شکلی سریع تر و بهتر به بخش های مهم و پرکاربرد هدایت نماید نیز از مهم ترین اصول طراحی تجربه کاربری است.

اگر UX به شکلی بهینه و کاربرپسند طراحی شود، استفاده از پلتفرم مورد نظر، با سادگی بیشتری همراه خواهد بود و بر میزان رضایت کاربران تأثیر فوق العاده ای خواهد گذاشت.

پیداست که همه ما استفاده از محیط هایی را ترجیح می دهیم که خدمات مورد نیاز ما را به سادگی در اختیارمان قرار دهند و از پیچیدگی و دشواری کار، تا حد ممکن بکاهند. مسلم است که اگر وبسایت یا اپلیکیشن مورد نظر، گزینه های مورد نیاز ما را به صورت بهینه در معرض دید و دسترس ما قرار دهد و یا از طریق شیوه هایی خلاقانه و در عین حال ساده و به دور از پیچیدگی، ما را به سمت آن ها هدایت نماید، نظر ما را به سادگی جلب نموده و از محبوبیت بیشتری برخوردار خواهد شد.

به همین خاطر است که اغلب سیستم عامل ها، اپلیکیشن ها و وبسایت های موفق، روز به روز توجه بیشتری را به بهینه سازی تجربه کاربری اختصاص می دهند و در هر به روز رسانی، تغییرات بسیاری را در این زمینه اعمال می نمایند.

در دوره UI UX مجتمع فنی تهران نمایندگی نیاوران، طراحی تجربه کاربری را به صورت حرفه ای و تخصصی، در قالب آموزش های عملی و پروژه محور خواهید آموخت.

 

دوره آموزش UI UX

چرا باید در دوره UI UX شرکت کنیم؟

همانطور که در مطالب بالا گفته شد، اگر تجربه کاربری و رابط کاربری به شکلی استاندارد طراحی شوند، کاربر رضایت بیشتر و نرم افزار محبوبیت بیشتری به دست خواهد آورد. به همین علت اغلب استارتاپ هایی که به نحوی با فضای دیجیتال در ارتباط هستند، به این مورد اهمیت بسیار زیادی داده و سرمایه های کلانی را صرف آن می کنند. اغلب پلتفرم های بزرگ، در ارائه رابط و تجربه کاربری حرفه ای تر و کاربرپسندتر، با یکدیگر در رقابت اند. به عنوان مثال، دو اپلیکیشن مشابه را در نظر بگیرید که به لحاظ نوع کاربری، یکسان بوده و هر دو، خدمتی مشابه را ارائه می دهند. قطعا یکی از مهمترین معیارهای کاربران برای برگزیدن یکی از این دو اپلیکیشن، رابط و تجربه کاربری آن ها می باشد. در نتیجه با توجه به اهمیت بالای این موضوع، می توان گفت مشاغل و فرصت های شغلی بسیاری نیز برای افراد توانمند در زمینه طراحی UI و UX موجود است.

از مهم ترین ویژگی های دوره UI UX مجتمع فنی تهران نمایندگی نیاوران، می توان به تمرکز بیشتر بر مهارت های کاربردی و آموزش عملی و پروژه محور اشاره کرد. به نحوی که شرکت کنندگان می توانند به خوبی دانش و تخصص خود را با نیازهای بازار کار تطبیق داده و پس از پایان دوره و دریافت مدرک، به سادگی موقعیت های شغلی موجود را از آن خود سازند.

نکته مهم دیگر این است که یک فرد توانمند در زمینه طراحی UI و UX می تواند به صورت دورکار با کمپانی های خارج از کشور نیز همکاری نموده و از این طریق درآمد دلاری کسب نماید. همچنین این دست فعالیت ها، می تواند زمینه ای مناسب برای مهاجرت کاری به دیگر کشورها به حساب آید.

 

سرفصل های دوره طراحی UI UX

سرفصل های دوره طراحی UI UX

از جمله سرفصل های آموزشی ارائه شده در دوره UI UX می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • آموزش اصول طراحی رابط و تجربه کاربری
 • آموزش کار با نرم افزارهای Adobe XD، Figma و InVision برای طراحی رابط و تجربه کاربری
 • آموزش کار با نرم افزارهای گرافیکی Photoshop و Illustrator برای طراحی رابط و تجربه کاربری
 • آموزش اصول طراحی گرافیکی
 • آموزش استفاده از Balsamiq
 • آشنایی با Prototype
 • آشنایی با مفاهیم دسترسی پذیری و کاربرد پذیری
 • آموزش طراحی UX برای معلولان (HandOff)
 • آموزش طراحی UI متناسب با هر نوع زمینه کسب و کار و فعالیت
 • آموزش نمونه سازی و Wireframe

 

 

مخاطبین دوره آموزش UI UX

از جمله مخاطبین دوره UI UX می توان به گروه های زیر اشاره کرد:

 • کلیه علاقمندان و فعالان حوزه طراحی UI و UX
 • علاقمندان و فعالان حوزه طراحی سایت، طراحی اپلیکیشن و نرم افزار
 • برنامه نویسان (خصوصا برنامه نویسان فرانت اند)
 • گرافیست ها و علاقمندان به حوزه گرافیک
 • دانش آموزان، دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته های مرتبط نظیر مهندسی نرم افزار، IT و …

همچنین اگر شما در حوزه طراحی وب و وب دیزاین فعالیت دارید و یا در گذشته در دوره وب دیزاین شرکت نموده اید، می توانید با شرکت در دوره جامع آموزش UI UX به یک متخصص حرفه ای و همه فن حریف در حوزه طراحی وب تبدیل شوید.

به علاوه، این دوره آموزشی می تواند برای تمامی وردپرس کاران و شرکت کنندگان دوره وردپرس نیز کاملا مفید و موثر باشد. یک طراح UI و UX حرفه ای، قادر است یک وبسایت وردپرسی را به اندازه یک وبسایت اختصاصی کد نویسی شده، شخصی سازی نماید.

 

مدرک دوره UI UX

مدرک دوره UI UX

در پایان دوره آموزش UI UX، به تمامی دانش پذیرانی که دوره را با موفقیت سپری کرده اند، گواهی پایان دوره و مدرک معتبر طراحی UI و UX مجتمع فنی تهران ارائه می گردد. لازم به ذکر است که این مدرک، نزد تمامی مراکز استخدامی، از اعتبار بسیار بالایی برخوردار می باشد.

بدون شک اگر قصد شما از شرکت در دوره UI UX، ورود به بازار کار این حوزه و فعالیت به عنوان یک طراح رابط و تجربه کاربری حرفه ای است، بهره مندی از این مدرک معتبر، می تواند در رسیدن شما به هدف‌تان بسیار مؤثر واقع شود. مدرک مجتمع فنی تهران، در خارج از کشور نیز از اعتبار بالایی برخوردار است.

 

4.7/5 - (28 امتیاز)

4 نظر

 1. سوگند نسیری 11/22/2022 at 7:19 ب.ظ - Reply

  سلام و درود
  زده بودید آموزش طراحی کاربری برای معلولان یا همون handsoff میخواستم یه توضیحی راجب این بدید و اینکه شرایط بازار کارش داخل تهران حال حاظر چجوریه؟

  • مجتمع فنی نیاوران 12/05/2022 at 6:56 ب.ظ - Reply

   سلام وقت بخیر در توضیحات دوره گفته شده است برای مشاوره بیشتر میتونید با شماره 02126121107 تماس بگیرید

 2. هومن شرافتی 11/22/2022 at 7:22 ب.ظ - Reply

  سلام خوب هستید
  امکان داره یه توضیحی راجب اینکه در دوره UX UI بعد از اتمام دوره تا چه حدی امکان گرفتن پروژه هست و اینکه طول مدت دوره چند روز طول میکشه

  • مجتمع فنی نیاوران 12/05/2022 at 6:51 ب.ظ - Reply

   سلام وقت بخیر. بستگی به یادگیری فرد دارد و مدت دوره ذکر شده است

دیدگاهتان را بنویسید

Open chat
24ساعته پاسخگوی شما هستیم