; دوره طراحی نما ساختمان به همراه مدرک مهاجرت + مشاوره رایگان - مجتمع فنی نیاوران

دوره طراحی نما

Home>دوره طراحی نما
دوره طراحی نما

دوره طراحی نما

تاریخ شروع احتمالی : چهارشنبه 30 فروردین 1402
مدت دوره : 216 ساعت
شنبه و چهارشنبه از 17:00 تا 21:00
ظرفیت : 10 نفر
شهریه دوره : 12,125,000 تومان9,093,750 تومان

توضیحات کلاس :

در دوره طراحی نما تمامی مباحث مربوط به طراحی نمای ساختمان، مطابق با اصول و ضوابط شهرداری، توسط مجرب ترین اساتید این حوزه، به دانش پذیران آموزش داده می شود. در پایان دوره نیز به تمامی شرکت کنندگان دوره، مدرک طراحی نمای ساختمان مجتمع فنی تهران اعطا می گردد.

نخستین امری که هنگام مشاهده یک ساختمان توجه را به خود جلب می نماید، نمای بیرونی آن است که می تواند به سبک های مختلف و با توجه به میزان مهارت و خلاقیت دست اندرکاران طراحی شده باشد. این امر در زیباسازی فضا و جلب رضایت افراد نقش بسیار مهمی دارد و همچنین می تواند نشان دهنده کیفیت و نوع کاربری ساختمان نیز باشد.

بازار کار: ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
سطح آموزش: مقدماتی تا پیشرفته✔️
مدرک: مدرک مجتمع فنی🔖
پیش نیاز: بدون پیش نیاز👌🏼
مشاوره رایگان: 02126121107📞
نوع دوره: حضوری و آنلاین
مدت دوره: 216 ساعت⏱

شرکت در دوره طراحی نما فرصتی مناسب برای افراد مستعد و خلاقی است که قصد دارند در این زمینه جذاب به فعالیت بپردازند و از موقعیت های شغلی ایده آل متناسب با آن بهره مند گردند.

آموزش طراحی نمای ساختمان

آموزش طراحی نمای ساختمان

از گذشته های دور تا کنون، نمای بیرونی ساختمان ها نمادی از شکوه، عظمت و زیبایی آن ها محسوب می شده است؛ به نحوی که پادشاهان باستان با وجود کمبود امکانات و عدم برخورداری از ماشین آلات امروزی، برای احداث بناهای زیبا با نماها و جلوه های خارجی شکوهمند و جالب توجه، تلاش می کردند و در این زمینه، از مهارت و استعداد هنرمندان گوناگون بهره می گرفتند. اما در آن دوره، کاربرد هنر و خلاقیت برای طراحی نمای ساختمان، صرفا به ابنیه مهم و اصلی مانند مساجد، کاخ ها، مزارها و… مربوط می شد.

امروزه نیز همانند گذشته طراحی نما امری بسیار مهم و قابل توجه است؛ به نحوی که بر رضایت و ذهنیت افراد از محیط های مسکونی، اداری و… تأثیر مستقیم دارد. اما در روزگار کنونی، بر خلاف گذشته، با توجه به پیشرفت فناوری و امکانات سخت افزاری و نرم افزاری مختلف، تمامی ساختمان ها، از مراکز با اهمیت مانند ادارات دولتی گرفته تا خانه های شخصی، همه و همه برای زیباسازی بیشتر، از هنر طراحی نما استفاده می کنند. به همین دلیل است که دوره طراحی نما یکی از محبوب ترین دوره های آموزشی حوزه عمران و معماری به حساب می آید.

البته بسیاری از این بناها از الگوهایی تکراری و تقلیدی در نمای خارجی خود برخوردار هستند. اما با این حال، پیداست که یک طراحی هوشمندانه و متفاوت، همواره هواداران بیشتری داشته و توجه ها را به خود جلب خواهد نمود. همچنین در پروژه های مهم و پرسود، همواره تأکید بسیار زیادی بر طراحی هنرمندانه و خلاقانه نما گذاشته می شود و افراد توانمند و ماهر می توانند با استفاده از چنین فرصت هایی، منافع بسیاری را به دست آورند.

یک طراح نمای حرفه ای، با در نظر گرفتن جلوه ظاهری و دیگر خصوصیات انواع مصالح و مواد اولیه، در کنار توجه به ترکیب رنگ ها و تأثیر آن ها بر ذهن بیننده و همچنین استفاده از اشکال هندسی گوناگون، در افزایش زیبایی و جالب تر به نظر رسیدن نمای ساختمان ها نقش مهمی را ایفا می نماید.

امروزه کار طراحی نما بیشتر با استفاده از رایانه و نرم افزارهای پیشرفته طراحی نما انجام می گیرد که آموزش کار با این نرم افزارها، از جمله سرفصل های آموزشی مهم دوره طراحی نما می باشد.

 

دوره طراحی نما

چرا باید در دوره طراحی نما شرکت کنیم؟

طراحی نما یکی از خلاقانه ترین و جذاب ترین شاخه هایی است که اتفاقا راه مناسبی نیز برای کسب درآمد به حساب می آید. احداث یک ساختمان با اهداف مسکونی، تجاری، اداری و… بدون کمک گرفتن از یک طراح نمای کاربلد و ماهر، غیرقابل تصور است. پس پیداست که این شاخه همواره دارای موقعیت های شغلی مناسب و پرتعدادی است که علاقمندان و افراد متخصص، می توانند از این فرصت ها بهره مند شده و شروع به فعالیت و کسب درآمد نمایند.

دوره طراحی نما برای افراد خلاق و علاقمند به آفرینش طرح ها و ایده های تازه، مناسب است. اگر در شاخه های هنری استعداد دارید و از خلاقیت و نوآوری جالب توجهی نیز برخوردار هستید و همچنین به حوزه معماری و ساختمان نیز علاقمندید، دوره آموزش طراحی نما فرصت مناسبی است تا از طریق آن به بازار کار پررونق و هیجان انگیز این رشته وارد شوید و از قابلیت ها و مهارت های خود برای کسب درآمدی چشم گیر استفاده نمایید.

پس از پایان دوره آموزش طراحی نما نیز در صورت علاقمندی به رشته معماری و دکوراسیون داخلی، می توانید در دوره دکوراسیون داخلی مجتمع فنی تهران نمایندگی نیاوران شرکت نمایید. دوره دکوراسیون داخلی، یک دوره آموزشی جامع برای آموزش معماری داخلی و طراحی دکوراسیون داخلی، از مقدماتی تا پیشرفته است.

 

 

سرفصل های آموزش طراحی نما

از جمله سرفصل ها و موارد آموزشی ارائه شده در دوره طراحی نما می توان موارد زیر را برشمرد:

 • آموزش مهارت های ترسیمی و استانداردها
 • آشنایی با اصول و ضوابط نما
 • آموزش سبک شناسی نما
 • آموزش اصول طراحی نما با توجه به نوع کاربری بنا
 • آموزش طراحی نمای مسکونی
 • آموزش طراحی نمای اداری و تجاری
 • بررسی انواع سنگ های نما
 • رنگ شناسی و اصول ترکیب رنگ
 • آموزش کار با نرم افزارهای کاربردی طراحی نما مانند اتوکد، رویت و تری دی مکس
 • اصول هارمونی و تناسب بخش های مختلف نما

سرفصل های آموزش طراحی نما

 

مخاطبین دوره آموزش طراحی نما

از جمله مخاطبین دوره طراحی نما می توان به گروه های زیر اشاره کرد:

 • دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته مهندسی معماری
 • دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته مهندسی عمران
 • دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته مهندسی شهرسازی
 • کلیه دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته های مرتبط با ساختمان
 • کلیه علاقمندان و فعالان حوزه طراحی نما

 

 دوره طراحی نما مجتمع فنی تهران

مزایای دوره طراحی نما مجتمع فنی تهران

دوره طراحی نما بهترین مسیر برای قدم برداشتن به سوی موقعیت های شغلی و اقتصادی جذابی است که بدون شک تمامی افراد توانمند و کوشا را سرذوق می آورد!

جالب است بدانید که در این دوره، آموزش ها کاملا بر شیوه های کاربردی و عملی مبتنی هستند. به نحوی که افراد پس از پایان دوره آموزش طراحی نما می توانند با اعتماد به نفس کافی، خود را برای ورود به بازار کار مهیا دانسته و فعالیت خود را در این زمینه آغاز نمایند.

شرکت در این دوره، برای تمامی دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته های مهندسی مرتبط، سودمند است؛ چرا که مطالب و سرفصل های آموزشی آن، در اغلب دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی، عموما تدریس نمی شود. در نتیجه، دوره طراحی نما می تواند مانند یک مکمل خوب برای تحصیلات آکادمیک به حساب آید و در عین حال، یک مسیر میانبر مناسب برای افرادی باشد که بدون برخورداری از سابقه تحصیلی مرتبط، می خواهند در زمینه طراحی نما مشغول به کار شوند.

مدرک دوره طراحی نما

در پایان دوره آموزش طراحی نما، به تمامی دانش پذیرانی که دوره را با موفقیت سپری کرده اند، گواهی پایان دوره و مدرک معتبر طراحی نمای ساختمان مجتمع فنی تهران ارائه می گردد. لازم به ذکر است که این مدرک، نزد تمامی مراکز استخدامی، از اعتبار بسیار بالایی برخوردار می باشد.

بدون شک اگر قصد شما از شرکت در دوره طراحی نما، ورود به بازار کار این حوزه و فعالیت به عنوان یک طراحی نمای حرفه ای است، بهره مندی از این مدرک معتبر، می تواند در رسیدن شما به هدف‌تان بسیار مؤثر واقع شود. مدرک مجتمع فنی تهران، در خارج از کشور نیز از اعتبار بالایی برخوردار است.

 


 

سوالات متداول

1- دوره طراحی نما برای چه کسانی مناسب است؟

این دوره آموزشی، برای تمامی دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته های مرتبط با ساختمان، نظیر مهندسی معماری، مهندسی عمران، مهندسی شهرسازی و کلیه علاقمندان و فعالان حوزه طراحی نمای ساختمان، مناسب است.

2- مدرک دوره طراحی نما، چه میزان اعتبار دارد؟

مدرک طراحی نما مجتمع فنی تهران، نزد تمامی مراکز استخدامی، از اعتبار بسیار بالایی برخوردار است. همچنین این مدرک در خارج از کشور نیز معتبر بوده و هنرجویان می توانند به منظور مهاجرت و کاریابی در دیگر کشورها هم از این مدرک استفاده نمایند.

3- سرفصل های آموزشی دوره طراحی نما کدام اند؟

برخی از مهمترین سرفصل های آموزشی دوره طراحی نما عبارتند از: آموزش طراحی نمای مسکونی، آموزش طراحی نمای اداری و تجاری، آموزش کار با نرم افزارهای اتوکد، رویت و تری دی مکس.

4- برای ثبت نام در دوره طراحی نما چه باید کرد؟

جهت ثبت نام در این دوره به صورت آنلاین، بر روی دکمه ثبت نام در بالای همین صفحه، کلیک نمایید. همچنین می توانید با شماره های مندرج در سایت (02126121107) تماس حاصل فرمایید و یا این که به صورت حضوری، به مجتمع فنی تهران نمایندگی نیاوران مراجعه نمایید.

4.7/5 - (103 امتیاز)

2 نظر

 1. محسن شجاعی 12/30/2022 at 10:53 ب.ظ - Reply

  آیا در پایان این دوره مدرک هم تعلق میگیرد؟ و آیا مدرک بین المللی است؟ دو زبانه؟

  • مجتمع فنی نیاوران 01/02/2023 at 1:02 ب.ظ - Reply

   سلام . بله پایان دوره مدرک تعلق میگیرد و مدرک کامل معتبر است

دیدگاهتان را بنویسید

Open chat
24ساعته پاسخگوی شما هستیم