; آموزش ++C | دوره ++C از مقدماتی تا پیشرفته + مدرک بین المللی

آموزش ++c

>آموزش ++c
آموزش ++c

آموزش ++c

توضیحات کلاس :

دوره آموزش ++C

زبان برنامه‌نویسی ++C از جمله زبان‌های پایه‌ای است که با تسلط پیدا کردن به آن می‌توانید دانش خود را در زبان‌های دیگر نیز افزایش دهید از این جهت آموزش ++C می تواند اهمیت به سزایی برای علاقه‌مندان به این حوزه داشته باشد.

از مهم‌ترین اهداف آموزش  ++C  افزایش عملکرد و همچنین تبدیل شدن به برنامه‌نویسی حرفه‌ای است. زبان برنامه‌نویسی ++C انواع مختلفی از سبک‌های برنامه‌نویسی را پشتیبانی می‌کند و به شما این امکان را می‌دهد که در سبک‌هایی مانند C، فرترن (FORTRAN) و Small talk و سبک‌های دیگر در هر زبانی که می‌خواهید بنویسید.

 ++C چیست؟

برای اینکه تعریف بهتری از برنامه‌نویسی ++C ارائه دهیم بهتر است که قبل از آن به توضیح مختصری در ارتباط با زبان سی (C) بپردازیم. سازنده‌ی این زبان دنیس ریچی است که در سال 1350 اقدام به طراحی این زبان کرد هدف دنیس ریچی از ساخت این زبان سهولت بخشیدن به کار با کامپیوتر بود. هفت سال بعد فردی دیگر با نام بیارنه استراس تروپ زبان سی را توسعه داد و ویژگی‌های مهم دیگری را به آن افزود و در نهایت تلاش‌های او منجر به تولید زبان برنامه‌نویسی ++C شد. از مهم‌ترین ویژگی‌های زبان C++ شی‌گرا بودن و چند منظوره بودن آن است.

آموزش برنامه نویسی ++C (از ۰ تا ۱۰۰)

یادگیری زبان‌هایی که قبل از ++C مورد استفاده قرار می‌گرفتند بسیار دشوار بود و باعث می‌شد که همه نتوانند به راحتی با کامپیوتر کار کنند. می‌توان گفت که ++C  امروزه نوعی آزادی عمل به ما داده است، این زبان علاوه بر اینکه از سرعت بالایی نسبت به دیگر زبان‌های برنامه‌نویسی چون پایتون برخوردار است باعث جلوگیری از کندی در برنامه‌ها نیز می‌شود و همچنین این امکان را به ما می‌دهد تا بتوانیم در انواع مختلفی از تجهیزات برنامه‌نویسی کنیم به همین دلیل نیز آموزش برنامه نویسی ++C از پایه تا پیشرفته را می‌توان یکی از بهترین فرصت‌های یادگیری برای علاقه‌مندان به این رشته دانست.

آموزش برنامه نویسی با سی پلاس پلاس

کاربرد زبان سی پلاس پلاس

سی‌پلاس پلاس از جمله‌ کاربردی‌ترین زبان‌های برنامه‌نویسی است. در اینجا قصد داریم به چند مورد از کاربرد‌های این زبان اشاره کنیم:

استفاده از سی‌پلاس پلاس در گردآورنده‌ها

زبان ++C  و همچنین C به دلیل تطابق خوب سخت‌افزاری که دارند در سیستم‌های گردآورنده مورد استفاده قرار می‌گیرند.

به کارگیری ++C در سیستم‌های جاسازی‌شده

++C از تطابق سخت‌افزاری بالایی برخوردار است و به همین دلیل هم کاربرد زیادی در سیستم‌های هوشمند و وسایل پزشکی دارد.

پایگاه‌های داده

از مهم‌ترین پایگاه‌های داده یا همان دیتابیس می‌توان به Postgres و MySQL اشاره کرد که در سی‌پلاس‌پلاس از آنها استفاده می‌شود. در اپلکیشن‌های امروزی اکثرا از این دو دیتابیس استفاده می‌شود.

کاربرد ++C در برنامه‌های بانکی

برنامه‌های بانکی امروزه کاربرد زیادی دارند و روزانه میلیون‌ها تراکنش از طریق همین برنامه‌ها انجام می‌شود بنابراین باید سرعت مناسبی داشته باشند. در بسیاری از برنامه‌های بانکی از سی‌پلاس‌پلاس استفاده می‌شود.

نرم‌افزار‌های گرافیکی

از جمله مهم‌ترین ویژگی‌های نرم‌افزار‌های گرافیکی سرعت بالای آنها است. از آنجایی که C++ سرعت بالایی دارد در اکثر برنامه‌های گرافیکی و حتی بازی‌ها از آن استفاده می‌شود. فتوشاپ، ادوب اکروبات،  3D Max از جمله نرم‌افزار‌هایی هستند که با ++C نوشته شده‌اند.

سیستم‌های ذخیره‌ای ابری و توزیعی

شرکت‌هایی که قصد دارند سیستم ذخیره ابری و توزیعی خود را گسترش دهند اغلب از زبان ++C استفاده می‌کنند چراکه این زبان سازگاری خوبی با بسیاری از دستگاه‌ها دارد. تطابق سخت‌افزاری از مهم ترین دلایل استفاده از این زبان در سیستم‌های ذخیره‌ای است.

قابل استفاده در سیستم‌های اجرایی متنوع

زبان C++ و Cرا می‌توان در سیستم‌ عامل‌های مختلفی چون مک، ویندوز و لینوکس مورد استفاده قرار داد.

استفاده از زبان ++C در مرور‌گر‌ها

از آنجایی که سی‌پلاس‌پلاس سرعت بالایی دارد برای کدنویسی اکثر موتور‌های جست‌و‌جو‌گر از آن استفاده می‌کنند. مرور‌گر‌ها باید سرعت بالایی داشته باشند تا کاربران زمان زیادی را صرف بالا آمدن صفحه نکنند. مرورگر‌هایی مانند کروم، اوپرا، موزیلا فایرفاکس با سی‌پلاس پلاس نوشته شده‌اند.

کاربرد ++C در کتابخانه‌ها

از آنجایی که کتابخانه‌ها دارای پارامتر‌های زیادی هستند به محاسبه‌گر‌های قوی نیز نیاز دارند. ازC++ در این کتابخانه‌ها استفاده‌ی بسیاری می‌کنند.

کدنویسی سوییچ‌های تلفن با ++C

همان طور که اشاره کردیم سی‌پلاس پلاس از سرعت بالایی برخوردار است به همین دلیل از آنها در کدنویسی سوییچ‌های تلفن استفاده می‌شود.

10 دلیل مهم برای آموزش زبان ++C

1.کسب مهارت بیشتر در زبان برنامه‌نویسی

زبان‌های زیادی وجود دارند که برای استفاده از آنها نیاز به داشتن دانش خاصی ندارید و می‌توانید بدون داشتن هیچ اطلاعاتی در رابطه با سیستم عامل یا کامپایلر یا مباحث دیگر آنها را یاد بگیرید. اما برای یادگیری سی‌پلاس‌پلاس نیاز است که با مفاهیمی چون ساختار، سیستم عامل، کامپایلر‌ها و … آشنا شوید این کار به عملکرد حرفه‌ای‌تر شما در برنامه‌نویسی کمک می‌کند.

2.درک بهتر نظریه‌های پایه کامپیوتر

از مهم‌ترین نظریه‌های کامپیوتر می‌توان به کامپایلر، سیستم‌عامل‌ها، شبکه‌ها و معماری کامپیوتر اشاره کرد که اکثر تکنیک‌های نوین بر اساس این نظریه‌ها ساخته‌ شده‌اند.

++C از قدرتمند‌ترین زبان‌های برنامه‌نویسی دنیا است

همان طور که پیش از این نیز اشاره کردیم اکثر مرورگر‌های مدرن مانند کروم و فایرفاکس با زبان C++  نوشته شده اند. به همین دلیل نیز می‌توان سی‌پلاس پلاس را همچنان جزء محبوب‌ترین زبان‌های برنامه‌نویسی دانست. مطمئن باشید که یادگیری این زبان به درک بهتر شما در یادگیری دیگر زبان‌ها کمک بسیاری خواهد کرد.

4.C++ مادر دیگر زبان‌های برنامه‌نویسی

برای نوشتن تمامی زبان‌های برنامه‌نوسی مدرن از C++  و C استفاده شده است. به طور مثال هسته‌ی کانونی ماشین مجازی جاوا و یا موتور جاوا اسکریپت با سی‌پلاس پلاس نوشته شده است.

5.با سی‌پلاس پلاس با معماری داخلی کامپیوتر آشنا می‌شوید

کدی که سی‌پلاس پلاس با آن نوشته می‌شود ارتباط مستقیمی با سخت‌افزار داخلی کامپیوتر دارد. با یادگیری C++ همزمان با نحوه‌ی ذخیره‌سازی اطلاعات، بازیابی اطلاعات و نحوه‌ی کارکرد حافظه کامپیوتر نیز آشنا می‌شوید.

6.امکان برنامه‌نویسی شی‌گرا با C++

برای حل مسائل پیچیده از برنامه‌نویسی شی‌گرا استفاده می‌شود. C++ نیز با ویژگی شی‌گرایی که دارد کاربرد زیادی در این زمینه دارد.

7.C++ زبانی قابل حمل است

قابل حمل بودن به این معنا است که شما قادر خواهید بود نرم‌افزار‌هایی که با سی‌پلاس‌پلاس نوشته می‌شوند را بدون در نظر گرفتن سیستم عامل اجرا کنید.

8.حجم پایین کدنویسی در C++

یکی از مزیت‌های مهم C++ نسبت به سایر زبان‌ها میزان پایین کدنویسی در آن است.

9.سی‌پلاس پلاس زبانی متن‌باز است

C++ زبانی رایگان است که برای توسعه‌ی آن از استاندارد‌های ISO استفاده می‌شود.

10.C++ توسعه‌پذیر است

یکی از ویژگی‌های خوب این زبان توسعه‌پذیر بودن آن است. نرم‌افزار‌هایی که با این زبان نوشته می‌شوند در هنگام توسعه یافتن و اضافه کردن امکانات جدید با مشکل روبه‌رو نخواهند شد.

فرصت شغلی بعد از دوره ++C

بعد از آموزش ++C فرصت‌های شغلی متعددی در خارج و داخل ایران در انتظار شما خواهد بود. در ادامه به چند مورد از آنها اشاره خواهیم کرد:

  • توسعه‌ی بازی‌های رایانه‌ای
  • توسعه‌ی موتور‌های رندرینگ
  • توسعه‌ی اپلکیشن‌های ویندوزی

دوره ++C مجتمع فنی تهران

دوره  ++C در مجتمع فنی نیاوران با حضور بهترین اساتید این حوزه برگزار می‌شود. نحوه‌ی ارائه‌ی مطالب در این کلاس‌ها به گونه‌ای است که دانشجویان نیاز به شرکت در هیچ دوره‌ی دیگری را نداشته باشند. در انتهای دوره‌ی آموزش C++ مدرک بین‌المللی( دو زبانه) مجتمع فنی تهران به دانشجویان اعطا خواهد شد.

 

تاریخ شروع احتمالی : سه شنبه 4 آبان 1400
مدت دوره : 60 ساعت
یکشنبه و سه شنبه از 09:00 تا 14:00
ظرفیت : 1 نفر
شهریه دوره : 1,232,000 تومان985,600 تومان

دیدگاهتان را بنویسید