; دوره تصویربرداری [0تا100 فیلم برداری + مدرک معتبر مجتمع فنی]

دوره تصویربرداری

Home>دوره تصویربرداری
دوره تصویربرداری

دوره تصویربرداری

تاریخ شروع احتمالی : جمعه 14 بهمن 1401
مدت دوره : 40 ساعت
جمعه از 10:00 تا 14:00
ظرفیت : 5 نفر
شهریه دوره : 3,828,000 تومان
امکان ثبت نام کلاس نیست. تاریخ شروع کلاس گذشته است.

توضیحات کلاس :

در دوره تصویربرداری هر آنچه را که برای تبدیل شدن به یک تصویربردار و فیلمبردار حرفه ای و متخصص نیاز دارید، خواهید آموخت. این دوره آموزشی پروژه محور، به صورت کاملا عملی و ورکشاپ، زیر نظر مجرب ترین اساتید حوزه تصویربرداری برگزار شده و در پایان دوره، به تمامی هنرجویان، مدرک معتبر مجتمع فنی تهران اعطا می گردد.

امروزه از تصویربرداری در زمینه های مختلفی چون تبلیغات، تهیه کلیپ، ساخت فیلم و… استفاده می شود. چرا که از طریق تصاویر و جلوه های بصری، می توان به نحوی بهتر پیام مدنظر را به مخاطب منتقل کرد و بر او تأثیر گذاشت. همچنین با پیشرفته تر شدن دوربین ها و تجهیزات مربوط به آن، این رشته روز به روز جذاب تر و حرفه ای تر شده و ظرفیت های بیشتری را پیش روی علاقمندان قرار می دهد.

دوره تصویربرداری می تواند شما را برای ورود به این شاخه هنری جذاب، پرکاربرد و البته پردرآمد، مهیا سازد و امکان فراگیری دانش و تکنیک های گوناگون آن را در اختیارتان قرار دهد.

دوره آموزش تصویربرداری

دوره آموزش تصویربرداری

هیچ فیلم رئالی بدون یک فیلمبردار ساخته نخواهد شد. بنابراین برای ساخت تمامی فیلم ها، یک یا چندین تصویربردار یا به عبارتی فیلمبردار، دست اندرکار خواهند بود. بدون شک، فیلمبردار و تصویربردار پروژه، مسئولیت بسیار مهمی در پروسه ساخت یک فیلم، بر عهده دارد.

در همین راستا با توجه به اهداف دپارتمان سینمای دیجیتال مجتمع فنی تهران نمایندگی نیاوران مبنی بر پرورش نیروی متخصص درحوزه سینمای دیجیتال، این مرکز دوره تصویربرداری را طی یک آموزش 40 ساعته به صورت کاربردی و عملی برگزار می نماید و در انتها مدرک معتبر مجتمع فنی تهران، به تمامی هنرجویان اهدا می گردد.

از دیگر دوره های آموزشی ارائه شده توسط دپارتمان هنر و سینمای دیجیتال مجتمع فنی نیاوران که ممکن است به آن علاقمند باشید، می توان به دوره عکاسی دیجیتال اشاره کرد. در دوره عکاسی دیجیتال شما به یک عکاس حرفه ای تبدیل خواهید شد. علاقمندان به آموزش تصویربرداری، معمولا به فراگیری عکاسی نیز مشتاق اند. از این رو، این دو رشته هنری، همواره هنرجویان مشترک زیادی داشته است.

رشته تصویربرداری

تصویربرداری رشته ای است که به افراد کمک می کند با استفاده صحیح و هوشمندانه از تجهیزات و از طریق آشنایی با انواع تکنیک های نورپردازی، ترکیب بندی، تنظیمات دوربین و… تصاویر خلاقانه و مطلوبی را از سوژه مورد نظر تهیه نمایند.

در این رشته، استفاده از تمامی ظرفیت ها و امکانات موجود و همچنین توجه به جزئیات کار، حرف اول را می زند و این امر از طریق شرکت در دوره های تخصصی، نظیر دوره تصویربرداری مجتمع فنی تهران نمایندگی نیاوران، حاصل می شود. در این دوره ها، هنرجویان می آموزند که به چه مواردی باید توجه نمایند و از چه طریق می توانند در تصویر ارائه شده از سوژه، دخل و تصرف نمایند.

به عبارت دیگر درست است که تصویربرداری هنر ثبت سوژه های عینی و واقعی است، اما در عین حال، تصویربردار می تواند از طریق کنترل و تنظیم روش های ثبت تصاویر، مانند انتخاب زاویه مناسب، نورپردازی، انتخاب لنز و… تا حدی در نوع نگاه به سوژه و جلوه آن در نزد مخاطب تأثیرگذار باشد.

به همین خاطر است که تصویربرداری در رده رشته های هنری قرار می گیرد و گفته می شود که تسلط بر آن، نیازمند به کارگیری هوش،خلاقیت و همچنین دانش و مهارت بالای هنرجو است.

به علاوه همانطور که می دانید، تصویربرداری از آن جمله شاخه هایی است که با تکنولوژی پیوند تنگاتنگی دارد و از اساس، پیدایش آن مدیون رشد و پیشرفت فناوری است. با دگرگون شدن قابلیت ها و پیشرفته تر شدن ابزارآلات و تجهیزات تصویربرداری، مانند تغییر شکل انواع دوربین ها و مواردی از این دست، درهای تازه ای به روی هنر تصویربرداری گشوده شده است و علاقمندان به این رشته، می توانند با روش هایی بهینه تر و امکاناتی بهتر، توانایی های خود را در معرض نمایش بگذارند. از سوی دیگر موفقیت در زمینه تصویربرداری، نیازمند آشنایی نسبی با دستاوردهای تکنولوژیکی مربوط به این حوزه می باشد.

 بازار کار تصویربرداری

بازار کار تصویربرداری

از تهیه کلیپ های عروسی و جشن تولد گرفته تا ساخت ویدیو های تبلیغاتی و فیلم های سینمایی، همه و همه به تصویربرداری وابستگی جدی دارند و به نوعی می توان گفت که این رشته، رکن اصلی بسیاری از فعالیت های رسانه ها به حساب می آید. این نکته علاوه بر دست اندرکاران کلان رسانه ها، مانند صدا و سیما و فیلم سازان سینما، شامل کاربران عادی شبکه های مجازی و صاحبان مشاغل نیز می گردد.

امر مذکور بیش از هر چیز تحت تأثیر رشد شبکه های اجتماعی، گسترش تبلیغات دیجیتال و دیجیتال مارکتینگ، پیشرفته تر شدن فنون تصویربرداری و سهولت استفاده از دوربین ها رخ داده است. به نحوی که نقش تصویربرداری و وسعت حیطه فعالیت آن روز به روز افزایش یافته و این روند در آینده نیز ادامه خواهد داشت.

در نتیجه افرادی که با شرکت در دوره تصویربرداری به یادگیری مهارت های مربوط به این رشته پرکاربرد اقدام نمایند، مسیر خود را به سمت فرصت های شغلی متعدد و فراوانی خواهند گشود.

فردی که در دوره آموزش تصویربرداری شرکت کرده و آموزش های آن را به خوبی فراگرفته باشد، می تواند در زمینه تهیه ویدیو های تبلیغاتی، فیلم کوتاه، فیلم سینمایی، کلیپ های مختلف از انواع مراسمات مانند جشن عروسی و همچنین ویدیوهای تبلیغاتی و آموزشی بلاگرها و اینفلوئنسرها فعالیت کند.

به یاد داشته باشید که ویدیو، یکی از تاثیرگذارترین و پربازده ترین انواع فرمت های محتوایی است. به طورکلی، بازاریابی محتوایی (Content marketing) یکی از مهمترین ابزارهای دیجیتال مارکتینگ است که در دوره دیجیتال مارکتینگ به صورت مفصل به آموزش آن پرداخته می شود.

سیلابس های دوره تصویربرداری

از جمله سیلابس ها و سرفصل های آموزشی ارائه شده در دوره تصویربرداری می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • آشنایی با انواع دوربین ها و قابلیت های آن ها
 • آموزش کار با دوربین ها و آشنایی با منوهای دوربین تصویربرداری
 • آشنایی با تجهیزات جانبی دوربین
 • شناخت انواع لنزها
 • آشنایی با دیافراگم، شاتر، وایت بالانس و…
 • آشنایی با انواع نما
 • آموزش کادربندی تصویر
 • آموزش تکنیک های تصویربرداری
 • آشنایی با انواع نورپردازی
 • آشنایی با انواع فرمت های تصویربرداری
 • آموزش انجام تنظیمات صدای دوربین و صدابرداری همزمان با تصویر
 • آشنایی با تجهیزات حرکتی لوازم تصویربرداری و بکارگیری صحیح آن ها
 • آموزش مدیریت رنگ
 • ارائه پروژه تصویربرداری یک فیلم (مستند آموزشی – داستانی)

سیلابس های دوره تصویربرداری

 

مخاطبین دوره آموزش تصویربرداری

از جمله مخاطبین دوره تصویربرداری می توان گروه های زیر را نام برد:

 • دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته عکاسی، فیلمبرداری و سایر رشته های مرتبط با حوزه تصویر
 • علاقمندان و فعالان حوزه فیلم سازی
 • علاقمندان و فعالان حوزه تبلیغات و دیجیتال مارکتینگ
 • کلیه علاقمندان به تصویربرداری

مزایای شرکت در دوره تصویربرداری مجتمع فنی تهران

با توجه به مطالب ذکر شده، تصویربرداری یکی از محبوب ترین و کاربردی ترین شاخه های هنری است که فرصت های شغلی آن فراوان و درآمد حاصل از آن نیز بسیار بالاست.

در نتیجه، کلیه علاقمندان از طریق شرکت در دوره تصویربرداری می توانند مهارت های لازم برای ورود به بازار کار پررونق این رشته را کسب نموده و تکنیک های عملی و کاربردی مورد نیاز آن را بیاموزند.

از مزایای دوره آموزش تصویربرداری، تمرکز بر آموزش مهارت های عملی و نیازهای بازار کار می باشد. در نتیجه، شرکت کنندگان این دوره کارگاهی، می توانند به خوبی از فرصت های شغلی موجود استفاده کرده و تمامی توانایی های مورد نیاز را کسب نمایند.

همچنین دانشجویان رشته های مرتبط نیز می توانند در دوره تصویر برداری شرکت نموده و بسیاری از فنون کاربردی که معمولا در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی، به آموزش آن ها پرداخته نمی شود یا صرفا به صورت تئوریک مورد توجه قرار می گیرند را آموخته و نسبت به سایر دانش آموختگان این حوزه، از برتری های بسیاری برخوردار گردند.

 

مدرک دوره تصویربرداری

مدرک دوره تصویربرداری

در پایان دوره ورکشاپ آموزش تصویربرداری حرفه ای، به تمامی هنرجویانی که دوره را با موفقیت سپری کرده اند، گواهی پایان دوره و مدرک معتبر تصویربرداری مجتمع فنی تهران ارائه می گردد. لازم به ذکر است که این مدرک، نزد تمامی مراکز استخدامی، از اعتبار بسیار بالایی برخوردار می باشد.

بدون شک اگر قصد شما از شرکت در دوره تصویربرداری، ورود به بازار کار این حوزه و فعالیت به عنوان یک تصویربردار و فیلمبردار ماهر و متخصص است، بهره مندی از این مدرک معتبر، می تواند در رسیدن شما به هدف‌تان بسیار مؤثر واقع شود. مدرک مجتمع فنی تهران، در خارج از کشور نیز از اعتبار بالایی برخوردار است.

 

4.5/5 - (100 امتیاز)

2 نظر

 1. حسین الماسی 12/29/2022 at 5:24 ب.ظ - Reply

  وقت بخیر راجب بازار کار تصویر برداری سوال داشتم و اینکه بعد پایان این دوره میتونم داخل بازار کار وارد بشم؟

  • مجتمع فنی نیاوران 01/02/2023 at 1:23 ب.ظ - Reply

   سلام. بله بعد از پایان دوره مدرک تعلق میگیرد و میتوانید وارد بازار کار شوید

دیدگاهتان را بنویسید

Open chat
24ساعته پاسخگوی شما هستیم