; دوره فن بیان (با مدرک معتبر) آموزش سخنوری و اجرا - مجتمع فنی تهران نیاوران

دوره فن بیان

Home>دوره فن بیان
دوره فن بیان

دوره فن بیان

تاریخ شروع احتمالی : دوشنبه 13 تیر 1401
مدت دوره : 24 ساعت
شنبه و دوشنبه از 17:00 تا 20:00
ظرفیت : 8 نفر
شهریه دوره : 2,330,000 تومان
امکان ثبت نام کلاس نیست. تاریخ شروع کلاس گذشته است.

توضیحات کلاس :

در دوره فن بیان تمامی دانش و مهارت لازم برای سخنوری، گویندگی، اجرا و فن بیان را در قالب آموزش های عملی و کارگاهی، می آموزید. این دوره آموزشی تخصصی، زیر نظر مجرب ترین اساتید حوزه سخنوری و فن بیان برگزار می شود. در پایان دوره نیز خدمت تمامی دانش پذیران گرامی، مدرک معتبر مجتمع فنی تهران اعطا می گردد.

بدون شک فن بیان، یکی از مهم ترین مهارت هایی است که تمامی افراد به صورت مداوم در زندگی روزمره و طی روابط اجتماعی و حرفه ای خود به آن نیاز دارند. در واقع موفقیت تمامی انسان ها در زمینه های کاری، عاطفی و تحصیلی، تا حد بسیار زیادی به مهارت سخنوری و فن بیان آن ها بستگی دارد.

برخی از افراد به طور ذاتی در این زمینه از استعداد و توانایی بالایی برخوردار هستند و به واسطه آن، در موقعیت های گوناگون نسبت به سایرین، برتری بسیاری خواهند داشت؛ اما اگر شما در این دسته قرار نمی گیرید، جای نگرانی نیست! چراکه می توانید با شرکت در دوره فن بیان مجتمع فنی تهران نمایندگی نیاوران، مهارت خود را در زمینه سخنوری و اجرا، به طرز چشمگیری ارتقا دهید!

دوره سخنوری و فن بیان

 

مزایای شرکت در دوره فن بیان مجتمع فنی تهران

از آنجایی که ما انسان ها در تمامی مراحل زندگی و در اغلب فعالیت های روزمره با همنوعان خود، شریک بوده و در پیوندی متقابل حاضر هستیم، توانایی برقراری ارتباط سالم و بهینه از طریق ابزار سخن، در کیفیت زندگی و روابط ما، نقش بسیار مهمی را ایفا خواهد نمود. بدون شک، افرادی که بیان صحیح تر، تأثیرگذارتر و خلاقانه تری داشته باشند، در روابط بینافردی، موفق تر بوده و از دید دیگران، جذاب تر و ارزشمندتر به نظر می رسند.

اما نکته اصلی اینجاست که فن بیان، یک مهارت است که مانند دیگر مهارت ها با آموزش، تمرین و تکرار، تقویت شده و به افراد کمک می کند تا در مواجهه با دیگران، شخصیتی با اعتماد به نفس و توانا از خود به نمایش بگذارند و نظرات و خواسته های خود را به شکلی صحیح و موثر مطرح نمایند.

بهترین راه برای یادگیری و ارتقای این مهارت ضروری و کاربردی، شرکت در دوره فن بیان می باشد. افراد در این دوره بسیار مفید و ارزشمند، می آموزند که چگونه از کلمات و زبان گفتاری، به نحوی بهینه و تأثیرگذار استفاده نمایند و همچنین با انجام تمرینات مختلف مربوط به صدا، لحن، زبان بدن و… از قابلیت های دیگر خود در زمینه ارتباطات انسانی، سخنوری و اجرا کمک بگیرند.

شرکت در دوره سخنوری و فن بیان، علاوه بر ایجاد تأثیر مثبت بر زندگی شخصی افراد، به موفقیت های شغلی و حرفه ای هرچه بیشتر آن ها منجر شده و در افزایش اعتماد به نفس و جسارت اشخاص، نقش مهمی را ایفا خواهد نمود.

به عنوان مثال، به شرکت کنندگان دوره اصول و فنون مذاکرات تجاری، همواره پیشنهاد می گردد که پیش از شرکت در دوره اصول و فنون مذاکرات تجاری، با شرکت در یک کلاس فن بیان، مهارت های مربوط به سخنوری و فن بیان را در خود ارتقا دهند. چرا که بهره مندی از فن بیان قوی در مذاکرات تجاری، امری مهم و ضروری است.

 

 

فن بیان و سخنوری

سخن گفتن و توانایی استفاده از زبان، از جمله مهم ترین مزایای انسان ها نسبت به سایر مخلوقات است. تحقیقات نشان می دهد که این توانایی، تا حد بسیاری بر قوه تفکر انسان نیز تأثیرگذار بوده و به ویژه، به پیچیدگی هرچه بیشتر روابط بینافردی نوع بشر، منجر گردیده است.

به همین خاطر است که سخن گفتن و تسلط بر زبان، در میان انسان ها از اهمیت بسیاری برخوردار است. اما نکته مهم اینجاست که زبان، خود نیز متأثیر از نوع کاربرد و موقعیت های مختلف افراد، پیچیدگی بسیار زیادی دارد و همین امر، تسلط بر زبان را وارد مرحله ای تازه خواهد نمود که ما آن را فن بیان نام می دهیم؛ به معنی توانایی استفاده ماهرانه و خلاقانه از زبان، برای انتقال موثر پیام، تحت تأثیر قرار دادن دیگران و ارتقای جایگاه فردی، شغلی و اجتماعی.

بسیاری از کلماتی که همه ما به صورت روزمره مورد استفاده قرار می دهیم، از معانی دقیقی برخوردار هستند و بسیاری از آن ها، مترادف های متعددی دارند؛ اما نکته ای که از دید افراد عادی پنهان می ماند، بار معنایی هر یک از آن هاست. همچنین نحوه استفاده از این کلمات، لحن بیان، تن صدا و موارد دیگری از این دست، برای رساندن پیام های گوناگون و متقاعد کردن دیگران در تمامی روابط بینافردی، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. این موضوع، بیانگر اهمیت بالای شرکت در دوره فن بیان و ارتقای قدرت سخنوری است.

سخنوری و فن بیان

 

هوش کلامی چیست؟

آشنایی با این مقولات و توانایی کاربرد مناسب دانش زبانی، در حیطه هوش کلامی تعریف می شود که سطح برخورداری هر فرد از آن، تا حد بسیاری، تحت تأثیر عوامل محیطی و آموزش های مستقیم یا غیرمستقیم است. به عنوان مثال مطالعه کتاب، تماشای سخنرانی ها، داشتن روابط اجتماعی بسیار و مهم تر از همه، شرکت در دوره های مربوطه، نظیر دوره فن بیان و سخنوری، در ارتقای دانش و هوش کلامی افراد، تأثیر بسیار زیادی دارند.

بدون شک فردی که در زمینه سخنوری و فن بیان توانا باشد، در زندگی روزمره و حرفه ای خود موفق تر بوده و همچنین، از اعتماد به نفس بالاتر و روابط باکیفیت تری نیز برخوردار می گردد.

 

 

تاثیر دوره فن بیان بر مشاغل مختلف

تمامی مشاغل به نحوی با انسان ها و روابط انسانی سر و کار دارند؛ از تجارت و وکالت گرفته تا پزشکی و شاخه های حرفه ای دیگر. در تمامی این عرصه ها، فردی که فن بیان خوبی داشته باشد، نسبت به دیگران از برتری محسوسی برخوردار است. اینگونه افراد، به شکلی موثر می تواند در مصاحبه ها، هنگام تعامل با مشتری و موقع عقد قراردادهای گوناگون، از این مزیت به نفع خود استفاده نمایند.

اما بسیار واضح است که در بسیاری از مشاغل و رشته ها، داشتن فن بیان مناسب، از اهمیت بیشتری برخوردار بوده و یا حتی ضروری به حساب می آید. به عنوان مثال در میان وکلا، معلمین، اساتید، مدیران، افراد فعال در حوزه تجارت، رسانه، تبلیغات، هنر و… برخورداری از مهارت مناسب در فن بیان، سخنوری و حتی اجرا، امری نه تنها مهم بلکه ضروری است. چرا که اینگونه افراد، به طور مستقیم با امور انسانی و اجتماعی در ارتباط هستند و بدون شک باید مهارتی قابل توجه در زمینه برقراری ارتباط و گفتگو داشته باشند.

این افراد می توانند با شرکت در دوره فن بیان و ارتقای دانش و مهارت خود در زمینه سخنوری و اجرا، پیشرفت غیر قابل باوری در جایگاه شغلی و کسب و کار خود به دست آورند.

 

سرفصل های دوره فن بیان

سرفصل های دوره فن بیان

از جمله سرفصل های آموزشی دوره فن بیان می توان به موارد ذکر شده در زیر اشاره کرد:

 • تمرینات صدا
 • آموزش لحن
 • جلوگیری از تپق زدن
 • آموزش زبان بدن
 • اصول سخنرانی
 • اصول اجرا
 • هوش کلامی
 • آموزش بیان خلاقانه
 • افزایش اعتماد به نفس

 

 

مخاطبین کلاس فن بیان

از جمله مخاطبین دوره فن بیان می توان افراد و گروه های زیر را نام برد:

 • مدیران
 • وکلا
 • فعالان رسانه ای
 • معلمین، مدرسین و اساتید
 • افراد فعال در حوزه تجارت، فروش و بازاریابی

از آن جایی که بهره مندی از قدرت سخن وری و فن بیان مناسب، علاوه بر زمینه های مختلف شغلی، می تواند در زندگی روزمره و روابط اجتماعی افراد نیز بسیار تاثیرگذار باشد، می توان گفت که همه افراد، بدون محدودیت شغلی و محدودیت سنی، در شمار مخاطبین کلاس فن بیان قرار می گیرند.

 

کلاس فن بیان

مدرک دوره فن بیان

در پایان دوره سخنوری و فن بیان، خدمت تمامی دانش پذیرانی که دوره را با موفقیت سپری کرده اند، گواهی پایان دوره و مدرک معتبر فن بیان و سخنوری مجتمع فنی تهران اعطاء می گردد. لازم به ذکر است که این مدرک، نزد تمامی مراکز استخدامی، از اعتبار بسیار بالایی برخوردار است.

بدون شک اگر قصد شما از شرکت در دوره فن بیان، ارتقای دانش و مهارت خود در زمینه سخنوری، گویندگی و اجرا و نهایتا پیشرفت در موقعیت های مختلف شغلی و غیرشغلی است، بهره مندی از این مدرک معتبر، می تواند در رسیدن شما به هدف‌تان بسیار مؤثر واقع شود. مدرک مجتمع فنی تهران، در خارج از کشور نیز از اعتبار بالایی برخوردار است.

 

امتیاز دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

Open chat
24ساعته پاسخگوی شما هستیم