دوره آموزشی فتوشاپ در معماری(پست پروداکشن)

/دوره آموزشی فتوشاپ در معماری(پست پروداکشن)
دوره آموزشی فتوشاپ در معماری(پست پروداکشن)

دوره آموزشی فتوشاپ در معماری(پست پروداکشن)

توضیحات کلاس :

آموزش پست پروداکشن :

با آموزش پست پروداکشن می توانیم از تکنیک های مختلف استفاده کنیم.

یکی از تکنیک های آموزش پست پروداکشن استفاده از برش ها می باشد به نحوی که با استفاده از برش میتوان انواع زمینه ها و آبجکت هایی از حیوانات و انسان ها و گیاهان و نورپردازی های قوی را اضافه و کم کرد.

یکی دیگر از تکنیک های پست پروداکشن ایجاد تیرگی و روشنی، ایجاد شب و روز، ایجاد لکه و کثیفی، ایجاد پوسیدگی و رطوبت و در مراحل پیشرفته ایجاد آب و هوای مختلف، ایجاد فصول مختلف و فضاهای مختلف نوری با استفاده از Adjustment می باشد که یکی از مهمترین قسمت های آموزش پست پروداکشن است.

 

مزیت های آموزش پست پروداکشن:

یکی از مزیت های دوره پست پروداکشن صرفه جویی در وقت هنرجو می باشد چراکه نیازی به وقت گذاشتن برای رندرینگ آبجکت های سه بعدی و تنظیمات پیچیده نرم افزارهای حجم سازی نمی باشد . یکی دیگر از مزیت های استفاده از پست پروداکشن این است که هنرجو به راحتی میتواند نقاط ضعف و قوت خود را بیابد.

موارد مورد استفاده دور دوره آموزش پست پروداکشن:

برای پرداخت نهایی و ارائه ی بهترین نتیجه کار در ساخت انیمیشن ها، جلوه های ویژه و پروژه های معماری بسیار مورد استفاده می باشد. همچنین با استفاده از پست پروداکشن می توان شیت بندی های بسیار زیبا طبق ایده های فردی انجام داد.

 

دوره پست پروداکشن :

دوره ی پست پروداکشن (post production) یا پرداخت پس از رندر قسمتی از فرایند تولید تصاویر می باشد که در طی آن بعد از رندرینگ تصحیح رندهای گرفته شده توسط نرم افزارهای مدلسازی مانند :۳Ds Max،Rhino،Sketch Up،Revit،Lumion میشود که در نهایت توسط نرم افزارهای گرافیکی همچون فتوشاپ “که عموما برای پست پروداکشن در زمینه ی معماری استفاده میشود”پرداخت میشود.

در واقع پست پروداکشن این امکان را می دهد که رندرهای خام و طرح های سه بعدی را به صورت طبیعی و زنده به نمایش بگذاریم.

حال باتوجه به اینکه نرم افزار گرافیکی فتوشاپ برای کار کردن با تصویرهای دوبعدی می باشد می توان از آبجکت های دوبعدی در فضای اینترنت (cut out) استفاده کرد و یا از تصاویر مختلف ستاره،ماه و… با فرمت png استفاده کرد.

 دوره پست پروداکشن برای چه کسانی مفید است؟

تمامی افرادی که در رشته ی معماری یا رشته دکوراسیون داخلی منازل و رشته هایی همچون شهرسازی و عمران یا علاقه مندان به ساخت تیزرهای تبلیغاتی و یا طراحی صنعتی مشغول به آموزش هستند، می توانند از دوره پست پروداکشن برای افزایش درآمد خود و بهبود کار خود استفاده کنند که در این بین دوره آموزش پست پروداکشن بیشتر برای مهندسین معماری مهم می باشد.

 

کلاس پست پروداکشن :

کلاس پست پروداکشن در مجتمع فنی تهران در شعبه نیاوران به صورت تخصصی ارائه داده میشود. با شرکت در دوره های مجتمع فنی تهران با کوتاه ترین زمان می توان کلاس آموزش پست پروداکشن را به صورت کاملا حرفه ای آموزش دید.مجتمع فنی تهران پس از گذراندن این دوره پست پروداکشن مدرک معتبر دو زبانه به هنرجویان خود ارائه می دهد. بعد از گذراندن این دوره هنرجویان می توانند در مدت کوتاهی وارد بازار کار شوند. هنرجویانی که این دوره را میگذرانند میتوانند به استخدام شهرداری شهرهای بزرگ همچون تهران و شرکت های خصوصی که معماری داخلی و شهرسازی را انجام می دهند، درآیند چرا که هنرجویان دوره میتوانند با نمایش سه بعدی نمای بیرونی ساختمان ها و میادین و… به واقعی ترین شکل ممکن به اجرای دقیق پروژه ها کمک کنند.

 

آموزش حرفه ای و کاربردی فتوشاپ در معماری با اهدای مدرک معتبر دو زبانه

هم مدرک گرا باشید هم مهارت گرا

یکی از نرم افزارهای مفید و کاربردی برای  معماران نرم افزار  فتوشاپ است.فتوشاپ در معماری یا پست پروداکشن برای شیت بندی و تصحیح رندرهای گرفته شده با نرم افزار های مختلف از جمله ۳D یا Skechup و … توسط معماران استفاده می شود.

مزایا و سرفصل های این دوره پست پروداکشن:

  • آشنایی با Adjustment ها و ابزارها و پنلهای فتوشاپ
  • تغییر و ویرایش نور و رنگ در رندرها
  • پست پروداکشن و فتومونتاژ
  • ویرایش و ساخت متریال(making shader&texture)
  • کلاژ دیجیتال برای پلان،نما و مقطع
  • آشنایی با ساخت Brush و راندوی دیجیتال
  • شیت بندی و ترکیب بندی

برای دیدن نمونه کار برخی از دانشجوها به گالری سایت مراجعه فرمایید.

 

نمونه کار پست پروداکشن. دانشجو: نازنین عرفاتی. مدرس: مهندس جلالی

 

 

نمونه کار پست پروداکشن. دانشجو: بهنام میرمطهری. مدرس: مهندس جلالی

 

نمونه کار کلاس پست پروداکشن

 

نمونه کار پست پروداکشن. دانشجو:مریم بهمن. مدرس: مهندس جلالی

نمونه کار دوره پست پروداکشن

تاریخ شروع احتمالی : چهارشنبه 6 آذر 1398
مدت دوره : 30 ساعت
شنبه و چهارشنبه از 17:00 تا 21:00
ظرفیت : 6 نفر
شهریه دوره : 687,000 تومان618,300 تومان