; آموزش نقاشی روی پارچه { دوره نقاشی روی پارچه } مجتمع فنی تهران

دوره نقاشی روی پارچه

Home>دوره نقاشی روی پارچه
دوره نقاشی روی پارچه

دوره نقاشی روی پارچه

دوره : مد و پوشاک
تاریخ شروع احتمالی : چهارشنبه 30 بهمن 1398
مدت دوره : 42 ساعت
دوشنبه از 17:00 تا 20:00
ظرفیت : 10 نفر
شهریه دوره : 970,000 تومان873,000 تومان
امکان ثبت نام کلاس نیست. تاریخ شروع کلاس گذشته است.

توضیحات کلاس :

دوره آموزش نقاشی روی پارچه

در دوره نقاشی روی پارچه ، شما با تمامی اصول و مهارت های طراحی و نقاشی روی انواع پارچه ، بصورت کاملاً تخصصی و حرفه ای ، آشنا شده و از آن پس می توانید طرح های زیبا و جذاب مدنظر خود را به سادگی روی انواع پارچه پیاده سازی کنید. نقاشی روی پارچه ممکن است در ظاهر کار ساده ای به نظر برسد. کاری که هر کسی با کمی تسلط بر مهارت های نقاشی ، می تواند آن را انجام دهد. اما با توجه به متریال و بافت متفاوت پارچه های لباس نسبت به کاغذها و بوم های نقاشی ، باید گفت نقاشی روی پارچه ریزه کاری های زیادی دارد که نیازمند دقت بسیار بالایی هستند و همچنین از طرفی دیگر امکان اصلاح خطاها نیز در این کار بسیار کم می باشد. بنابراین می توان گفت نقاشی روی پارچه یک هنر ظریف و تخصصی است که فعالیت در آن مستلزم شرکت در دوره آموزش نقاشی روی پارچه و فراگیری مهارت های این هنر به صورت حرفه ای و تخصصی می باشد.

دوره آموزش نقاشی روی پارچه

آموزش نقاشی روی پارچه

نقاشی روی پارچه یکی از گرایش های ویژه هنر بزرگ نقاشی است که باعث پیوند این هنر با صنعت مد و پوشاک شده است. شاید تا به حال فکر می کردید نقاشی روی پارچه یک هنر نوظهور و جدید است ، اما باید بگوییم که این هنر دیرینه از زمان حمله مغول به ایران ، به نوعی وارد صنعت مد ایران شد. با این وجود شاید تا چند سال گذشته ، معدود افرادی وجود داشتند که این هنر را می شناختند ، اما اخیرا نقاشی روی پارچه خیلی بیشتر مورد توجه ویژه عموم مردم ، بالاخص افراد هنری و هنرمندان قرار گرفته است. به طوری که امروزه این هنر ارزشمند در قالب آموزش نقاشی روی پارچه ، به صورت کاملاً آکادمیک و حرفه ای به افراد علاقمند آموزش داده می شود.

 

کاربرد دوره نقاشی روی پارچه

شاید برای شما سوال باشد که در دوره آموزش نقاشی روی پارچه دقیقاً چه چیزی آموزش داده می شود؟ حتما برایتان پیش آمده است که طرحی مد نظرتان باشد و دوست داشته باشید آن طرح را روی تیشرت ، شال و یا حتی کیف خود داشته باشید ، یا برای مثال لباس های قدیمی و نسبتاً کهنه ای داشته باشید که هنوز هم قابل استفاده هستند ، اما رنگ و روی آن ها شما را دلزده کرده است. اینجاست که هنر نقاشی روی پارچه می تواند به شما کمک کند.

نفاشی روی پارچه به تمام دانشجویان دوره  آموزش طراحی لباس و همه ی فعالین حوزه مد و پوشاک پیشنهاد میشود.

شما می توانید با صرف کمی دقت و حوصله ، ذوق و استعداد هنری خود را در پوشش‌تان نمایان کنید. گاهی اوقات کشیدن حتی یک قلب کوچک روی لباس ها و وسایل ، جذابیت آن ها را دو برابر می کند. البته نکته ای که به نظر این کار را سخت کرده است ، دقت و وسواسی است که در هنگام پیاده کردن طرح ها ، روی انواع بافت های پارچه نیاز است ، که این مورد مطمئناً با شرکت در دوره نقاشی روی پارچه و تمرین زیاد زیر نظر اساتید مجرب این رشته ، رفع می گردد. حتی در این دوره هنرجویان کار نقاشی روی پارچه را در ابتدا با شابلون ها آغاز می کنند.

آموزش نقاشی روی پارچه

همچنین شما علاوه بر نقاشی روی لباس ، کیف و کفش ، می توانید حتی روی تمامی وسایل خانه نیز طرح های مورد نظر خود را نقاشی کنید ، که این کار یقیناً زیبایی و جذابیت دکوراسیون خانه را چند برابر خواهد کرد.

از بعد ظاهری و زیبایی چشم نواز این هنر ارزشمند که بگذریم ، به ابعاد روحی و روانی آن خواهیم رسید. به طورکلی نقاشی علاوه بر زیبایی بصری و جذابیتی که دارد ، بر روح و روان انسان هم تاثیر بسیار زیادی می گذارد ، چرا که بر اساس گفته محققان و روانشناسان ، تماشای رنگ ها ، طرح ها و نقش های زیبا می تواند در افزایش روحیه و انگیزه انسان بسیار مؤثر بوده و حتی باعث کاهش تنش و اضطراب در او شود. حال تصور کنید این طرح ها و رنگ های زیبا و نشاط آور با نقش بستن بر روی لباس ها و سایر وسایل ، به صورت مداوم در معرض دید ما قرار بگیرند.

 

کسب درآمد با نقاشی روی پارچه (بازارکار عالی)

نقاشی روی پارچه در شمار هنرهای درآمدزایی قرار دارد که با سرمایه و امکانات کم و در کارگاه های کوچک خانگی نیز می توان آن را شروع کرد. شما پس از پشت سر گذاشتن دوره آموزش نقاشی روی پارچه و فراگیری این حرفه به صورت تخصصی ، قادر خواهید بود طرح های مورد نظر خود را بر روی انواع بافت های پارچه از جمله انواع لباس ، کیف و کفش های پارچه ای ، تابلوها و … نقاشی کنید. به عنوان مثال با طراحی روی سرآستین یا حاشیه ساده مانتوها ، که امروزه بسیار مورد توجه مردم و دنبال کنندگان مد و پوشاک قرار گرفته است ، می توانید با مزون های مانتو همکاری کنید.

با توجه به افزایش روزافزون میزان محبوبیت این هنر و استقبال از آثار آن در دنیای مد و پوشاک ، می توان آینده خوب و پررونقی را برای کار نقاشی روی پارچه متصور شد.

مراحل نقاشی روی پارچه

نقاشی یک سر و گردن بالاتر از چاپ ؟

امروزه پیشرفت تکنولوژی و ابزارهای آن ، تمامی صنایع و کسب و کارها را تحت تأثیر قرار داده است. صنعت چاپ نیز از این قاعده مستثنی نیست. با یکبار نگاه کردن به کیفیت و وضوح طرح های چاپ شده بر روی لباس ها و وسایل می توان فهمید که دستگاه ها و تجهیزات مورد استفاده در صنعت چاپ نسبت به گذشته بسیار پیشرفته تر و مجهزتر شده اند. اما با این حال نباید فراموش کرد که آثار هنری دستی همواره طرفداران خاص خود را دارد. این آثار به دلیل اصالت و جذابیت خاص شان ، به خصوص در میان دوستداران هنر ، از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار هستند. آثار نقاشی ، روح و طراوتی را به همراه دارند که آثار چاپ شده فاقد آن هستند. و شاید این مزیت نقاشی نسبت به چاپ باشد. مزیتی که باعث شده در چند سال گذشته هنر نقاشی روی پارچه به عنوان یک رقیب جدی برای صنعت چاپ ، در دنیای مد و پوشاک مطرح شود.

 

مخاطبین دوره نقاشی روی پارچه

  • کلیه فعالان حوزه مد و پوشاک
  • طراحان لباس
  • هنرمندان و فعالان حوزه طراحی و نقاشی
  • فعالان صنعت چاپ
  • علاقمندان به هنرهای سنتی و صنایع دستی
  • فعالان حوزه طراحی و چاپ در مزون ها و کارگاه های خیاطی

و تمامی هنرمندان و هنردوستانی که قصد دارند با تجربه سبک جدیدی از نقاشی ، به انجام یک فعالیت هنری ارزشمند و پر رونق در دنیای مد و پوشاک  بپردازند ، در شمار مخاطبین دوره آموزش نقاشی روی پارچه قرار دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

Open chat
24ساعته پاسخگوی شما هستیم