; دوره هوش مصنوعی AI | مقدماتی تا پیشرفته + مدرک معتبر - مجتمع فنی نیاوران

دوره هوش مصنوعی

Home>دوره هوش مصنوعی
دوره هوش مصنوعی

دوره هوش مصنوعی

توضیحات کلاس :

دوره هوش مصنوعی

در دوره هوش مصنوعی هر آنچه را که باید در رابطه با هوش مصنوعی (AI) و ورود به بازار کار آن بدانید، در قالب آموزش های عملی و پروژه محور، خواهید آموخت. دوره آموزش هوش مصنوعی، زیر نظر بزرگترین اساتید این حوزه برگزار شده و در پایان دوره نیز خدمت دانش پذیران گرامی، مدرک معتبر مجتمع فنی تهران اعطا می گردد.

اگر شما هم به دنیای تکنولوژی و کامپیوتر علاقمندید، دوره آموزش هوش مصنوعی فرصت مناسبی است تا از طریق آن، با مفاهیم جذاب و شگفت انگیز این حوزه آشنا شوید و مهارت ها و دانش های مربوط به آن را در حوزه های کاربردی مختلف فرا گیرید. امروزه از هوش مصنوعی در زمینه های متعددی چون پزشکی، زیست شناسی، تجارت، رسانه های ارتباط جمعی و… استفاده می شود و بسیاری از کمپانی های بزرگ و معتبر در سراسر جهان، در راستای توسعه این فناوری، همواره در کوشش اند.

پیداست که با توجه به پیشرفت وقفه ناپذیر تکنولوژی های مربوط به هوش مصنوعی، فعالیت در این زمینه، بسیار آینده دار و سودآور خواهد بود. به همین علت است که مجتمع فنی تهران نمایندگی نیاوران، با هدف افزایش دانش و مهارت شما در این حوزه، اقدام به برگزاری دوره هوش مصنوعی به صورت تخصصی و حرفه ای نموده است.

آموزش هوش مصنوعی

مزایای شرکت در دوره هوش مصنوعی (AI)

همانطور که گفته شد، با توجه به اهمیت روزافزون این فناوری در زندگی بشر، بسیار مهم است که افراد متخصص و توانمند، به کسب دانش و مهارت در این حوزه مشغول شوند و از استعدادهای خود در زمینه پیشرفت فناوری های مربوط به هوش مصنوعی، استفاده نمایند.

با در نظر گرفتن این ضرورت، آشکار می شود که به دست آوردن مهارت و اطلاعات تازه در خصوص هوش مصنوعی، فرصت های شغلی و اقتصادی فراوانی را پیش روی افراد قرار می دهد و امکان کسب درآمدهای استثنایی و موقعیت های کاری بسیار مناسبی را برایشان فراهم می سازد.

سرفصل های آموزشی ارائه شده در دوره هوش مصنوعی مجتمع فنی تهران نمایندگی نیاوران، کاملا کاربردی بوده و مبانی مورد نیاز برای فعالیت در شاخه مذکور را در اختیارتان قرار می دهد. همچنین دوره فوق، کاملا متناسب با نیازهای روز دنیا و بازار کار طراحی شده است. به نحوی که شما را برای حضور در فضای شغلی و حرفه ای AI مهیا می سازد.

اگر در رشته های مرتبط با این عرصه تحصیل می نمایید، دوره آموزش هوش مصنوعی به شما کمک می کند تا بسیاری از مهارت های تکمیلی را فرا گرفته و چندین گام جلوتر از رقبایتان قرار بگیرید.

شرکت در این دوره، به شما کمک می کند تا علاوه بر آشکار ساختن و بهره برداری از توانایی ها و استعدادهای خود، با یکی از درخشان ترین و آینده سازترین شاخه های دانش و تکنولوژی آشنا شوید و از موقعیت های چشمگیر موجود در آن استفاده نمایید.

هوش مصنوعی چیست؟

هوش مصنوعی یا Artificial Intelligence (به اختصار AI) حوزه ای از دانش است که به توانایی پردازش و داده کاوی ماشین آلات و کامپیوترها مربوط می گردد. در این شاخه، به ایجاد و بررسی ویژگی هایی می پردازند که مخصوص به انسان است؛ اما در نتیجه پیشرفت فناوری، امروزه شامل ماشین آلات و تجهیزات هوشمند نیز می گردد.

نقطه آغاز هوش مصنوعی، به دهه چهل و پنجاه میلادی باز می گردد. اصطلاح Artificial Intelligence نیز نخستین بار در همان دوره مورد استفاده قرار گرفت. در آن زمان، شماری از منطق‌دانان و ریاضی‌دانان کوشیدند تا برخی توانایی های حل مسئله و قوه تشخیص انسان را در کامپیوترها و ماشین ها به وجود آورند و مرحله به مرحله، هدف فوق را محقق ساختند. فناوری هوش مصنوعی برای رسیدن به نقطه کنونی، فراز و نشیب های بسیاری را طی نموده است و امروزه محور اصلی توسعه نرم افزارها و رایانه ها به حساب می آید.

همه ما روزانه طی استفاده از سیستم های هوشمندی چون موتورهای جستجو، مسیریاب ها، دستیارهای هوشمند، بازی های رایانه ای و… با این فناوری سر و کار داریم و از مزایای آن استفاده می کنیم. پیش بینی می شود که طی پیشرفت های شگفت انگیز علم در سال های آینده، هوش مصنوعی به حوزه های گسترده تری نیز نفوذ نماید و به عبارتی، ماشین ها و کامپیوترها روز به روز بیشتر به انسان شباهت پیدا کنند.

حتی تصور پرداختن به چنین حیطه جذاب و هیجان انگیزی نیز انسان را بر سر ذوق می آورد. اگر شما هم به AI و دیگر شاخه های مربوط به آن علاقمندید، دوره هوش مصنوعی بهترین ایده برای شکوفا ساختن استعدادها و توانایی های بالقوه شما به حساب می آید.

هوش مصنوعی چیست؟

کاربردهای دوره هوش مصنوعی

شما با شرکت در دوره آموزش هوش مصنوعی و کسب دانش و تخصص در این زمینه، می توانید در حوزه های مختلفی مشغول به فعالیت شوید. از جمله کاربردهای گسترده AI در شاخه های مختلف علم و تکنولوژی، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سامانه های مسیریاب
 • اتوموبیل های خودران
 • دستیارهای صوتی مانند Siri و Cortana و Alexa و…
 • موتورهای جستجو
 • ابزارهای مختلف گوگل مانند گوگل ترنسلیت، گوگل پلنت و…
 • بازی های رایانه ای مانند شطرنج
 • سیستم های تشخیص صدا و چهره
 • ساخت هواپیماهای بدون سرنشین (پهپاد)
 • ربات های سوشال مدیا
 • تشخیص بیماری ها
 • پیش بینی شاخص های اقتصادی
 • تجزیه و تحلیل داده
 • پردازش قضایای منطقی و ریاضی

سرفصل های دوره هوش مصنوعی

از جمله مهمترین سرفصل های آموزشی دوره هوش مصنوعی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • آشنایی با هوش مصنوعی
 • آشنایی با حوزه های متعدد AI
 • معرفی مختصر تاریخچه هوش مصنوعی
 • تعریف مفاهیم پایه ای و اصطلاحات
 • آموزش زبان برنامه نویسی پایتون و پیاده سازی هوش مصنوعی بر بستر این زبان
 • آموزش کاربردهای AI در حوزه های مختلف علم و تکنولوژی
 • آشنایی با یادگیری ماشین (ماشین لرنینگ – Machine learning)
 • آشنایی با یادگیری عمیق (دیپ لرنینگ – Deep learning)
 • آشنایی با ریاضیات هوش مصنوعی

اگر شما در شمار علاقمندان حوزه دیپ لرنینگ قرار دارید و قصد دارید این شاخه از هوش مصنوعی را به صورت تخصصی دنبال کنید، پیشنهاد ما به شما شرکت در دوره دیپ لرنینگ مجتمع فنی نیاوران است. در این دوره آموزشی، فناوری Deep learning یا یادگیری عمیق را به صورت تخصصی خواهید آموخت.

سرفصل های دوره هوش مصنوعی

کاربرد پایتون در دوره هوش مصنوعی

پایتون یکی از مهمترین و کاربردی ترین زبان های برنامه نویسی در حوزه هوش مصنوعی است که برای توسعه فناوری های مختلف هوش مصنوعی، از این زبان برنامه نویسی استفاده می شود. به طور قطع، می توان یکی از اصلی ترین کاربردهای زبان پایتون را به برنامه نویسی هوش مصنوعی نسبت داد. به همین دلیل است که بسیاری از افرادی که علاقمند به فعالیت در حوزه هوش مصنوعی هستند، ابتدا به سراغ یادگیری پایتون می روند. (البته آموزش پایتون، پیشنیاز دوره هوش موصنوعی نیست.)

اگر شما نیز علاقمند به یادگیری زبان برنامه نویس پایتون هستید، پیشنهاد ما به شما شرکت در دوره پایتون مجتمع فنی تهران نمایندگی نیاوران است. در این دوره، زبان برنامه نویسی پایتون، از مقدماتی تا پیشرفته، توسط بزرگترین اساتید برنامه نویسی پایتون، خدمت هنرجویان گرامی، آموزش داده می شود.

مخاطبین دوره هوش مصنوعی

از جمله مخاطبین دوره هوش مصنوعی می توان گروه های زیر را نام برد:

 • کلیه علاقمندان و فعالان حوزه هوش مصنوعی
 • علاقمندان و فعالان حوزه ماشین لرنینگ
 • علاقمندان و فعالان حوزه دیپ لرنینگ
 • برنامه نویسان و کلیه علاقمندان به برنامه نویسی (خصوصا زبان پایتون)
 • مهندسین نرم افزار
 • مهندسین IT
 • مهندسین صنایع
 • مهندسین پزشکی
 • دانش آموزان، دانشجویان و فارغ التحصیلان کلیه رشته های مرتبط، خصوصا رشته مهندسی نرم افزار گرایش هوش مصنوعی

فرصت های شغلی دوره هوش مصنوعی

سرعت پیشرفت و گسترش فناوری های مربوط به هوش مصنوعی، همواره در حال افزایش است و این فناوری ها و ابزارهای تکنولوژی، روز به روز در فعالیت های روزمره مردم، نقش مهم تری را ایفا می کنند. امروزه در بسیاری از کشورها، نهادها و سازمان های مختلف، بودجه های بسیاری را در زمینه توسعه این تکنولوژی آینده ساز، صرف می کنند و از متخصصان و علاقمندان این رشته، حمایت به عمل می آورند.

همچنین بسیاری از دانش آموختگان و نخبگان این حوزه، در شرکت ها و مراکز علمی معتبر در سراسر جهان، مشغول به فعالیت می باشند. اگر شما هم به AI علاقمند هستید و استعداد و خلاقیت کافی را در خود می یابید، کافی است تا از طریق شرکت در دوره هوش مصنوعی تخصص و مهارت های خود را ارتقا داده و فرصت های شغلی فراوان این حوزه را از آن خود سازید.

ناگفته پیداست که با حضور در این دوره و کسب مدرک معتبر آن، می توانید رزومه کاری و تحصیلی خود را تقویت نمایید و برای کسب فرصت های شغلی و مطالعاتی در هر نقطه از دنیا، شانس بسیار بیشتری داشته باشید.

 

مدرک دوره هوش مصنوعی

مدرک دوره هوش مصنوعی

در پایان دوره آموزش هوش مصنوعی، خدمت تمامی دانش پذیرانی که دوره را با موفقیت سپری کرده اند، گواهی پایان دوره و مدرک معتبر هوش مصنوعی مجتمع فنی تهران ارائه می گردد. لازم به ذکر است که این مدرک، نزد تمامی مراکز استخدامی، از اعتبار بسیار بالایی برخوردار است.

بدون شک اگر قصد شما از شرکت در دوره هوش مصنوعی، ارتقای دانش و تخصص خود در این زمینه و ورود به بازار کار هوش مصنوعی، ماشین لرنینگ، دیپ لرنینگ و سایر حوزه های مربوطه است، بهره مندی از این مدرک معتبر، می تواند در رسیدن شما به هدف‌تان بسیار مؤثر واقع شود. مدرک مجتمع فنی تهران، در خارج از کشور نیز از اعتبار بالایی برخوردار است.

 

 


 

سوالات متداول

 

1- بازار کار هوش مصنوعی چه وضعیتی دارد؟

با توجه به سرعت بالای پیشرفت و گسترش فناوری های مربوط به هوش مصنوعی، به خصوص در کشورهای توسعه یافته و حتی درحال توسعه، نیاز بازار کار به نیروی متخصص فعال در این حوزه، روز به روز در حال افزایش است.

 

2- مدرک دوره هوش مصنوعی، چه میزان اعتبار دارد؟

مدرک هوش مصنوعی مجتمع فنی تهران، نزد تمامی مراکز استخدامی، از اعتبار بسیار بالایی برخوردار است. همچنین این مدرک در خارج از کشور نیز معتبر بوده و هنرجویان می توانند به منظور مهاجرت و کاریابی در دیگر کشورها هم از این مدرک استفاده نمایند.

 

3- دوره آموزش هوش مصنوعی برای چه کسانی مناسب است؟

این دوره آموزشی، برای تمامی دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته های مرتبط، نظیر مهندسی نرم افزار، مهندسی IT، مهندسی صنایع، مهندسی پزشکی، فعالان حوزه برنامه نویسی و کلیه علاقمندان و فعالان حوزه هوش مصنوعی، مناسب است.

 

4- سرفصل های آموزشی دوره هوش مصنوعی کدام اند؟

برخی از مهمترین سرفصل های آموزشی دوره هوش مصنوعی عبارتند از: آموزش زبان برنامه نویسی پایتون، آشنایی با ریاضیات هوش مصنوعی، آشنایی با ماشین لرنینگ، آشنایی با دیپ لرنینگ.

 

5- برای ثبت نام در دوره هوش مصنوعی چه باید کرد؟

جهت ثبت نام در این دوره به صورت آنلاین، بر روی دکمه ثبت نام در بالای همین صفحه، کلیک نمایید. همچنین می توانید با شماره های مندرج در سایت (02126121107) تماس حاصل فرمایید و یا این که به صورت حضوری، به مجتمع فنی تهران نمایندگی نیاوران مراجعه نمایید.

 

4.7/5 - (111 امتیاز)

4 نظر

 1. نگین 09/29/2022 at 5:24 ب.ظ - Reply

  دوره هوش مصنوعی به صورت آنلاین برگزار میشه یا حضوری؟

 2. دانایی 09/29/2022 at 5:26 ب.ظ - Reply

  سلام. مباحث مربوط به دیپ لرنینگ و ماشین لرنینگ هم بصورت کامل در دوره هوش مصنوعی آموزش داده میشه؟

 3. Elnaz 10/03/2022 at 9:58 ب.ظ - Reply

  با عرض سلام و خسته نباشید.
  آموزش هوش مصنوعی مخصوص رده سنی خاصی هستش؟ آیا محدودیت سنی داره؟

 4. امیرحسین 10/03/2022 at 10:01 ب.ظ - Reply

  مدرک هوش مصنوعی مجتمع فنی دو زبانه هست؟

دیدگاهتان را بنویسید

Open chat
24ساعته پاسخگوی شما هستیم