; آموزش ساخت موشن گرافیک | دوره موشن گرافیک | مجتمع فنی نیاوران

آموزش موشن گرافیک

>آموزش موشن گرافیک
آموزش موشن گرافیک

آموزش موشن گرافیک

توضیحات کلاس :

شما با آموزش موشن گرافیک می‌توانید به یک موشن گرافیست حرفه ای تبدیل شوید و انواع موشن گرافیک ها را بسازید و به نمایش بگذارید مخاطبان خاص خود را داشته باشید .

امروزه هر برندی برای اینکه بتواند خود را به مخاطبان معرفی کند ، به موشن گرافیک برای ساخت تیزر ، معرفی محصولات ، ساخت لوگو موشن و … نیاز دارد . پس یکی از الزامات برندهای گوناگون برای تبلیغات و شناخته شدن ، موشن گرافیک است و برای آن هزینه می کنند .

با آموزش موشن گرافیک می توانید به یک فرد متخصص در این زمینه تبدیل شوید و به صورت حضوری و غیر حضوری مشغول کار شوید و درآمدزایی کنید .

دوره آموزش موشن گرافیک

دوره موشن گرافیک :

با شرکت در دوره موشن گرافیک ، می آموزید که چگونه یک ویدیوی تبلیغاتی جذاب با گرافیک خاص و مفهومی به همراه متحرک سازی و صداگذاری حرفه ای را خلق کنید که در ذهن مخاطبان شما بماند .

با شرکت در دوره آموزش موشن گرافیک به صورت گام به گام ، به صفر تا صد مطالب به صورت کاملا عملی مسلط می شوید و به راحتی می توانید وارد بازار کار شوید و کسب و کار خود را راه اندازی کنید .

مخاطبان دوره موشن گرافیک :

 • علاقه مندان به دوره ‌های هنری ، آموزش گرافیک ، ساخت تیزرهای تبلیغاتی ، فیلم برداری ، ساخت موشن گرافیک و …
 • دانشجویان رشته های مختلف هنری همچون گرافیک ، فیلم سازی و …
 • طراحان گرافیک
 • افرادی که به تصویرسازی مشغول هستند
 • انیماتور ها
 • ویراستاران ویدیو
 • سازندگان انواع تیزرهای تبلیغاتی
 • بازاریاب ها
 • صاحبان برندهای گوناگون

سرفصل های دوره موشن گرافیک :

برای ساخت موشن گرافیک می بایست به نرم افزارهای گرافیکی از جمله فتوشاپ ، ایلاستریتور و افترافکت ، تسلط کافی داشته باشید .

در این راستا مجتمع فنی تهران نمایندگی نیاوران ، دوره جامع موشن گرافیک را برگزار می کند تا هنرجویان و مخاطبان این دوره بتوانند در این زمینه آموزش‌های لازم را ببینند و مهارت لازم برای ورود به بازار کار را کسب کنند .

نرم‌افزارهای دوره موشن گرافیک شامل موارد زیر می شوند :

آموزش فتوشاپ :

فتوشاپ یکی از نرم افزارهای شرکت ادوبی می باشد . فتوشاپ یک پردازشگر گرافیکی است که با استفاده از آن می توان عکس ها و تصاویر گوناگون را ویرایش ، ترکیب و … کرد . همچنین می توان با استفاده از ابزارهای مختلف نرم افزار فتوشاپ ، تصاویر گوناگون را خلق کنید . به علاوه  می ‌توان عکس ها و تصاویر گوناگون را با فرمت های مختلف ایجاد کنید و در موشن گرافیک های خود استفاده کنید .

آموزش ایلاستریتور :

از دیگر نرم ‌افزارهایی که می تواند به شما در زمینه ساخت موشن گرافیک کمک کند ، نرم ‌‌افزار ایلاستریتور می باشد . این نرم افزار همچون نرم افزار فتوشاپ ، ساخت شرکت ادوبی می باشد .

با استفاده از نرم‌ افزار ایلاستریتور می توانید انواع تصاویر گوناگون ، نمودارها ، لوگو های مختلف ، تصاویر ، عکس های واقعی ، کاراکترها و … را طراحی کنید و از آن ها در ساخت موشن گرافیک استفاده کنید .

آموزش افترافکت :

می توان گفت که نرم افزار ادوبی افترافکت ، اصلی ترین نرم افزار برای ساخت موشن گرافیک می باشد .

با استفاده از نرم افزار افترافکت می توانید تصاویر و وکتورهای گوناگون را متحرک کنید و کنار هم بگذارید و در نهایت با انجام صداگذاری ، موشن گرافیکی زیبا خلق کنید و آن را به نمایش بگذارید .

مزایای استفاده از موشن گرافیک :

 1. استفاده از موشن گرافیک باعث می شود تا شما وارد بازاریابی ویدیویی شوید و برند خود را ارتقا دهید .
 2. موشن گرافیک در بازاریابی شبکه های اجتماعی ، سایت ها و … می تواند به شما کمک شایانی کند .
 3. به علت جذابیت بالای موشن گرافیک ، این ویدیو جذاب می تواند مخاطبان را به راحتی و با سرعت تحت تاثیر قرار دهد .
 4. استفاده از موشن گرافیک می تواند یکی از بهترین راه های انتقال مفاهیم به مخاطبان باشد .
 5. ساخت موشن گرافیک های گوناگون می تواند کم هزینه تر و ارزان تر از تیزرهای واقعی با استفاده از دوربین و فیلم برداری باشد .

آموزش ساخت موشن گرافیک

آموزش ساخت موشن گرافیک :

در این قسمت به طور خلاصه به آموزش ساخت موشن گرافیک در شش قدم پرداخته ایم . تا دید کلی نسبت به نحوه ساخت موشن گرافیک داشته باشید.

در قدم اول :

می بایست به عنوان یک موشن گرافیست علاقه و ذوق نسبت به ساخت موشن گرافیک داشته باشد . همچنین داشتن ذهنی باز و خلاق از دیگر پیش ‌نیازهای ساخته یک موشن گرافیک حرفه ای و جذاب است .

در قدم دوم :

می بایست استراتژی دقیق برای موشن گرافیک خود در نظر داشته باشید و پیام و مفهومی که قصد دارید به مخاطب منتقل کنید را مشخص کنید .

فیلم نامه در موشن گرافیک :

می بایست فیلم نامه موشن گرافیک را آماده کنید . در نوشتن فیلم نامه موشن گرافیک باید به طول دوبلاژ بسیار دقت کنید چرا که هرچه فیلم نامه شما طولانی تر شود ، حجم موشن گرافیک شما بیشتر می شود . زمان استاندارد برای یک موشن گرافیک از حدود ۳۰ ثانیه شروع می شود و می تواند تا ۳ دقیقه طولانی شود . پس فیلم نامه باید به گونه ای نوشته شود که تمامی مطالب در این زمان تمام شود . همچنین در نوشتن فیلم نامه می بایست حتما به مخاطبان آن دقت شود .

آموزش ساخت استوری برد موشن گرافیک

آموزش استوری برد موشن گرافیک :

می بایست ایده های خود را به تصویر بکشید . برای این منظور باید فیلم نامه خود را به استوری برد منتقل کنید . این مرحله از مهمترین مراحل تولید موشن گرافیک می باشد . در طراحی استوری برد باید به محل پخش موشن گرافیک دقت کرد .  استوری برد بسته به محل پخش آن می تواند به شکل های مختلف با قاب های گوناگون طراحی شود .

 صدا در ساخت موشن گرافیک :

باید کار دوبلاژ موشن گرافیک انجام شود . استفاده از صداهای مناسب و دل نشین برای خواندن متن فیلم نامه در موشن گرافیک ، می تواند بسیار حائز اهمیت باشد و تاثیر مستقیمی بر جذب مخاطبان به ویدیوی شما داشته باشد ‌.

و در آخر ساخت موشن گرافیک با نرم افزار

طراح با استفاده از ذهن خلاق ، فیلم نامه ، استوری برد و … به ساخت موشن گرافیک با استفاده از نرم افزارهای گرافیکی مشغول شود . طراح ، ساخت موشن گرافیک را با استفاده از نرم افزارهای گرافیکی همچون فتوشاپ ، ایلاستریتور و افتر افکت انجام می‌ دهد و در نهایت چیدمان قسمت های مختلف موشن گرافیک را نهایی کند و صداگذاری ها را انجام دهد .

 

بازارکار موشن گرافیک :

بی شک موشن گرافیک جزو دوره های پر مخاطب در زمینه ساخت انیمیشن دو بعدی می باشد .

امروزه تاثیر فیلم های آموزش و تبلیغاتی موشن گرافیک بر کسی پوشیده نیست  و یک شکل از رسانه مدرن در عصر امروزی است .

صاحبان مشاغل و سازمان ها ، صدا و سیما ، برنامه ها و اپلیکیشن های موبایل ، وب سایت ها و … همگی سعی می کنند جهت معرفی کار خود از فیلم های موشن گرافیک استفاده کرده تا بتوانند به خوبی خود را معرفی کنند .

در واقع می توان گفت که ساخت تیزرهای تبلیغاتی به اصلی ترین استراتژی های بازاریابی تبدیل شده است . از همین رو آموزش ساخت تیزر تبلیغاتی مورد توجه قرار گرفته است

با توجه به این امر می توان گفت که موشن گرافیک بازارکار بسیار خوبی دارد و شما می توانید بعد از گذراندن دوره موشن گرافیک به صورت حضوری و غیر حضوری مشغول به کار شوید .

شما می توانید با عنوان موشن گرافیست در مراکز و سازمان های گوناگون همچون شرکت های مختلف ، فروشگاه ها و بوتیک ها ، کارخانه ها یا کارگاه ها ، صدا و سیما ، رستوران ها و کافی شاپ ها و هر مکانی که نیاز به برندینگ و تبلیغات دارد ، استخدام شوید .

همچنین می توانید به تنهایی شروع به کار کنید و کسب کار خود را راه اندازی کنید و پروژه های گوناگون را انجام دهید و به صورت پروژه ای مشغول به کار شوید .

 

۷ کاربرد مهم موشن گرافیک

در موشن گرافیک ، گرافیست با استفاده از عناصر گوناگون به صورت متحرک به همراه صداگذاری می کوشد تا مفاهیم و پیام های گوناگون را منتقل کند .

در واقع موشن گرافیک یک پل ارتباطی بین پیام مورد نظر و مخاطب آن پیامی باشد . با استفاده از موشن‌گرافیک می‌توانید پیام‌های گوناگونی را به راحتی به مخاطب آن منتقل کنید .

دلیل استقبال کاربران از دوره موشن گرافیک کاربرد های بسیار آن است که در این قسمت به شرح برخی از آن ها می پردازیم :

برندسازی و دیجیتال مارکتینگ :

یکی از کاربردهای اساسی موشن گرافیک در حوزه برندسازی و دیجیتال مارکتینگ می باشد .

برندینگ در واقع مجموعه ای از فعالیت ها و راهکارهایی است که می کوشد تا یک برند در ذهن مشتریان و مخاطبان آن بماند . شما می‌توانید با استفاده از موشن گرافیک برای معرفی یک برند استفاده کنید و همچنین می توانید برند خود را در میان رقیبان ، متمایز کنید .

به علاوه با ساخت لوگو موشن می توانید به گونه‌ای برند خود را تبلیغ کنید و آن را در ذهن ها ماندگار کنید . پس می توان گفت از دیگر کاربردهای موشن‌ گرافیک در حوزه برندینگ ، ساخت لوگو موشن های جذاب و زیباست .

تبلیغات مشاغل :

امروزه برندهای گوناگون ، کارگاه ها ، کارخانه های مختلف ، استارت آپ ها ، فروشگاه ها و بوتیک های مختلف ، رستوران ها و کافی شاپ ها ، مکان های اقامتی همچون انواع هتل ها و مسافرخانه ها ، طلا فروشی ها و جواهر فروشی ها ، آموزشگاه های گوناگون و … برای تبلیغات خود از تیزر های تبلیغاتی استفاده می کنند . چرا که موشن گرافیک برخلاف انیمیشن یا ویدیو های تبلیغاتی به هزینه کمتری نیاز دارد و می توان در زمان کوتاه تری آن را تهیه کرد .

پس می‌توان برای امور مختلف تبلیغاتی از موشن گرافیک های مختلف استفاده کرد . چرا که موشن گرافیک به علت جذابیتی که دارد بیننده و مخاطب را وادار می‌کند که ویدئویی موشن گرافیک شما را تا پایان مشاهده کند .

آموزش موشن گرافیک برای فروش محصولات :

یکی دیگر از دلایل استقبال کاربران از دوره موشن گرافیک استفاده از موشن گرافیک برای معرفی محصولات گوناگون است که می تواند ایده جالب و مفیدی باشد چرا که خریدار می تواند با مشاهده یک موشن گرافیک کوتاه ، با محصول به صورت کامل آشنا شود و همچنین چگونگی کارکرد محصول ، طول عمر محصول و سایر اطلاعات را می ‌توان با استفاده از موشن گرافیک به خریدار محصول ارائه داد و محصول را به بهترین شکل معرفی کرد .

با معرفی صحیح محصول می توانید به خوبی بازاریابی کنید و مشتریان خاص خود را داشته باشید و کسب درآمد کنید .

تیتراژ فیلم ها :

تیتراژ فیلم نقش به سزایی در جذب مخاطب فیلم دارد . چرا که تیتراژ ، فیلم و عوامل سازنده آن را به مخاطب معرفی می‌ کند و آن را به تماشای فیلم جذب می کند . در واقع تیتراژ فیلم در ذهن مخاطب فضاسازی می‌کند و مخاطب را برای مشاهده فیلم آماده می سازد .

موشن گرافیک می ‌تواند در زمینه ساخت تیتراژ های مختلف به سازنده انواع فیلم ها کمک شایانی کند . موشن گرافیک با به کارگیری عناصر گرافیکی و متحرک سازی آن ها و صداگذاری می کوشد تا تیتراژهای جذاب را تهیه و آماده پخش کند .

استفاده آموزشی از موشن گرافیک

امروز مرکز آموزشی مختلف همچون مدارس ، دانشگاه ها ، اداره ها ، موسسات آموزشی و تحقیقاتی و … از موشن گرافیک در حوزه آموزش استفاده می کنند . چرا که جذابیت بسیار زیادی دارد و دانش آموزان و دانشجویان را به مطالب درسی علاقه مند می کند .

به علاوه می توان از موشن گرافیک به جای فیلم برداری از مدرس استفاده کرد .

آموزش موشن گرافیک برای موزیک ویدیو ها :

از دیگر کاربردهای موشن گرافیک می توان به ساخت موزیک ویدیو های مختلف اشاره کرد . این کاربرد حرفه ای موشن گرافیک نه تنها در ایران بلکه در خارج از کشور از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار است و بسیار مورد استفاده قرار می‌ گیرد . که نیازمند  گذراندن دوره حرفه ای موشن گرافیک است.

توضیح مفاهیم :

می ‌توان برای توضیح مفاهیم گوناگون از ابزار حرفه ای و قدرتمند موشن گرافیک استفاده کرد . موشن گرافیک در حوزه ارائه مطالب و مفاهیم گوناگون استفاده می ‌شود و جزو روش های تاثیر گذاری بر روی مخاطب محسوب شود و برای امور مختلف سه مورد استفاده قرار می گیرد .

تاریخ شروع احتمالی : یکشنبه 2 آبان 1400 ترکیبی
مدت دوره : 130 ساعت
یکشنبه و سه شنبه از 17:00 تا 20:00
ظرفیت : 6 نفر
شهریه دوره : 4,850,000 تومان

نظر

 1. باقری 09/02/2020 at 11:37 ق.ظ - Reply

  با گذراندن این دوره می تونم کار موشن گرافیک انجام بدم؟

دیدگاهتان را بنویسید