; دوره هتلداری (با مدرک معتبر) - مجتمع فنی تهران نیاوران

دوره هتلداری

Home>دوره هتلداری
دوره هتلداری

دوره هتلداری

تاریخ شروع احتمالی : شنبه 3 دی 1401 🔔شروع قطعی ✅ارتباط با کارشناس در دایرکت پیج tashrifat.mft.niavaran
مدت دوره : 40 ساعت
شنبه از 16:00 تا 20:00
ظرفیت : 3 نفر
شهریه دوره : 7,350,000 تومان

توضیحات کلاس :

آموزش هتلداری

امروزه برای اینکه بتوانید هتل ها و مراکز اقامتی را به خوبی مدیریت و اداره کنید و با بخش‌ های مختلف یک هتل آشنا شوید و چگونگی مدیریت هتل و مدیریت بخش های گوناگون را آموزش ببینید ، نیاز دارید که یک دوره آموزش هتلداری را بگذرانید .

با آموزش هتلداری می توانید به چگونگی اداره نیروی انسانی هتل ، چگونگی اداره بخش های مختلف هتل ، چگونگی برگزاری جشن ها و تشریفات ، تمیز بودن و آراسته بودن محل اقامت مهمانان ، چگونگی رفتار با مهمانان و … مسلط شوید .

با یادگیری مطالب مربوط به هتلداری ، می توانید در قسمت های مختلف هتل و سایر مراکز اقامتی و مشغول به کار شوید و کسب درآمد کنید .

دوره مدیریت هتل داری

هتل داری :

با گذشت زمان و پیشرفت ارتباطات و صنعت گردشگری ، میزان سفر به شهرها و کشورهای گوناگون برای امور مختلف افزایش یافت . این امر باعث شد که صنعت هتل داری نیز پیشرفت چشمگیری داشته باشد . چرا که با افزایش سفرها ، نیاز به هتل‌ ها بیش از قبل احساس می ‌شد .

با فراوانی هتل ها در اقصا نقاط جهان ، نیاز به افراد متخصص و حرفه ای در این زمینه حیاتی شد که بتوانند تمامی امور را به بهترین شکل اداره کنند و خدمات را با کیفیت مطلوب و بالایی به مشتریان ارائه دهند  .

این امر باعث به وجود آمدن رشته هتلداری شد . رشته هتلداری از جمله رشته های صنعت گردشگری محسوب می شود که علاقه مندان بسیار زیادی را در سراسر دنیا و همچنین کشور ایران به خود جذب کرده است .

همانطور که می دانید، این روزها هتل صرفا یک مکان اقامت نیست. بلکه محلی برای ارائه انواع خدمات تفریحی، رفاهی، گردشگری و… است. فردی که به یک هتل خوب و معتبر مراجعه می کند، انتظار دارد تا از انواع امکانات و قابلیت ها استفاده نماید و اوقات خوش و متفاوتی را نیز سپری نماید. این موارد نیازمند مدیریت حرفه ای و تخصصی هستند و از این رو برخورداری از آموزش و مهارت کافی و شرکت در دوره های آموزش هتلداری برای افرادی که قصد دارند به پیشه مدیریت هتل پرداخته و در آن موفقیت کسب کنند، امری ضروری محسوب می شود.

 

دوره مدیریت هتلداری :

دوره مدیریت هتلداری یکی از پرطرفدارترین دوره های مجتمع فنی تهران نمایندگی نیاوران می‌ باشد .

اهداف آموزشی این دوره فراگیری کاربردی اصول و مقدمات دانش هتل‌ داری به منظور به کارگیری و استفاده بهینه از آموزه های مورد نظر در محیط کار می باشد .

با شرکت در دوره مدیریت هتلداری شما با هفت اصل مهم هتلداری آشنا می شوید که می تواند به شما در اداره و مدیریت هتل کمک بسیار زیادی کند . این ۷ اصل در واقع ۷ سمت مهم در هتل محسوب می شود که به اختصار به صورت زیر است :

۷ اصل مهم در مدیریت هتل

کار با کامپیوتر :

یکی از اصول و استانداردهایی که برای کار در هتل و مدیریت هتل لازم و ضروری می باشد ، کار با کامپیوتر است . شما می بایست در ابتدا با چگونگی کار با کامپیوتر و وسایلی همچون پرینتر ، فتوکپی و … آشنا باشید . همچنین چگونگی کار با برنامه های آفیس از دیگر مهارت ها می باشد که می بایست آموزش بببنید.

امروزه در تمامی فعالیت های اداری، آموزشی و حتی شخصی، نقش تکنولوژی و نرم افزارهای مختلف کامپیوتری پررنگ است. خصوصا برای افرادی که قصد دارند مسئولیت های مدیریتی بر عهده بگیرند، بسیار مهم است که بتوانند فعالیت هایی چون دسته بندی و پردازش اطلاعات، انجام محاسبات و… را با استفاده از نرم افزارهای ضروری این حرفه به خوبی انجام دهند. از این رو آموش کار با نرم افزارهای مدیریتی و مالی کارآمد در حوزه هتلداری، از جمله مباحث مهم آموزشی در دوره هتلداری محسوب می گردد.

کادر پذیرش هتل :

قسمت پذیرش هتل از مهم ‌ترین قسمت‌ های هتل محسوب می ‌شود . چرا که مهمانان زمان ورود به هتل به قسمت پذیرش مراجعه می ‌کنند و برخورد کادر پذیرش هتل می تواند بسیار حائز اهمیت باشد .

پس افرادی که قصد دارند در این زمینه مشغول به کار شوند ، می ‌بایست خوش برخورد و خوشرو باشند و برخوردی عالی و مناسب با مهمانان داشته باشند . همچنین ظاهری تمیز و آراسته از دیگر ویژگی‌های کادر پذیرش هتل می باشد . به علاوه این کادر می بایست به رایانه تسلط کافی داشته باشند .

کادر طبقات هتل :

افرادی که در این قسمت مشغول به کار هستند می بایست با انواع هتل ها و سایر اقامتگاه ها آشنا باشند و به چگونگی سرویس‌ دهی به مهمانان مسلط باشند . همچنین تهیه چک لیست وضعیت اتاق ها ،مشخص کردن اقلام مورد نیاز اتاق ها و مهیا کردن آنها برای مهمانان از دیگر وظایف این کادر می باشد .

کادر البسه هتل :

وظیفه کادر البسه هتل شستن ، اتو کردن و آماده کردن انواع البسه ، پتو ، روتختی و … می باشد . این کار می بایست چگونگی شستشو ، خشکشویی و اتو کشی انواع پارچه را آموزش ببینند . این کادر از اهمیت بالایی برخوردار است چراکه بخش عمده نظافت و پاکیزگی هتل بر عهده این کادر می باشد.

در نظر داشته باشید که به طور کلی، رعایت نظافت و پاکیزگی، از مهم ترین معیارهای مورد نظر مشتریان برای انتخاب یک هتل ایده آل است.

کادر هماهنگی تشریفات :

برنامه ریزی برای جشن ها ، مراسم ، کنفرانس ها و … نیازمند مهارت و آموزش می باشد. این کار باید توسط افرادی انجام گیرد که از درایت و توانایی کافی برای مدیریت و هماهنگی فعالیت ها و همچنین تجربه کافی برخوردار باشند.

کادر میز آرایی هتل :

میز آرایی رستوران هتل و میز آرایی برای برگزاری مراسم ها ، از جمله مهمترین نکاتی باشد که می بایست به فردی با استعداد و ماهر سپرده شود تا به بهترین شکل با استفاده از بهترین ابزار و وسایل انجام شود . آداب معاشرت و آداب غذاخوری از جمله مهارت هایی می باشد که افراد مشغول در این کادر می بایست به آن مسلط باشند .

کادر اتاقداری هتل :

اتاق دار هتل فردی است که به نظافت اتاق های هتل و چیدمان صحیح آن می پردازد . نظافت و چگونگی چیدمان هتل نیازمند تحصیلات و آموزش عملی می باشد که می توانید پس از آموزش های لازم در این کادر مشغول به کار شوید.

این موارد باعث می شوند که میهمانان هتل در اتاق یا سوییت خود، از احساس مثبتی برخوردار باشند و نسبت به حضور در هتل، رضایت بیشتری پیدا کنند.

 

شرح درس دوره  مدیریت هتلداری :

این دوره در مدت زمان 80 ساعت که شامل 10 جلسه ی چهار ساعته آموزش تئوری و 40 ساعت آموزش عملی (کارورزی) در هتل می باشد ، برگزار می گردد.

 • آشنایی بر پیشینه هتلداری و چگونگی پیدایش صنعت هتلداری در ایران و جهان
 • آشنایی با صنعت هتلداری ، انواع هتل ها ، روابط عملیاتی هتل ها ،چارت سازمانی هتل ها،نوع کاربری هتل ها
 • شرح وظایف و روابط عملیاتی مدیر رستوران با واحدها
 • مدیریت هتل و هتلداری و اصول حرفه ای مدیریت
 • مدیریت خدماتی ، اقامتی (فرانت آفیس،پذیرش رزرواسیون اطلاعات تورها و سایر واحدهای گردشگری و توریستی)
 • آشنایی با واحد لاندری و روابط عمومی واحد لاندری ،روش های شست و شو و ارائه خدمات، لکه گیری انواع شست و شو ، شوینده ها و دستگاه های کاربردی واحد لاندری
 • زبان تخصصی هتلداری و نحوه استفاده  و کاربرد انها
 • بهداشت ایمنی در هتل
 • کنترل هزینه به صورت تشریحی و کاربردی
 • مدیریت غذا (شرایط احراز شرح وظایف انواع چیدمان انواعد سرویس  انواع منو روش های خدمات ارائه  پذیرایی و تشریفات چارت سازمانی روابط عملیاتی با سایر مدیران)
 • آموزش حسابداری
 • آموزش بودجه و بودجه بندی در رستوران ها و هتل ها
 • گذراندن دوره کارورزی در هتل

اهداف آموزشی این دوره فراگیری کاربردی اصول و مقدمات دانش هتلداری به منظور به کارگیری و استفاده بهینه از آموزه های مورد نظر در محیط کار است.

آینده شغلی و بازار کار رشته هتلداری :

از آنجا که صنعت گردشگری در ایران و سایر کشورها پیشرفت چشمگیری داشته است و نباید نگران آینده شغلی و بازار کار خود در این داشته باشید .

هتل های بزرگ و مجلل ، از قسمت های گوناگون تشکیل شده اند که هر یک از این قسمت ها یک مدیر دارد و تمامی مدیران گزارشات  و مسائل مربوط به بخش خود را به مدیر هتل ارائه می‌ دهند و مدیر هتل بر کار تمامی مدیران نظارت دارد .

شما با شرکت در دوره آموزش هتلداری می توانید به عنوان مدیر هتل مشغول به کار شوید . همچنین می توانید مدیریت قسمت های مختلف همچون :

 • مدیریت قسمت غذا و نوشیدنی
 • مدیریت تشریفات
 • مدیریت آشپزخانه
 • مدیریت بخش‌های مختلف اقامتی هتل
 • مدیریت بخش‌های پذیرایی هتل
 • مدیریت قسمت مالی
 • مدیریت گردشگری
 • مدیریت تورهای داخلی و خارجی
 • مدیریت رویدادهای گوناگون همچون جشن ها و کنفرانس ها

و …

را بر عهده بگیرید .

به علاوه پس از گذراندن دوره آموزش هتلداری می ‌توانید در انواع مراکز اقامتی همچون انواع هتل ها ، پانسیون ها ، مراکز اقامتی دولتی و یا حتی مراکز اقامتی خصوصی به عنوان مدیر یا کارمند بخش های مختلف مشغول به کار شوید و همچنین می توانید مدیریت انواع رستوران ها ، کافی شاپ ها ، تالارها و… را به عهده بگیرید و یا به عنوان کارمند مشغول به کار شوید .

 

 دوره هتل داری برای چه افرادی مناسب است :

تمامی علاقه مندان به صنعت گردشگری و هتلداری می‌ توانند در دوره مدیریت هتلداری شرکت کنند .

همچنین تمامی دانشجویان فارغ التحصیل شده در رشته های هتلداری ، گردشگری و… می توانند در این دوره شرکت کنند و تمام این مطالب را به صورت عملی آموزش ببینند و اطلاعات خود را جامعه و تکمیل کنند .

به علاوه این دوره به تمامی افرادی که قصد دارند یک هتل تاسیس کنند و آن را مدیریت کنند توصیه می شود .

افرادی که قصد دارند در قسمت های مختلف هتل یا مراکز اقامتی ، چه در داخل کشور و چه در خارج از کشور ، مشغول به کار شوند می توانند از این دوره استفاده کنند .

تمامی مدیران هتل ام از مدیران بخش های گوناگون و مدیریت اصلی هتل می توانند با شرکت در این دوره مهارت ها و دانسته های خود را ارتقاء دهند تا بتوانند هتل را بهتر اداره کنند و یا حتی ترفیع درجه داشته باشند.

 

 


 

سوالات متداول

 

1- بازار کار هتلداری در چه وضعیتی است؟

از آنجا که صنعت گردشگری در ایران و سایر کشورها پیشرفت چشمگیری داشته است، می توان گفت که هتلداری، آینده شغلی و بازار کار پر رونقی دارد. شما با شرکت در این دوره، می توانید به عنوان مدیر کل هتل و یا مدیریت قسمت های مختلف هتل، مشغول به کار شوید.

 

2- مدرک دوره هتلداری، چه میزان اعتبار دارد؟

مدرک هتلداری مجتمع فنی تهران، نزد تمامی مراکز استخدامی، از اعتبار بسیار بالایی برخوردار است. همچنین این مدرک در خارج از کشور نیز معتبر بوده و دانش پذیران می توانند به منظور مهاجرت و کاریابی در دیگر کشورها هم از این مدرک استفاده نمایند.

 

3- دوره آموزش مدیریت هتل برای چه کسانی مناسب است؟

این دوره آموزشی برای تمامی دانش آموزان، دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته های مرتبط، نظیر هتلداری و گردشگری، تمامی کارکنان هتل ها و مراکز اقامتی و کلیه علاقمندان و فعالان حوزه تشریفات و گردشگری، مناسب است.

 

4- در دوره آموزش هتلداری، به آموزش چه مواردی پرداخته می شود؟

از جمله مهمترین موارد آموزشی ارائه شده در این دوره، می توان به شرح وظایف و روابط عملیاتی مدیر هتل با واحدها، آشنایی با واحد لاندری، زبان تخصصی هتلداری، بهداشت ایمنی در هتل و گذراندن دوره کارورزی در هتل، اشاره کرد.

 

5- برای ثبت نام در دوره هتلداری چه باید کرد؟

جهت ثبت نام آنلاین در این دوره، بر روی دکمه ثبت نام در بالای همین صفحه، کلیک نمایید. همچنین می توانید با شماره های مندرج در سایت (02126121107) تماس حاصل فرمایید و یا این که به صورت حضوری، به مجتمع فنی تهران نمایندگی نیاوران مراجعه نمایید.

 

4.7/5 - (8 امتیاز)

نظر

 1. محمد زارعی 01/07/2022 at 7:06 ب.ظ - Reply

  عالی بود 🙏🌸

دیدگاهتان را بنویسید

Open chat
24ساعته پاسخگوی شما هستیم