; آموزش هتل داری | دوره مدیریت هتل داری + مدرک بین المللی

دوره آموزش هتلداری

Home>دوره آموزش هتلداری
دوره آموزش هتلداری

دوره آموزش هتلداری

تاریخ شروع احتمالی : چهارشنبه 20 بهمن 1400
مدت دوره : 80 ساعت
چهارشنبه از 16:00 تا 20:00
ظرفیت : 3 نفر
شهریه دوره : 6,100,000 تومان

توضیحات کلاس :

 

آموزش هتلداری :

امروزه برای اینکه بتوانید هتل ها و مراکز اقامتی را به خوبی مدیریت و اداره کنید و با بخش‌ های مختلف یک هتل آشنا شوید و چگونگی مدیریت هتل و مدیریت بخش های گوناگون را آموزش ببینید ، نیاز دارید که یک دوره آموزش هتلداری را بگذرانید .

با آموزش هتلداری می توانید به چگونگی اداره نیروی انسانی هتل ، چگونگی اداره بخش های مختلف هتل ، چگونگی برگزاری جشن ها و تشریفات ، تمیز بودن و آراسته بودن محل اقامت مهمانان ، چگونگی رفتار با مهمانان و … مسلط شوید .

با یادگیری مطالب مربوط به هتلداری ، می توانید در قسمت های مختلف هتل و سایر مراکز اقامتی و مشغول به کار شوید و کسب درآمد کنید .

دوره مدیریت هتل داری

هتل داری :

با گذشت زمان و پیشرفت ارتباطات و صنعت گردشگری ، میزان سفر به شهرها و کشورهای گوناگون برای امور مختلف افزایش یافت . این امر باعث شد که صنعت هتل داری نیز پیشرفت چشمگیری داشته باشد . چرا که با افزایش سفرها ، نیاز به هتل‌ ها بیش از قبل احساس می ‌شد .

با فراوانی هتل ها در اقصا نقاط جهان ، نیاز به افراد متخصص و حرفه ای در این زمینه حیاتی شد که بتوانند تمامی امور را به بهترین شکل اداره کنند و خدمات را با کیفیت مطلوب و بالایی به مشتریان ارائه دهند  .

این امر باعث به وجود آمدن رشته هتلداری شد . رشته هتلداری از جمله رشته های صنعت گردشگری محسوب می شود که علاقه مندان بسیار زیادی را در سراسر دنیا و همچنین کشور ایران به خود جذب کرده است .

دوره مدیریت هتلداری :

دوره مدیریت هتلداری یکی از پرطرفدارترین دوره های مجتمع فنی تهران نمایندگی نیاوران می‌ باشد .

اهداف آموزشی این دوره فراگیری کاربردی اصول و مقدمات دانش هتل‌ داری به منظور به کارگیری و استفاده بهینه از آموزه های مورد نظر در محیط کار می باشد .

با شرکت در دوره مدیریت هتلداری شما با هفت اصل مهم هتلداری آشنا می شوید که می تواند به شما در اداره و مدیریت هتل کمک بسیار زیادی کند . این ۷ اصل در واقع ۷ سمت مهم در هتل محسوب می شود که به اختصار به صورت زیر است :

۷ اصل مهم در مدیریت هتل

کار با کامپیوتر :

یکی از اصول و استانداردهایی که برای کار در هتل و مدیریت هتل لازم و ضروری می باشد ، کار با کامپیوتر است . شما می بایست در ابتدا با چگونگی کار با کامپیوتر و وسایلی همچون پرینتر ، فتوکپی و … آشنا باشید . همچنین چگونگی کار با برنامه های آفیس از دیگر مهارت ها می باشد که می بایست آموزش بببنید .

کادر پذیرش هتل :

قسمت پذیرش هتل از مهم ‌ترین قسمت‌ های هتل محسوب می ‌شود . چرا که مهمانان زمان ورود به هتل به قسمت پذیرش مراجعه می ‌کنند و برخورد کادر پذیرش هتل می تواند بسیار حائز اهمیت باشد .

پس افرادی که قصد دارند در این زمینه مشغول به کار شوند ، می ‌بایست خوش برخورد و خوشرو باشند و برخوردی عالی و مناسب با مهمانان داشته باشند . همچنین ظاهری تمیز و آراسته از دیگر ویژگی‌های کادر پذیرش هتل می باشد . به علاوه این کادر می بایست به رایانه تسلط کافی داشته باشند .

کادر طبقات هتل :

افرادی که در این قسمت مشغول به کار هستند می بایست با انواع هتل ها و سایر اقامتگاه ها آشنا باشند و به چگونگی سرویس‌ دهی به مهمانان مسلط باشند . همچنین تهیه چک لیست وضعیت اتاق ها ،مشخص کردن اقلام مورد نیاز اتاق ها و مهیا کردن آنها برای مهمانان از دیگر وظایف این کادر می باشد .

کادر البسه هتل :

وظیفه کارت البسه هتل شستن ، اتو کردن و آماده کردن انواع البسه ، پتو ، روتختی و … می باشد . این کار می بایست چگونگی شستشو ، خشکشویی و اتو کشی انواع پارچه را آموزش ببینند . این کادر از اهمیت بالایی برخوردار است چراکه بخش عمده نظافت و پاکیزگی هتل بر عهده این کار می باشد .

کادر هماهنگی تشریفات :

برنامه ریزی برای جشن ها ، مراسم ، کنفرانس ها و … نیازمند مهارت و آموزش می باشد .

کادر میز آرایی هتل :

میز آرایی رستوران هتل و میز آرایی برای برگزاری مراسم ها ، از جمله مهمترین نکاتی باشد که می بایست به فردی با استعداد و ماهر سپرده شود تا به بهترین شکل با استفاده از بهترین ابزار و وسایل انجام شود . آداب معاشرت و آداب غذاخوری از جمله مهارت هایی می باشد که افراد مشغول در این کادر می بایست به آن مسلط باشند .

کادر اتاقداری هتل :

اتاق دار هتل فردی است که به نظافت اتاق های هتل و چیدمان صحیح آن می پردازد . نظافت و چگونگی چیدمان هتل نیازمند تحصیلات و آموزش عملی می باشد که می توانید پس از آموزش های لازم در این کادر مشغول به کار شوید .

 

شرح درس دوره  مدیریت هتلداری :

این دوره در مدت زمان 80 ساعت که شامل 10 جلسه ی چهار ساعته آموزش تئوری و 40 ساعت آموزش عملی (کارورزی) در هتل می باشد ، برگزار می گردد.

 • آشنایی بر پیشینه هتلداری و چگونگی پیدایش صنعت هتلداری در ایران و جهان
 • آشنایی با صنعت هتلداری ، انواع هتل ها ، روابط عملیاتی هتل ها ،چارت سازمانی هتل ها،نوع کاربری هتل ها
 • شرح وظایف و روابط عملیاتی مدیر رستوران با واحدها
 • مدیریت هتل و هتلداری و اصول حرفه ای مدیریت
 • مدیریت خدماتی ، اقامتی (فرانت آفیس،پذیرش رزرواسیون اطلاعات تورها و سایر واحدهای گردشگری و توریستی)
 • آشنایی با واحد لاندری و روابط عمومی واحد لاندری ،روش های شست و شو و ارائه خدمات، لکه گیری انواع شست و شو ، شوینده ها و دستگاه های کاربردی واحد لاندری
 • زبان تخصصی هتلداری و نحوه استفاده  و کاربرد انها
 • بهداشت ایمنی در هتل
 • کنترل هزینه به صورت تشریحی و کاربردی
 • مدیریت غذا (شرایط احراز شرح وظایف انواع چیدمان انواعد سرویس  انواع منو روش های خدمات ارائه  پذیرایی و تشریفات چارت سازمانی روابط عملیاتی با سایر مدیران)
 • آموزش حسابداری
 • آموزش بودجه و بودجه بندی در رستوران ها و هتل ها
 • گذراندن دوره کارورزی در هتل

اهداف آموزشی این دوره فراگیری کاربردی اصول و مقدمات دانش هتلداری به منظور به کارگیری و استفاده بهینه از آموزه های مورد نظر در محیط کار است.

آینده شغلی و بازار کار رشته هتلداری :

از آنجا که صنعت گردشگری در ایران و سایر کشورها پیشرفت چشمگیری داشته است و نباید نگران آینده شغلی و بازار کار خود در این داشته باشید .

هتل های بزرگ و مجلل ، از قسمت های گوناگون تشکیل شده اند که هر یک از این قسمت ها یک مدیر دارد و تمامی مدیران گزارشات  و مسائل مربوط به بخش خود را به مدیر هتل ارائه می‌ دهند و مدیر هتل بر کار تمامی مدیران نظارت دارد .

شما با شرکت در دوره آموزش هتلداری می توانید به عنوان مدیر هتل مشغول به کار شوید . همچنین می توانید مدیریت قسمت های مختلف همچون :

 • مدیریت قسمت غذا و نوشیدنی
 • مدیریت تشریفات
 • مدیریت آشپزخانه
 • مدیریت بخش‌های مختلف اقامتی هتل
 • مدیریت بخش‌های پذیرایی هتل
 • مدیریت قسمت مالی
 • مدیریت گردشگری
 • مدیریت تورهای داخلی و خارجی
 • مدیریت رویدادهای گوناگون همچون جشن ها و کنفرانس ها

و …

را بر عهده بگیرید .

به علاوه پس از گذراندن دوره آموزش هتلداری می ‌توانید در انواع مراکز اقامتی همچون انواع هتل ها ، پانسیون ها ، مراکز اقامتی دولتی و یا حتی مراکز اقامتی خصوصی به عنوان مدیر یا کارمند بخش های مختلف مشغول به کار شوید و همچنین می توانید مدیریت انواع رستوران ها ، کافی شاپ ها ، تالارها و… را به عهده بگیرید و یا به عنوان کارمند مشغول به کار شوید .

 

 دوره هتل داری برای چه افرادی مناسب است :

تمامی علاقه مندان به صنعت گردشگری و هتلداری می‌ توانند در دوره مدیریت هتلداری شرکت کنند .

همچنین تمامی دانشجویان فارغ التحصیل شده در رشته های هتلداری ، گردشگری و… می توانند در این دوره شرکت کنند و تمام این مطالب را به صورت عملی آموزش ببینند و اطلاعات خود را جامعه و تکمیل کنند .

به علاوه این دوره به تمامی افرادی که قصد دارند یک هتل تاسیس کنند و آن را مدیریت کنند توصیه می شود .

افرادی که قصد دارند در قسمت های مختلف هتل یا مراکز اقامتی ، چه در داخل کشور و چه در خارج از کشور ، مشغول به کار شوند می توانند از این دوره استفاده کنند .

تمامی مدیران هتل ام از مدیران بخش های گوناگون و مدیریت اصلی هتل می توانند با شرکت در این دوره مهارت ها و دانسته های خود را ارتقاء دهند تا بتوانند هتل را بهتر اداره کنند و یا حتی ترفیع درجه داشته باشند .

دیدگاهتان را بنویسید

Open chat
24ساعته پاسخگوی شما هستیم