دوره آموزش تری دی مکس ۳D MAX-VRAY

//دوره آموزش تری دی مکس ۳D MAX-VRAY

دوره آموزش تری دی مکس ۳D MAX-VRAY

دوره آموزش تری دی مکس ۳D MAX-VRAY در مجتمع فنی تهران نمایندگی نیاوران

اگر به ساخت بازی، انیمیشن و به طور کلی ساخت مدل‌ های سه بعدی علاقه دارید، دوره آموزش تری دی مکس ۳D MAX-VRAY برای شما جدید نخواهد بود. حتی اگر می خواهید ایده های خلاقانه خود را پیاده سازی کنید، این نرم افزار یکی از بهترین گزینه هایی است که می توانید روی آن حساب کنید.  در عین جذابیت دارای ظرافت های پیچیده ای است. که با گذراندن دوره آموزشی به راحتی از پس این نرم افزار بر می آیید.

۳D MAX چیست؟

با رشد روز افزون صنعت پویا نمایی و جذابیت بسیار آن شرکت اتودسک نرم افزار ۳dmax را روانه‌ بازار کرد. تری دی مکس یک نرم افزار تخصصی ساخت مدل‌های سه بعدی برای رایانه است که قابلیت‌ های بسیار زیادی را در اختیار کاربران قرار می‌ دهد. مجسم سازی اولیه فیلم‌ ها در صنعت سینما مدیون این نرم افزار است و اصلا اگر بگوییم خوراکِ شب توسعه دهندگان بازی‌ های ویدئویی ۳dmax است، اغراق نکرده‌ ایم. مجتمع فنی تهران نمایندگی نیاوران، مدرک بین المللی دوره‌ های آموزشی این نرم افزار را برگزار می‌ کند. گرچه فراز و نشیب‌های خاص خود را دارد اما مجتمع آموزشی ما به خوبی می‌ تواند شما را با کاربردهای بی نظیر این نرم افزا آشنا کند.

دوره آموزش تری دی مکس 3D MAX-VRAY

۳D MAX-VRAY

۳D MAX چه امکاناتی دارد؟

خوب است قبل از روند دوره آموزش تری دی مکس ۳D MAX-VRAY کمی با امکانات این نرم افزار جذاب آشنا شویم. یکی از امکانات قابل معرفی در آموزش ، پویانمایی است. به این معنا که اشیا را با توجه به نیاز خودمان و با سرعت‌ های مختلف متحرک کنیم. همچنین این نرم افزار امکان فریم‌ های کلیدی را نیز در اختیار کاربران می‌ گذارد. با این ویژگی می‌توان دو حالت کلید زنی برای کاربر به وجود آورد (کلید مجموعه و کلید اتوماتیک). برای مثال کاربر می‌ تواند پویانمایی‌ها را کات، کپی و حتی پیست کند.

از دیگر امکانات نرم افزار UV Editor است. با کمک این ویرایشگر عملیات بافت خلاق و نقشه برداری مسطح انجام می‌ شود. کاشی کاری، کشش UV، گردش کاری UV و گردش کاری بافت از جمله کارهایی است که می‌ توانیم با این Editor انجام دهیم. جستجوگر صحنه یکی دیگر از ابزارها در دوره آموزش تری دی مکس ۳D MAX-VRAY به شمار می‌ رود. به کمک این جستجوگر امکان مرتب کردن، فیلتر کردن و همچنین جستجوی هر گونه شی یا فراداده برای کاربر به وجود آمده است. کارگاه شخصیت در ۳dmax امکان حرکت و تجسم شخصیت‌ های مجازی را فراهم می‌ آورد. با پارتیکل فلو می‌توان سیستمی از ذرات در محیط نود بیس به وجود آورد و اگر بخواهیم برای ایجاد افکت در مودیفای به دنبال راه حلی بگردیم، ۳dmax، Data Channel را به ما پیشنهاد می‌ کند. مدل سازی اشکال هندسی تعمیم داده شده از جمله هدرا، جعبه یخ و مخزن نفت نیز از بخش‌ های جذاب ۳dmax است. همچنین از دیگر امکانات این نرم افزار می‌ توان به سیستم پارچه، سیستم طراحی مایعات، شیدر نویسی اشاره کرد.

Vary چیست؟

 معمولا شرکت‌های توسعه دهنده‌ نرم افزار برای بهبود نرم افزارهای خود، یک یا چند پلاگین نیز ارائه می‌ دهند. پلاگین یا همان افزونه یک نرم افزار الحاقی است که به تنهایی کاربردی ندارد. یک پلاگین بر روی نرم افزار اصلی نصب می‌ شود و قابلیت‌ های جدیدی به نرم افزار اصلی اضافه می‌کند. Vray یک پلاگین برای ۳dmax است. یادگیری vray برای کسانی که معماری را به عنوان حرفه‌ اصلی خود برگزیده‌ اند، ضروری است. برای مثال معماران در vray می‌توانند با قرار دادن خورشید میزان نور تابیده شده بر اشیاء را بسنجند. این افزونه قادر است، کیفیت و سرعت نورپردازی ۳dmax را بهبود ببخشد. قطعا vray در موفقیت آواتار، مقصد نهایی، مرد عنکبوتی، ۲۰۱۲ و بسیاری از پروژه‌های سینمایی دیگر نقش بسزایی داشته است. توصیه می‌کنیم در روند آموزش۳dmax_vray ، یادگیری vray را در الویت قرار دهید.

دوره آموزش تری دی مکس 3D MAX-VRAY

دوره آموزش تری دی مکس

آموزش۳dmax_vray

با توجه به کاربرد این نرم افزار در کابینت سازی، تبلیغات، بازی‌ های کامپیوتری، غرفه سازی نمایشگاه، طراحی صنعتی , معماری در این مقاله قصد داریم به صورت مقدماتی کمی با اصلاحات فنی و تخصصی ۳D MAX-VRAY آشنا شویم. اما اگر می‌ خواهید به صورت حرفه‌ای کار با این نرم افزار را فرا بگیرید، مجتمع فنی تهران نمایندگی نیاوران برای دوره آموزش تری دی مکس ۳D MAX-VRAY برنامه‌ ویژه ای دارد.

چند نمونه از اصطلاحات تخصصی در آموزش ۳D MAX-VRAY:

۱- قابلیت Real-time بودن:

این ویژگی مربوط به پلاگین vray می‌باشد. با این ویژگی می‌توان تاثیر تغییر نور را در رندر به صورت همزمان مشاهده کرد.

:Global Illumination-2

دوره آموزش تری دی مکس ۳D MAX-VRAY نورپردازی بسیار مهم است. نورپردازی سراسری در vray به کاربران این امکان را می‌دهد، تا شبیه سازی نور در دنیای واقعی انجام گیرد. در جهان واقعی می دانیم هنگامی که نور بر جسمی تابیده می‌شود، مقداری از آن نور جذب جسم می‌ شود و مقداری دیگر نیز از همان جسم بازتابیده می‌ شود. بدون استفاده از قابلیت GI هر چیزی که به آن نور نتابانیم، تاریک می‌ ماند. اما اگر از GI استفاده کنیم می‌ توانیم قوانین نور و فیزیک طبیعی را به دنیای تصویر بکشانیم و تصاویری با کیفیت داشته باشیم.

Modeling-3(مدلسازی):۳D MAX -VRAY

به روند تبدیل تصاویر دوبعدی به تصویر سه بعدی مدلینگ می گویند.

۴- متریال:

پس از ساخت تصویر سه بعدی باید درباره‌ جنس آن تصمیم بگیریم. ۳DMAX به ما این امکان را می‌دهد که اشیایی با جنس شیشه‌ای، فلزی، گچی و همچنین سایر جنس ها را داشته باشیم.

۵- رندرینگ:

رندرینگ در واقع وظیفه‌ طبیعی‌ تر کردن تصویر سه بعدی شما را بر عهده دارد. در این مرحله نرم افزار نورها، فرورفتگی‌ ها و سایه‌ ها را محاسبه می کند و روی تصویر اعمال می‌ کند.

نویسنده |۱۳۹۷/۱۲/۶ ۱۲:۰۱:۵۳۶ اسفند ۱۳۹۷|مقالات|

About the Author: