آموزش نرم افزار SolidWorks

Home>مقالات>آموزش نرم افزار SolidWorks

آموزش نرم افزار SolidWorks

آموزش نرم افزار های فنی مهندسی

آموزش نرم افزار solid work جزو ابزارهای مهندسی کد ( CAD ) یا طراحی به کمک رایانه می‌باشد که برای کار طراحی سه‌ بعدی یکی از روش‌های بسیار مفید و ضروری برای مهندسان رشته‌های مختلف است. مجتمع فنی تهران نمایندگی نیاوران که در زمینه آموزش نرم افزار های فنی مهندسی فعالیت می‌کند، به برگزاری دوره‌های آموزش نرم افزار solid work همراه با مدرک بین المللی اقدام کرده است که جزو دوره‌های آموزشی پرکاربرد و پر تقاضا است.  اگر قصد یادگیری کار با نرم افزار قدرتمند سالیدورک را دارید، پیشنهاد ما به شما، شرکت در دوره سالیدورک مجتمع فنی تهران نمایندگی نیاوران است.

ما در این مقاله قصد داریم با این نرم‌افزار مهندسی پرکاربرد آشنا شویم، مختصری به آموزش نرم افزار solid work بپردازیم و به تفاوت و برتری آموزش نرم افزار solid work نسبت به دیگر نرم افزارهای مشابه و دیگر موضوعات مرتبط نیز اشاره خواهیم کرد.

معرفی نرم افزار solid work

نرم افزار سالید ورک (solid work ) که از سال 1997 توسط شرکت داسو سیستمز فرانسوی طراحی و عرضه می‌شود، جزو ابزارهای مفید مهندسی برای طراحی مدلینگ یا طراحی سه بعدی قطعات گوناگون صنعتی و جامدات است و بیش از 800،000 مهندس در سراسر جهان در شرکت‌های مختلف خصوصی و یا کارخانه‌های مختلف در حال استفاده از آن هستند. دارای محیط بخصوص است که کار با آن به پیچیدگی دیگر نرم‌افزارهای طراحی نیست.

نرم افزار مهندسی سالید ورک روی سیستم‌عامل کامپیوترها یعنی ویندوز قابل‌ اجرا می باشد. این نرم‌افزار دارای 3 محیط مجزا است که یکی برای رسم شکل قطعه‌ای که قرار است طراحی شود، به نام پارت ( part ) می‌باشد. در محیط دوم نرم‌افزار سالیدورک به نام اسمبلی ( assembly ) قطعات طراحی مورد نیاز برای یک مکانیزم بر روی‌ هم قرار می‌گیرند و به‌ نوعی جمع می‌شوند و در محیط آخر نقشه نهایی قطعه برای چاپ آماده می‌گردد که نام این محیط هم دراوینگ ( drawing ) می‌باشد. در ادامه مقاله با آموزش نرم افزار solid work با این محیط‌های کاربری نرم‌افزار نیز بیشتر آشنا خواهید شد.

آموزش نرم افزار solid work

نرم افزار سالید ورک نرم افزاری پیچیده است و آموزش آن بدون راهنمایی فردی حرفه ای بسیار سخت و زمانبر در حدود چند سال خواهد بود. در این بخش بطور مختصر به چند اصل برنامه سالیدورک اشاره می کنیم :

محیط اولیه نرم افزار شامل منوی فایل مانند دیگر نرم افزارها که دارای بخش های باز کردن فایل و ذخیره می باشد. منوی ویرایش ، منوی ویو ( view )، منوی اینسرت ( insert ) و منوی ابزار برای رسم شکل می باشد که هر کدام دارای بخش ها و زیر منوهای گوناگونی است و کار کردن با هر بخش دستورات خاص خود را دارد که در دوره کاربردی آموزش نرم افزار solid work بطور کامل با هر یک آشنا خواهید شد. یکی دیگر از ویژگی ها جالب سالید ورک در به کارگیری موس می باشد که در اینجا موس فقط برای اشاره کردن نیست بلکه برای میانبر زدن در بخش طراحی بکار می رود.

نمایندگی نیاوران

مزایای آموزش نرم افزار solid work

آموزش نرم افزار solid work به دلیل ویژگی های خاص این نرم افزار بسیار مهم می باشد. از ویژگی های برجسته آموزش نرم افزار solid work در مقابل نرم افزارهای دیگر طراحی با رایانه از جمله کتیا، مکانیکال دسکتاپ، اینونتور، یونیگرافیکس و پرو اینجینیر می توان موارد زیر را برشمرد: سهولت کار کردن و آموزش راحت و کاربردی، سرعت بالاتر و دقت بیشتر در طراحی، قابلیت برقراری ارتباط با همه نرم افزارهای دیگر ماشین کاری و تحلیلی، قابلیت نوشتن معادله بین پارامترهای مدل، قابلیت استفاده از جدول های طراحی، قایلیت ایجاد ویوهای انفجاری و امکان تهیه فیلم و انیمیشن از این مدل در زمان مونتاژ است.
نرم افزار solid work

مدت زمان یادگیری آموزش نرم افزار solid work

یادگیری و آموزش نرم افزار solid work به دلیل حساسیت بالا و کاربرد گسترده آن بسیار مهم می باشد و نیاز به دقت بالا در آموزش آن است. اگر آموزش نرم افزار solid work اصولی و درست نباشد بعدها کاربران در زمان استفاده ممکن است به اشتباهات متعددی برخورد کنند. بنابراین آموزش نرم افزار solid work نیاز به صرف زمان و دقت زیادی دارد. البته مربیان مجتمع فنی تهران نمایندگی نیاوران تمام آنچه برای آموزش این نرم افزار نیاز دارید را در اختیارتان قرار می دهند که مشکلی در کار با سالید ورک نخواهید داشت.
مجتمع فنی تهران نمایندگی نیاوران

بازار کار نرم افزار solid work

همانطور که گفته شد نرم افزار سالید ورک در حال حاضر دارای بازار جهانی است و توسط مهندسان زیادی در دنیا به کار گرفته می شود. رشته های مهندسی مکانیک با گرایش های جامدات و ساخت و تولید، مهندسان صنایع، رشته مهندسی پزشکی در گرایش بیومکانیک، نقشه کشی صنعتی، برای تولید قطعات در کارخانه های صنعتی و افراد علاقه مند به طراحی خصوصا طراحی سه بعدی مخاطبان آموزش نرم افزار solid work می باشند، در واقع بیشتر نیاز به یادگیری و گذراندن دوره های کاربردی آموزش نرم افزار solid work دارند. بطور کلی در بازار صنعتی و ساخت و تولید سالید ورک جایگاه ویژه و گسترده ای دارد.

نکات قابل توجه در آموزش نرم افزار solid work

توجه کنید که قبل از شروع به ثبت نام در دوره های آموزش نرم افزار solid work به خوبی تحقیق کنید و با ثبت نام در کلاس های آموزشگاه معتبر از تجربیات مربیان کارآزموده بهره ببرید. همچنین باید بدانید که با آموزش نرم افزار solid work می توانید نقشه های دو بعدی از قطعات مختلف ترسیم و مدل کنید. در واقع با طراحی توسط نرم افزار solid work نیازی نیست که درگیر محاسبات پیچیده نقشه کشی و طراحی شوید و به راحتی طراحی سه بعدی از قطعه ای که مد نظرتان است طراحی کنید. سالیدورک امکانات و ابزارهای زیادی چون ساخت مدل، ورق کاری، ریخته گری، جوشکاری، تزریق پلاستیک و قالب سازی نیز برای طراحی دارد، بنابراین به هنگام آموزش نرم افزار solid work توجه کنید که بر همه این ابزارها به تسلط کافی برسید.

امتیاز دهید.
نویسنده |2022-07-07T02:06:04+03:3014 اکتبر 2018|مقالات|

دیدگاهتان را بنویسید

Open chat
24ساعته پاسخگوی شما هستیم