آشنایی با متدهای مختلف آموزش مد و طراحی لباس

//آشنایی با متدهای مختلف آموزش مد و طراحی لباس

آشنایی با متدهای مختلف آموزش مد و طراحی لباس

آموزش مد و طراحی لباس

یکی دیگر از شاخه های دنیای هنر، آموزش مد و طراحی لباس می باشد. امروزه طراحی یکی از پر طرفدارترین کارها در امر تولید پوشاک می باشد چرا که اولین چیزی که مخاطب و خریدار را به سمت خود جذب می کند، طرح و مدل لباس است و در مرحله بعد جنس و کیفیت مورد ارزیابی قرار می گیرد.

گروه های مختلف در زمینه آموزش مد و طراحی لباس

طراحی لباس به ۲ دسته: ۱_ سفارشی ۲_ پوشاک آماده تقسیم می شود.

در آموزش مد و طراحی لباس باید به دسته اول یعنی دوخت سفارشی توجه بیشتری کرد. چرا که این دسته معمولا متعلق به افراد شناخته شده و سلبریتی ها می باشد که در ۲ ماه از سال (ژانویه و ژوئن) که فصل مد می باشد و مدهای جدید وارد بازار می شود، بیش از ۵۰ طراحی در زمینه لباس های شب و روز برای مشتریان خاص خود عرضه خواهد شد و به دلیل پیروی از مد قیمت های بالایی نیز خواهند داشت. دسته دوم بر اساس سایزهای استاندارد طراحی و تولید می شود که مناسب برای تمامی افراد می باشد و در تعداد انبوه نیز تولید می گردد
آموزش مد و لباس

برای آموزش مد و طراحی لباس چه مواردی لازم است؟

۱_ ایده و خلاقیت: قطعا یکی از فاکتورهای مهم برای آموزش مد و طراحی، داشتن ذهنی خلاق است که با دیدن هر شی یا حتی موجودات زنده بتواند ایده های جدیدی را الهام بگیرد و از آنها در آموزش مد و طراحی لباس استفاده نماید. تنها یک ذهن خلاق است که می تواند خالق طراحی های فوق العاده ای باشد.

۲_ رنگ شناسی: یکی از مواردی که در امر آموزش مد و طراحی لباس، نقش بسیار مهمی دارد، انتخاب رنگ مناسب برای لباس است. رنگ ها به ۲ دسته گرم و سرد تقسیم می شوند. در فصول سرد سال، طراحان معمولا از رنگ های گرم مانند قرمز، نارنجی استفاده می کنند در حالی که در فصل های گرم سال، رنگ مورد نظر طراحان، رنگ های سرد مانند آبی می باشد. رنگ ها باید به گونه ای انتخاب شوند که هارمونی خوبی با یکدیگر داشته باشند و در کنار هم ترکیب قابل توجهی را ایجاد نمایند. در صورت لزوم باید طراح، دوره رنگ شناسی را بگذراند تا بتواند در زمینه آموزش مد و طراحی لباس به بهترین شکل ممکن فعالیت نماید.

مدرک بین المللی طراحی لباس

استایل خیابانی چیست؟

این روزها در زمینه آموزش مد و طراحی لباس ممکن است بارها به اصطلاح مد خیابانی برخورد کرده باشید و این سوال در ذهن شما شکل بگیرد که استایل خیابانی چیست؟ در واقع مد خیابانی به گونه ای است که حاصل استودیو های طراحی لباس نیست بلکه طراحان آن در واقع جوانانی هستند که در جامعه حضور دارند. لباس هایی ست شده با رنگ هایی جذاب که جوانان و یا برخی هنرمندان می پوشند نمونه ای از مد های خیابانی هستند. در ایران نیز با در نظر گرفتن شئونات اسلامی در زمینه طراحی این سبک، استایل خیابانی بسیار رایج و پرطرفدار شده است.

آموزش مد و طراحی لباس

امروزه طراحی لباس یکی از هنرهایی است که علاوه بر داشتن ذهنی خلاق، نیاز به آموزش نیز دارد. مجتمع فنی تهران نمایندگی های مختلفی در بخش های مختلف این شهر دارد که در زمینه آموزش مد و طراحی لباس به شما کمک بسیاری خواهد نمود. ۲ دوره مقدماتی و پیشرفته را خواهید گذراند که برخی نمایندگی های معتبر با پشت سر گذاشتن دوره پیشرفته، مدرک بین المللی طراحی لباس به شما خواهند داد تا در صورت امکان بتوانید در خارج از کشور نیز به کار آموزش مد و طراحی لباس بپردازید زیرا برخی از نمایندگی های مجتمع فنی تهران، نمایندگی کالج های معتبر از طرف کشورهایی مانند ایتالیا می باشند در نتیجه مدرک شما بین المللی خواهد بود و از ارزش بالایی نیز برخوردار می باشد.

آموزش مد و طراحی لباس

ویژگی های دوره های آموزشی مد و طراحی لباس در مجتمع فنی تهران چیست؟

۱_ آموزش و یادگیری زیر نظر اساتید مجرب در کارگاه های مجهز برای طراحی و دوخت

۲_ هنرجویانی که کارهای آنها خوب باشد، در گروه افراد برتر شناخته خواهند شد و به واحدهای صنعتی و یا واحدهای تولیدی معرفی می شوند تا در زمینه طراحی و تولید در آنها فعالیت نمایند.

۳_ افرادی که تمایل به آموزش مد و طراحی لباس دارند با مراجعه به این نمایندگی ها می توانند اصول و مبانی حرفه ای را در مدت زمانی کوتاه بیاموزند.

۴_ در جهت انجام کارهای مربوط به ادامه تحصیل در این زمینه، از هنرجویان می خواهند تا پورتفولیو تهیه نمایند.

۵_ پس از گذراندن این دوره می توانند جهت اخذ پذیرش از دانشگاه های خارج از کشور، در رشته مد و طراحی اقدام نمایند.

در پایان این دوره، هنرجو می تواند استعدادهای خود را بیش از پیش بشناسد و توانایی خود را در زمینه کار با مشتری و آشنایی با نیازهای او بالا ببرد و قطعا تسلط هنرجو بر روی رنگ شناسی، پارچه شناسی و الگو سازی نیز بیشتر خواهد شد. پس از گذراندن دوره آموزشی مقدماتی، نوبت به دوره های پیشرفته در زمینه آموزش مد و طراحی لباس خواهد رسید.

نویسنده |۱۳۹۷/۷/۲۴ ۱۰:۰۰:۳۹16 اکتبر 2018|مقالات|