کسب مدال برنز مسابقات آسیایی هندوستان

نوشته شده توسط: مجتمع فنی تهران نمایندگی نیاوران
کسب مدال برنز مسابقات آسیایی هندوستان توسط آقای رضا اسماعیلی را به خانواده بزرگ مجتمع فنی تهران تبریک عرض می نماییم.


...

عکاسی دیجیتال

نوشته شده توسط: بهاره سادات حسینی
نکته هایی از عکاسی دیجیتال برای تازه کارها
آیا شما نیز رویای گرفتن تصاویر زیبا را دارید؟ عکس هایی زیبا از یک کلاس، خانواده ؟
اگر اینطور است پس اکنون وقت آن رسیده تا از DSLR دوربین دیجیتال خود استفاده کنیدو با بخش تنظیمات خودکار خداحافظی کنید و یاد بگیرید که چگونه عکس های manual بگیرید.
دیافراگم یا F-Stop برای تنظیمات عکاسی دیجیتال
دیافراگم میزان نوری که وارد دوربین شما می شود را کنترل می کند، میزان روزنه ای که نور وارد آن می شود.هرچه مفدار F-stop کمتر باشد، دیافراگم بیشتر است.
سرعت شاتر در عکاسی دیجیتال
میزان زمانی که شاتر باز است در کسری از ثانیه اندازه گیری می شود. در عکاسی دیجیتال برای جلوگیری از لرزش دوربین سرعت شاتر را در 1.60th در ثانیه یا سریع تر قرار دهید.
ISO و عکاسی دیجیتال
در عکاسی دیجیتال ISO سرعتی است که سنسور دوربین شما به نور واکنش نشان می دهد.هرچه میزان ISO کمتر باشد،دوربین شما کمتر به نور حساس خواهد بود و نویز کمتری بر روی تصویرقرار می گیرد و کیفیت عکس بهتر می شود. هرچه ISO دوربین شما بیشتر باشد، عکس شما درخشان تر خواهد بود اما نویز بیشتری خواهیم داشت و کیفیت تصویر کمتر می شود.
تعادل رنگ سفید در عکاسی دیجیتالی
برای اینکه رنگ ها در تصویر شما تا حد ممکن مناسب به نظر برسند، تعادل...

چندین راهکار برای عکاسی بهتر با دوربین آیفون

نوشته شده توسط: بهاره سادات حسینی
موردی که یک عکاس حرفه ای و یک آماتور در آن یکسان هستند دوربین گوشی ای است که در جیب هر دوی آنها وجود دارد.
بنابراین می توانید بوسیله ی انجام تنظیمات ساده ای برای دوربین آیفون گوشی خود،عکس های زیبا داشته باشید.
Auto focus در دوربین گوشی شما، همیشه مناسب عمل نمی کند.بنابراین اگر با فوکوس خودکار دوربین گوشی خود که مدام به این سمت و آن سمت می پرد مشکل دارید، می توانید صفحه ی دوربین خود را تالحظه ای که قفل AE/AF با رنگ زرد نمایش داده شود لمس کنید و نگه دارید و بعد ار نمایان شدن AE/AFآ(قفل فوکس خودکار/ قرار گرفتن در معرض خودکار) آن را قفل کنید.
1. دکمه شاتر دوربین را بهتر بشناسید
متاسفانه در آیفون دکمه شاتر، user friendly نمی باشد.ابتدا مطمئن شوید که در گوشی شما هیچ برنامه ای که باعث کندی شود، نصب نمی باشد،سپس برای عکس گرفتن بعد از فشردن دکمه شاتر برای ثانیه ای گوشی خود را در همان حالت نگه دارید.توجه داشته باشید که عکس شما بعد از رها کردن دکمه شاتر ذخیره می شود.شما می توانید برای کاهش لرزش دست، هندز فری را در گوشی خود قرار داده و سپس با استفاده از دکمه ی هندز فری عکس خود را بگیرید.

2. صفحه دوربین آیفون را در حالت صفحه بندی شده قرار دهید
موردی که اکثر عکاسان در آن اتفاق نظر دارند، این است که موضوع عکاسی اگر در مرکز تصویر قرار بگیرد، زیبا تر به نظر می رسد.فانکشن صفحه بندی در دوربین آیفون این امکان را به شما می دهد که تصویر مستقیم تر و تنظیم شده تر گرفته شود. برای فعال کردن صفحه بندی دوربین خود، ابتدا به بخش تنظیمات سپس photo and camera وارد شوید و بخشgrid بندی دوربین خود را روشن کنید.
3. در عکاسی با دوربین گوشی زوم نکنید
هرگز در عکاسی با دوربین گوشی زوم نکنید چرا که این کار باعث پیکسلی شدن تصویر می شود.به جای این کار به موضوع عکاسی خود نزدیک تر شوید و در نهایت crop کنید تا کیفیت عکس شما از بین نرود.
4. تصاویر HDR بگیرید
زمانی که شما آماده عکاسی با دوربین گوشی خود هستید ممکن است متوجه وجود دکمه ی "”HDR off در هدر صفحه کنار آپشن فلش شده باشید.زمانی که نمی خواهید تنبلی کنید و یا زمانی که دوربین شما آنچه را که شما مشاهده می کنید به خوبی نشان نمی دهد HDR دوربین خود را روشن کنید.زمانی که تصویر شما خیلی روشن و یا خیلی تاریک است HDR به شما کمک می کند که تصویری درخشان داشته باشید.
در آخ...